PRINTERIGA MEISTERDAMINE

Printeripaberi parim juhend

Läikiv või matt? Särapinnaline või kaunite kunstide jaoks ette nähtud? Uurige kõiki paberitüüpe, mida vajate fotode ja loominguliste projektide jaoks.
Käsi võtab PIXMA-printeri salvelt bataaditordi pildi väljatrükki, kõrval on pakk printeripaberit ja omatehtud retseptiraamat.

Õige printeripaberi valimine on üks kõige olulisemaid otsuseid teie idee, foto või kujunduse elluviimise loomingulises protsessis. Valitud meedium avab maailma erinevate efektide potentsiaali ja annab teie tööle täiusliku lõppviimistluse.

Fotograafia projektidel, mis nõuavad sügavaid musti toone ja jõulisi värve, on oluline valida paber, mis rõhutab neid omadusi ja äratab objektid fotol ellu. Kas peaksite valima läikiva või mati paberi? Tekstuuriga kunstipaberi või poolläikiva paberi? Kas valite lõbusate käsitööde loomiseks sellised uuenduslikud võimalused nagu magnetiline fotopaber või kõrgresolutsiooniline paber?

Võite võtta arvesse paberi kaalu ja seda, kas see on pinnakattega või katteta, ja paberi materjali – mõned paberid on valmistatud sünteetilistest kiududest või riidekiududest. Ärge muretsege, kui see kõik tundub ülejõukäiv. See juhend aitab teha teie vajadustega kõige paremini sobivaid valikuid.

Läikiv paber igapäevaste fotode printimiseks kodus

Käsi paneb trükitud foto üles tahvlile, kuhu on kinnitatud ka teisi trükiseid.

Valikus on suur valik läikivaid pabereid - sealhulgas Canon Plus Glossy II, Canon Pro Luster ja Canon Plus Semi-gloss –, mis kõik ühilduvad paljude Canoni printeritega.1 Canoni loomingulised rakendused annavad ka võimaluse printida magnetilisele või ruudukujulisele fotopaberile.

Mälestuste säilitamine on sageli kodus fotode trükkimise kõige olulisem eesmärk. Saate teha väiksema suurusega väljatrükke, mis sobivad ideaalselt, omatehtud albumitesse kleepimiseks, pildiraamidesse lisamiseks või korgist lauale kinnitamiseks. Seda tüüpi printimiseks võib pinnakattega paber olla parem valik, sest see on üldiselt vastupidavam.

Pinnakattega paberile on lisatud ainet, mis muudab selle pinna siledamaks ja vähendab tindi imendumist, võimaldades teravamaid väljatrükke. Tänu sellele pinnakattele on paber ka vastupidavam mustuse, niiskuse ja kulumise suhtes. Pinnakatteta paberil on seevastu poorsem tekstuur, mis imab tinti kergemini. Pinnakatteta paberile trükitud pildid võivad olla pehmemad ja tundlikumad.

Canoni SELPHY kompaktfotoprinterite seeria kasutab spetsiaalse kaitsekattega paberit, mis tagab, et iga väljatrükk on vastupidav veele, sõrmejälgedele ja kriimustustele ning püsib albumis säilitades kuni 100 aastat. Alates postkaardi suurusest paberist kuni ruudukujuliste väljatrükkideni, krediitkaardi suurusega fotode ja minikleebisteni, on olemas valik, mis sobib paljudele loomingulistele viisidele oma fotode näitamiseks.

Canon Everyday Use Glossy on fotolabori kvaliteediga paber, mis on parim valik ökonoomseteks igapäevasteks värvilisteks fotodeks ja ühildub PIXMA printeritega. Canoni läikivad paberid lukustavad tindi sügavamale pealispinna alla kui teised paberid, mis takistab liigse tindi jäämist paberi pinnale ja tagab kohe kuivavad väljatrükid, ning tähendab ka seda, et läikiv viimistlus jääb aja jooksul läikivaks.

Väljatrükk väljub Canon PIXMA printerist, mis seisab laual ja mida ümbritsevad mitmed teised väljatrükid ning Canoni kaamera.

Kui soovite printida suurt hulka pühade- või perefotosid, on oluline võtta arvesse nende suurust ja seda, kuidas kavatsete neid välja panna. Canon PIXMA G650 suudab klassikaliste 4x6 suurusega fotode puhul printida läikivale või poolläikivale paberile ühe tindipudeliga tavaliselt kuni 3800 fotot2. See töötab erinevate paberite suurustega, printides fotosid kuni A4 formaadis, mis on ideaalsed teie kõige väärtuslikumate hetkede suuremahulisemaks esitlemiseks. Kuus individuaalset värvipõhist tinti annavad usaldusväärseid ja kvaliteetseid tulemusi ka pinnakatteta paberitel.

Alternatiivselt on paberil Canon Plus Semi-gloss satiinne viimistlus ja fotopaberi tekstuur, mille läikivus on pehmema ilme saavutamiseks vähendatud. See 260 g/m2 paber võimaldab suurepäraseid, kohe kuivavaid fotoväljatrükke. Ühendage see Canoni ChromaLife 100 tindiga ja printeriga, mis suudab trükkida kvaliteetseid fotosid, näiteks Canon PIXMA TS705a, ja kõik ongi valmis.

Nende armsate perekondlike mälestuste või ilusate reisimaastike jäädvustamiseks, mis avaldaksid mõju, kui neid kodus paremini välja pandaks, on paljud Canoni fotopaberid saadaval A4 formaadis ja koos printeriga nagu PIXMA G650, saab neid kasutada rikkalike, raamita A4 fotode väljapanekuks.

Canon Plus Glossy II fotopaberil on kõrgläikega viimistlus ja suurem kaal 265 g/m2 ning see aitab taastada küllastunud värve ja musti toone. See sobib ideaalselt nii ChromaLife 100 tintidele kui ka Canon imagePROGRAF professionaalsetes printerites kasutatavatele Canon LUCIA PRO tintidele.

Kui eelistate matte fotoväljatrükke, aitab Canoni matt fotopaber tindipritsprinterite puhul pimestust vähendada, kui see on klaasiga raamis, sest see peegeldab vähem valgust. Matt paber sobib paremini soojemate toonide ja ilma peegeldava läiketa väljatrükkide jaoks.

Parim paber kujutavas kunstis fotode printimiseks

Kätepaar hoiab valge värvi sisse kastetud õunaga väljatrükki, samal ajal kui laual on Canon PIXMA printer ja laual on kaks teist samasugust väljatrükki.

Suuremad, kuni A3+ või panoraamformaadis väljatrükid avaldavad tõelist mõju olenemata sellest, kas need on läikiv- või kunstiformaadis. Juhtmevaba printer nagu Canon PIXMA PRO-200, mis kasutab Canoni kaheksavärvilist värvipõhist tindisüsteemi, suudab luua silmapaistva värviedastuse.

Kui prindite kujutava kunsti fotoprojekti, on paber Canon Premium Fine Art Rough professionaalne kvaliteetne A4 puuvillapõhine paber, mille krobeline tekstuur aitab pildi tumedatel aladel luua tihedaid musti ja täpseid toone. Fotograafiaharrastajad ja kunstihuvilised eelistavad seda paberit oma loomingu jaoks ning meeldivaid tulemusi on võimalik saavutada nii ühevärviliste kui ka värviliste väljatrükkide puhul.

260 g/m2 Canon Pro Luster on pehme satiinse läikega professionaalne fotopaber. See sile tindipaber on saadaval kuni suurusega A2. See meenutab traditsioonilisi vaigukattega pabereid, mida kasutatakse pimikutes, mistõttu on see ideaalne fotograafidele, kes otsivad oma tööde esitlemiseks fotolabori viimistlust. Mõelge säravatele värvidele, teravatele detailidele ja erakordsele mustvalgele reprodutseerimisvõimele. Kui seda paberit kasutatakse Canon ChromaLife 100 tintidega, mis toimivad PIXMA vahemikus, või Canon LUCIA PRO tinte, mida kasutatakse imagePROGRAF-i seerias, näiteks imagePROGRAF PRO-300, siis kaitseb see paber fotosid atmosfääri gaaside ja valgusest tingitud kahjustuste eest.3

Lillat värvi kampsunit kandev naine istub laua serval ja hoiab käes Canoni imagePROGRAF-printerist väljuvat A2-väljatrükki.

Läikivad, matid ja kunstipaberid võivad kõik anda pildile erineva tekstuuri ning läike ning nende kombineerimine täiustatud tindisüsteemiga, nagu Canon imagePROGRAF PRO-1000 kaksteist värvi, pakub laiemat värvigammat. Printer on võimeline printima ka lõuendile, mis loob lisavõimalusi reprodutseerimiseks ja eksponeerimiseks.

Teine võimalus neile, kes soovivad professionaalset viimistlust, on läikiv 300 g/m2 paksune Canon Pro Platinum paber. Sellel on kuuekihiline konstruktsioon, see on tuhmumiskindel ja annab suurepärase värviedastuse, eelkõige tintidega Canon LUCIA PRO ja ChromaLife 100.

Paberi saate valida ka kujutise värvitoonide põhjal. Eriliste fotode ja kunstiteoste jaoks, millel on soojad värvid ja hallid toonid, annab 210 g/m2 Pro Premium Matte sileda, peegelduseta tekstuuri ilma peegeldava läiketa. See paksem paber on välja töötatud kõrgekvaliteedilist kvaliteeti otsivatele professionaalidele ja võimaldab teha galeriikvaliteediga väljatrükke, kui seda kasutatakse sellise printeriga nagu kompaktne professionaalne A3 tindiprinter Canon imagePROGRAF PRO-300 või A2 imagePROGRAF PRO-1000, millel on täiustatud 12 tindiga süsteem ja lai värvigamma.

Muud paberitüübid, mis võimaldavad erakordset professionaalse kunsti kvaliteediga trükkimist, on Canson® Infinity paberid, näiteks Canson® Infinity Platine Fibre Rag, millel on 100% puuvillapõhine alus ja puhas valge toon. Puuvillapõhistel paberitel on rikkalik tekstuur, tugevamad kiud, luksuslik ilme ja pikk kasutusiga, mis annab neile arhiivikvaliteedi. Alternatiivselt pakub Hahnemühle fotopaberite seeria ka esmaklassilisi tulemusi fototrükiste, plakatite ja fotoraamatute trükkimisel.

Parim paber käsitööprojektide jaoks

Kolmemõõtmeline valmis lillekaart laual, millel on kaks kasti Canoni printeripaberit. Taustas on näha naist meisterdamas.

Tervituskaartide, postkaartide või kutsete jaoks mõeldud kahepoolne mattpaber sobib ideaalselt teie isikupärastatud albumi, origami või kalendri loomiseks.

Canon Creative Parki paberdekoratsioonidega kaetud laud, lilled vaasides ja mitu taldrikut toitu, sh munad ning kuumad ristikuklid.

Canon Creative Park aitab teil teha parima paberivaliku, soovitades, milliseid Canoni pabereid milliste mallide jaoks kasutada. Kui olete otsustanud malli kasuks ja valinud meediumi, saab rakendust kasutada mitme PIXMA mudeliga, sealhulgas Canon PIXMA TS7450a seeria või PIXMA TS5350a seeria printeritega, et printida need välja mattpaberile ja panna need kogu majas välja.

Olenemata sellest, kas tegemist on õnnitluskaartide, isetehtud kingituste või juturaamatuga, tuleb oma printeriga käsitööprojektide loomisel arvestada mõne elemendiga. Kuhu soovite oma loomingu välja panna? Kas vajate printimist paberi mõlemale küljele? Ja kas teil on vaja suure eraldusvõimega paberit, kui teie projektis kasutatakse fotosid?

On palju põnevaid võimalusi oma kodu kaunistamiseks või interaktiivsete fotonäituste väljapanekuks, kui trükite kunsti paberiga Canon Magnetic Photo Paper oma koduse tindiprinteriga. Selle paberi abil saate luua interaktiivse magnetilise fotokujutise või mõistatusi või lihtsalt kleepida need otse oma külmkapile, et näidata õnnelikke mälestusi – selleks ei ole pildiraami vaja.

Kui trükipaberite valmistamine ja paberi meisterdamine paberi Canon Creative Park abil on teie hobi, siis matt fotopaber loob erksate, elujõuliste toonide ja selgete piltidega väljatrükke ilma läikiva efektita. See sobib suurepäraselt kujunduste jaoks, mis sisaldavad fotosid, graafikat ja teksti.

Neile, kes naudivad eriliste sündmuste isikupärastamist, luues ise oma tervituskaarte või peokutseid, on 7x10 tolline kahepoolne mattpaber koos eelnevalt valmistatud kortsude ja ümbrikutega, mis muudavad protsessi kiireks ja lihtsaks ning aitavad tagada, et iga kaart on täpselt õigesti volditud.

Erinevatel kujude ja suurustega trükkimine võib olla suurepärane võimalus lõbusate ning isikupärastatud elementide lisamiseks, kui soovite luua isikupärastatud juturaamatuid. Canon SELPHY printeritega kasutatavad minikleebised ja ruudukujulised kleebispaberid on kiire ning lihtne viis väljatrükkide tegemiseks, mida saate kohe kleepida ja nautida, ja rakenduse SELPHY Photo Layout abil saate lisada ka oma mustreid, viimistlusi ning teksti.

Parim paber väikeettevõttele või kodukontorile

Canon TS7450a seeria printer prindib eredate värvidega paberilehele. Sülearvuti lebab printeri kõrval töölaual.

Canon High Resolution Paper sobib ideaalselt professionaalseteks esitlusteks, mis nõuavad teravaid ja elavaid pilte või graafikat, ning selle mikropoorne pinnakate imab tindi kiiresti sügavale pinna alla, et vältida üleliigse tindi jäämist pinnale – seega saate enne koosolekut viimasel minutil printida, teades, et kõik käsikirjad on määrdumise eest kaitstud. Koos Canon PIXMA TS7450a seeria printeriga, mis on kõik-ühes printer, skanner ja koopiamasin, on see ideaalne kontoripaber professionaalse kvaliteediga tulemuse saamiseks.

Erksate ja julgete värvide reprodutseerimiseks valige Canoni kõrglahutusega paber, mis on suure heledusega pinnakattega paber ja sobib elavate fotode ja graafiliste kujutiste ning intensiivseid ja selgeid värve sisaldavate kõrgekvaliteediliste dokumentide ja tabelite jaoks. See paber on ideaalne kodukontorite või väikeettevõtete jaoks ning sobib ideaalselt professionaalsete ja elegantse viimistlusega esitluste loomiseks.

Selline kõrglahutusega paber on hea valik ka neile, kes soovivad luua oma töö jaoks plakateid või muid reklaammaterjale. Tänu laiale mallide, piltide ja fontide valikule pakub Canon PosterArtist teile kõiki tööriistu, mida on vaja veebis tasuta plakati loomiseks. Ühendage see paber kolm-ühes multifunktsionaalse seadmega Canon PIXMA TS5350a seeria. See on loominguline tööriist, mis sobib ideaalselt magnet- ja fotopaberil trükiste tegemiseks nutitelefoni abil. Või proovige stiilset ja taskukohast printerit Canon PIXMA TS7450a seeria, mis võimaldab printida foto- ja magnetpaberile, et luua erinevaid isikupäraseid äriprojekte.

Canoni paberi- ja printerivalik pakub midagi sobivat kõigile teie printimisvajadustele. Olenemata sellest, kas reklaamite oma ettevõtet, valmistate kunstiprojekti, esitate pereportreid või kasutate väljatrükke koduseks korraldamiseks, on alati tagatud kõrge kvaliteet ja standardid.Autor: Lorna Dockerill

 1. Vaadake tootelehelt ühilduvaid printereid.
 2. Prinditavate lehekülgede arv on 4 × 6 tolliste fotode hinnanguline väärtus, mis põhineb Canoni individuaalsel testimismeetodil, kasutades standardi ISO/IEC 29103 kohast tabelite ja pideva printimise simulatsiooni tindi asenduspudelitega pärast esmast seadistamist.
 3. Kui paberit kasutatakse koos Canoni originaaltintidega ja ettenähtud hoiutingimustes.

Seotud tooted

Seotud artiklid

 • NÕUANDED PRINTIMISEKS

  Printeri, tindi ja paberi KKK

  Canoni ekspert Suhaib Hussain vastab levinud küsimustele printeri tehnoloogia, tindi ja paberi kohta.

 • PRINTIMINE

  Fotode töötlemine printimiseks

  Saage oma fotodest printimisel rohkem meie samm-sammulise juhendiga printimiseks vajaliku töötlemise ja parimate printimismäärangute kohta.

 • PRINTIMINE

  Parimad Canoni printerid fotode printimiseks

  Ükskõik, kas soovite oma fotosid raamida, mälestusraamatusse või kleepsule panna – leidke parim printer enda loominguliste projektide jaoks.

 • PRINTIMINE

  Parimad printerid meisterdamiseks

  Alates pereprojektidest kuni professionaalse kujunduseni - Canonil on teile sobiv printer.