PEREFOTOGRAAFIA

Põlvkonnaportreed: printige hinnalisi perefotosid

Lugege, kuidas jäädvustada ja printida armastatud inimestest ilusaid mustvalgeid portreefotosid ning luua imelist ja kauakestvat seinakunsti.
Mustvalge pilt kolme põlvkonda kuuluvatest inimestest, kelle näoprofiilid on noorimast vanemani ritta laotud.

Covid-19 pandeemia tõttu ei saanud perekonnad üksteisega enam nii palju aega veeta kui varem. Näiteks ei soovitatud inimestel oma vanavanemaid külastada. Seepärast muutus prinditud perefotode jagamine väärtuslikumaks kui kunagi varem. Spontaansed fotod aitavad tuua palju rõõmu, aga planeeritud pildistamissessioon on samuti lisapingutust väärt.

Selles artiklis räägime tehnikast, mille abil saate luua vapustavaid põlvkonnaportreesid ja neid printimiseks ette valmistada. Neid õpetusi järgides on teil tulemuseks ainulaadne ja kauakestev kunstiteos või kingitus. Iga inimest eraldi pildistades ja seejärel need portreed üheks pildiks kokku seades saate luua stiilse grupipildi, mida saab ka välja printida. See grupipilt näitab suurepäraselt erinevate perekonnaliikmete sarnasusi ja erinevusi, lisaks saab tulevikus pilti täiendada uute pereliikmete portreedega – see võib olla nagu perekonnareliikvia, mis kasvab koos teie perega.

1. Vajalik varustus

Käed hoidmas kaamerat Canon EOS R6.

Vapustava silma automaatteravustamise funktsiooni ja 20 MP sensoriga Canon EOS R6 on suurepärane valik selliste portreefotode jaoks.

Lähivõte hõbedast värvi vihmavarjust ja Speedlite’i välgust.

Speedlite ja hõbedat värvi vihmavari sobivad ideaalselt teie subjektide nägude valgustamiseks.

Teil on vaja pildistamiseks vaid järgmiseid asju: Speedlite või väline valgusallikas, valgusti alus ja hõbedat värvi vihmavari või hajutuskarp. Lisaks oleks hea, kui teil on välgu jaoks olemas juhtmevaba päästik. Kaamera, nagu Canon EOS R6, ja Canoni objektiiv RF 50mm F1.8 STM võimaldavad teil kontrollida säriaega ja teisi seaded ning saavutada nii detailseid varjusid kui ka valguslaike.

Printimise jaoks sobib ideaalselt Canoni PIXMA TS7450a seeria, mis on varustatud ökonoomsete FINE’i kassettide ja kasutajasõbraliku juhtmevaba ühenduvusega, mis võimaldab printida kergesti nii arvutist kui ka nutitelefonist. Kauakestvamate väljatrükkide jaoks võite valida Canoni PIXMA TS8350a seeria, mille vapustav ChromaLife 100 tehnoloogia on ideaalne erksavärviliste ja julgete fotode printimiseks.

Spetsiaalne Canoni fotopaber tagab vastupidavad ja ilusad väljatrükid.

2. Individuaalne poseerimine

Pimedas istuv laps, kelle nägu valgustavad välk ja hõbedat värvi vihmavari.

Eksperimenteerige valgusallika asukohaga. Mida kaugemale te selle asetate, seda tugevamaks valgus ja sügavamaks varjud muutuvad. Üldiselt tasub ennetada valguse jõudmist kõrva peale, mis on suunaga kaamera poole.

Foto mehe profiilist, kelle nägu on valgustatud. Tema pea tagakülg ja ülejäänud kaader on valgustamata.

Jäädvustage iga perekonnaliikme küljeprofiili. Pildistatud Canoni kaameraga EOS R6, Canoni objektiiviga RF 50mm F1.8 STM ja Canon Speedlite’iga 430EX II: 1/200 s, f/11 ja ISO100.

Perekonnaliikmete eraldi jäädvustamine tähendab seda, et te saate valida igast inimesest parima kaadri ja järjestada neid täpselt nii nagu ise soovite. Lisaks tähendab see seda, et te ei pea kõiki inimesi ühte kohta kokku kutsuma.

Esmalt pange taustaks üles tumedat värvi tekk või tahvel. Seejärel paluge igal inimesel istuda küljega teie poole, õlad taha lükata ja lõug veidi ülespoole tõsta. Laste pildistamisel kutsuge appi mõni pereliige, kes aitaks lapse tähelepanu hoida või teda õiges asendis hoida.

Ühtlase valguse saamiseks kasutage välklampi. Kinnitage välklamp hajutuskarbi või hõbedat värvi vihmavarju külge. See aitab luua pehmema ja hajusama valguse, mis tagab ilusamad portreed. Kinnitage välklamp alusele ja seejärel asetage see ühele küljele, subjektist veidi tahapoole, et see valgustaks ainult näoprofiili.

Kui teil ei ole võimalik välklampi kasutada, võite proovida ka tugeva valgusega lampi või aknast tulevat valguriba. Oluline on, et subjekt oleks paigutatud nii, et valgus tuleks temast veidi tagantpoolt.

3. Kaamera ja välgu seaded

Foto Canoni kaamera EOS R6 tagaküljest, kus on näha säriseadeid, ja taustal olevast mehest, kes istub välgu ees.

Kui kasutate kaameravälist välku, on kõige parem proovida esmalt käsitsisäri ja seejärel kohandada välgu võimsust vastavalt vajadusele.

Kui võimalik, käivitage välk juhtmevabalt, kasutades ühilduvat kaamerat ja välklampi või juhtmevaba päästikut ja vastuvõtjat. Kaamera seadetes võiks alustuseks kasutada käsitsisäri, 1/200 s säriaega, f/11 ava ja ISO100. Seejärel kohandage seadeid vastavalt vajadusele. Kui teie kaamera võimaldab, salvestage fotod RAW ja JPEG formaadis. Nii on teil olemas kergesti jagatavad JPEG-failid ja maksimaalset paindlikkust pakkuvad RAW-failid.

Määrake Speedlite käsitsi võimsusele väärtusega 1/1. Tehke proovipilt ja kohandage võimsust, kuni näole langev valgus on just õige. Eredust saab kohandada ka nii, kui liigutate valgust subjekti näole lähemale või näost kaugemale.

4. Fotode kohandamine ja kombineerimine

Mehe näo profiil, mida muudetakse Canoni tarkvaras Digital Photo Professional, kasutades värvide kohandamise tööriistu.

Kasutage tarkvara Digital Photo Professional (DPP) kohandamispaneeli (Adjustment Area) tööriistu, et muuta tumedamaks kõik kohad, mis ei hõlma nägu. Seejärel muutke pilt mustvalgeks.

Kui olete soovitud pildid valmis teinud, on aeg neid töötlema hakata. Kui te ei tunne ennast fototöötluses kõige mugavamalt, võite muuta pildid mustvalgeks, kärpida neid ja luua kollaaže, kasutades Canoni rakenduse Easy-PhotoPrint Editor lihtsaid funktsioone (vt järgmine lõik).

Kui teile meeldib pilte töödelda, võite muidugi ka suurema kontrolli haarata. Käivitage Canoni tasuta tarkvara Digital Photo Professional (DPP) ja avage valitud fotod. Esmalt peate veenduma, et nähtaval oleksid ainult näod ja ülejäänud pilt peab olema täiesti must. Kui näete valgust ka mujal peale näo, avage kohandamispaneel (Adjustment Area), värvige üle soovitud kohad ja seejärel libistage ereduse (Brightness) liugureid allapoole, kuni olete saavutanud ühtlase tumeduse.

Kontrastsete fotode saavutamiseks soovitame muuta need mustvalgeks. Selleks avage värvipaneel (Image Colours) ja klõpsake mustvalge režiimi nuppu (Monochrome). Kasutage liugureid, kuni olete saavutanud kontrastsed mustvalged portreed. Soovi korral võite selle sammu ka vahele jätta ja värvilisi fotosid kasutada.

Järgmisena tuleb pildid ühendada nii, et ühe portree valgustatud osa paistaks läbi teise portree tumedast osast. Selleks avage DPP-s valitud fotod ja valige esimene portree. Seejärel avage tööriistad (Tools) ja valige kompositsiooni tööriist (Start Compositing).

Valige esiplaani piltide loendist (Foreground Image) järgmine portree ja määrake kompositsioonimeetodiks (Composite Method) helendamine (Lighten). Kasutage nooli, et nihutada teise portree nägu esimese näo kõrvale. Puudutage salvestamisnuppu (Save), avage salvestatud pilt ja korrake protsessi järgmiste nägudega.

5. Ettevalmistused printimiseks

Foto kahest mustvalgest portreest, mida muudetakse Canoni DPP tarkvara kompositsiooni tööriista (Compositing) abil.

Kasutage DPP kompositsiooni tööriista (Compositing), et sulatada portreede valgustatud kohad ühtekokku.

Mustvalged näoprofiilid, mille suurust ja printimisseadeid Canoni DPP tarkvaras muudetakse.

Kui olete printimiseks valmis, valige menüüst File > Print with detailed settings (Fail > Üksikasjaliste seadetega printimine).

Kui kasutate DPP-d, klõpsake valguslaikude/varjude näitamise hoiatusikoonil (Show Highlights/Shadows), mille leiate altpoolt, ja kasutage tonaalsusliugureid, et veenduda, et taust oleks täiesti must ja nägudel ei oleks ühtegi ülesäritatud valguslaiku. Seejärel kasutage pildi teravamaks muutmiseks pildi üksikasjade paneeli (Image Detail). Seejärel avage menüüst File > Print with detailed settings (Fail > Üksikasjaliste seadetega printimine). Lisaks prindiseadete valimisele saate muuta ka pildi suurust.

Kui te soovi ülaltoodud samme järgida, võite kasutada rakendust Easy-PhotoPrint Editor, mis töötab teie nutitelefonis, tahvelarvutis ja arvutis. Avage uus ekraan (New screen), valige foto küljendused (Photo Layouts) ja soovitud mall ning kasutage küljenduse tööriista, et fotod külg külje kõrvale asetada. Määrake paberi suurus ja valige pildid, mida kasutada soovite.

Valige kohandamise tööriistade (Editing) seast kärpimise tööriist (Crop), et eemaldada fotodelt soovimatud kohad. Igast fotost peaks alles jääma ainult nägu. Seejärel kasutage muutmisvalikuid (Edit Item), et kohandada iga näo asukohta ja suurust või lisada midagi juurde. Kui soovite pildid mustvalgeks teha või antiikset tooni lisada, kasutage loominguliste filtrite (Creative Filter) all olevaid valikuid.

6. Printige ja näidake

Canoni PIXMA TS8350 seeria printer, mis prindib mustvalget pereportreed. Selle kõrval on Canoni kaamera ja fotopaber.

Looge laborikvaliteediga perefotosid, kasutades Canoni PIXMA TS8350a seeria printerit ja Canoni Photo Paper Plus Glossy II-te. Canoni tindid ja paberid töötavad koos ideaalse tulemuse nimel.

Mustvalge perefoto näoprofiilidest, mis on raamitud ja seinale riputatud.

Tänu sellistele tehnoloogiatele, nagu Canoni ChromaLife 100, püsivad teie armsad perefotod fantastilise kvaliteediga pikka aega.

Kui soovite printida mustvalgeid fotosid, valige mustvalge printimise eelmäärang (Black and White Print), valige õige paberitüüp ja parim kvaliteet (Best). Nii võite olla kindel, et teie väljatrükid on detailsete varjudega ja imeliste valguslaikudega.

Pereportreedest tehtud komposiitpilt sobib suurepäraselt teie seina kaunistama või kingituseks mõnele perekonnaliikmele. Kuid see on alles algus. Võite üksikud portreefotod või kollaažpildid ka välja printida, kasutades Canoni SELPHY printerit, või luua personaalseid tervituskaarte sünnipäevade, aastapäevade või muude sündmuste jaoks. Easy-PhotoPrint Editor võimaldab luua isegi isikupäraseid kalendreid, mida saab kogu pere aastaringselt nautida.


Autor: James Paterson

Seotud tooted

Seotud artiklid

 • KODUSED PROJEKTID

  3 isetehtud fototarvikut

  Valmistage ise valguskast, valgusvoolik ja oakott, mis hoiab teie kaamerat paigal.

 • LOOMINGULINE PRINTIMINE

  Fotode väljapaneku peamised nõuanded

  Avastage, kuidas muuta oma kodu ilusate galeriistiilis perekonnapiltidega.

 • FOTODE TAASTAMINE

  Hinnaliste fotomälestuste taastamine

  Avastage projekt Belgia üleujutuse ohvrite abistamiseks ja nende veekahjustusega piltide taastamiseks.

 • PRINTIMINE

  Parimad Canoni printerid fotode printimiseks

  Ükskõik, kas soovite oma fotosid raamida, mälestusraamatusse või kleepsule panna – leidke parim printer enda loominguliste projektide jaoks.