PRINTIMINE

Tindi- vs laserprinterid: kumb teile paremini sobib?

Avastage Canoni tindi- ja laserprinterite erinevused ning leidke enda vajadustele ja eelarvele sobivaim printer.
Puidust laual asub vasakul pool Canoni MegaTank tindiprinter ja paremal pool Canoni i-SENSYS multifunktsionaalne laserprinter.

Milline on täiuslik printer? Vastus oleneb inimesest. Peame kõik aeg-ajalt dokumente printima, kuid paljudele meist meeldib teha käsitööd või printida fotosid, laste kodutöid ja õpilaste projekte. Paljudel meist on oma ettevõtted või pisikene kontor, kus vähemalt aeg-ajalt töötame, nii et peame looma professionaalse ilmega mustvalgeid või värvilisi äridokumente.

Teile sobiva printeri tüüp sõltub suuresti sellest, mida te kõige sagedamini prindite. See sõltub asjaoludest, kas prindite rohke tekstiga äridokumente, fotosid või veidi mõlemaid; tavalisele paberile, läikivale fotopaberile või isegi kunstipaberile; peamiselt mustvalgelt või värviliselt; ja ühekaupa või suuremas mahus. Arvesse tasub võtta ka printimiskiirust, printeri füüsilist suurust, suurimat võimalikku printimissuurust ja kogukulu printimise kohta, sealhulgas tindi/tooneri ja paberi kulu.

Canonil on lai valik tindi- ja laserprintereid kõigi vajaduste ja eelarvete jaoks. Vaatame lähemalt nende peamisi erinevusi ning kummagi valiku parimaid mudeleid, et saaksite endale täiusliku printeri välja valida.

Canoni PIXMA printer prindib värvilist fotot tomatitest ja nende poole sirutatud käest.

Täiuslik lahendus fotoentusiastidele – kolm-ühes Canon PIXMA G650 tindiprinter kasutab kuut värvainepõhist tinti täiustatud toonivahemiku ning värvihaarde saavutamiseks, lisaks on sellel kõrge eraldusvõimega skanner. Kassettide asemel on printeril täidetavad MegaTanki tindimahutid ning täiskomplektiga saab printida 3800 pilti suuruses 10 × 15 cm, lisaks saab sellega printida kuni A4-formaadis ääristeta fotosid. Dokumentide printimiseks jätkub tindist 3700 mustvalge või 8000 värvilise A4 lehe printimiseks.

Tindi- ja laserprinterid: kuidas need toimivad

Tindi- ja laserprinterite suurim erinevus on see, et need põhinevad vastavalt märg- ja kuivmeetodil. Tindiprinterid kannavad paberile vedelat tinti ning laserprinterid kasutavad kuiva toonerit, mis sulatatakse paberile kõrge temperatuuriga rullikuga.

Kuid see pole kõik. Tindiprinterites kasutatakse peamiselt värvainepõhiseid tinte, kuid kasutatakse ka pigmendipõhiseid tinte, mis toimivad erinevat tüüpi paberil erinevalt – need kipuvad vähem neelduma, nii et väljatrükid paistavad selgemad, kuid värvid vähem erksamad. Lisaks kasutatakse Canoni tindiprinterites sõltuvalt mudelist kolme kuni kümmet erinevat värvi tinti. Mida rohkem tindi värve, seda suurema värvigammaga printer teoorias prindib, kuid praktikas võivad erinevused olla vaevu hoomatavad ning lähevad tõenäoliselt korda vaid pühendunud fotograafidele, kes soovivad tagada väljatrükitud fotode täieliku värvitundlikkuse.

Tindi kestuse võrdlemine

Üldiselt on tindiprinteris kasutatavad pigmendipõhised tindid tavalisel paberil vastupidavamad ja määrdumiskindlamad kui värvainepõhised tindid ning tagavad mustema ja teravama teksti. Seega sobivad need suurepäraselt dokumentide printimiseks. Võrdluseks, värvainepõhised tindid sobivad paremini fotode printimiseks läikivale paberile. Värvainepõhiste tintide väiksemad molekulid neelduvad täielikult läikiva fotopaberi kaitsva pealiskihi sisse, tagades siledama läikiva viimistluse. Mõnedes Canoni PIXMA valiku tindiprinterites on pigmendipõhine must tint teksti trükkimiseks kombineeritud värvainepõhise tsüaani, magenta, kollase ja musta tindiga kvaliteetsete fotode printimiseks, kuid Canoni MAXIFY äriprinterite valik on kauakestvate ja selgete dokumentide printimiseks täielikult varustatud pigmendipõhise tindiga.

Äridokumentide printimisel on aga siiski laserprintereid keeruline ületada, kuna need tagavad nii mustvalgelt kui ka värviliselt tavapaberile printides täieliku vastupidavuse ja määrdumiskindluse. Lisaks saab neid dokumente kaitstud keskkondades, nagu raamatukogude ja kontorite hoiuruumides, pikaks ajaks arhiveerida.

Tindiprinteritel on tänu pigmendipõhistele tintidele ja Canoni ChromaLife 100 tehnoloogiale sarnased arhiveerimisomadused. Valitud Canoni fotopaberiga tekib paberi ja selle tehnoloogiaga tindi vahel side, mis tagab arhiivisarnastes hoiustamistingimustes värvi püsivuse kuni 100 aastaks.1

Lähivõte Canoni i-SENSYS printerist ja selle puutetundlikust juhtpaneelist.

Kiire Canon i-SENSYS MF754Cdw multifunktsionaalne laserprinter skannib kahepoolseid A4-dokumente kuni 100 kujutist minutis 50-lehelise automaatse dokumendisööturi abil. Lisaks ühepoolsele ja automaatsele kahepoolsele kopeerimisele saab sellega skannida otse e-posti, USB mälupulgale, FTP-le, pilveteenustesse ja faksi.

Ülitõhus printimine

Kui prindite suurtes kogustes, võib teie jaoks parim valik olla suure tootlikkusega laserprinter. Laserprinterites kasutatavate toonerikassettidega saab harilikult printida palju suurema hulga lehekülgi kui tindiprinterite tindikassettidega. Erinevate printimismahtude ja eelarvete jaoks on Canoni uusimate laserprinterite valikus standardsed ja suure tootlikkusega printerid. i-SENSYS MF750 seeria printerite suure tootlikkusega kassetid sisaldavad piisavalt toonerit 7600 mustvalge ja 5500 värvilise dokumendi printimiseks 2 ning i-SENSYS MF650 seeria printeritel kuni 3100 mustvalget ja 2300 värvilist dokumenti.

Kuid ärge välistage tindiprintereid. Canoni MAXIFY GX seeria MegaTank tindiprinterid prindivad harilikult kuni 9000 mustvalget lehekülge või kuni 21 000 värvilist dokumenti säästurežiimil, enne kui tekib vajadus täidetavaid tindimahuteid täita.3 Mahutite täitmine tindipudelitest on aga samuti kiire, lihtne ja murevaba toiming, mis on palju efektiivsem ja kulutõhusam kui kassettide või tooneri kasutamine.

Mees skannib Canoni MAXIFY printeriga paberit.

Printimise, kopeerimise, skannimise ja faksimise võimekusega Canon MAXIFY GX7050-l-l on Wi-Fi, Etherneti ja Cloud Linki ühenduvus ning kaks paberisisestussalve kombineeritud paberimahuga 600 lehte. Kahepoolsete dokumentide ühe läbimisega skannimist võimaldab 50-leheline kahepoolne automaatne dokumendisöötur.

Maksimaalne mitmekülgsus

Tindiprinterid võivad olla eriti mitmekülgsed, tagades värvifotode ja piltide oivalise erksuse ning head tulemused ka dokumentide printimisel – eriti pigmendipõhise musta tindiga mudelite puhul. Tindiprinteriga saab printida ka erinevatele materjalidele, sealhulgas läikivale, matile ja poolläikivale fotopaberile, dekoratsioonidele ning käsitöömaterjalidele. Kuna laserprinterites kasutatakse kuumust, ei saa nendega printida pooltki nii laiale materjalivalikule, eriti kaetud fotopaberile. Kui te ei soovi aga fotosid printida, tuleb üks Canoni i-SENSYS MF seeria laserprinter hiilgavalt toime mustvalgete ja värviliste dokumentide printimisega ning toimib tõhusalt ka piltide printimisel.

Lisaks, kui prindite vaid mustvalgelt, on Canonil lai valik mustvalgeid laserprintereid, sealhulgas i-SENSYS MF450 seeria multifunktsionaalsed printerid ja i-SENSYS LBP230 seeria kiired, tõhusad ühefunktsioonilised printerid. Need pakuvad ülikiireid printimiskiiruseid kuni 38 lk/min ning on varustatud standardse kahepoolse printimise funktsiooni ja lihtsa juhtmevaba ühenduvusega. MegaTanki tindiprinterite valikus trükivad mustvalgelt PIXMA GM2050 ühefunktsiooniline printer ja PIXMA GM4050 multifunktsionaalne printer.

Nii Canoni MAXIFY GX tindiprinterite kui ka i-SENSYS MF laserprinterite valikus on sisseehitatud skanneriga mudeleid, harilikult automaatse dokumendisööturiga mitmeleheküljeliste dokumentide murevabaks skannimiseks ja kopeerimiseks. Mõned mudelid skannivad korraga kahepoolse dokumendi mõlemat poolt, vähendades sellega skannimise aega poole võrra. Sellega kaasneb automaatne kahepoolne printimine ja kopeerimine ning tipptasemel mudelitel nagu MAXIFY GX7050 multifunktsionaalne tindiprinter ja i-SENSYS MF754Cdw multifunktsionaalne laserprinter, on ka eraldiseisev faks.

Kuid jällegi, kui te ei vaja lisafunktsioone, pakuvad ühefunktsioonilised printerid, nagu kompaktne värviline laserprinter i-SENSYS LBP673Cdw ja i-SENSYS LBP630 seeria või MAXIFY GX5050 tindiprinter, taskukohasema hinna eest intuitiivset juhtimist ja kiiret printimiskiirust.

Meil on midagi ka fotohuvilistele. Canoni PIXMA G550 ühefunktsiooniline tindiprinter ja PIXMA G650 multifunktsionaalne tindiprinter pakuvad kõiki MegaTanki eeliseid, kuid kasutavad rikkaliku fotokvaliteedi tagamiseks kuut värvainepõhist tinti.

Canoni MAXIFY printer valgel laual, seda ümbritsevad erinevad äriteemalised väljatrükid.

Canoni printeril MAXIFY GX6050 on identne printimiskiirus ja prinditavate lehekülgede arv nagu GX7050-l ning tindimahutist jätkub 9000 mustvalge või kuni 21 000 värvilise lehe printimiseks säästurežiimil.4 See on kulutõhusam valik, kui te ei vaja sisseehitatud faksi, ühe läbimisega kahepoolset skannimist ja teist paberisisestussalve.

Esmaklassiline tootlikkus

Kui peate kiiresti palju lehekülgi printima, võib printeri kiirus väga oluliseks osutuda. See võib ka vaid ühe lehekülje printimisel üllatavalt tähtis olla. Mõned turul olevad laserprinterid prindivad pärast sisselülitamist või ooterežiimilt ärgates kurikuulsalt aeglaselt. Põhjuseks on pikalt töötemperatuurini soojenev kuumuti. Hea uudis on aga, et Canoni i-SENSYS seeria laserprinterid soojenevad vaid 13 kuni 14 sekundit alates sisselülitamisest. See võib olla palju kiirem kui osadel tindiprinteritel, mis käivitavad sageli pärast sisselülitamist automaatse pihustite kontrollimise ja prindipeade puhastamise tsükli.

Laserprinterite ja tindiprinterite kiiruste võrdlemisel on Canoni i-SENSYS MF750 seeria laserprinteritel esimese mustvalge või värvilise väljatrüki väljastuskiirus 7,1 sekundit või alla selle. Järgnev printimiskiirus on kuni 33 lk/min (lehekülge minutis). MAXIFY GX5050, GX6050 ja GX7050 tindiprinterite puhul on esimese väljatrüki väljastuskiirus ligikaudu 7 sekundit (prindipeade puhastustsüklita) ning järgnev printimiskiirus mustvalgelt kuni 24 kujutist/min või värviliselt kuni 15,5 kujutist/min. Kuid tindiprinter võib rohke tindi kasutamisel olla aeglasem, sest printer teeb lehekülgede väljastamisel pausi, et tint saaks eelmisel lehel ära kuivada. Nii on väljatrükk printerist väljudes kuiv ja välditakse määrimist.

Kahepoolse printimisega säästate paberit ja vähendate keskkonnamõju ning see on veel üks tegur, mida tindi- ja laserprinteri vahel valides kaaluda. Tindiprinterite puhul imendub vedel tint tavalisse paberisse, nii et kahepoolsel printimisel võib esineda läbiimbumist, mis vähendab väljatrüki kvaliteeti. Värvainepõhise tindiga Canoni tindiprinterid vähendavad selle efekti vältimiseks tihedust paberi teisel poolel ning pakuvad kiiremat kuivamisaega, Canoni MAXIFY tindiprinteritel on ka kahepoolsed printimisrežiimid, mis aitavad seda efekti vältida. Kuid kuiv laserprintimine tagab alati kvaliteetse kahepoolse tulemuse.

Canoni MegaTanki printer on kodukontoris laual arvuti, tooli ning suure akna kõrval.

MegaTanki printerid on saadaval ka PIXMA tootevalikus, sealhulgas Canon PIXMA G7050 neli ühes printer, mis hõlmab printimise, kopeerimise, skannimise ja faksimise funktsioone, lisaks on sel 35-leheline kahepoolne automaatne dokumendisöötur ning Wi-Fi ja Etherneti ühenduvus.

Suurus loeb

Kodukontoris võib olla keeruline printeri jaoks ruumi leida. Laserprinterid kipuvad olema kogukamad kui enamik tindiprinteri mudeleid, kuid Canoni i-SENSYS seeria on oma tüübi kohta märkimisväärselt kompaktne. Näiteks on i-SENSYS MF651Cw mõõdud koos paberisalvedega 451 × 460 × 360 mm ning see kaalub 18,9 kg. Võrdluseks, MAXIFY GX6050 tindiprinter on väljatõmmatud salvedega väiksem, 399 × 645 × 327 mm, ning kaalub vaid 11,6 kg. Canon PIXMA TR150 on aga ülikompaktne tindiprinter, mõõtmetega vaid 322 × 185 × 66 mm, ning kaalub kõigest 2,1 kg, olles suurepärane valik käigu pealt printimiseks.

Kas mitu inimest kasutavad ühte printerit? Mainitud PIXMA ja MAXIFY GX mudelid sobivad 1–5 kasutajale. Mainitud laserprinterid sobivad suurepäraselt toimekamate töökeskkondade tiimidele.

Mitme kasutaja puhul on veel üks oluline tegur turvalisus. Valitud Canoni i-SENSYS printeritel on turvalise printimise valik, mis võimaldab väljatrüki printeril PIN-koodi või parooli sisestamiseni ootele panna. Nii saate kindlad olla, et konfidentsiaalsed dokumendid prinditakse välja alles siis, kui olete ise printeri juures ning need ei jää väljastussalve vedelema.

Omamiskulud

Nagu aastate jooksul on räägitud, tasub printeri ostmisel lisaks algsele ostuhinnale arvestada ka tindi või tooneri hinnaga selle tööea jooksul. Canoni MegaTank täidetavad printerid on drastiliselt vähendanud nii leheküljekulu kui ka omamise kogukulu, mistõttu on need kõige taskukohasemad kestvad printimislahendused keskmise kuni suure mahuga printijate jaoks mis tahes tehnoloogias.

Laserprinteritest on Canoni i-SENSYS MF seeria, nagu i-SENSYS MF750 seeria ja i-SENSYS MF650 seeria, eriti kulutõhusad, kuna saadaval on üksikud suure tootlikkusega musta, tsüaani, magenta ja kollast värvi toonerikassetid.

Üks tegur on ka energiatõhusus. Kui prindite palju või teil on mitu printerit, võib energiatarbimine kiiresti suureneda. Kasutage energia säästmiseks printeri energiasäästurežiimi, mis käivitub automaatselt, kui printerit mõnda aega ei kasutata. Ooterežiimil tindiprinter tarbib vähe elektrit ja ettevalmistustehnoloogia On-Demand tagab vajaduse korral laserprinteri kuumuti soojendamise, vähendades energiakulu seadme printimisvalmis olekus, kui printer jäetakse käima.

Canon i-SENSYS printer asub puidust laual arvuti ja väljatrükkide kõrval.

Canoni i-SENSYS MF650 valikusse kuulub i-SENSYS MF651Cw, millel on intuitiivne 12,7 cm värviline puuteekraan ja kiire 18 lk/min printimiskiirus nii mustvalgelt kui ka värviliselt printides. 21 lk/min printimiskiirusega i-SENSYS MF655Cdw printeril on automaatse kahepoolse printimise võimekus ning tipptasemel i-SENSYS MF657Cdw printeril on faksivõimekus koos ühe läbimisega kahepoolse skannimisega.

Lihtne kasutada

Olenemata sellest, kas valite tindi- või laserprinteri, soovite seadet, mida on lihtne kasutada. MAXIFY GX6050 ja GX7050 tindiprinterite 6,9 cm kallutatavate värviliste puuteekraanidega on printimine, skannimine ja kopeerimine ülilihtne. Lihtne ühenduvus tähendab, et saate rakenduse Canon PRINT abil või printeri puuteekraanilt seadme pilve ühendada ning printerid ühilduvad Apple AirPrinti (iOS), Mopria (Android) ja Chrome OS-iga. Mõlemal on ka 50-lehelised automaatsed dokumendisööturid, MAXIFY GX7050 skannib kahepoolseid dokumente ühe läbimisega ning sel on ka võimekus dokument otse faksimisse saata. 

Canoni i-SENSYS MF seeria laserprinteritel on suur 12,7 cm värviline puuteekraan, millelt pääseb Canoni i-SENSYS-e kartoteegi rakendusse jõudluse ja kasutusmugavuse parandamiseks, võimaldades teil rakendused ja liidese oma soovide järgi seadistada. i-SENSYS laserprinterite kasutajatel on juurdepääs ka Apple AirPrintile (iOS), Mopriale (Android) ja Chrome Os-ile, samuti rakendusele Canon PRINT Business. i-SENSYS MF645Cx ja MF754Cdw mudelitel on faksimise võimekus, sobides suurepäraselt kodusesse ja väikese kontori keskkonda ning i-SENSYS MF750 seerial on täiendav pilveteenustega ühilduvuse eelis.

Tindiprinter vs laserprinter: valik

Tindiprinterid sobivad fotode printimiseks, tänu täpsele värviedastusele ja rikkalikemale värvidele kui laserprinteritel. Tindiprinterid on kompaktsemad, mistõttu sobivad need paremini kitsamatesse oludesse. Need on sageli taskukohasemad ning Canoni MegaTanki valiku täidetavad tindimahutid tagavad suurema tõhususe ja madalamad jooksvad kulud kui teistel kasseti- või toonerilahendustel.

Canoni i-SENSYS laserprinterid ja Canon MAXIFY tindiprinterid on suurepärane valik äridokumentide ja muude rohke tekstiga dokumentide printimiseks. Canoni i-SENSYS laserprinterid on kulutõhusad hulgiprintimiseks ja suurema arvu lehekülgede printimiseks, pakkudes kiiremaid printimisaegu – mõnikord isegi poole kiiremaid kui võrreldava tindiprinteriga – ning määrimis- ja läbiimbumisvaba kahepoolset printimist.

Nii Canoni MAXIFY GX tindiprinterid kui ka i-SENSYS laserprinterid sobivad suurepäraselt toimekasse majapidamisse, kodukontorisse ja väikesesse kontorisse, pakkudes erinevaid funktsioone, mitmekesisust, kiirust, usaldusväärsust, kulutõhusust ja kasutusmugavust. Oma vajadustele vastava printeri leidmiseks proovige Canoni printeri valijat


Autorid: Matthew Richards ja Alex Summersby

 1. Kestvuse arvutused on kiirendatud keskkonnatingimustes Canoni läbi viidud katsete põhjal tehtud prognoosid ega pole tagatud.
 2. Põhinedes ISO/IEC standardil 19798.
 3. Prinditavate lehekülgede arv on hinnanguline väärtus, mis põhineb Canoni individuaalsel testimismeetodil, kasutades standardi ISO/IEC 24712 kohast tabelite ja pideva printimise simulatsiooni tindi asenduspudelitega pärast esmast seadistamist.
 4. Säästurežiim vähendab tindi tarbimist tihenduse alandamisega ning võimaldab printida 50% rohkem lehti kui standardrežiimis.

Seotud tooted

 • MAXIFY GX6050

  MegaTanki printerid

  MAXIFY GX6050

  Nende suuremahuliste täidetavate tindimahutitega MegaTanki printeritega saate toota iga päev kvaliteetseid dokumente, säästes omamiskuludelt keskmiselt 90% võrreldes 10 parima hulka kuuluvate laser- ja tindipritsprinteritega.
 • MAXIFY GX7050

  MegaTanki printerid

  MAXIFY GX7050

  Nende suuremahuliste täidetavate tindimahutitega MegaTanki printeritega saate toota iga päev kvaliteetseid dokumente, säästes omamiskuludelt keskmiselt 90% võrreldes 10 parima hulka kuuluvate laser- ja tindipritsprinteritega.
 • MegaTanki printerid

  PIXMA G7050

  Printige kuni 18 000 lehekülge ja tagage sujuv tootlikkus tänu 35-lehelisele automaatsele dokumendisööturile, mille abil saavutate hea kvaliteedi ja madalad käituskulud.
 • Multifunktsionaalsed värviprinterid

  i-SENSYS MF750 seeria

  Canoni i-SENSYS MF750 multifunktsionaalsed värviprinterid pakuvad teile 33 lk/min printimiskiirust ja 100 kujutist/min (A4) skannimiskiirust, tagades kiirema töö.
 • Seotud artiklid

 • NÕUANDED PRINTIMISEKS

  MegaTanki printerid ja nende eelised

  Kuus põhjust, miks te vajate MegaTanki printerit.

 • PRINTIMINE

  Parimad printerid õpilastele

  Iga õpilane vajab printerit – avastage parimad taskukohased võimalused vastavalt enda vajadustele.

 • PRINTIMINE

  MegaTanki printerid äritegevuseks

  Kuidas MegaTanki printerite kvaliteet ja madalad kasutuskulud võivad äritegevusele kasu tuua.

 • NÕUANDED PRINTIMISEKS

  Printeri, tindi ja paberi KKK

  Canoni ekspert Suhaib Hussain vastab levinud küsimustele printeri tehnoloogia, tindi ja paberi kohta.