LOOMINGULINE PRINTIMINE

Looge samm-sammult enda laste juturaamat

Canon SELPHY CP1500 abil on juturaamatu nullist meisterdamine lihtsam, kui arvatagi oskate.
Täiskasvanu ja kaks last istuvad diivanil ning vaatavad käsitsi tehtud juturaamatut, mis loodi printeri Canon SELPHY CP1500 ja rakenduse Canon SELPHY Photo Layout abil.

Me kõik teame, et mäng ja loovus on laste arengus väga olulisel kohal ning nende toetamine kodus võib olla suurepärane moodus koos perega kvaliteetaja veetmiseks. Mänguentusiast ja sisulooja Alison (all.about.the.play) usub oma laste – Isla ja Callumi – loovuse läbi õpetamise olulisusesse.

„Mõlemad on väga loomingulised ja mulle meeldib väga nendega koos meisterdada,“ ütleb ta. „Mulle meeldib vaadata, kuidas nende kujutlusvõime ellu ärkab.“ Alison jagab oma pere kogemusi sotsiaalmeedias ja tema uusim projekt koos oma kuueaastase tütre Islaga oli luua fantaasiaküllane lasteraamat, kasutades printerit Canon SELPHY CP1500.

Enda juturaamatu loomine võib kõlada keeruliselt, kuid SELPHY CP1500 aitab selle lihtsamaks muuta. Ükskõik, kas teil on vaja ainulaadset kingitust, kooliprojekti või isikupärast unejuttu – pered saavad koos põnevaid ideid välja nuputada. „Isla oli otsustamisse suurel määral kaasatud,“ ütleb Alison. „Mulle meeldis see, et sain midagi temaga koos luua.“ Alison jagab siin nõuandeid, kuidas see kogu perele lihtsaks ja lõbusaks muuta.

Vajaminevad materjalid

Mitmesugused väljatrükid, paar kääre ja avatud pildiraamat roosa Canon SELPHY CP1500 kõrval puidust laual.

Printer Canon SELPHY CP1500 võimaldab teil fotosid kiiresti ja lihtsasti nutitelefonist Wi-Fi kaudu printida, nii et te ei pea paluma lastel oodata, et ise kaablite lahtiharutamise ja ühendamisega mässata.

Üks printeri Canon SELPHY CP1500 funktsioone on kleebise paberile printimine, mistõttu ei lähe nooremate lastega meisterdamisel kääre ega liime vaja. Printer võimaldab ka rakenduse Canon SELPHY Photo Layout abil pilte täiendada, et saaksite luua terve raamatu igasuguste erinevate materjalidega. Vaja läheb järgmist.

  • Canon SELPHY CP1500
  • Nutitelefoni, kuhu on installitud rakendus Canon SELPHY Photo Layout
  • Tühi raamat
  • Sobiv Canoni kleebise paber, kassett ja tint

Kui soovite lisada muid täiendusi, võib vaja minna ka järgmisi materjale.

  • Käärid
  • Liim
  • Templid
  • Värvid, pastakad ja pliiatsid
  • Keskkonnasõbralik sädelus

Ideede leidmine

Naeratav laps hoiab käes värvilist paberit ja vaatab enda kõrval istuvat täiskasvanut tähelepanelikult.

Lugude visuaalne jutustamine on lõbus viis, kuidas lastega mitmesuguseid teemasid arutada, alates olulistest iseloomuomadustest kuni probleemideni, millega meie planeet silmitsi seisab.

Lugude väljamõtlemine ja enda tegelaste loomine on ideaalne võimalus rääkida oma laste kogemustest, lemmikraamatutest ja -telesaadetest, kaasates süžee, pildid, peategelased, teemad ja sõnumid. Või sellest, kuidas nad saavad sõpru või lähedasi tegelase loomiseks inspiratsioonina kasutada.

„Isla otsustas, et tema raamatus on tegelasteks tema ise, tema vend Callum ning emme ja issi,“ ütleb Alison. „Meil on kodus mitu raamatut, kus räägitakse, mis juhtub, kui plast satub merre, seega mõistab Isla, et peame oma randade eest hoolitsema. Talle meeldib prügi korjata ja ta kustub sõpru korrale, kui nad prügi maha viskavad.“

Isla lisab: „Kilpkonnadele meeldib millimallikaid süüa, kuid kui kilekotid satuvad merre, peavad kilpkonnad neid millimallikateks ja söövad need ära. See teeb nad väga haigeks.“ Sellest kirest loomade ja keskkonna vastu sai Alisoni ja Isla loo põhiteema.

Tegelaste loomine ja piltide valimine

Laps kasutab värvilist pastakat, et kirjutada „happy“ ja joonistada raamatusse naerunägu. Laual on näha mitmesuguseid väljatrükke, kontoritarbeid ja printerit Canon SELPHY CP1500.

Lapsed võivad soovida lisada juturaamatusse enda või pereliikmete pilte, andes tegelastele erinevad võimed või rollid, mis võivad neid innustada.

Naeratav laps, kelle kõrval istub täiskasvanu, kirjutab pastakaga raamatusse.

„Mulle nii meeldis, et Isla sai raamatu loomisel oma kujutlusvõimel lennata lasta,“ ütleb Alison. „Ta palus mul end aidata, seega oli see meile nagu ühisprojekt.“

Fotode abil raamatu tegemine võib olla suurepärane viis, kuidas mälestustele uus elu anda – kasutage puhkusefotosid väljamõeldud loo pajatamiseks, andke lemmikloomadele salajane identiteet või muutke lapsed superkangelasteks, muinasjututegelasteks või leiutajateks. Juturaamatu loomine on ka hea viis kodust välja saamiseks – uute fotode jäädvustamine aitab lastel end just soovitud viisil väljendada.

„Kui olime otsustanud, et meie lugu räägib Islast ja Callumist rannas, leidsime looga sobivad fotod,“ selgitab Allison. „Isla arvates oli prügi rannas hea idee ja ta tahtis lisada foto prügikorjajast.“ Raamatu kokkupanemise ajal joonistas Isla kurva näo, et näidata, kui pettunud ta on, kui rannas vedelevat prügi näeb, ja naerunäo, mis sümboliseerib rõõmu, kui ta saab tuua kaasa positiivse muutuse.

Erinevate formaatidega katsetamine

Lähivõte kätest, mis hoiavad nutitelefoni, mille ekraanil on näha Canoni rakendus SELPHY Photo Layout, kus redigeeritakse fotot.

Võite juturaamatu omanäoliseks muutmiseks kasutada meisterdamiskomplekte ja muid materjale, kuid rakendus Canon SELPHY Photo Layout võimaldab seda kõike mugavalt ekraanil teha.

Raamatukogudes ja -poodides on igasuguseid erinevaid lasteraamatuid koomiksitest ja pildiraamatutest muinasjuttude ja biograafiateni. Tegelased võivad rääkida jutumullides, riimides, jutustaja kaudu või päevikukatkenditena.

Valitud formaadist olenemata võimaldab rakendus Canon SELPHY Photo Layout lisada fotodele teksti, ääri ja templeid. Peale selle on seal mallid, et printida fotosid ühe- või mitmekaupa, ning erinevad viimistlusvalikud. See on lastele hea võimalus kaasa lüüa ja näha tulemust enne printimisnupule vajutamist.

„Minu arvates oli rakendust väga lihtne kasutada ja selle abil loovust valla päästa,“ ütleb Alison. „Me proovisime paari kleebist ja lisasime mõnele fotole ääred. Lisasime ka teksti, mängisime jutumullidega ja lisasime paarile fotole südame. Rakenduse eri funktsioonide kasutamine aitas muuta juturaamatu vahvaks ja eriliseks.“

Fotode printimine ja raamatu kokkupanemine

Laps eemaldab Canoni kleebise paberilt fotot – mis prinditi printeriga Canon SELPHY CP1500 – samal ajal kui teine inimene paberit paigal hoiab.

Kleebise paber pakub noorematele lastele palju põnevust ilma tüütu lõikamise ja liimiga mäkerdamiseta, võimaldades neil pildid hõlpsasti kleebise paberilt eemaldada ning otse juturaamatusse kleepida.

Naeratav laps eemaldab väikest numbriga kleebist Canoni kleebise paberilt, et see enda ees lebavasse raamatusse kleepida.

Rakendusel Canon SELPHY Photo Layout on sildi paigutamise valik minikleebiste printimiseks, mida Isla kasutas oma juturaamatusse siniste ja valgete leheküljenumbrite lisamiseks.

Kui pildid on välja prinditud, saate kõik elemendid omavahel kokku panna. Siinkohal võib abi olla sellest, kui enne kleepimist lehe ülesehitus paberile ette visandada või laual või põrandal valmis sättida. „Meil oli palju ideid, seega kirjutasime need üles ja vaatasime, millised osad raamatusse panna,“ ütleb Alison. „Lugu voolas päris hästi ning meil oli olemas nii algus, keskosa kui ka lõpp.“

Nooremad lapsed saavad fotosid kleepida, samal ajal kui vanemad lapsed ja lapsevanemad tegelevad lõikamisega. Kõik saavad kaasa lüüa muudes loomingulistes tegevustes nagu joonistamine, kirjutamine ja kaane jaoks fotode valimine. Ärge unustage lisada ka autorite ja illustraatorite nimesid – need olete teie!

Oma loomingu imetlemine ja jagamine

Laps asetab mustriga teipi foto nurgale raamatus, mis loodi printeri Canon SELPHY CP1500 ja rakenduse Canon SELPHY Photo Layout abil.

Üheskoos millegi personaalse loomise nimel töötamine võib olla perele suurepärane ühendav kogemus ja selle käigus valmiv raamat aitab lastel oma loominguliste oskuste üle uhkust tunda.

Naeratav laps näitab kaamerale käsitsi tehtud juturaamatut, mis loodi printeri Canon SELPHY CP1500 ja rakenduse Canon SELPHY Photo Layout abil.

„Minu arvates on see Islale suurepärane projekt,“ ütleb Alison. „Talle meeldis olla loominguline ning ta nautis piltide joonistamist, loo kirjutamist ja fotodele kleepimiseks koha valimist.“

„Panime sellele pealkirjaks „Isla seiklus rannas“,“ ütles Alison. „Kasutasime kaanel kolme mustvalge filtriga fotot ja paari ruudukujulist kleebist, lisades sinise teksti, et see välja paistaks. Oleme sellega väga rahul!“

Raamatu koostamise õppimine on lõbus viis terve perega aja veetmiseks, lastes oma kujutlusvõimel lennata ning nautides arutelusid tegelaste ja teemade üle. Canon SELPHY CP1500 koos rakendusega Canon SELPHY Photo Layout muudab kogu protsessi lihtsaks ja segadusevabaks, lastes perel vabalt tegutseda. Võite tulemust uhkelt raamaturiiulis eksponeerida või oma öökapil hoida. Hea mõte on see ka lähedasele kinkida.

„Olge loovad,“ annab Alison nõu. „Juturaamatu loomiseks ei ole õiget ja vale viisi. Võite teha raamatu last huvitaval teemal või reisist, kus ta käinud on. See on suurepärane tegevus vihmaseks päevaks. Islale meeldib väga seda raamatut Callumile ette lugeda, seega lisaks raamatu loomisele pakub see ka jagamisrõõmu.“

Laske kujutlusvõimel lennata, luues enda seikluse ja katsetades printeriga SELPHY CP1500 ning rakendusega SELPHY Photo Layout. Kui olete ise autor, on võimalused lõputud.

Autor Kat Halstead

Seotud tooted

Seotud artiklid