LOOMINGULINE PRINTIMINE

„Minu esimene aasta“ fotodel: tähistage lapse olulisi hetki Canon SELPHY CP1500 printeriga.

Esimene eluaasta juhtub vaid korra, kuid prinditud fotoalbumid kestavad kogu elu. Portreefotograaf Jemella Ukaegbu jagab oma parimaid nippe selle erilise aja jäädvustamiseks ja säilitamiseks.
Inimene kleebib prinditud fotosid mälestusteraamatusse, teised väljatrükid lebavad Canon SELPHY CP1500 printeri kõrval.

Iga erilise suhte esimene aasta on täis unustamatuid hetki, nagu lapse esimene naeratus või esimene jalutuskäik uue kutsikaga. Või see närviline tunne, kui oled esimesel kohtingul inimesega, kellega veedad oma ülejäänud elu. Selliseid sündmuseid tasub meeles pidada ja aus hoida.

Portreefotograaf Jemella Ukaegbu, keda tuntakse ka Mellzina, teab, kuidas täiuslikult hetke tabada. Oma tööna pildistab ta pulmi, ristimisi ja sünnipäevapidusid ning portreefotosid paaridest ja vastsündinutest. Ta armus fotograafiasse lapsena, kui vaatas fotoalbumeid vanemate tehtud prinditud fotodest. Ta nägi sealt, missugune oli elu enne tema mälestusi.

„Mulle meeldivad fotoalbumid, sest need jutustavad lugusid nii sõnadega kui ka sõnadeta ning igaüks saab lehti keerates neisse sukelduda,“ räägib Mellz. Oma tütre esimese eluaasta fotosid vaadates mõistis Mellz, et soovib mäletada seda enama kui digitaalsete fotodena nii et ta lõi Canon SELPHY CP1500 abil fotoalbumi. Siin jagab ta näpunäiteid, kuidas teie võiksite sama teha.

Alustamine: fotode valimine

Noor laps vaatab emaga perefotosid.

Albumisse fotode valimine on väga lõbus ja tegevusse saab hõlpsasti kaasata ka lapsi. Canoni rakendus SELPHY Photo Layout aitab seda protsessi lihtsustada, võimaldades printida lemmikfotosid otse nutitelefonist.

Inimene kasutab neljast fotost kollaaži loomiseks nutitelefonis rakendust Canon SELPHY Photo Layout.

Canoni rakendusel SELPHY Photo Layout on sisseehitatud mallid, mis võimaldavad mitu pilti ühele väljatrükile paigutada, et saaksite oma perealbumisse rohkem fotosid mahutada.

Tõenäoliselt ei ole teil aega kõigi oma lapse esimese eluaasta jooksul tehtud fotode läbivaatamiseks. Iga väärtuslikku hetke jäädvustada püüdes täituvad telefoni digialbumid ja kaamera mälukaardid kiiresti tuhandete fotodega. Kuid füüsilise fotoalbumi või mälestusteraamatuga on teisiti. Tuhandetest jäädvustatud fotodest parimate välja valimisel ja välja trükkimisel pöördute suurema tõenäosusega nende hetkede juurde tagasi. Ja valimisprotsess võib samuti rahuldust pakkuda.

„Mulle meeldib osade kaupa organiseerida,“ räägib Mellz. „Kuude kaupa organiseerimine on lihtsam kui arenguetappide kaupa, sest galeriides [nutitelefonides ja sülearvutites] saab otsida kuude kaupa, mistõttu on lihtsam fotosid valida.“ Alustuseks võite valida iga kuud kokkuvõtvad fotod.

Kui valiku tegemine läheb keeruliseks, pakub Canoni rakendus SELPHY Photo Layout võimalust ühele väljatrükile kaheksa fotot paigutada, nii et isegi kui ostsite vaid 50 paberilehte, ei pea te piirduma vaid 50 pildiga. Sellega saate kollaažidele lisada ka teksti, kleebiseid ja ääriseid, et need tõeliselt ellu äratada. Kui lemmikfotode kaust on koos, on aeg printer sisse lülitada.

SELPHY CP1500 seadistamine

Kätepaar paneb kasseti Canon SELPHY CP1500 printerisse.

Canon SELPHY CP1500 printer on varustatud standardse paberikassetiga (PCP-CP400) postkaardiformaadis väljatrükkideks. Eraldi ostmiseks on saadaval PCC-CP400 paberikassett krediitkaardiformaadis ja ruudukujulisteks väljatrükkideks ning kleebiste ja minikleebiste jaoks.

Canon SELPHY CP1500 seadistamine käib lihtsalt. Esmalt laadige nutitelefoni rakendus SELPHY Photo Layout. Kui see on installitud, kasutage rakendust printeri QR-koodi skannimiseks. See ühendab telefoni juhtmevabalt printeriga ning teile jääb veel vaid üks ülesanne: paberi ja tindi lisamine.

SELPHY CP1500 printeris saab kasutada erinevaid paberitüüpe postkaardiformaadis paberist (RP-108 ja KP-36IP) minikleebisteni, (KC-18IL) lisaks krediitkaardiformaadis (KC-36IP ja KC-18IF) ja ruudukujulist paberit (KC-18IS). Iga paberipakk sisaldab tindikassetti, mis on täidetud vajaliku koguse tindiga.

Kui paber ja tint on lisatud, saate rakenduse SELPHY Photo Layout abil oma nutitelefonist pildi valida. Kui eelistate printida arvutist või Canoni kaameratest1, saate printeri ühendada Wi-Fi või USB-C kaabli abil. Printeril on ka sisse-ehitatud lugeja, mis toetab SD-, SDHC- ja SDXC-kaarte.

Kui seadistamine on lõpule viidud, võtab foto printimine vaid 41 sekundit. Ning väikese ja kerge SELPHY CP1500 printeriga saate luua fotolabori tasemel kvaliteetseid väljatrükke mugavalt otse kodust.

„SELPHY CP1500 toob fotode printimisse rohkem elevust. See on piisavalt kompaktne, et mahub meie kööki ja seda nähes tahan veelgi rohkem printida. Telefoniga ühendamine ja rakenduse kasutamine on nii lihtne,“ räägib Mellz.

Fotode paigutamine

Kätepaar hoiab Canon SELPHY CP1500 printeriga trükitud fotot, printer on laua peal, ümbritsetud mitmetest väljatrükkidest.

Soovitame enne fotode liimimist need alati laiali laotada, et leida järjekord, mis teile kõige rohkem meeldib. Kui prindite välja rohkem pilte, kui albumis vaja läheb, pange need raami, saatke pereliikmetele või kui printisite kleebise paberile, eemaldage tagumine külg ja kleepige need tasastele pindadele.

Inimene kleebib foto last hoidvast emast oma mälestusteraamatusse.

Kleebise paberile printimine tähendab, et saate liimi ja teibita fotod albumisse või mälestusteraamatusse kleepida. See on imelihtne!

„Soovitan lapse esimese eluaasta fotoalbumis kasutada kronoloogilist järjestust. Teen nii kõigi oma fotoalbumitega, sest tahan seda teekonda uuesti läbi elada,“ selgitab Mellz.

Mellz alustas albumit raseduspiltidega ning kasutas ka enne tütre sündi tehtud uuringute fotosid, et jäädvustada kogu kogemus. Kui järgite ta soovitusi ja prindite kogu teekonna välja, soovitame esmalt kõik fotod välja printida ja need enne albumisse kinnitamist kronoloogilisse järjestusse sättida.

Kasutage erinevaid paigutusi ja olge erinevate paberitüüpidega loominguline ning muutke igal uuel lehel paigutust. Kui soovite lisada dokumente, näiteks lapse sünnitunnistuse või sünni puhul saadetud kaarte, tehke lihtsalt dokumendist pilt ja printige see Canon SELPHY CP1500 printeriga välja, et mäletada iga hetke ning oma fotoraamatusse vaheldust tuua.

Järgmine samm: järgmise aasta album ja edasi

Inimene kasutab prinditud piltide lõikamiseks kääre, et pildid mälestusteraamatusse kleepida.

Kui paigutasite mitu fotot ühele kleebise paberile, saate need välja lõigata, et ühest väljatrükist mitu väiksemat kleebist teha. Katsetage erinevaid paberiformaate, et oma albumid ellu äratada.

Inimene aitab lapse kätt juhtides lapsel fotosid mälestusteraamatusse kleepida.

Perega fotoalbumite vaatamine on lõbus, kuid nendega fotoalbumite loomine on veelgi parem. Ja ärge muretsege sõrmejälgede pärast: Canon SELPHY CP1500 väljatrükid on kaetud spetsiaalse kilega, et pildid säiliksid kuni 100 aastat 2 .

Pärast esimese fotoalbumi loomist võite järgmisega teistmoodi toimida. Kui teate juba ette, et jäädvustatav hetk läheb fotoalbumisse, võite võtta kasutusele sobivad rekvisiidid, näiteks oluliste arenguetappide märkimiseks sünnipäevatordid või õhupallid või võtate esimese koolipäeva fotode või perekondlike portreefotode puhul rohkem aega valgustuse ja kompositsiooniga tegelemiseks. Üks oluline fotograafia-alane nõuanne Mellzilt on pidada meeles, et: „fotograafia on lihtsalt valgusega joonistamine, nii et kaaluge oluliste hetkede jäädvustamist päeva parimal ajal või hästi valgustatud kohtades“.

Kui pildid on jäädvustatud, ei pea te piirduma vaid fotoalbumite jaoks printimisega. Kunstilisemaks talletamiseks võib fotosid ka mälestusteraamatusse lõigata ja kleepida. Postkaardiformaadis väljatrükkidega saate selle isikupäraseks muuta ja endale kalleid inimesi üllatada. Krediitkaardiformaadis väljatrükke saate hoida rahakotis meenutusena eriti õnnelikust hetkest. Kleebiseid saab kasutada kirjatarvete, magamistoa mööbli või köögiseadmete kaunistamiseks.

Prinditud fotodega on elu palju parem ja Canon SELPHY CP1500 printer teeb igapäevase printimise lihtsaks.

Autor: Matthew Bowen

 1. PictBridge’iga ühilduvad kaamerad.
 2. Kui neid hoiustatakse albumis. Põhineb kiirendustesti meetodil, eeldusel, et temperatuur on 23 °C / 73,4 °F ja niiskus 50%.

Seotud tooted

Seotud artiklid

 • PRINTIMINE

  Parimad Canoni printerid fotode printimiseks

  Ükskõik, kas soovite oma fotosid raamida, mälestusraamatusse või kleepsule panna – leidke parim printer enda loominguliste projektide jaoks.

 • PÕHITÕED

  Pildistamine väljaprintimiseks

  Seitse olulisemat nõuannet mälestuste jäädvustamiseks, mida väljatrükina säilitada.

 • BEEBIDE FOTOGRAAFIA

  Beebide fotograafia nõuanded

  Muutke beebide fotograafia lõbusaks ja saavutage suurepäraseid tulemusi.

 • VARUSTUS

  Korraliku kaamera eelised

  Uurige lähemalt, kuidas Canon EOS R100 saab aidata teil jäädvustada väärtuslikke mälestusi.