LOOMINGULINE PRINTIMINE

Kaunite personaalsete õnnitluskaartide loomine ja printimine kuue lihtsa sammu abil.

Kui teil on olemas paber, printer ja ohtralt loovust, siis proovige kodus koos pereliikmete ja sõpradega käsitöökaarte valmistada.
Käsitsi valmistatud õnnitluskaardid Canoni printeri kõrval laual.

Käsitsi valmistatud õnnitluskaardid ei ole mitte ainult läbimõeldud kingitused, vaid ka suurepärane viis oma käsitööoskuste arendamiseks. Ükskõik, kas tegemist on pereliikme üliolulise sünnipäeva, sõbra pulma, lapse sünni või kooli lõpetamisega, on palju elusündmusi, mille puhul kinkida isikupärane mälestuskaart. Ilusate õnnitluskaartide valmistamiseks ei pea te olema elukutselt kunstnik, lihtsalt katsetage ja laske oma kujutlusvõime vabaks.

Pärast 13 aastat tagasi Pakistanist Ühendkuningriiki kolimist aitas käsitöö Tania Ahmedil uues riigis kohaneda. „Pakistanis ei ole võimalik nii lihtsalt paberi käsitöö jaoks materjale hankida nagu Ühendkuningriigis,“ räägib ta. „Tegelesin siis tikkimise, ehete valmistamise, helmestega kaunistamise ja õmblemisega, et end loominguliselt väljendada. Ühendkuningriiki kolides avastasin YouTube'i ja selle kaudu ka kaartide valmistamise ja paberist tehtava käsitöö maailma. Olin tõsiselt uudishimulik, leidsin enda lähedalt poe ning sain mõned tarvikud veebist osta. Nii et see oli minu jaoks viis uues riigis kohanemiseks.“

Siin jagab käsitöökaartide valmistamisega tegelev ja segatehnikat veebis õpetav Tania, kes on käsitööline ja loominguline ettevõtte omanik, oma parimaid näpunäiteid ja selgitab, kuidas valmistada kaarte, kasutades Canon PIXMA TS7450 seeria printerit.

1. Koguge oma vahendid kokku

Enne uue hobiga alustamist veenduge, et teil on olemas kõik kaardi loomiseks vajalikud töövahendid. Vaja läheb järgmist:


Valikuline:
 • Kleepsud ja kivikesed
 • Vahttäpid
 • Käsitöönuga

2. Valige kujundus

Naine vaatab nutitelefonis prinditavate kaartide malle.

Canoni Creative Park on tasuta inspireeriv keskkond, kus on sadu malle tasuta kasutamiseks. Alates sünnipäevakaartidest ja kutsetest kuni tänukaartide, jõulukaartide ja õnnitluskaartideni on iga sündmuse jaoks olemas midagi.

Naine kasutab nutitelefoni, et printida Canoni PIXMA printeriga välja kaart.

Canon PIXMA TS7450 seeria printeri seadistamine on Tania sõnul lihtne ja kiire. „Sain selle tööle 15-20 minuti jooksul. Olin üllatunud, kui sujuvalt ja lihtsalt oma nutitelefoni printeriga ühendada sain.“

Kui tööriistad on käes, on aeg disaini valimiseks. Canoni tasuta rakendusest Creative Park saab laadida alla ja trükkida välja malle: saate valida suure hulga minikaartide ja hüpikkaartide hulgast ning igaks sündmuseks leidub ka temaatilisi ümbrikke. Miks mitte printida pühade hooaja eel ise jõulukaarte või kasvõi hüpikkaarte, millel on lumememm või jõuluvana saan?

Kui soovite saavutada veelgi loomingulisemat tulemust, proovige kombineerida erinevaid disaine, et valmistada täiesti ainulaadne kaart või kasutage Creative Parki paberist meisterdamise jaotisest leitavaid disainilahendusi. Tania valis enda loomingute jaoks viimase. „Valisin malli, mis oli lillepärja valmistamiseks algselt mõeldud, kuid otsustasin seda hoopis kaardil kasutada,“ selgitab ta. „Printisin selle välja Canon PIXMA TS7450 seeria printeriga, lõikasin lilled välja ja kasutasin ükskõik milliseid detaile, mis mul vaja läks.“

„Mõelge laiemalt ja proovige leida erinevaid asju, mida saaksite kaardil kasutada,“ soovitab ta. „Võtke veebisait lähtepunktiks ja koguge sealt inspiratsiooni, saate kujunduse endale meelepäraseks muuta.“

3. Valige parim paber

Laual olev printer prindib välja Creative Parki disainidega lehe Canoni printeripaberi kõrvale.

Oluline on kasutada tugevat paberit, mis säilitab oma kuju, eriti kui plaanite sarnaselt Taniale valmistada ise oma kaartidele 3D-kaunistusi.

Täiuslik kaartide valmistamise paber on kirgaste värvide ja selgete kujutiste tagamiseks tugev, vastupidav ja mati viimistlusega.

Tania kasutas kaardi aluseks Canoni kahepoolset matti paberit, millel on keskmine volt ja ümbrik ning kaunistuseks mati fotopaberit. Paberit on lihtne välja lõigata ja see lisas Tania kaartidele lisamõõtme. „Enne lillede lõpetamist kähardasin kroonlehti,“ ütleb Tania. „Paber on piisavalt vastupidav, tänu millele ei saa see posti panemise ajal kahjustada.“

4. Printige kaardielemendid välja

Naeratav naine, kes lõikab kääridega lillede kujusid välja.

Eriliste tulemuste saavutamiseks on võimalik kombineerida erinevaid kaartide valmistamise viise. „Maailmas on palju tõsiselt osavaid hübriid-kaartide valmistajaid,“ ütleb Tania.

Naise käed lõikamas kääridega välja roosasid paberist lilli.

Kui olete saanud selgeks kaartide valmistamise põhitõed, on teil piiritud võimalused, et muuta kingitus isikupäraseks. Käsitöö ja loomingulisus võivad aidata hoida vaimu ärksana.

Nüüd, kui teil on paber olemas, on aeg printida. Võite kasutada Creative Parki veebisaiti või Creative Park rakendust ja ühendada oma Canoni printeri Tania kasutas hästi ära Canon PIXMA TS7450 seeria printerite juhtmevaba ühendust, mis on kasutajasõbralik ning võimaldab hõlpsalt otse arvutist või nutitelefonist printida.

Printige järgmisena sadade saadaolevate valikute seast välja valitud mallid. Teil pole erilist sündmust mõttes? Creative Parkis on palju kaartide kujundusi, mis lausuvad "lihtsalt sellepärast, et.." ja mis sobivad suurepäraselt, kui soovite lihtsalt kellelegi näidata, et hoolite temast.

5. Kohandage, kohandage, kohandage

Naine hoiab ettevaatlikult käes paberist lille laua taga, millel on näha värvilisi käsitöökaarte, meisterdamisvahendeid ja printerit.

Üks parimaid asju oma kaartide meisterdamise juures on see, et saate oma äranägemise järgi kujundada oma kaarte ja kui te pole varem paberist midagi valmistanud, on see tore ja lihtne viis sellega alustada.

Naine lisamas hõbehelmeid käsitsi valmistatud õnnitluskaardil kujutatud vankri ratastele.

Creative Parki kasutamine aitas Tanial avastada uut tahku kaartide valmistamises „See oli geniaalne, kuna ma ei kasuta oma käsitöös eriti palju digitaalset kujundust. Tavaliselt valmistan kaardid ise täiesti algusest, ehk kasutan templeid ja värvin pilti pliiatsite ja markeritega. Selle tõttu olin sunnitud mõtlema laiemalt. Võimalusi on nii palju ja juhiseid saab alla laadida ja välja printida.“

Pärast seda, kui kaardid on printimiseks valmis ja olete iga osa kaardikujundusele kleepimiseks hoolikalt välja lõiganud, on aeg lisada kleepsud ja soovitud lisandid. Erinevate tehnikate ja materjalide arv on piiramatu alates sädelusest ja kiledest kuni värviliste kaartide ja kleepsudeni – muutke värviline käsitöökaart tõeliselt pilkupüüdvaks.

„Kasutasin kaardi lillelise keskosa jaoks kleepse ja metalset kullatooni kaarti,“ ütleb Tania. „Seejärel ühendasin need omavahel ja lisasin ülemisele osale pärleid.“

Tania leiab, et kaardi lisamõõtme saavutamine on lihtne, kui tead täpselt, kuidas seda teha. „Kui soovite muuta tasapinnalise kaardi kolmemõõtmeliseks, ja sel on keskne element, mida saab hõlpsasti välja lõigata, võib printida sama malli kaks korda.“ „Seejärel võite kasutada olemasolevat alust ja lõigata keskset kaunistust ning kasutada lisamõõtme ja huvitavaks muutmise eesmärgil vahttäppe.“

6. Muutke see seltskondlikuks tegevuseks

Kolmemõõtmeline valmis lillekaart laual, millel on kaks kasti Canoni printeripaberit. Taustas on näha naist meisterdamas.

Tania on pärit loomingulisest perekonnast, kus käsitöö on harjumuspäraseks saanud. „Väiksena kandsin oma ema õmmeldud kleite, mida ta müüs, ning mõistsin, et inimesed mu ümber olid ühel või teisel moel tõeliselt loomingulised. Mu isa on väga andekas puusepp, ta meisterdas ühe nukumaja, raamaturiiulid ja mööblit. Meil on peres ka kunstnikke, nii et arvasin, et kõik tegelesid sellega,“ räägib ta.

Kaartide valmistamine on suurepärane viis sõprade ja pereliikmete kokku toomiseks ning ühise loovuse arendamiseks, sest vaja läheb vaid printerit, paberit, liimi ja kääre.

Näiteks võite korraldada jõulukaartide valmistamise õhtuid koos suupistete ja jookidega või koguda sõbrad kokku katsiku jaoks mõeldud õnnitluskaartide tegemiseks.

Kui kannatate inspiratsiooni puudumise all, soovitab Tania heita ideede ja värvikombinatsioonide ammutamiseks pilk Pinteresti. „Saate tutvuda ka värviteooria videotega,“ soovitab Tania.

Tutvuge ka #MadeWithPixma teemaviitega, mis aitab inspiratsiooni koguda ja oma loomingut jagada.

Autor: Lorna Dockerill

Seotud tooted

Seotud artiklid

 • PRINTIMINE JA MEISTERDAMINE

  Jõulukaardi printimine

  Planeerige jõulupiltide jäädvustamist ja kasutage tehtud pilte jõulukaartide valmistamiseks.

 • PRINTERIGA MEISTERDAMINE

  Parimad näpunäited paberist kingituste meisterdamiseks

  Avastage, kuidas valmistada tähendusrikkaid kingitusi Canoni rakenduse Creative Park ja PIXMA printeri abil.

 • LOOMINGULINE PRINTIMINE

  Paberist meisterdatud lauakaunistused

  Valmistage Creative Parki abil igaks sündmuseks kaunid lauakaunistused.

 • LOOMINGULINE PRINTIMINE

  Halloween’i väljatrükkide ideed

  Hooajalised ideed lõbusate ja tontlike kaunistuste, kostüümide, maiuste ning muu jaoks.