LOOMINGULINE PRINTIMINE

1. meisterdamisväljakutse: kevadedekoratsioonid

Seeria esimeses meisterdamisväljakutses saate uurida, kuidas disainer Hannah Bullivant ja tema pere meisterdasid hooajalisi teepeo- ja kevadedekoratsioone, kasutades PIXMA printerit ja Creative Parki.
Meisterdaja Hannah Bullivant istub kahe lapse vahel laua taga, mis on kevadeks kaunistatud paberlillede, munade, jänkude, tulpidega vaaside ja kuumade ristikuklitega.

Liituge meie hooajalise seeria esimese meisterdamisväljakutsega, kus palume meisterdajatel ja perekondadel aasta jooksul toimuvaid sündmusi loomingulise paberkäsitööga kajastada.

Meie esimeses väljakutses kasutas disainer ja meisterdamishuviline Hannah Bullivant koos oma laste Frankie ja Audeniga Canoni rakenduse Creative Park malle hooajalise väljapaneku põhjana, et tähistada kevade algust.

1. väljakutse: kevadedekoratsioonid

Creative Parki mallidest tehtud paberist jänesed, lihavõttemunad ja -korv roosa Canoni PIXMA printeri peal.

Peokaunistustena prinditud paberdekoratsioonide kasutamine on taskukohasem ja nii ei pea te ostma ühekordselt kasutatavaid plastdekoratsioone.

Kõik tervitavad kevade algust – kas siis tärkavate lillede, aasal kepsutavate tallede või hoopis šokolaadijänestega. Enda kevadedekoratsioonide meisterdamine on taskukohane viis oma kodu värskendamiseks ning see annab teile ka võimaluse oma pabermalle hiljem taaskasutada või neid tulevasteks sündmusteks alles hoida.

Kevade temaatikaga töötades pidi Hannah valima paberkäsitöö projekti, mis meeldiks kõigile. „Otsustasin luua kevadise teepeo oma lastele, kombineerides tegevused, mida me kõik naudime,“ ütles ta.

Saage teada, kuidas Hannah ja tema pere väljakutsega toime tulid, ja avastage tema peamised näpunäited kevadedekoratsioonide valmistamiseks.

Disainer Hannah Bullivant lõikamas välja Canon Creative Parki malli.

Tutvuge loojaga

Kes: Hannah Bullivant

Mis: sisekujundaja, disainer ja meisterdamishuviline

Osalesid ka: Frankie ja Auden
Lapse käed lõikavad välja Creative Parki lihavõttemuna malli laual, mis on kaetud Canoni fotopaberi, mallide ja käsitöövahenditega.

Hannah soovis, et tema lapsed Frankie ja Auden oleksid projekti kaasatud, seega valis ta mitu erineva raskusastmega kevadeteemalist malli.

Mallide valimine ja printimine

Canoni PIXMA printer Creative Parki jänese malliga väljastussalves.

Canoni PIXMA printerite tootevalik on meisterdamisprojektide jaoks täiuslik, pakkudes ühilduvust paljude erinevate paberitüüpide ja rakendustega.

Käed hoiavad nutitelefoni, kus on kuvatud Creative Parki jänese mall rakenduses Canon Creative Park.

Hannah lõi oma nutitelefonis ühenduse rakendusega Creative Park ja leidis, et seda on mallide printimisel lihtne kasutada. „Allalaadimistele oli lihtne juurde pääseda ja Canoni PIXMA printeriga ühendamine oli imelihtne, kõik sujus,“ ütleb ta.

Creative Parki mallide valikus on sobivaid malle väikestele ja keerulisemaid malle täiskasvanutele, mistõttu saavad kõik kaasa lüüa. „Valikus on nii palju projekte mitmete erinevate sündmuste ja pidustuste jaoks,“ ütleb Hannah. „Mulle meeldib, et mõned on päris lihtsad ja teised keerulisemad. Soovi korral saaks päevade viisi meisterdada, aga on olemas ka väga lihtsaid malle, näiteks vanikud.“

Hannah otsustas meisterdada 3D-lilli, riputatavaid suuremaid lilli, mesilasi ja lihavõttekomplekti, kuhu kuulusid korv ja munad. Samuti valis ta välja jänese malli, mis sobis pühadeteemaga.

Paberlilled värskendavad teie kodu hooajast olenemata. Kui värsked lõikelilled pakuvad rõõmu vaid mõneks päevaks, siis värskelt prinditud lilled jäävad teie kodu kaunistama palju pikemaks ajaks. Creative Parki jaotisest Taimed leiate lihtsa ja erksa üksiku gerbera paberlille ning palju teisi lilli, nagu tulp, liilia ja päevalill, seega võite proovida luua isegi oma kevadise lillekimbu.

Saate malle ka isikupärasemaks muuta, lisades näiteks munadele värvitäppe või redigeerides jänese mallil jänese kõrvu enne nende peale liimimist – nii saate luua palju ainulaadseid jänkusid. Kasutage disaine alguspunktina ja laske oma kujutlusvõimel ülejäänu ära teha.

Kui olete oma mallid välja valinud, saate printida otse oma nutitelefonist, kasutades rakendust Creative Park.

Kevadedekoratsioonide kokkupanek

Noor poiss lõikab kääridega välja Creative Parki lille malli.

„Frankie ja Auden aitasid malle välja valida ning olid abiks ka lõikamise ja liimimisega – ja muidugi nautisid hiljem kevadist teepidu,“ ütleb Hannah.

Käed hoiavad paberjänest, mis on valmistatud Canon Creative Parki mallist.

Alguses ei pruugi olla selge, kuidas mall lõpptulemusena välja näeb, aga samm-sammulisi juhiseid on lihtne järgida. Hannah’ lemmikmall oli väike jänes. „Väike jänku on nii nunnu,“ ütleb ta. „Voltimine tundub ühtäkki loogiline ja saad luua sellise väga armsa väikse jänku,“

Kui olete kõik oma mallid välja printinud ja lõiganud, on enne voltimist ja liimimist hea mõte jooned joonlauaga ette tõmmata. See annab lõpptulemusena teie mallile parema kuju.

Kui kõik on välja lõigatud ja volditud, on aeg liimima hakata. Rohkem pusimist nõudvate tööde jaoks võite kasutada liimipüstolit, aga liimitäpid või liimipulk on samuti hea valik. Väiksemate osade puhul on kasulik liimi sisse kastetud hambaork. Veenduge, et liim oleks kuivanud, enne kui kõik oma disaini osad kokku panete.

„Meisterdamine võtab aega, aga kui sellega tegelema hakata, on see üpris meditatiivne,“ ütleb Hannah. „Nautige protsessi. See ei ole kiire käsitööprojekt, vaid vajab natukene rohkem aega. Valige endale meeldivad audioraamatud või podcast’id, võtke aeg maha ja nautige meisterdamist.“

Igale Creative Parki disainile on lisatud tärnid, mis näitavad selle raskusastet, seega kui olete paberkäsitöös algaja või teil ei ole projekti jaoks palju aega, saate valida alternatiivse malli.

Oma paberitööde esitlemine

Creative Parki paberdekoratsioonidega kaetud laud, lilled vaasides ja mitu taldrikut toitu, sh munad ja kuumad ristikuklid.

Ainulaadsete paberist lauakaunistuste loomine hooajaliste lillede ja juurdesobivate lauanõudega lisab pidu korraldades personaalsust.

Noor tüdruk põlvitab lilledest äärise kõrval, hoides ühes käes paberimunasid täis paberkorvi ja teises käes pabermuna.

Creative Parki meisterdamisideed pakuvad enamat kui suurepäraseid lauakaunistusi – nendest on palju rõõmu ka lastele. Hannah’ lapsed kasutasid paberkorvi ja -mune lihavõtete munajahiks oma aias – lihtne viis soodustada õues tegutsemist pärast tubast meisterdamissessiooni.

Hannah otsustas oma kevadise laua kaunistada pabermudelite kombinatsiooni, nartsisse ja tulpe täis vaaside, kuumade ristikuklite ja šokolaadimunadega, aga teie võite kaunistada just endale sobival viisil. Näiteks võite proovida kinnitada kleepmassiga lilli või liblikaid oma köögiakna raamile või teha oma disainide sisse auke, et neist nöör läbi riputada ja luua nii kevadine vanik. Või siis meisterdage liblikateemalisi kodudekoratsioone.

Pärast teepidu otsustasid Hannah ja tema lapsed mõned mallid, näiteks väikesed jänesed, alles jätta, aga ülejäänud läksid taaskasutusse. „Püüan sünnipäevade ja ürituste ajal alati plastjäätmeid minimeerida, seega vaatan kindlasti Creative Parki projekte uuesti,“ sõnab ta.

Väike poiss naeratab tulbivaasi kõrval, hoides käes pabermesilast, mis on tehtud Creative Parki mallist.

Kevadine meisterdamine on lõbus perekondlik tegevus, aga ka hea võimalus panna oma lapsed huvituma loodusest ja loomadest. „Auden nautis mesilastega mängimist, teeseldes, et nad lendavad ja tolmeldavad laual olevaid värskeid lilli,“ sõnab Hannah.

Noor tüdruk asetab lilla paberlille taaskasutuskasti.

Canoni mati fotopaberi saab tavaliste paberite/kaartidega ringlusse võtta (järgige alati kohalikke ringlussevõtu juhiseid).

Hannah ütleb, et hoiab silma peal järgmisel meisterdamisväljakutsel, mille teema on suvine piknik, sest ta otsib alati meisterdamisideid ja loomingulisi projekte, millega oma lapsi koolivaheajal tegevuses hoida.

Saage inspiratsiooni meie Pinteresti lehelt ja jagage oma kevadisi dekoratsioone ka teistega, kasutades teemaviidet #MadeWithPixma.

Tamzin Wilks

Seotud tooted

Seotud artiklid

 • PRINTERIGA MEISTERDAMINE

  Parimad näpunäited paberist kingituste meisterdamiseks

  Avastage, kuidas valmistada tähendusrikkaid kingitusi Canoni rakenduse Creative Park ja PIXMA printeri abil.

 • PRINTERIGA MEISTERDAMINE

  Lõbus suvine meisterdamine

  Alates jäätisest ja kaameratest kuni lõbusate mängudeni – korraldage piknik PIXMA printeri ja rakenduse Creative Park abil.

 • PRINTERIGA MEISTERDAMINE

  Tooge rõõm sügisel tuppa

  Uurige, kuidas disainer ja meisterdaja Pippa Hiscock tegi valmis lõbusad ning isikupärased paberist meisterdatud sünnipäevakaunistused.

 • PRINTERIGA MEISTERDAMINE

  Paberist kunstiteosed

  Kunstnik Zack McLaughlin on vaimustunud Canon Creative Parki jäälinnumallist.