PRINTERIGA MEISTERDAMINE

Meisterdage printeri abil läbimõeldud kingitusi

Avastage, kuidas valmistada tähendusrikkaid kingitusi Canoni rakenduse Creative Park ja PIXMA printeri abil.
Omatehtud paberlillede kimp antakse elutoas üle ühelt kätepaarilt teisele.

Mõnikord tähendab lihtne isetehtud kingitus perele ja sõpradele väga palju. Olenemata sellest, kas neil on hetkel head või rasked ajad, hindavad nad kindlasti seda teie poolt armastuse ja hoolega valmistatud kinki rohkem kui poest ostetud asju. Pealegi saate proovida oma loomingulise printimise oskust.

Canon Creative Park on täis paberist meisterdamise malle, seega saate printida ja valmistada paberist lillekimbu olenemata hooajast ja sellega sobiva kaardi teie poolt valitud stiilis. Sellised kingitused ei ole mitte ainult tähendusrikkamad, sest olete nende tegemisele aega pühendanud, vaid kestavad ka palju kauem kui päris lilled ning lisavad värvikirevust igale ruumile.

Paberist meisterdamine on veel ka soodsam viis kingitusi valmistada ja pakub võimalust mõtestatud tegevuseks – ning teie loomingut saab alati ringlusse võtta (tutvuge alati kohalike ringlussevõtu suunistega), kui teema osas meelt muudate või midagi valesti läheb.

Ülaltoodut silmas pidades esitas Canon paberist meisterdamise entusiastile Martin Stone’ile väljakutse luua oma partnerile täiuslik kingitus Canon Creative Park’i, PIXMA printeri ja oma loovuse abil.

Mallide valimine: kingiideed

Kaks kätt hoiavad nutitelefoni, mille ekraanil on rakenduse Canon Creative Park lillemallid ja allpool olevast Canon PIXMA printerist väljuvad õielehe mallid.

Rakenduses Canon Creative Park on tohutu kingituste valmistamiseks kasutatavate mallide valik. Paberist meisterdamise entusiast Martin Stone otsustas valmistada lillekimbu ja valis välja eraldi lillemallid, et oma teos ainulaadseks muuta.

Noor mees istub laua ääres ja lõikab välja rakendusest Canon Creative Park prinditud kaardi malli.

„Lõigake kujutised kõigepealt veidi rohmakamalt välja ja seejärel lõigake täpsemalt,” soovitab Martin. „Nii vähendate kujutise ümber olevat liigset kaardiosa. See muudab piltide väljalõikamise lihtsamaks, sest kaart takistab vähem.”

Võite kallile inimesele Canon Creative Park’i mallide abil teha ükskõik millise kingituse, see ei pea tingimata lilled olema. Teil on õde, vend, venna- või õelaps, kes armastab dinosaurusi? Valmistage talle mõned paberist mudelid! Või proovige muusikateemalisi kinke rokifännist sõbrale?

Selle projekti jaoks otsustas Martin valmistada paberist lillekimbu ja kaardi. „Lilledisaine vaadates võib tunduda, et nende valmistamine on üsna keeruline”, ütleb Martin. „Aga kõige olulisem on organiseeritus – saadaval on lihtsad ja kergesti järgitavad illustreeritud juhised.”

Mallide printimine

Prinditud paber väljub Canon PIXMA printerist, mis asub laual ja mida ümbritsevad taimed, paberid ning meisterdamisvahendid.

„Canon PIXMA printeriga prinditud värvid on uskumatud. Printimistulemus oli algusest lõpuni ühtlaselt hea,” räägib Martin.

Pärast malli valimist tuleb see välja printida. Selleks ühendage oma PIXMA printer rakenduse Canon PRINT või sülearvuti kaudu nutitelefoniga. Ja kui teil on ühilduv printer, saate registreeruda PIXMA printimisplaani1 – see on kulutõhus printimislahendus, mis pakub paindlikke plaane ja tint tuuakse otse teie ukselävele, et see kunagi otsa ei lõppeks.

Martin leidis, et rakendust Creative Park on lihtne navigeerida; selleks sisenes ta oma nutitelefonis kõigepealt veebisaidile, laadis rakenduse alla ja kasutas seda.

Igal mallil on ka soovitatav paberitüüp, seega lugege juhised hoolikalt läbi. Siin kasutas Martin Canoni matti fotopaberit (170 gsm), mis on tavalisest printimispaberist paksem ja tagab vastupidava lõppmudeli.

Paberist lillekimbu valmistamine

Kaks kätt voldivad hoolikalt paberlille sisemist osa.

Martin soovitab võtta igat lille kui eraldi malli, see muudab töö lihtsamaks ja võimaldab teil rahulikult tegutseda. Lõigake ettevaatlikult ümber mallide ja märgistage need enne voltimist, et tagada parem üldkuju. Seda võite teha joonlaua servaga.

Kaks kätt asetavad esimese paberist õielehe varrele. Allpool oleval lõikelaual on näha veel õielehti.

„Ma ei arvanud, et malle on lihtne valmistada,” ütleb Martin. „Kõige raskem osa oligi oodata, kuni liim kuivas.” Ta kaalus hoolikalt, millist tüüpi liimi kasutada. Vedel liim toimis suurepäraselt õielehtede puhul, aga nende varre külge kinnitamiseks sobis kahepoolne teip paremini. Samuti võite kasutada liimitäppe, liimipüstolit või liimipulka.

Martin ütleb, et läheneb meisterdamisele alati metoodiliselt. Kui ta oli kõik mallid välja printinud, moodustas ta iga lille jaoks eraldi virna, et tal oleks ülevaade, milline mall oli millise õie jaoks. „Ma hoidsin terve protsessi vältel igat eraldi malli nendes virnades, et asju mitte segi ajada,” ütleb ta.

Seejärel lõikas Martin mallid enne nende voltimist välja. Ta kasutas isetehtud kriipsutamisvahendit ja märgistas servad vastavalt juhistele, et voltimist lihtsustada. „Need kriipsud on väga väiksed ja oluline on täpsus,” ütleb ta. „Ma kasutasin tavalisi peene otsaga pintsette, et täpselt neid jooni mööda voltida. Samuti on oluline need voldid viimistleda, et tagada puhtad jooned.”

Martin sai hakata meisterdama kohe, kui printimine oli lõppenud. „Tint kuivas hetkega, seega sain tegutseda julgelt ilma määrimist kartmata,” räägib ta.

Liimimise puhul soovitab Martin töö paariks tunniks kuivama jätta, et vältida niiskust paberis. Kui olete lilled valmis meisterdanud, saate neid nööri, traadi või isegi liimi abil meelepäraseks kimbuks köita.

Ülevalt alla tehtud foto Canoni kaamerast, mis on asetatud PIXMA printeri peale, taustal on fotode kollaaž.

CANON CLUB

Ainulaadne kogukond teiesugustele loojatele. Jälgige oma kirge ning saage tuge, inspiratsiooni, eeliseid ja muud. Liitumine on lihtne. Ostke toode. Registreerige. Liituge Canon Clubiga.

Muutke oma kingitus personaalseks

Kaks kätt hoiavad kokkupandud paberlilli ja alloleval laual on neid veel. Lillede kõrval on nutitelefon, mis kuvab paberlillede kimpu rakenduses Canon Creative Park.

„Lilled on suurepärase disainiga, aga ma eelistasin valmistada varred ise rohelistest paberkõrtest,” ütleb Martin. Tal on juba mitmeid mõtteid kingituste osas, mida tulevikus nende mallide abil valmistada – näiteks võiks lisada ilma varteta õied karbiraamile ja asetada keskele foto.

Kuigi rakenduses Creative Park on lillekimbu mall olemas, võite valida ka oma isikliku variandi, kui soovite midagi erilisemat või kui kingisaaja armastab väga näiteks päevalilli.

„Mulle meeldib väga, kuidas lilled välja tulid,” ütleb Martin. „Kui ma alguses lillekimpudega tutvuma hakkasin, kaalusin, millist tüüpi kimpe ma tahan. Suur mallide valik võimaldas mul kohandada kimpu nii palju, kui ma soovisin. See muutis protsessi palju nauditavamaks, sest ma sain valida neid lilli, mis mulle kõige rohkem meeldisid ja võtta arvesse ka seda, mis saajale meeldida võiks.”

Käsitsivalmistatud kaardid

Noor mees kinnitab kaardile hüpiklilli. Tema kõrval tööpinnal on liim, käärid ja Canoni paberid.

Martin kasutas rakenduse Canon Creative Park malli lillekimbu juurde käiva lilleteemalise hüpikkaardi valmistamiseks. Veebisait ja rakendus pakuvad laias valikus kaarte, mille abil saate omatehtud kingitust viimistleda.

Kaks kätt asetavad kaardi omatehtud ümbrikusse. Alloleval laual on käärid, liim ja pakk Canoni pabereid.

Martinil oli mõte, et tema disainitud ümbrikku saaks uuesti kasutada – näiteks lemmikfotode või muude mälestuste, näiteks kontserdipiletite, hoidmiseks. „Näiteks kavatsen ma panna ümbrikusse mõned rongipiletid reisilt, kus ma koos oma partneriga käisin,” ütleb ta.

Järgmisena otsustas Martin valmistada lõbusa hüpikkaardi, mis täiendaks tema disainitud lillekimpu. „Hüpikkaardi tegemine oli üksikasjalikke juhiseid järgides väga lihtne,” räägib ta. „Mulle meeldis, et mallil oli palju sirgeid jooni, mis võimaldasid mul kaardi paberilõikuriga kiiresti välja lõigata.”

Kaarti valmistades otsustas Martin ümbriku veidi originaalsemaks muuta. „Õnnitluskaardi ümbrikud visatakse tavaliselt minema ja ma soovisin seda kauni disaini abil vältida,” selgitab ta.

Martin valmistas ise ümbrikule kinnituse, et vältida selle lahtirebimist. Selleks kasutas ta lillekimbust kahte karikakart. „Ma kinnitasin ühe õie ümbriku klapile ja teise ümbriku alumisse ossa,” selgitab ta. „Selleks kasutasin ma vahtteipi, et õied kõrgemal oleksid. Ümbriku klapil oleva vahtteibi alla kinnitasin ma nöörijupi, mille sain seejärel kaheksakujuliselt ümbriku kinnitamiseks ümber lillede mähkida.”

Kui valmistate erilisi kaarte korraga rohkem kui ühele inimesele ja teil on vähe aega, võite kasutada koos ümbrikuga pakutavat Canoni kahepoolset matti paberit MP-101D.

Viimistlemine

Värviline paberist meisterdatud lillede kimp on elutoa keskel olevas vaasis.

Paberist meisterdatud kingitusi võib kasutada kodu kaunistamiseks ja tuletamaks meelde, et keegi eriline inimene mõtleb teile.

Martin ütleb, et ta meisterdaks meeleldi ka tulevikus paberist kingitusi. „Kõik, kellele ma paberist lillekimpu näitasin, olid sellest vaimustuses ja soovisid sellist ka endale. See on täiuslik kingitus, mis peab väga kaua vastu. Te ei pea enam ostma värskeid lilli, mis vaid paari päeva pärast juba närbuvad!"

Rakendus Creative Park inspireeris teda valmistama ka pärga, mille ta kinnitas oma välisuksele. „Selle valmistasin ma endale, aga ma tean, et mu sõbrad ja sugulased tahaksid ka endale sellist ja see oleks väga kena kingitus.”

See mõte meeldib teile? Valmistage selline pärg kingituseks kas algusest peale ise või lihtsama disaini korral rakenduse Creative Park pärja malle kasutades. Aastaajast olenevalt võite meisterdada suveks näiteks hooajalise vaniku või talveks piduliku talvise kompositsiooni.

Muutke päev kaunimaks

Canon PIXMA printer ja mitu purki ning küünalt on paigutatud mustale lauale. Printeril on käsitsi valmistatud paberlilledest kimp.

Tehke kellelegi rõõmu omatehtud kingitusega. Inspiratsiooni leiate meie Pinteresti lehelt.

Kui olete oma kingitused valmis teinud, on aeg need üle anda. Mässige paberist lillekimp pruuni paberisse või pange hoopis vaasi, et kingisaaja kodu kaunistada – printimise abil valmistatud kingitused on kena ja loominguline viis kellelegi näidata, et te temast hoolite.

Seega miks mitte seda proovida? Ja ärge unustage oma loomingut sotsiaalmeedias jagada, kasutades teemaviidet #MadeWithPIXMA. Kui soovite veel inspiratsiooni isikupärastatud mälestustekarbi loomiseks, liituge Canon Clubiga ja saate rohkem näpunäiteid ning tehnikaid.

Tamzin Wilks
 1. Nõuab ühilduvat printerit ja oleneb saadavusest teie piirkonnas

Seotud tooted

Seotud artiklid

 • PRINTERIGA MEISTERDAMINE

  Tooge rõõm sügisel tuppa

  Uurige, kuidas disainer ja meisterdaja Pippa Hiscock tegi valmis lõbusad ning isikupärased paberist meisterdatud sünnipäevakaunistused.

 • PRINTERIGA MEISTERDAMINE

  Valmistage plahvatuskarp

  Lini Trinh jagab oma paberist meisterdatud „plahvatuskarpi“, mille ta valmistas Canon SELPHY CP1500 abil.

 • LOOMINGULINE PRINTIMINE

  Paberist meisterdatud lauakaunistused

  Valmistage Creative Parki abil igaks sündmuseks kaunid lauakaunistused.

 • PRINTERIGA MEISTERDAMINE

  Paberist kunstiteosed

  Kunstnik Zack McLaughlin on vaimustunud Canon Creative Parki jäälinnumallist.