NÕUANDED PRINTIMISEKS

Printeri, tindi ja paberi KKK

Teie enim küsitud trükiküsimustele vastas Canon Europe'i trükispetsialist Suhaib Hussain.
Canoni printeri seadistusribal kuvatavad tinditasemed.

Tindi paberile kandmiseks on nii palju viise ning nii palju erinevaid tinte ja pabereid, et printimine tekitab palju küsimusi kõigis, alates tavalistest kodukasutajatest kuni professionaalsete fotograafideni. Siin vastab Canon Europe'i trükispetsialist Suhaib Hussain mõnele teie enamlevinud küsimusele printimise, tindi ja paberi kohta.

Printeri, tindi ja paberi valimine.Printeri funktsioonide mõistmine.

Tindi mõistmine ja haldamine.

Mis vahe on tindi-, laser- ja muude printeritüüpide vahel?

Laserprintimine põhineb füüsilisel kontaktil paberi ja fotoelektrilise trumli vahel. See trummel kogub kokku kuiva tooneripulbri, mis seejärel kuumuse toimel paberile sulatatakse. Protsess annab hea määrdumiskindlusega väljatrükke ja sobib hästi kontorisse, kus peamine vajadus on dokumentide printimine tavalisele paberile.

Tindiprinteri puhul paiskuvad vedelad tindipiisad paberile ilma füüsilise kontaktita. See võimaldab kasutada palju laiemat valikut kandjatüüpe ja paberi paksuseid ning pakkuda fotode printimisel palju paremat täpsust ja värvide erksust.

Canoni kaasaskantavad SELPHY fotoprinterid kasutavad värvisublimatsiooniprotsessi, mis annab kauakestvad laborikvaliteediga prindid ühtlaste ja katkematute värvidega. See nõuab spetsiaalselt kaetud paberit ja sobib ideaalselt kiireks ning kvaliteetseks prindiks.

Väikeseformaadilistes Canon Zoemini fotoprinterites kasutatakse ZINK1 tehnoloogiat (nimi tuleneb väljendist „Zero Ink“ ehk „null tinti“), mis kasutab spetsiaalset paberit, mis sisaldab kuumutamisel reageerivaid mikrokristalle. See loob määrdumis- ja veekindla pildi ilma tinti vajamata, sobides suurepäraselt väikestele, sageli kaasaskantavatele printeritele.

Naine, kes kasutab oma nutitelefoni, et printida Canon SELPHY CP1300 abil, läheduses on ümbrikuvirn.

Canoni kompaktsed SELPHY fotoprinterid, nagu see Canon SELPHY CP1300, põhinevad värvisublimatsioonitehnoloogial, mille käigus sulatatakse paberile järjestikuste etappide käigus kolm erinevat värvi kilelindilt pärit tinti, millele järgneb kaitsekiht printeri neljanda ja viimase etapi ajal.

Milline on kodu jaoks parim printer?

Kui otsite ühte printerit, mis suudab väljastada nii dokumente kui ka fotoprinte, sobib kõige paremini tindiprinteri tehnoloogia. Canoni PIXMA printerite valikus on ühe tindikasseti või isegi korduvtäidetavate tindimahutitega mudeleid, mis võivad suuremate trükimahtude korral olla kulutõhusamad – vaadake allpool toodud jaotist Mis vahe on üksikutel tintidel ja FINE-kassettidel?

Trükkimiskiirus võib olla veel üks oluline tegur, mida tuleb silmas pidada, eriti kui kavatsete palju printida – vaadake allpool toodud jaotist Mida tähendab IPM? Muude funktsioonide hulgas, millele tähelepanu pöörata, on automaatse kahepoolse printimise funktsioon Auto Dublex; see on mugav tõhusaks kahepoolseks printimiseks, mis võib samuti vähendada paberikulusid. Sisseehitatud skanneriga multifunktsionaalsed printerid on suurepärased, kui teil on vaja dokumente või fotosid skannida või kopeerida. Traadita ühenduse valikud võivad samuti printimise lihtsamaks muuta.

Otsustusprotsessi lihtsustamiseks on Canoni peamiste printerite kategooriate hulgas PIXMA koduseks printimiseks ja MAXIFY kodu- või väikesemahulise kontori jaoks.

Sanjay Jogia hoiab käes Canon imagePROGRAF PRO-300 printeri väljatrükki.

Profitaseme A3+ suureformaadilise fotoprinterina kasutab Canon imagePROGRAF PRO-300 10 pigmendipõhist tinti, sealhulgas halli, mattmusta, fotomusta ja värvioptimeerijat Chroma Optimiser, et maksimeerida nii värviliste kui ka mustvalgete väljaprintide kvaliteeti. See sobib paljude foto- ja kunstikandjatega. © Sanjay Jogia

Valik Canoni fotopabereid

Ülima fotokvaliteedi saavutamiseks sisaldab Canoni kujutava kunstide kandjate valik laias valikus paberivalge tasemeid (maksimaalne heledus) ja muljetavaldavat valikut viimistlusi siledast kuni rikkalikult tekstuurseni. Canon PIXMA PRO ja Canon imagePROGRAF fotoprinterid sobvad kasutamiseks ka kunstitrükipaberi ja muude spetsiaalsete paberiettevõtete, sealhulgas Cansoni ja Hahnemühle, kandjatega.

Milline tint on parim fotode ja dokumentide printimiseks?

Tindiprinterid kasutavad tavaliselt värvipõhiseid tinte,, kuid Canon on pikka aega spetsialiseerunud hübriidvärvisüsteemidele, mis ühendavad pigmendipõhise musta tindi värvipõhiste värvitud tintidega. Pigmentmust annab dokumentidele tugeva ja rikkaliku musta teksti, mis ei lähe laiali ja tagab suurepärase pikaealisuse isegi tavalisel paberil ja ümbrikutel, samas kui värvipõhised tindid annavad fotode printimisel erksad värvid, eriti läikival ja helkival paberil.

Canoni algtaseme hübriid-tindiprinterid kasutavad pigmendipõhist musta kassetti ja kolmevärvilist värvipõhist kassetti. Täiustatud mudelitel on lisaks pigmentmustale neli või isegi viis erinevat värvipõhist tindi, sealhulgas fotomust ja mõnikord fotosinine või hall. Need võimaldavad printeritel nagu Canon PIXMA TS705a ja Canon PIXMA G650 pakkuda fotode printimiseks laiemat värvivalikut või värviulatust koos suurema toonivaliku ja kontrastsusega.

Fototrüki väljendusvabaduse jaoks nii värviliste kui ka mustvalgete piltide puhul tuleb rääkida Canon's imagePROGRAF PRO printerites kasutatavast pigmendipõhisest LUCIA PRO tinditehnoloogiast. Näiteks A3+ formaadis Canon imagePROGRAF PRO-300 kasutab kümmet pigmendipõhist tindi, pakkudes ületamatut kvaliteeti mattfotopaberil ja professionaalsetel kujutava kunsti kandjatel. See printer kasutab ka Chroma Optimiseri kassetti, et parandada läikivate paberite siledust ja üldist kvaliteeti.

Millised paberitüübid sobivad kõige paremini fotode ja dokumentide printimiseks?

Kvaliteetne tavaline paber või kirjapaber sobivad ideaalselt dokumentide printimiseks, kuid fotode printimiseks on valikuvõimalusi palju rohkem. Canon pakub läikivaid, helkivaid ja matte fotopabereid. Saadaval on kahepoolne matt fotopaber, mis sobib ideaalselt mälestusraamatute loomiseks, ja isegi versioon, mis on varustatud keskel oleva voltimiskoha ja ümbrikutega, mistõttu on see ideaalne õnnitluskaartide loomiseks. Läikivatel ja helkivatel fotopaberitel on kaitsev pealiskiht, mis sobib eriti hästi värvipõhiste tintidega. Suhteliselt väikesed värvainemolekulid imenduvad täielikult väliskihi alla ja suletakse sinna sisse.

MAXIFY GX6050 MegaTank printer, mis kuvab tinditaseme aknaid, taustal on tahvlile kinnitatud väljatrükid.

Canon PIXMA G- ja MAXIFY GX-seeria MegaTank-printeritel on tavaliste kassettide asemel korduvtäidetavad tindimahutid, mis võimaldavad täitmiste vahel kuni 60002 printimist. Tänu printerite esiküljel olevatele sisseehitatud akendele on tinditaset visuaalselt lihtne kontrollida.

Canon PIXMA TS705 printer puidust laual prinditavate puuviljade ja lillede kujutistega.

Sarnaselt teiste Canoni hübriid-tindiprinteritega kasutab ka Canon PIXMA TS705a pigmentmusta tinti ning värvipõhist tsüaani, magenta, kollast ja fotomusta tinti. Mustad ja värvilised tindikassetid on saadaval standard-, XL- ja XXL3 suurustes, mis sobivad erinevatele trükimahtudele.

Mida tähendab IPM ja miks see oluline on?

Trükkimiskiiruse ühikuks on sageli lehekülgede arv minutis (PPM), kuid see võib olla eksitav, kuna väärtus sõltub lehe sisust ja eraldusvõimest. Canon mõõdab selle asemel kujutisi minutis (IPM). See on täpsem, kuna põhineb standardsel ISO testlehtede väljundil, mis sisaldab kindla resolutsiooniga prinditud teksti, diagramme ja pilte. IPM annab palju selgema ülevaate sellest, kui kiire printer tegelikult on.

Mis on ääriseta printimine?

Seda kasutatakse sageli erineva suurusega fototrükis, kuna printeri piirideta valik võimaldab printida kuni paberi servadeni, nii et valget äärt ei ole. Paljude koduprinterite, näiteks Canon PIXMA TS5350a seeria puhul on äärteta printimine võimalik suurustes 3,5x3,5 tolli kuni A4. Uusimate imagePROGRAF PRO printerite, sealhulgas Canon imagePROGRAF PRO-300 ja Canon imagePROGRAF PRO-1000 puhul on piirideta valik saadaval matt- ja kujutava kunsti kandjate, samuti läikiva ja helkiva fotopaberi jaoks.

See üha populaarsemaks muutuv funktsioon võimaldab printida Wi-Fi-ühenduse kaudu kõikjalt kodus või kontoris, kasutades selleks Wi-Fi-ühendusega nutitelefoni, tahvelarvutit, sülearvutit või lauaarvutit ja töötades ilma, et peaksite seadet printeriga füüsiliselt ühendama. Canoni rakendused, nagu rakendus Canon PRINT, rakendus Creative Park ja rakendus Easy-PhotoPrint Editor, võimaldavad teil nutiseadmest printerit juhtida ja mitmesuguseid funktsioone kasutada. Traadita otseühendus on veel üks populaarne funktsioon, mis võimaldab luua otse traadita ühenduse printeri ja nutiseadme vahel ilma ruuterita, samal ajal kui pilvepõhine skannimine ja printimine on üha enam saadaval tõeliseks kaugjuhtimiseks. Funktsioonid on printeri mudelite puhul erinevad.

Laual olev Canon PIXMA TS6350 printer, mis prindib sünnipäevakaunistuste jaoks pilte.

Väga kulutõhus viie tindiga Canon PIXMA TS6350a seeria on ühtviisi osav dokumentide ja fotode printimisel ning väljastab trükke suurepärase kiirusega. Praegusele tootesarjale omaselt on sellel Wi-Fi-ühendus, mis teeb sülearvutist, nutitelefonist, tahvelarvutist ja muudest seadmetest väljatrükkide tegemise hõlpsaks kõikjal kodus. Seadme füüsilise juhtme abil printeriga ühendamise vajaduse kaotamine muudab skannimise ja printimise palju mugavamaks.

Mis vahe on üksikutel tintidel ja FINE’i kassettidel?

Enamik Canoni tindiprintereid kasutab uuenduslikku prindipea tehnoloogiat nimega FINE (Full-photolithography Inkjet Nozzle Engineering), mis on tugev ja vastupidav ning annab kvaliteetseid väljatrükke. Tindi kuumutamisel selle lihtsalt väljapritsimise asemel tagavad FINE-prindipead, et tint lükatakse välja ühe pritsega, mis parandab tõhusust ja tindipiiskade paigutamise kiirust, mis tagab suurema täpsuse.

Mõni Canon PIXMA printer kasutab üksikuid tindikassette ja mõnel on Canoni FINE’i kassetisüsteem, mis kasutab ainult kahte kassetti: ühte musta ja ühte kolmevärvilist. FINE’i kasstetisüsteemi suur eelis on mugavus ja väiksem hooldusele kuluv aeg. FINE’i kassettide puhul on prindipead kassettidega integreeritud ja seetõttu uuendatakse neid iga kord, kui kassetti vahetatakse. Printerites, kus iga tindi jaoks on eraldi kassett, asuvad kassetid salves, mis toidab prindipäid. Teoorias võivad üksikud kassetid säästa pikemas perspektiivis teie raha, sest peate välja vahetama ainult need kassetid, mis on tegelikult tühjaks saanud. Kui prindite teatud aja jooksul palju pilte, millel on üks domineeriv värv, saab teil ühte värvi tint otsa enne teisi, muutes ühe kasseti korraga vahetamise lihtsamaks ja kulutõhusamaks.

Kuidas tindikassette vahetada?

Tindikassettide vahetamine on väga lihtne. Saate oma arvuti printeridraiveri või nutiseadme rakenduse Canon PRINT kaudu (kui see on installitud) teavituse, mis näitab, et tindikassett hakkab tühjaks saama. Tinditeavet kuvatakse otse ka Canoni printeritel, millel on sisseehitatud ekraan.

Tindikassettide vahetamiseks avage lihtsalt printeri kaas, eemaldage kasutatud kassett ja asetage kohale uus. Paljudel Canoni üksikutel tindikassettidel on ka LED-tuled, mis vilguvad punaselt, kui kassetid on tühjaks saamas või tühjad, et saaksite hõlpsasti näha, millised kassetid on vaja välja vahetada.

Kui tihti pean tindikassette vahetama?

Kui prindite peamiselt tekstidokumente, kestavad teie kassetid palju kauem kui siis, kui teete regulaarselt suures formaadis suhteliselt suure tindikuluga fotoprinte.

Paljude praeguste Canoni printerite jaoks on erinevatele vajadustele vastamiseks saadaval ka XL- ja isegi XXL3-suuruses kassetid. Tõeliselt suure prindimahu jaoks tuleks kasuks Canon MegaTank printer, mis kasutab tavaliste kassettide asemel korduvtäidetavaid tindimahuteid. Neisse mahub üldiselt piisavalt tinti umbes 60002 või enama lehekülje jaoks, võrreldes 150–200 leheküljega kassetipõhiste printerite puhul.

Leidke endale ideaalne printer, olenemata teie printimisvajadustest ja sellest, kas prindite kodus, kontoris või kunsti- ja käsitöö jaoks.


Autor: Matthew Richards

 1. ZINK, Zero Ink ja ZINK logo on ettevõtte ZINK Holdings, LLC kaubamärgid, mis on registreeritud USA-s ja teistes riikides.
 2. * Prinditavate lehekülgede arv on hinnanguline väärtus, mis põhineb Canoni individuaalsel testimismeetodil, kasutades standardi ISO/IEC 24712 kohast tabelite ja pideva printimise simulatsiooni tindi asenduspudelitega pärast esmast seadistamist.
 3. XXL-tindid ei pruugi teie piirkonnas saadaval olla.

Seotud tooted

Seotud artiklid

 • Paberitüüpide selgitus

  PRINTERIGA MEISTERDAMINE

  Paberitüüpide selgitus

  Tutvu Canoni erinevate paberitüüpidega selle käepärase ostujuhendi abil.

 • A woman looks at a pile of papers, a Canon PIXMA printer and other stationery sitting on the table.

  NÕUANDED PRINTIMISEKS

  Milline printer teile sobib?

  Leidke endale sobivaim Canoni printer – peredest ja õpilastest kodukontoris töötajateni.

 • Sülearvuti istub lahtiselt laual, ekraanil on tarkvara Canon Easy-PhotoPrint, Canoni paber vasakul ja Canoni printer paremal.

  PRINTIMINE

  Õige Canoni printimisrakendus teie jaoks

  Olge loominguline ja organiseeritud Canoni printimisrakendustega – iga projekti jaoks sobib üks.

 • PRINTIMINE

  Tint või laser: kumb teile paremini sobib?

  Avastage Canoni tindi- ja laserprinterite erinevused ning leidke enda vajadustele sobivaim lahendus.