LOOMINGULINE PRINTIMINE

Maailm käeulatuses: paberist meisterdamise ülesanne

Pange oma loomingulised oskused proovile ja pühitsege erilisi linnu Canon PIXMA printeri ning Creative Parki abil.
Meisterdaja Paula Milner koos abikaasa Daniga hoiavad Canon Creative Parki mallidest valminud paberist meisterdatud mudeleid Jaapani lossist ja Big Benist.

Missugused ainulaadsed reisid on teile rõõmu pakkunud? Meretagustest tööreisidest ja sõpradega veedetud kultuuriseiklustest lõbusate perepuhkuste ning üksinda ette võetud linnapuhkusteni – maailma kauneimates paikades mälestuste loomine kuulub asja juurde. Kuid parimad kogemused ei lõpe koju naastes.

Võisite arvata, et paberist meisterdamine on laste pärusmaa, kuid Canon Creative Parkis on ka suur valik keerukamaid disaine, sealhulgas maailma kuulsaimate maamärkide mallid.

Need paberist valmistatud hooned sobiksid täiuslikult kaunistama mõnda asukohatemaatilist või ainulaadset pidu, samuti sobivad need temaatiliseks väljapanekuks olulise reisi meenutamiseks. Lõikamine ja meisterdamine on suurepärased teadveloleku tegevused. Liitke sellele veel riigi traditsiooniline toit ja kohalik muusika ning tegevus võib võtta täiesti uue pöörde.

Meisterdamise väljakutse paaridele

Meisterdaja Paula Milner ja ta abikaasa Dan meisterdavad Canon Creative Parki mallidest käsitööd.

Meisterdaja Paula Milner ja ta abikaasa Dan on leidnud, et koos meisterdamine aitab lõõgastuda.

Professionaalne meisterdaja Paula Milner, tuntud kui Crafty Lass, ning tema abikaasa Dan, Vormel 1 insener, võtsid vastu väljakutse Canon PIXMA TS7450a seeria printeri abil oma lemmikute kuulsate maamärkide meisterdamiseks. Paulat on lapsest saati meisterdamine köitnud, kuid just nende pulm andis naisele loomiseks uue tõuke. Ta valmistas aasta jooksul peo jaoks kõik käsitsi – salvrätihoidjatest ja vanikutest sadade vahekäigu riidest lillede ning lauakaunistusteni. Nüüd disainib ta kangaid ning viib läbi meisterdamise õpitubasid ja üritusi.

„Dan on samuti väga loominguline ja kui talle mõni projekt anda, naudib ta seda väga,“ räägib Paula.

„Elu on mõnikord nii kiire,“ lisab Dan. „Keeruline võib olla leida aega end välja lülitada, eriti kahe lapsega. Meisterdamine andis aga selleks võimaluse.“

Kui soovite samuti end proovile panna ja omaenda arhitektuuriimesid meisterdada, leiate siit vajaminevate asjade nimekirja ning mõned näpunäiteid ja soovitused Paulalt ja Danilt.

Monitoril kuvatakse juhised Canon Creative Parki mallist Jaapani lossi meisterdamiseks.

Canon Creative Parkis on lisaks meisterdamisprojektidele hüpikkaarte, tervituskaarte, kalendreid ja seinakaunistusi. Kõik mallid, lihtsamatest keerulisemateni, on varustatud juhenditega, et saaksite hoolimata oskustest midagi ilusat luua.

Valige oma lemmik reisihetk

Sülearvuti ekraanil kuvatakse Canon Creative Parki veebisaidil allalaadimiseks saadaolevat Hollandi tuuliku malli.

Lisaks Big Benile otsustas Paula oma reisi meenutuseks ka Hollandi tuuliku meisterdada. „Elasin Amsterdamis lühikest aega, kuid see jättis mulle kustumatu mulje,“ meenutab naine. „Armastan sealset kultuuri. Mu ema elas samuti nooremana Amsterdamis, nii et sellel tuulikul on minu jaoks oluline tähendus.“

Mees hoiab ja imetleb Canon Creative Parki malli järgi meisterdatud Jaapani Nagoya lossi.

Dan valis selleks väljakutseks ajaloolise Nagoya lossi, kuid valikus on ka teisi Jaapani monumente nagu Matsuyama loss, Matsumoto loss, Shuri loss ning isegi miniversioon Riiklikust lääne kunsti muuseumist.

Paula ja Dan otsustasid taasluua maamärkidest hooneid, millega neil oli isiklik side. Paula valis Londoni Big Beni ning Hollandi tähistamiseks tuuliku, kuna ta elas millalgi Amsterdamis. „Big Ben tundub väga britilik ja see on ülikuulus. Hiljuti viisin meie poja Freddie seda vaatama, nii et sellise kauni hoone jagamine tundus veelgi erilisem. Kui selle valmis sain, tundis poeg selle ära ja see meenutas talle meie lõbusat Londoni reisi,“ räägib Paula.

Dan valis Jaapani lossi, kuna ta töötas selles riigis samal ajal, kui Paula elas Amsterdamis. „Jaapanil on mu südames eriline koht,“ selgitab ta. „Oma karjääri alguses õnnestus mul kahel korral seal töötada ning ma armusin sealsesse kultuuri ja õhkkonda,“ räägib mees. „Kirsside õitsemise ajal parkides jalutamine ja ajalooliste kohtade nagu Nikko külastamine on mälestused, mis jäävad minuga igaveseks.“

Valige maamärgi hoone

Canon PIXMA printerist paistab Canon Creative Parki mall Big Benist.

Big Ben ei ole ainus Londoni maamärk Creative Parkis – seal on ka Tower Bridge’i mall. Kui äratate valitud riigi lihtsate disainidega ellu, miks mitte valida selle piirkonna esindamiseks ka lilli või loomi?

Valikus on nii palju tasuta malle, nii et leiate kindlasti endale tähendusliku maamärgi. Rooma Colosseumist ja Pariisi Eiffeli tornist Barcelona Sagrada Familia ning Pisa tornini – valige erinevate meisterdamisprojektide hulgast.

Paula soovitab siduda valitud malli sünnipäevapeo ideede, pulmameenete, tüdrukuteõhtu ja muuga. „See on nii tore mõte pidudeks. Isegi pulmadeks – võite kasutada erinevaid olulisi kohti kaunistustena või kasutada ära mesinädalate sihtkohta. See oleks tore asi, mida paarina teha, või kutsuge sõbrad appi,“ ütleb ta.

Paberikunstist maamärgid on hea mõte ka lahkumispeo kaunistamiseks, aastapäevakruiisi tähistamiseks või kellegi tervitamiseks reisilt saabumisel.

Lõigake, voltige ja konstrueerige

Kätepaar kasutab Canon Creative Parki malli väljalõikamiseks joonlauda ja kääre.

Paula ja Dan nautisid maamärkide meisterdamise väljakutset. Keerukamate disainide valmistamine võib võtta mitu tundi ja ülesandele keskendumine aitab meeleolu parandada ning vähendab stressi ja ärevust.

Käed lõikavad kääride abil välja Canon Creative Parki malli Big Benist, mis on prinditud Canoni matile fotopaberile.

Canoni matt fotopaber avaldas Paulale muljet. „Prindikvaliteet oli võrratu,“ ütleb ta. „Üksikasjalikkus oli uskumatu. Kui me üritaks meisterdada tavalise koopiapaberiga, ei hoiaks hooned iialgi oma kuju.“

Kui olete malli alla laadinud, kasutage kindlasti õiget prindimaterjali, näiteks soovitatud Canoni matti fotopaberit, mis võib anda oluliselt parema lõpptulemuse.

„Soovitaksin siiralt kasutada Canoni matti fotopaberit,“ lisab Paula, „sest seda on lihtne voltida ning see hoiab hästi vormi. Samuti soovitaksin voltida väga põhjalikult, et servad oleksid teravad ja puhtad ning et hoone kokkupanemisel moodustuksid vormid lihtsasti ja te ei peaks sellega väga vaeva nägema.“

Dan nõustub, et ülesande nautimiseks tuleb piisavalt aega varuda, eriti kui meisterdate pereliikmete ja sõpradega. „Varuge rohkem aega, kui soovitatud,“ ütleb ta. „Nii ei teki survet kiiresti valmis jõuda ning te ei tee kiirustades vigu. Võtke rahulikult ja laske lõpptulemusel end üllatada.“

Printige näiteks juhised välja ja nokitsege projekti kallal mitu õhtut – esitage endale väljakutse luua parim võimalik hoone ning kui näete seda kerkimas, kogete saavutusest tekkinud rahulolu.

Pange oma looming välja

Creative Parki malli järgi valmistatud paberist tuulik on paigutatud Hollandi lipu, väikese jalgratta ning puukingade kõrvale.

Teie paberist meisterdatud maamärk võib olla osa temaatilisest väljapanekust külastuselt kaasa võetud suveniiride ja meenete kõrval.

Big Beni paberist meisterdatud mudel Suurbritannia lipul.

Paula arvates annab paberist meisterdamine suurepärase võimaluse lastele erinevate riikide ja kultuuride kohta õpetamiseks. „Arvan, et koolid võiksid sellest kasu lõigata,“ ütleb ta. „Eelmisel veerandil tegi mu poja klass projekti nimega „Armasta oma kodukohta“. See oli Suurbritanniast, Londonist ja meie külast. Lapsed võiksid Big Ben mudeli meisterdamisel palju õppida.“

Kui töö on valmis ja olete välja prinditud maamärgi kokku pannud, on aeg oma loomingut imetleda. Paberimeistriteoste esitlemiseks on palju võimalusi: saate oma arhitektuurilise meistriteose üles riputada, seinale kinnitada või seda näiteks lauakaunistusena kasutada.

„Meil on raamatuid ja meeneid täis vitriinkapp, nii et plaanime panna sinna Dani Jaapani asjad ja sellise temaatika luua,“ selgitab Paula.

Dani ja Pauli arvates on see tegevus suurepärane võimalus teiste kultuuride kohta õppimiseks ning lõbus loominguline väljund. „Erinevatelt inimestelt on nii palju õppida,“ arvab Dan. „Meie ümber on nii palju kauneid vaateid ja helisid ning nende avastamine tugevdab tunnet, et elame kõik väga erilises kohas, mida peaksime austama ja kaitsma.“

Soovite proovida? Sirvige loominguliste ideede leidmiseks teemaviidet #MadeWithPixma ning jagage seejärel oma käsitsi valmistatud imesid, märgistades pildil @canonemea.

Autor: Lorna Dockerill

Seotud tooted

Seotud artiklid

 • LOOMINGULINE PRINTIMINE

  Päikesesüsteemi meisterdamine

  Võtke aega, et suhelda, õppida ja mängida Creative Parki kosmoseteemaliste paberist meisterduste kollektsiooniga.

 • LOOMINGULINE PRINTIMINE

  Professionaalne reisipäevik

  Koondage Canoni fotoprinteriga Zoemini S2 tehtud puhkusepildid personaalsesse reisipäevikusse.

 • PRINTIMINE

  Parimad printerid disaineritele

  Printerid on disaineritele väga oluliseks tööriistaks – me aitame teil leida vajadustele vastava mudeli.

 • PRINTERIGA MEISTERDAMINE

  Parimad näpunäited paberist kingituste meisterdamiseks

  Avastage, kuidas valmistada tähendusrikkaid kingitusi Canoni rakenduse Creative Park ja PIXMA printeri abil.