REISIFOTOGRAAFIA

10 parimat reisifotograafia nõuannet

Fotograaf ja blogija Diana Millos jagab oma parimaid nippe vapustavate reisifotode jäädvustamiseks.
Foto õlapaelteta punases kleidis naisest, kes kükitades Canoni kaamerat EOS R10 kasutab.

Hispaania sisulooja ja fotograaf Diana Millos alustas reisimist, et võtta osa muusikafestivalidest ja kontsertidest. See äratas temas armastuse seikluste järele, millest üsna pea sai täiskohaga karjäär professionaalse reisifotograafi ja blogijana. Aja jooksul on ta Instagramis kogunud üle 140 000 jälgija.

Selles artiklis jagab Diana, kelle viimased seiklused viisid teda Kuubale ja Hispaaniasse, oma 10 parimat nõuannet vapustavate reisifotode jäädvustamiseks.

1. nõuanne: tehke eeltööd

Alt üles tehtud foto kaunist kuppellaest.

Reisifotograaf ja blogija Diana Millos teeb enne pildistamisretke alati eeltööd, et leida parimaid võttekohti. See suurepärane võte kaunist laest on tehtud Sevilla Reales Alcázaresi palees saadikute saalis, kui Diana käis Canoni kaameraga EOS R10 Hispaanias puhkamas. Pildistatud Canoni kaameraga EOS R10 ja Canoni objektiiviga RF-S 18-45mm F4.5-6.3 IS STM: 18 mm, 1/250 s, f/4.5 ja ISO12800. © Diana Millos

Kaks traditsioonilises kleidis flamenkotantsijat, kellel üks käsi on õhus ja teine puusa peal. Taustaks on taimi täis siseõu.

Diana selgitas, et foto raamimisel on oluline mõelda sellele, mida te pildiga edasi teha soovite, ja kohandada kompositsiooni vastavalt sellele. Näiteks peavad Instagrami portreefotod mahtuma 4 : 5 kuvasuhtesse. Pildistatud Canoni kaameraga EOS R10 ja Canoni objektiiviga RF 35mm F1.8 Macro IS STM: 1/200 s, f/1.8 ja ISO200. © Diana Millos

„Reisifotograafia puhul on planeerimine ülioluline,“ rääkis Diana. „Kui sihtkoht on välja valitud, hakkan ma veebist, sotsiaalmeediast, blogidest ja Pinterestist põnevaid kohti otsima.

Minu eesmärk on leida inspireerivaid kohti. Mulle meeldib, kui ma tean, kuhu tahan minna ja kuidas ma sinna jõuan. Kui see on paigas, saan ma kohapeal erinevaid pildistamisnurki ja perspektiive proovida. Ma püüan saavutada tulemust, mida ma veebis näinud ei ole, et tulemus oleks võimalikult originaalne.“

2. nõuanne: võtke kaasa kaamera, mis ei oleks liiga raske

Foto Canoni kaamerast EOS R10, mis heidab puitsillale varjusid.

Hoolimata kompaktsusest ja kergusest on Canon EOS R10 varustatud detailse ja suure eraldusvõimega elektroonilise pildiotsija ning sisseehitatud välguga, mis on ideaalsed nõrgas valguses ja muudes väljakutset pakkuvates tingimustes pildistamiseks.

„Mulle tõesti meeldib Canon EOS R10,“ rääkis Diana. „See on ideaalne reisifotode ja kogu päeva kestvate võtete jaoks, kuna see on niivõrd väike ja kerge. See mahub kergesti käekoti suurusesse kaamerakotti ja seda isegi koos ühe või kahe lisaobjektiiviga. Samas on see võimas ja pakub vapustavat pildikvaliteeti. Lisaks kõigele meeldib mulle võimalus jälgida elektroonilise pildiotsija kaudu eredust, kontrastsust ja värve. Nii tean ma täpselt, milline lõpptulemuse olema saab.“

Kui te pole varem fotograafiaga kokku puutunud, kuid otsite usaldusväärset algtaseme EOS R süsteemi kaamerat, millega jäädvustada piltilusaid mälestusi oma järgmisest seiklusest, siis Canon EOS R100 on piisavalt väike, et mahtuda kotti, ja samas võimeline jäädvustama nii kvaliteetseid fotosid kui ka videoid just siis, kui vaja.

Kui eelistate täiskaadrilist kaamerat, mis pakub suurepärast pildikvaliteeti isegi nõrgas valguses ja võimalust madala väljasügavuse kasutamiseks sama fookuskauguse korral, sobib teie reisikaaslaseks kompaktne ja kerge Canon EOS RP.

Neile, kes eelistavad kompaktkaamerat, pakub fiksobjektiiv PowerShot G7 X Mark III võimsat suumivahemikku, 4K video salvestusvõimalust ja suurepäraseid 20,1 MP fotosid.

3. nõuanne: valige vajadustele vastav objektiiv

Foto kollase kleidiga inimesest, kes on kinnitamas Canoni kaamera EOS R10 külge Canoni objektiivi.

Canon RF-S 18-150mm F3.5-6.3 IS STM pakub teile kõike alates lainurkvõtetest kuni telefotoulatuseni, tänu millele ei ole teil vaja teisi objektiive enam kaasa võtta.

Sinises seelikus naine seismas kaetud eskalaatoril. Pildistatud kaameraga EOS R8.

Objektiivi Canon RF 28mm F2.8 STM kerge ja kompaktne õhuke disain on loodud diskreetseks. Väikeste mõõtude, mitmekülgse fookuskauguse ja kiire ava kombinatsioon teeb sellest hea objektiivi, mida reisile kaasa pakkida, kui teie sihtkohas on huvitavaid linnamaastikke ja arhitektuuri. Pildistatud kaameraga EOS R8 ja objektiiviga Canon RF 28mm F2.8 STM: 28 mm, 1/200 s, f/3,5 ja ISO 6000.

„Kui ma pean olema väljas päikesetõusust päikeseloojanguni, püüan ma varustusekoti minimaalsena hoida,“ rääkis Diana.

Canoni kaamerale EOS R10 sobivate reisisõbralike objektiivide seas on ka RF-S 18-45mm F4.5-6.3 IS STM, mis on eriti kompaktse ja sissetõmmatava disainiga ning kaalub vaid 130 g. Suurema suumivahemiku jaoks valige RF-S 18-150mm F3.5-6.3 IS STM, mis võimaldab teil kohanduda vastavalt jäädvustamistingimustele (ilma et peaksite lisaobjektiivi võtma).

Canoni EOS R süsteemi kaamerate puhul on suurepärane see, et APS-C formaadis korpustega saab kasutada täiskaadrilisi ühilduvaid objektiive ja vastupidi. Näiteks pakub Canoni objektiiv RF 35mm F1.8 IS MACRO IS STM kaameral EOS R10 samasugust vaatevälja, mille saavutaksite 56 mm objektiiviga täiskaadrilisel kaameral, nagu EOS RP. Lisaks, kui eelistate suurust ja kompaktsust, võite paarida Canoni objektiivi RF-S 18-45mm F4.5-6.3 IS STM ja RF-S 18-150mm F3.5-6.3 IS STM kaameraga EOS RP, aga sellega kaasneb kärbitud pilt.

Canon RF 50mm F1.8 STM on teine suurepärane reisikaaslane, mis sobib nii kaamerale EOS R10 kui ka EOS RP. Suumobjektiivide valikus on Canoni kerge objektiiv RF 24-105mm F4-7.1 IS STM ja telefotoobjektiiv RF 100-400mm F5.6-8 IS USM, mis hoolimata oma võimsast ulatusest on üllatavalt kompaktne.

4. nõuanne: minge vara välja

Foto T-särgis ja seljakotiga naisest, kes hoiab käes Canoni kaamerat EOS RP ja jäädvustab ookeani kohal olevat päikesetõusu.

Kui jäädvustate otse päikesesse, paistavad esiplaanil olevad inimesed või objektid siluettidena. Kuid see ei pea olema takistuseks – see võib olla suurepärane võimalus atmosfääri tabamiseks.

„Turismiobjektid võivad olla väga rahvarohked ja seda isegi hommikul,“ rääkis Diana. „Inimvoogude vältimiseks ärkan ma väga vara. Nii saan ma jäädvustada pilte ajal, kui huvipakkuvad kohad on tühjad. Kuid mõnikord võin ma pildi huvides ka inimese kaadrisse jätta. Lisaks saab siis kasutada tõusva päikese valgust, mis on üks minu lemmikutest.“

„Kuldne tund“ leiab aset umbes tund aeg pärast päikesetõusu ja tund aega enne päikeseloojangut. Sel hetkel on päike madalal, luues teie reisifotode jaoks imelise kuldse valguse. Diana jäädvustab alati RAW-formaadis, mis võimaldab tal häälestada valge tasakaalu ja säritust, et parandada värviüleminekut, valguslaike ja varje. Piltide töötlemiseks kasutab ta pildindustarkvarasid, nagu Canoni Digital Photo Professional.

5. nõuanne: külastage lemmikkohti mitu korda

Madala nurga alt jäädvustatud Pariisi hoone pinkidega esiplaanil. Pildistanud Martin Bissig kaameraga Canon EOS R8.

Päikesega kaasnevad ka varjud, kuid ärge kartke suure kontrastsusega stseene. Säritage valgusrohkeid alasid ja vaadake, kuidas kontrastsus varjusid teravamaks muudab. Kui säritus on paigas, kadreerige ümber ja alustage jäädvustamist. Pildistatud kaameraga Canoni EOS R8 ja objektiiviga Canon RF 24-50mm F4.5-6.3 IS STM: 24 mm, 1/80 s, f14 ja ISO320. © Martin Bissig

„Kuigi mulle väga meeldib päikesetõusu ajal pildistada, on oluline külastada kohti ka teistel hetkedel,“ rääkis Diana. „Rahvarohketest stseenidest saab samuti suurepäraseid reisifotosid jäädvustada ning vaatajale kultuuri ja atmosfääri tutvustada. Valgus ja varjud on tundide möödudes pidevas muutumises.“

Pidage meeles, et päike liigub üle taeva, ja kui mõned hooned või maamärgid on hommikul varjus, tasub neid pärastlõunal uuesti vaatama minna, kuna valgus võib olla muutunud.

6. nõuanne: kasutage Canoni rakendust Camera Connect

Käed hoidmas telefoni, kust paistab Canoni rakendus Camera Connect. Taustal paistab Canon EOS R10.

Canoni rakendus Camera Connect võimaldab teil nii kaamerat eemalt juhtida kui ka pilte koheselt alla laadida. Nii saate oma reisifotosid kiiresti sotsiaalmeediakanalites jagada.

Foto punases kleidis naisest, kes poseerib kauni võlvkäigu ees.

Reisifotode jäädvustamisel meeldib Dianal ka ise kaadrisse astuda. Eest-taha teravustamise jaoks, kus tähelepanu all on nii subjekt kui ka taust, kasutage väikest ava (suur f-number) ja vahemikku f/8–f/11. Pildistatud Canoni kaameraga EOS R10 ja Canoni objektiiviga RF-S 18-45mm F4.5-6.3 IS STM: 18 mm, 1/100 s, f/5.6 ja ISO100. © Diana Millos

„Minu üks lemmiktehnikatest reisifotograafia juures on sümmeetria leidmine – selged jooned, mis loovad julgeid kujundeid,“ selgitas Diana. „Kuna mulle meeldib ka ise pildile astuda, on mul alati kaasas statiiv, mille külge ma kaamera kinnitada saan.“

Canoni rakendus Camera Connect võimaldab teil juhtida oma kaamerat telefonist ja teha kohandusi samuti eemalt. Lisaks saate jälgida pildi eelvaadet ja kohandada automaatteravustamist ise kaadris olles.

7. nõuanne: jäädvustage lisaks fotodele ka videoid

Foto inimesest, kes jäädvustab ennast päikeselisel päeval, kasutades Canoni kaamerat EOS R10 ja mikrofoni.

Canon EOS R10 on ideaalne valik reisi vlogide jäädvustamiseks. See suudab salvestada kauem kui tavapärased 30 minutit ja selle video digitaalne pildistabilisaator aitab teil kõndimise ajal pilti stabiliseerida.

Naine paneb Canon PowerShot V10 oma väiksesse käekotti.

Canon PowerShot V10 on kõik-ühes taskumõõdus 4K videoblogimise kaamera reisile kaasa võtmiseks. Koos kõige olulisemaga – kallutatava ekraaniga, suurte stereomikrofonidega ja isegi statiiviga – olete vaid sekunditega valmis tegutsema, kus iganes te ka poleks.

„Video on sotsiaalmeedias järjest olulisem, mistõttu pean ma lisaks fotodele ka videopilti jäädvustama,“ rääkis Diana. „Mulle meeldib jäädvustada erinevates kohtades lühiklippe, mida ma saan hiljem üheks videoks koondada – see aitab koha tunnetust paremini edasi anda. Ma kasutan alati kaamera maksimaalset kvaliteediseadistust, et mul oleks töötlemise jaoks rohkem sügavust.“

Canon EOS R10 sobib selle jaoks suurepäraselt, pakkudes 4K 60p, 4K 30p (6K ülediskreetimisega) ja kvaliteetset täis-HD 120p valikut. Viimane sobib Diana sõnul aegluubis võtete jaoks.

Kui soovite oma tellijaid ja jälgijaid oma reisidega kursis hoida, siis Canon PowerShot V10 on kõik-ühes taskumõõdus lahendus teie järgmiseks reisiks. Videoblogimiseks mõeldud kaameraga saate käigu pealt luua 4K UHD-videoid koos võimalusega hõlpsasti lisada loovfiltreid ja siluvaid efekte.

8. nõuanne: leidke erinevaid pildistamisnurki

Päikeselisel päeval alt üles tehtud foto metallist kuusnurkadest ja ristamisi asetatud kaablitest moodustuvast hoone katusest.

Vaadake ringi, mõelge jäädvustamisnurga peale ning looge teistest eristuvaid reisifotosid. Pildistatud Canoni kaameraga EOS R10 ja Canoni objektiiviga RF-S 18-45mm F4.5-6.3 IS STM: 18 mm, 1/400 s, f/4.5 ja ISO100.

„Kuulsate maamärkide ja kohtade jäädvustamisel on väga raske saavutada unikaalset tulemust. Selleks otsin ma ebatavalisi vaatenurki ja teistsugust perspektiivi,“ rääkis Diana. „Alt üles või kõrgelt pildistamine võib olla suureks eeliseks ning eriti hea on seda teha muudetava nurgaga ekraani abil. Kui ma soovin veel suuremat kõrgust, asetan ma kaamera statiivile ja hoian seda enda pea kohal. Ja isegi siis saan ma tagumise ekraani kaudu eelvaadet jälgida. See on suurepärane näiteks siis, kui peate jäädvustama inimeste peade kohal, üle aedade või seinte.“

9. nõuanne: kasutage lainurk- ja makroobjektiive

Foto päikeseloojangu ajal rannas seisvast naisest. Pildistatud kaameraga Canon EOS R7.

Canon RF 28mm F2.8 STM on taskukohane täiskaadriline fiksobjektiiv, mis sobib suurepäraselt maastike ja merevaadete jäädvustamiseks, tänavafotograafiaks ja igapäevaelu kujutamiseks. Pildistatud kaameraga Canon EOS R7 ja objektiiviga Canon RF 28mm F2.8 STM: 1/100 s, f/4,5 ja ISO100.

Lähivõte oranžis teokojas erakvähist, kes liigub läbi märja liiva.

Märgake detaile, mis muudavad sihtkoha unikaalseks, ja jäädvustage kaamera makrorežiimi abil ilusaid kunstilisi pilte. Pildistatud Canoni kaameraga EOS R6 ja Canoni objektiiviga RF 16mm F2.8 STM: 1/1250 s, f/2,8 ja ISO200.

„Reisipildid hõlmavad nii metsikuid maastikke kui ka interjööripilte. Mõlema jaoks meeldib mulle kasutada lainurkobjektiivi,“ rääkis Diana.

Kui soovite jäädvustada lainurgast ja talletada avastatavate tänavate energiat, hoides samas varustuse kergena, siis on objektiivi Canon RF 28mm F2.8 STM õhuke lame disain ideaalne lahendus. Kiire f/2.8 ava teenib teid nii päeval kui ka öösel ja aitab subjektidel välja paista.

Canon EF-S 10-18mm f/4.5-5.6 IS STM pakub ülilainurkvaadet ja seda saab koos Canoni kinnitusadapteriga EF-EOS R ka Canoni kaameral EOS R10 kasutada. Täiskaadrilise kaamera EOS RP või EOS R6 jaoks on Canon RF 16mm F2.8 STM ideaalne, pakkudes f/2.8 ava, mis võimaldab kiiret säriaega isegi nõrgas valguses. Objektiivi minimaalne teravustamiskaugus on 13 cm, mis aitab teil subjektidele võimalikult lähedale liikuda, tuues esile ilusaid detaile ja täites kaadri tervenisti.

Makroobjektiiv, nagu Canon RF 35mm F1.8 MACRO IS STM, sobib samuti detailide jäädvustamiseks, pakkudes paremat suurendust kui standardne objektiiv ning aidates ellu ärata ka väiksemaid detaile. See objektiiv pakub eredat maksimaalset ava, mis aitab luua ideaalse säritusega võtteid, ja 5-astmelist pildistabilisaatorit, mis hoiab pilti teravana ka käest hoides.

10. nõuanne: katsetage nõrgas valguses ja pimedas pildistamist

Nõrgas valguses tehtud foto kivirannast, mida raamivad puude siluetid. Kaugusest paistab horisondikuma.

Öisest taevast saab parima tulemuse siis, kui kasutate aeglasemat säriaega, mis laseb rohkem valgust sisse. Seejärel asetage kaamera kindlale tasapinnale või kaasaskantavale statiivile, et vältida kaamera värisemist. Pildistatud Canoni kaameraga EOS R6 ja Canoni objektiiviga RF 16mm F2.8 STM: 20 s, f/11 ja ISO200.

Portree öisel ajal tänaval olevast naisest. Jäädvustanud Alexandra Andreeva Canoni kaameraga EOS R8 ja Canoni objektiiviga RF 85mm F2 MACRO IS STM.

Linnad saavad pärast pimeduse saabumist uue hingamise, pakkudes fotograafidele põnevaid pildistamisvõimalusi. Täiskaadrilised kaamerad, nagu Canon EOS R8, saavad suurepäraselt hakkama nõrga valgusega tingimustes, tootes selgeid pilte isegi suure ISO-väärtuse korral. Pildistatud Canoni kaameraga EOS R8 ja Canoni objektiiviga RF 85mm F2 Macro IS STM: 1/128 s, f/2.2 ja ISO8000. © Alexandra Andreeva

„Just pärast päikese loojumist või selle tõusmist tekib „sinine tund“. Mulle meeldivad need külmad toonid ja taeva sügavsinine värv,“ rääkis Diana. „See annab linnamaastikule täiesti teise ilme ja teile võimaluse unikaalsete piltide jäädvustamiseks. Isegi päris öösel saab ikka valgustatud pilte teha. Kõige olulisem on nautida hetke ja lõbutseda.“

Otsite järgmise reisi jaoks inspiratsiooni? Tutvuge nende imeliste kohtadega.

Autor: Matthew Richards

Seotud tooted

 • Peeglita kaamerad

  EOS R100

  Looge erakordse kvaliteediga piltilusaid mälestusi selle intuitiivse EOS R kaameraga, mis on alati valmis.
 • Peeglita kaamerad

  EOS R10

  Viige oma fotod ja videod järgmisele tasemele, kasutades peeglita EOS R süsteemi kaamerat, mis on varustatud APS-C sensoriga.
 • Peeglita kaamerad

  EOS R8

  Valige täiskaadriline fotograafia ja video ning viige ellu oma loomingulised ambitsioonid.
 • Kompaktsed ja digitaalsed

  PowerShot V10 (Black)

  Paistke veebis silma ja jääge jäädvustamisel märkamatuks Canoni kõik-ühes taskumõõdus 4K videoblogimise kaameraga.
 • RF-S-objektiivid

  RF-S 18-45mm F4.5-6.3 IS STM

  Standardne APS-C suumobjektiiv EOS R seeriale, mis sobib ideaalselt igapäevakasutuseks, näiteks pere-, elustiili-, portree- ja puhkusefotodeks.
 • RF-S-objektiivid

  RF-S 18-150mm F3.5-6.3 IS STM

  Lainurgast telefotoni ulatuva fookuskaugusega EOS R seeria APS-C suumobjektiiv, mis on ideaalne reisi-, spordi- ja elustiilifotode tegemiseks.
 • CANONI OBJEKTIIVID

  RF 28mm F2.8 STM

  Õhuke ja kerge lame objektiiv reisimiseks ja tänavafotograafiaks koos mitmekülgse 28 mm fookuskauguse ning kiire maksimaalse f/2.8 avaga.
 • RF-objektiivid

  RF 24-50mm F4.5-6.3 IS STM

  Väike ja imeliselt kerge RF seeria 24–50 mm suumobjektiiv, mida saate kasutada iga päev reisimise, maastike ja muu jäädvustamiseks.
 • Standardne objektiiv

  RF 50mm F1.8 STM

  Kompaktne, kerge ja vaikne 50 mm RF-fiksobjektiiv, mis pakub suurt f/1.8 ava – ideaalne teie loomingulise visiooni rakendamiseks.
 • Seotud artiklid

 • REISIFOTOGRAAFIA

  Parimad kaamerad ja objektiivid reisimiseks

  Olenemata sellest, kas avastate linnatänavaid, karget eraldatud maastikku või lendate hoopis maailma teise otsa, tasub reisida võimalikult kergete pagasiga. Siin on kõige parem Canoni varustus kogemuste jäädvustamiseks, ilma eelarvet lõhki ajamata.

 • TÄNAVAFOTOGRAAFIA

  Tänavafotograafia nõuanded

  Peamine nõuanne rabavate arhitektuuripõhiste tänavafotode pildistamiseks.

 • FOTOGRAAFIA

  EOS R50 või EOS R10

  Võrdleme kahe EOS R süsteemi APS-C kaamera põhifunktsioone ja disaini.

 • REISIMINE

  Täiuslik reisikaaslane

  Professionaalne fotograaf Martin Bissig reisib koos EOS R10-ga Sri Lankale.