Ringlussevõtt

Canoni kassettide ringlussevõtuprogramm

Kas teadsite, et Canon oli esimene ettevõte, kes 1990. aastal toonerikassettide ringlussevõtuprogrammiga alustas?
Canon Camera

Canoni kassettide ringlussevõtuprogramm

Teave

Canoni kassettide ringlussevõtuprogramm võimaldab teil tühjasid Canoni kassette ringlusse suunata tasuta, kergesti ja keskkonnasõbralikul viisil.


Canon soovib vältida jäätmete prügilasse jõudmist. Iga tagastatud kasseti osa suunatakse taaskasutusse või ümbertöötlusesse – sellest võib saada uue kasseti osa, teiste tööstusvaldkondade alusmaterjal või fossiilkütuste asendaja. Ükski kasseti osa ei satu prügimäele.

Canoni ülemaailmne kassettide ringlussevõtuprogramm

Kassettide ringlussevõtt

Pakume Canoni originaalsetele tooneri- ja tindikassettidele tasuta ringlussevõtuprogrammi.

 • TOONER

  Canoni toonerikassettide ringlussevõtt

  Lugege lisaks meie tasuta ja kergesti kasutatavate Canoni originaaltoonerikassettide ringlussevõtuprogrammi kohta.

ÕPPIGE

Kuidas kassette töödeldakse?

Kui toonerikassetid on Canoni ümbertöötlustehasesse jõudnud, suunatakse need ringlussevõtuprotsessi, mille käigus tuvastatakse osad, mida saab ja mida ei saa taaskasutada.
Canon Camera

MEIE LUGU

Faktid ja numbrid

Canon Camera

FAKTID JA NUMBRID

Oleme säästnud rohkem kui 435 000 tonni CO2-heitkoguseid

Vahemikus 1990–2020 on Canon kogunud ja ümber töödelnud rohkem kui 435 000 tonni toonerikassette üle maailma.

FAKTID JA NUMBRID

Tindikassettide ringlussevõtuprogramm, mis toimib 35 riigis

Vahemikus 1996–2020 on Canon kogunud ja ringlusse saatnud rohkem kui 2510 tonni kasutatud tindikassette ning ringlussevõtuprogramm töötab 35 riigis ja piirkonnas üle maailma.

Canon Camera
Canon Camera

FAKTID JA NUMBRID

Toormaterjalide kasutamise vähendamine

Canon on tänu kasutatud kassettide osade taastamisele, taaskasutamisele ja ümbertöötlemisele vähendanud toormaterjalide tarbimist rohkem kui 306 000 tonni võrra (1990–2020).

AUHINNAD

Meil on hea meel, et meid on tunnustatud järgmiste auhindadega.

 • 2021

  Better Society auhinna nominant

  Ühendkuningriigi suurima jätkusuutlikkuse auhinna žürii tunnustab erinevaid rohelisi ettevõtteid.

 • 2021

  EcoVadis Gold

  EcoVadise žürii hindab erinevate valdkondade ettevõtteid, kes tegutsevad jätkusuutlikkuse sihtmärkide täitmise nimel, mis hõlmavad keskkonda, töötajate õigusi ja inimõigusi.

 • 2021

  Business Green Leadersi auhinna finalist

  Business Green Leadersi auhinnaga pärjatakse ettevõtteid, kes tegutsevad rohelise ettevõtte põhimõtete ja puhaste tehnoloogiate massidesse viimise nimel.

 • 2019

  Edie CE – finalist

  Edie Sustainability Leaders Awards on Ühendkuningriigi suurim ja kõige prestiižsem jätkusuutlikkuse auhind, millega tunnustatakse erinevaid rohelisi ettevõtteid.

Canoni ringlussevõtu ajalugu

Kassettide ringlussevõtu ajalugu

 • trees

  1982–1992

  Maailma kiireim ringlussevõtuprogramm

  1982. aastal hakkas Canon tootma maailma esimesi personaalseid kopeerimisseadmeid, milles on kasutusel kõik-ühes kassetisüsteem. Kaheksa aastat hiljem ehk 1990. aastal käivitas Canoni toonerikassettide ringlussevõtuprogrammi, mida kõigepealt rakendati USA-s, Jaapanis ja Saksamaal. 1992. aastal alustas Canon plastmaterjalide suletud ahelas ringlussevõtuga ja võitis selle eest rahvusvahelise keskkonnaauhinna peapreemia.

 • 1997–2002

  Ringlussevõtuprogrammi areng

  1997. a tutvustas Canon kassettide ringlussevõtuprogrammi ka Prantsusmaal (Canon Bretagne) ja 1999. a veel kolmes Euroopa riigis. 2002. a jõudis programm veel kümnesse Euroopa riiki.

 • 2003–2009

  Kassettide tagastamisvõimaluste laiendamine

  2003. aastaks saavutas Canon olukorra, kus ringlussevõtuprogramm tähendas seda, et ükski toonerikasseti osa enam prügilasse ei sattunud. 2008. aastal laiendati ringlussevõtuprogrammi 12 riiki ja loodi veebipõhine kassettide tagastamisprotsess. Sama aasta lõpus kasvas kogutud kassettide maht 200 000 tonnini. 2009. aastal alustati Soomes ja Rootsis kassettide hulgi ringlussevõtmist.

 • 2011–2013

  Tagastatud kassettide maht kasvas 300 000 tonnini.

  2011. aastaks oli Euroopas 18 riiki, kus kasutati Canoni toonerikassettide ringlussevõtuprogrammi. 2012. aastal jõudis ülemaailmne tagastatud toonerikassettide maht 300 000 tonnini. 2013. aastal tutvustas Canon Bretagne täiesti uut materjalide ringlussevõtuprotsessi.