FOTOGRAAFIA

EOS R50 ja EOS R10 erinevused

Soovite täiustada sotsiaalmeediasse postitatavat sisu või jäädvustada silmapaistvaid reisikaadreid? Aitame otsustada, milline kaamera teie jaoks õige on.
Pooleks jagatud pilt, mis kujutab Canon EOS R50 kaamerat laual käsitöömaterjalide kõrval ja Canon EOS R10 kaamerat plaaditud riiulil.

Canoni revolutsiooniline peeglita EOS R süsteem tuli turule 2018. aastal ja on sellest ajast pidevalt laienenud. Sarja esimesed APS-C sensoriga mudelid – EOS R7 ja EOS R10 – ilmusid 2022. aastal ja kogusid populaarsust fotograafide seas, kes soovisid EOS R süsteemi omadustega kaamerat kompaktsemas korpuses.

Tehnilised uuendused jätkusid kaameraga Canon EOS R50, millel on sama hea pildikvaliteet ja võimsus kui EOS R10-l, kuid veelgi kompaktsem ja lihtsam korpus, mis on mõeldud sisuloojatele, kes soovivad YouTube’i õpetuste või TikToki tantsuvideote kvaliteedi tõstmiseks nutitelefonidest edasi liikuda.

Arutame EOS R50 ja EOS R10 ühiste tehnoloogiate ja peamiste erinevuste üle ning eksperdi seisukohti jagavad Mark Kendrick, Canon Europe’i tootespetsialist ja Canoni saadik Martin Bissig, kes pani EOS R10 proovile oma Sri Lanka reisil.

Pildistage ja jagage kvaliteetseid pilte

Mees vaatab videomaterjali rakendusest Canon Camera Connect oma nutitelefonis. Tema kõrval on taldrik toiduga, valik tükeldatud koostisosi ja Canon EOS R50 käsistatiivil.

Nii EOS R50 kui ka EOS R10 võimaldavad sujuva nutitelefoni Wi-Fi-ühendusega sisu kohe üles laadida. Bluetooth ja rakendus Canon Camera Connect võimaldavad kaamera määranguid ka eemalt seadistada, et loovus saaks lennata.

Fotograaf Martin Bissig hoiab Canon EOS R10 kaamerat Sri Lanka raudteejaama juures oleva sildi kõrval.

Martin hindab APS-C kaamerate, nagu EOS R10 ja EOS R50, kompaktset suurust. „Inimesi võib heidutada suur kaamera, millele on kinnitatud suur objektiiv,“ selgitab ta. „Väiksema varustusega reisides jääd vähem silma.“ © Martin Bissig

Kaameratel Canon EOS R50 ja EOS R10 on palju sarnasusi. 24,2-megapiksline pildisensor jäädvustab rikkalikke detaile ning pakub kõiki APS-C formaadi eeliseid, sealhulgas 1,6-kordset kärpimistegurit, mis pikendab RF-objektiivide kasutamisel fookuskaugust ning kompaktset korpust.

EOS R10 kasutamine väikese ja kerge RF-S 18-150mm F3.5-6.3 IS STM objektiiviga osutus Sri Lankal eriti kasulikuks, kuna Martin ei soovinud endale tähelepanu tõmmata. „Tänu kaamera suurusele sain selle alati kaasa võtta, ilma et peaksin suure kaamerakoti pärast muretsema,“ räägib ta. „18–150 mm suumivahemik (mis vastab täiskaadrilise kaamera puhul ligikaudu 29–240 mm) võimaldas väga tõhusalt tegutseda.“

Mõlema kaamera südames on sama DIGIC X protsessor, mis tagab kiire ja tundliku pildistamiskogemus. Lisaks on sellel kõrgetasemeline kahepiksliline CMOS-iseteravustamine II, mis on kasutusel professionaalsetes mudelites nagu Canon EOS R6 Mark II ning mis tuvastab, jälgib ja teravustab automaatselt stseenil olevad inimesed, loomad või sõidukid. 651 teravustamispunktiga peavad need sammu kõigega, mida soovite jäädvustada – alates tegevus- ja looduskaadritest kuni oma kokanduskanali esitlemiseni Instagramis.

Nii EOS R10 kui ka EOS R50 on võimekad ka hämaras ning jäädvustavad fotosid väärtusel kuni ISO 32000 ja videoid väärtusel ISO 12800, mida on võimalik laiendada ISO 51200 ja ISO 25600-ni. Iseteravustamise süsteem suudab teravustada ka –4 EV juures, mis vastab vaid poolkuu valgusele.

Erinevused disainis

Naine hoiab Canon EOS R50 kaamerat näo ees ja vaatab läbi elektroonilise pildiotsija.

Canon EOS R50 disain erineb veidi eelmiste EOS R süsteemi kaamerate omast. Tänu väiksemale käepidemele on kaamera kompaktsem, kuid seda on mugav käes hoida. Üks UHS-I SD-mälukaardipesa aku luugi sees aitab piirata kaamera kaalu ja suurust.

Naine pildistab toiduga taldrikut statiivil oleva Canon EOS R10-ga.

„EOS R10 eelis EOS R50 ees on rohkem kohandamisvõimalusi,“ selgitab Mark. „Ja rohkemate funktsioonide kättesaadavus, et jooksvalt muudatusi teha – see on eriti kasulik fotograafia puhul,“

Kaamerate tegelik erinevus seisneb nende suuruses ja disainis. Canon EOS R50 on kergem kui EOS R10 ning sel on tänu pööratud akupesale väiksem käepide. Selle sügavus on vaid 68,8 mm ja see kaalub koos kaardi ja akuga vaid 375 g (EOS R10 sügavus on 83,4 mm ja kaal 429 g). See on kaasaskantav kaamera, mis tuleb teiega kõikjale – olenemata, kas lähete sellega rulaparki kiireid tegevusi filmima või pistate brantšile minnes käekotti, et uuest kohvikust elustiilifotosid jäädvustada.

Ka nuppude paigutus on erinev. „EOS R50 on lihtsam, seda on hõlpsam kasutada ja kasutama õppida ning see on intuitiivsem puuteekraaniga harjunud nutitelefonide kasutajatele,“ ütleb Mark.

Kaamerarežiimide osas on EOS R50 kaameral uus Advanced A+ nutikas automaatne stseenirežiim. „Selles režiimis jäädvustab kaamera automaatselt mitu pilti ja liidab need kokku, nii et saavutate täiustatud tehnikaid, ilma et peaksite õppima, kuidas neid teha või isegi teadma, mida kaamera teeb,“ lisab Mark.

Teil on endiselt võimalus käsitsi seadistada, kui soovite õppida ja fotograafiaoskusi arendada, kuid paljude peeglita kaamerat kasutavate algajate jaoks annavad automaatsed valikud võimaluse vähem määrangutega tegeleda ning jätavad rohkem aega pilkupüüdva sisu loomiseks.

Videovõimekus

Naine filmib end käsistatiivil Canon EOS R50-ga. Videomaterjali on näha tema ees laual oleval sülearvuti ekraanil.

Mõlemaid kaameraid saab kasutada veebikaameratena täiustatud videokõnede tegemiseks või voogedastusteks, kuid EOS R10 puhul on vaja EOS Webcam Utility tarkvara, samas kui EOS R50 töötab automaatselt UVC/UAC abil.

Naine hoiab Canon EOS R10 kaamerat käsistatiivil ja koos mikrofoniga, et end puhkusel filmida.

Mõlema kaamera mitmekülgne 7,5 cm muudetava nurgaga puuteekraan annab vabaduse jäädvustada mis tahes asendist, kuid EOS R50 suurema eraldusvõimega ekraaniga saate salvestused või fotod enne telefoni edastamist üksikasjalikumalt üle vaadata.

Mõlemad kaamerad jäädvustavad 4K 30p videosisu, ülediskreeditud 6K-st, kasutades kogu sensorit ning aegluubis 120 kaadrit/s Full HD. EOS R10-l on lisavõimaluseni 4K 60p (kärbitud).

Video paindlikkust toetab HDMI-ühendus, 3,5 mm mikrofonipesa ja nutitald lisaseadmete, nt välise mikrofoni toitega varustamiseks. 

Salvestamisaeg on palju pikem kui varem: EOS R10 puhul piiramatu ja EOS R50 puhul kuni tund aega, mis peaks olema piisavalt pikk aeg oma treeningute filmimiseks, ilma et peaksite harjutuse keskel pausi tegema.

Võrreldes EOS R10-ga pakub Canon EOS R50 mitmeid uusi videofunktsioone, mis sobivad hästi kokandusklippide filmimiseks või YouTube’i meigiõpetuste loomiseks.

„EOS R50-l on video lähivõtterežiim,“ selgitab Mark. „See kohandab teravustamist nii, et kui hoiate midagi kaamera ees, teravustab see objekti, kuid kui selle ära panete, teravustab see taas teie nägu.“ Video lähivõtterežiim on täiuslik lahendus detailsemaks jäädvustamiseks, alates lõbusast kokandusklipist kuni lemmikute joonistustehnikate jagamiseni.

Veel üks täiendus on digitaalne videopildi stabiliseerimine (IS), mis tähendab, et värisemine ei avalda filmimaterjalile nii palju mõju ning käest filmitud videod on sujuvad ja teravad.

Kas teile sobib paremini EOS R50 või EOS R10?

Lähivõte poolitatud sidrunist. Canon EOS R50 teravustamise kahveldamise funktsioon tagab, et kogu pilt on teravas fookuses.

EOS R50-l on fotode tegemiseks 14 stseenirežiimi, mis kohanduvad määranguid erinevate subjektide jaoks. Teravustamise kahveldamine ja kaamerasisene sügavuse liitmine aitavad automaatselt luua suure teravussügavusega pilte, mis võimaldab täiustada sotsiaalmeedia sisu ja kiirendada töövoogu. Pildistatud Canoni kaameraga EOS R50 ja Canoni objektiiviga RF 35mm F1.8 MACRO IS STM: 1/400 s, f/4 ja ISO2000.

Rong väljub tunnelist, et ületada tiheda metsaga ümbritsetud käänuline viadukt. Pildistanud Martin Bissig kaameraga Canon EOS R10.

EOS R10 meeldib tõenäoliselt fotograafidele, kes soovivad meeldejäävate reisikogemuste või oluliste perekondlike hetkede jäädvustamisel oma pildistamise uuele tasemele viia. Pildistatud Canoni kaameraga EOS R10 ja Canoni objektiiviga RF-S 18-150mm F3.5-6.3 IS STM: 31mm, 1/160 s, f/5 ja ISO100. © Martin Bissig

Olenemata sellest, kas salvestate materjali uue fitnesskanali jaoks või jäädvustate silmapaistvaid reisikaadreid Canon EOS R50 ja EOS R10 on mõlemad suure jõudlusega foto- ja videokaamerad. Need on täiuslik järgmine samm nutitelefonist, kompaktkaamerast või DSLR-ist EOS R süsteemi juurde, eriti kuna võimaldavad kasutada kiiremaid ja kvaliteetsemaid RF- ja RF-S-objektiive teie loominguliste võimaluste ja vaatenurkade laiendamiseks.

EOS R10 on täiuslik kaamera entusiastidele, kes soovivad jäädvustada rabavaid reisikaadreid või pildistada sõbra pulmi täiskaadrilist süsteemi kaasas kandmata. Tänu kohandatavatele nuppudele, valikuklahvidele ja režiimidele saate kasutada täiustatud funktsioone ning kõrgetasemelise kontrolli kaamera üle.

EOS R50 on aga parim võimalus Canon EOS R süsteemi maailma sisenemiseks – sel on kõik vajalik filmimiseks, pildistamiseks ning hobide ja kirgede jagamiseks. Sündinud sisuloojatele pakub see suurepärast pildikvaliteeti, kuid seda on ka lihtne seadistada ja see on karbist välja võttes kohe kasutusvalmis ning selle kompaktne disain ei hoia teid tagasi.Autor Lauren Scott

Seotud tooted

Seotud artiklid

 • VIDEOBLOGIMINE

  Sisu loomine EOS R50-ga

  Canon EOS R50 aitab teil oma sotsiaalmeedia profiilid uuele tasemele viia.

 • FOTOGRAAFIA PÕHITÕED

  Kuidas fotograafiaga alustada

  Soovite nutitelefonilt kaamerale üle minna? Meie algajatele mõeldud fotograafiajuhendis on kõik vajalik alustamiseks.

 • REISIFOTOGRAAFIA

  Ringkäik Sevillas kaameraga EOS R10

  Blogija Diana Millos uuris, mis teeb sellest loomingulisest kaamerast parima reisikaaslase.

 • FOTOGRAAFIA PÕHITÕED

  Kuidas objektiivi valida

  Kõik, mida peate objektiivide kohta teadma, alates objektiivide tüüpidest kuni funktsioonideni, millega arvestada.