VIDEOBLOGIMINE

Tutvustame mugavat 4K videoblogimise kaamerat Canon PowerShot V10

Parim kaamera algajatele videoloojatele. Vaadake, kuidas Canoni mugava ja kerge 4K videoblogimise kaamera abil videoblogimise ja striimimisega algust teha.
Canon PowerShot V10 on asetatud köögilauale; taustal on lõikelaud ja selle ees on köögilaual videolooja käsi.

Ka lihtne sõnum võib jõuda kaugele ja iga videoblogimise lahendus ei pea olema tehniliselt keeruline. Kui olete seni kasutanud oma lugude rääkimiseks nutitelefoni, siis proovige järgmiseks lihtsat täiskomplektset videoblogimiseks mõeldud kaamerat PowerShot V10, mis pakub kiiremat ja lihtsamat töövoogu.

PowerShot V10 on mõeldud just neile, kes soovivad videoblogimiseks eraldi kaamerat, mis oleks hõlpsasti seadistatav, kiirelt kasutatav ja piisavalt kompaktne, et võtta see kaasa puhkusele või dokumenteerida hobitegevust.

Kokk asetab ahjuroa matile, mille ees on sisseehitatud statiivil toidu suunas kallutatud Canon PowerShot V10.

Kompaktne PowerShot V10 on ülimalt mugav kasutada, isegi kui olete videoblogimises algaja. Toetage see sisseehitatud reguleeritavale statiivile, keerake ekraan nii, et näeksite ennast, valige automaatrežiim, naeratage ja puudutage salvestusnuppu.

PowerShot V10 disain ja funktsioonid

Kaaluga 211 g on see kompaktsest PowerShot G7 X Mark III-st pea poole kergem – PowerShot V10 on Canoni väikseim videoblogimise kaamera, mida on lihtne kaasas kanda, et videoblogida tõeliselt spontaanselt.

Kompaktsusele vaatamata on PowerShot V10-l kaks suurt sisemist mikrofoni, mille jäädvustatava heli kvaliteet on nutitelefoniga võrreldes tõenäoliselt palju parem. Nutitelefonide mikrofonid on optimeeritud telefonikõnedeks, kui seade on otse suu juures. PowerShot V10 mikrofonid seevastu on mõeldud stereoheli jäädvustamiseks tüüpilistel videoblogimise võttekaugustel – üles võetakse nii teie enda hääl kui ka ümbritsev õhustik, olgu turul või peol. Tuulisteks päevadeks on komplektis tuulekaitse, mis vähendab soovimatut tuulemüra.

Soovi korral võite ühendada PowerShot V10 3,5 mm mikrofonipesaga välise mikrofoni, et video helipilti täpsemini juhtida. Välise mikrofoni võib kaamera külge kinnitada eraldi saadaval oleva tarvikukinnitusega.

PowerShot V10 teiseks eripäraks on selle sisseehitatud statiiv, mis võimaldab asetada kaamera soovitud kohta vabalt valitud kaldenurgaga vahemikus –30° kuni –10° ülalt-alla võteteks või 10° kuni 30 ° alt-üles võteteks. Statiiv on klapitav, et kaamera saaks kompaktselt ära panna või mugavalt kätte võtta. Peale selle on PowerShot V10 varustatud standardse statiivikinnitusega, et saaksite kasutada oma lemmikstatiivi, näiteks kompaktset Canoni käsistatiivi HG-100TBR.

Sisseehitatud statiivile asetatud Canon PowerShot V10 filmib arvutimängurit, kelle pulti hoidvad käed on esiplaanil nähtavad.

PowerShot V10 sisseehitatud statiiv võimaldab suunata kaamerat üles või alla ning klapitava ekraani saab seada mugava nurga alla.

Õnnestunud kompositsioon lisab videole palju väärtust. PowerShot V10 klapitav LCD-ekraan teeb kadreerimise lihtsaks – avage see täielikult, et näha ennast kaamera ees, või seadke see soovitud nurga alla, et näha, mis parajasti kaadrisse jääb. Kõik standardsed filmimisfunktsioonid on ekraanil saadaval lihtsas kasutajaliideses. Kui video on mõeldud sotsiaalmeediaplatvormile, mis nõuab konkreetset kuvasuhet, võite kuvada ekraanil vastavad tähised, et näha, mis kärpimisel kaadrist alles jääb.

6,6 mm objektiiv (35 mm-ga ekvivalentne fookuskaugus 19 mm) pakub laia vaatenurka, mis sobib ideaalselt tüüpilistel videoloomekaugustel nii teie kui ka piisava tausta jäädvustamiseks. Suur 1,0-tolline sensor kogub ka hämaras piisavalt valgust – võite lisavalgustuseta filmida kellaajast sõltumata.

Kasutaja käsi haarab kollase sportjaki taskust Canon PowerShot V10.

PowerShot V10 on väike ja taskus kandmiseks piisavalt kerge – alati valmis. See on mõeldud kiireks ja mugavaks videoblogimiseks ja striimimiseks ning suudab jäädvustada 15,2 MP fotosid, näiteks üldplaanide või videote pisipiltide tegemiseks.

Kaks inimest seisab tuledes jõulupuu ees ja üks neist hoiab Canon PowerShot V10 käes, et neid kahte filmida.

PowerShot V10 tuleb väga hästi toime ka hämaras ning objektiivi lai vaateväli tagab kogu vajaliku pildi jäädvustumise. Videokvaliteet on oluliselt parem kui see, mida võimaldab enamiku nutitelefonide esikaamera.

PowerShot V10 videorežiimid ja loomingulised suvandid

PowerShot V10 salvestab kuni 4K UHD videot kaadrisagedusega 25/30 kaadrit/s ja Full HD videot kuni 50/60 kaadrit/s. Kaameral on näotuvastusega iseteravustamine – kaadris olevad näod tuvastatakse automaatselt. Võite ka ise ekraanil soovitud isikut puudutada, et kaamera teda jälgiks.

Valikus on mitu salvestusrežiimi. Režiimid Auto movie (Video automaatrežiim) ja Smooth Skin (Ühtlased nahatoonid) sobivad lihtsaks ühepuutesalvestuseks, kui tahate keskenduda oma loole ja jätta seadistuse kaamera hooleks. Häid tulemusi annavad ka tehnilisemad valmisrežiimid, näiteks Auto Lighting Optimizer (Automaatne valgustuse optimeerija), Auto ND filter (Automaatne ND-filter) ja Auto White Balance (Automaatne valge tasakaal). Soovi korral võite valida režiimi Manual Exposure (Käsisäri), et seadeid ise muuta.

Saadaval on ka režiimid Movie Digital IS (Digitaalne pildistabilisaator), mis aitab käes või autost filmides kaadrit stabiliseerida, ning Auto Level (Automaathorisont), mis hoiab kaadrit horisontaalsena.1

Kui tahate katsetada erinevaid stiile ja õhustikke, on saadaval 14 värvifiltrit (kõik nii automaat- kui ka käsisärirežiimides), mille võib eelmääranguna enne filmimise alustamist rakendada. RetroGreen ja Sepiatone jätavad linna- või maastikuvaatest retromulje, TastyWarm jätab toidust sooja ja isuäratava mulje jne. On ka liugnuppudega värvitooniseaded, mille kaamera salvestab, et saaksite järgmine kord kaamerat sisse lülitades kohe omas stiilis filmida.

Kui tunnete, et tahate oma videod järgmisele tasemele viia, võite katsetada ka teiste suvandite ja seadetega, vajutades nuppu Q. Muu hulgas video salvestusformaat, iseteravustamismeetod, digisuum ja palju muud.

Kasutaja hoiab ühes käes kaamerat Canon PowerShot V10 ja teises käes nutitelefoni, milles töötav rakendus Canon Camera Connect laeb kaamerast faile.

Installige oma nutitelefonis tasuta rakendus Canon Camera Connect, et videoid kaamerast laadida ja üles laadida; peale selle võimaldab rakendus PowerShot V10 kaugjuhtimist.

Kitarri mängiv naine, kellele on suunatud välise mikrofoniga Canon PowerShot V10 objektiiv, kusjuures kaamera seisab tema vastas oleval madalal laual Canoni käsistatiivil HG-100TBR.

Tahtmiste ja oskuste arenedes tuleb PowerShot V10 teiega kaasa. Kaamera 3,5 mm mikrofonipesaga saab ühendada välise mikrofoni, näiteks stereomikrofoni Canon DM-E100, ja kaameral on standardne statiivikinnitus, millega võite ühendada meelepärase statiivi, näiteks kompaktse Canoni käsistatiivi HG-100TBR (soovi korral võite seada kaamera vertikaalasendisse). Ei puudu ka HDMI-väljund.

Ühendamine ja jagamine PowerShot V10-ga

Tänu sisseehitatud Bluetoothile ja WiFi-ühenduvusele hõlbustab PowerShot V10 ka videote vaatajatega jagamist. Installige oma nutitelefoni tasuta rakendus Canon Camera Connect ja saate klipid mugavalt telefoni edastada ning kaamerat telefonist kaugjuhtida. Videod saab kaamerast telefoni edastamisel automaatselt transkodeerida, mis lihtsustab sotsiaalmeedias avaldamiseks videote loomist veelgi.

Selleks, et vältida telefoni salvestusruumi suurte videofailidega ummistamist, võite laadida oma sisu üles pilveteenusesse image.canon, soovi korral automaatselt, ning edastada sealt Google Drive™'i, YouTube'i, Frame.io-sse või muusse veebiteenusesse. Teenuses Frame.io salvestatud videoid ja pilte saab mugavalt importida videotöötlustarkvarasse, näiteks Adobe Premiere Pro või Final Cut Pro, et videomaterjali monteerida ja viimistleda.

Kaameraga PowerShot V10 on otseülekandeid teha lihtsam kui kunagi varem – piisab mõnest ekraanipuudutusest. Pärast rakenduses Camera Connect striimimissihtkoha seadistamist (ja eeldusel, et vastav sotsiaalmeediakonto lubab striimimist) valige lihtsalt YouTube Live või Facebook Live või lisage RTMP-link2 ja alustage otseülekannet 3

PowerShot V10 on kasutatav ka veebikaamerana. Kaameras on olemas standardsed UVC- ja UAC-draiverid ning eraldi tarkvara pole vaja. Lihtsalt ühendage kaamera (kaasasoleva kaabliga) Windowsi või macOS-iga arvuti USB-pordiga. PowerShot V10 võimaldab populaarsetes videokõnerakendustes Full HD-kvaliteeti 30 kaadrit/s. Striimimisel ja videokõnedes on saadaval digisuum – lihtsalt seadistage kaamera ja oletegi valmis alustama. Valikus on ka hulk eelmääranguid, näiteks Smooth Skin (Ühtlased nahatoonid) ja Auto (Automaatrežiim), näotuvastusega iseteravustamine, valitud ala järgi iseteravustamine, värvifilter ja palju muud.1

PowerShot V10 – lihtne videoblogimise lahendus

PowerShot V10 aitab teil oma huvisid vaatajatega jagada ka keerulise seadistuseta ja kotitäie varustuseta. Tänu sisseehitatud statiivile on seda lihtne kus iganes üles seada ja kasutada – nii mängu- kui ka köögivideote loomiseks. Lihtne kasutajaliides, kompaktne disain ja automaatrežiimid võimaldavad videoblogimisega alustada tehniliste teadmisteta, aga samas käib see kaamera teie oskuste arenguga veel pikalt kaasas.

Autorid: Jeff Meyer ja Alex Summersby

 1. Teatud režiime ei saa koos kasutada, sest nende tööpõhimõtted on vastuolus. Näiteks ei ole koos kasutatavad Movie Digital IS (Digitaalne pildistabiliseerija) ja Auto Level (Automaathorisont), digisuum ja pildistabilisaator ning Auto Level (Automaathorisont) ja Smooth Skin (Ühtlased nahatoonid). Lisateavet leiate kaamera tehnilistest andmetest.
 2. Striimimisplatvormid võivad oma teenuseid etteteatamata muuta või nende osutamise peatada või lõpetada. Uusimate nõuetega tutvuge konkreetsel striimimisplatvormil. Canon ei anna lubadusi ega garantiisid seoses kolmandate osapoolte toodete ja teenustega, sh striimimisteenustega.
 3. Parimate tulemuste saavutamiseks on soovitatav kasutada stabiilset Wi-Fi ühendust suure üleslaadimiskiirusega väherahvastatud 2,4 GHz juhtmevabas võrgus.

  Adobe, Adobe Premiere ja Frame.io on ettevõtte Adobe registreeritud kaubamärgid või kaubamärgid USA-s ja/või teistes riikides. Google, Google Drive ja YouTube on Google LLC kaubamärgid ning Google ei ole seda saiti heaks kiitnud ega sellega seotud. Final Cut Pro ja macOS on ettevõtte Apple Inc. kaubamärgid, mis on registreeritud USA-s ning teistes riikides ja piirkondades.

Seotud tooted

 • Kompaktsed ja digitaalsed

  PowerShot V10 (Black)

  Paistke veebis silma ja jääge jäädvustamisel märkamatuks Canoni kõik-ühes taskumõõdus 4K videoblogimise kaameraga.
 • Kompaktsed ja digitaalsed

  PowerShot G7 X Mark III

  Ühendatud kaamera, mis jäädvustab suurepäraseid videod ja fotosid, mida teie jälgijad kindlasti armastavad.
 • Peeglita kaamerad

  EOS R50

  Looge enneolematut sisu selle EOS R peeglita kaameraga – teravad fotod ja 4K videod ning otseülekanded. Kõik ühes spetsiaalne seade.
 • Statiiv

  Tripod Grip HG-100TBR

  See eemaldatava kaugjuhtimispuldiga käsistatiiv võimaldab teil jäädvustada kauem ning nautida suuremat stabiilsust ja loomingulisemat paindlikkust.
 • Heli

  Stereomikrofon DM-E100

  Jäädvustage suurepärast heli, kasutades ühenda-ja-mängi lahendusega väikest stereomikrofoni, mis on salvestuseks alati valmis.
 • Seotud artiklid

 • VIDEOBLOGIMINE

  Canoni parimad kaamerad ja objektiivid videoblogimise jaoks

  Canon pakub erinevaid kaameraid ja objektiive, mis sobivad ideaalselt sisuloojatele. See juhend aitab teil leida enda jaoks parima valiku.

 • VIDEOBLOGIMINE

  Kuidas saada videoblogijaks

  Hakake pihta ja looge kvaliteetseid vloge meie videoblogimise nõuannetega algajatele.

 • VIDEO

  Nõuanded sotsiaalmeediavideote täiustamiseks

  Neli sisuloojat arutavad, mis muudab sisu heaks ja kuidas veebis silma paista.

 • VIDEOBLOGIMINE

  Liikvel olles videoblogimine

  Neli suunamudijat on Canon PowerShot V10 kaamera proovile pannud.