Objektiivide ühilduvus

Naine kinnitamas RF-objektiivi R süsteemi kaamera külge.

Canoni objektiivikinnitused

Kõige lihtsam viis teada saada, milline objektiiv teie kaamerale sobib, on vaadata EOS kaamera ees oleva objektiivikinnituse indeksit. Eemaldage objektiiv kaamera küljest, vajutades objektiivi vabastamise nuppu ja pöörates objektiivi vastupäeva. Canoni kaameratel on neli kinnituse tüüpi.

 • Foto EOS R kaamerast, kus fookuses on kinnituse üleval keskel olev punane joon.

  RF ja RF-S

  Kui näete objektiivikinnitusel punast joont, kuulub teie kaamera R süsteemi peeglita kaamerate hulka ja see ühildub täielikult RF- ja RF-S-objektiividega. EF-, EF-S-, TS-E- ja MP-E-objektiive saab kasutada ka mistahes EF-EOS R adapteriga.

 • Foto EOS 6D Mark II kaamerast, kus fookuses on kinnituse üleval keskel olev punane ring.

  EF

  Kui näete objektiivikinnitusel punast ringi, kuulub teie kaamera täiskaadriliste digipeegelkaamerate hulka ja ühildub EF- ning spetsialistidele mõeldud TS-E- ja MP-E-objektiividega.

 • Foto EOS 200D kaamerast, kus fookuses on kinnituse üleval keskel olev punane ring ja kinnituse üleval paremal olev valge ruut.

  EF-S

  Kui näete objektiivikinnitusel punast ringi ja valget ruutu, kuulub teie kaamera APS-C digipeegelkaamerate hulka ning ühildub EF-S-, EF-, TS-E- ja MP-E-objektiividega.

 • Foto EOS M50 kaamerast, kus fookuses on kinnituse üleval vasakul olev valge ring.

  EF-M

  Kui näete objektiivikinnitusel valget ringi, kuulub teie kaamera EOS M seeria APS-C peeglita kaamerate hulka ja see ühildub täielikult EF-M-objektiividega. EF-, EF-S-, TS-E- ja MP-E-objektiive saab kasutada ka mistahes EF-EOS M adapteriga.

 • Canoni objektiivide ühilduvuse tabel

  Canoni vahetatava objektiiviga laiatarbekaameratele on saadaval viite tüüpi objektiive: RF, RF-S, EF, EF-S ja EF-M. Objektiivi valimisel on oluline vaadata, et see ühilduks teie kaameraga.

  Objektiiv / kaamera

  EOS APS-C R süsteem

  EOS R täiskaadriline süsteem

  EOS APS-C digipeegelkaamera

  EOS täiskaadriline digipeegelkaamera

  EOS M seeria

  RF


  Täielikult ühilduv1


  Täielikult ühilduv


  Mitteühilduv


  Mitteühilduv


  Mitteühilduv

  RF-S


  Täielikult ühilduv1


  Ühilduv1 2


  Mitteühilduv


  Mitteühilduv


  Mitteühilduv

  EF, TS-E, MP-E


  Ühildub EF-EOS R adapteriga1


  Ühildub EF-EOS R adapteriga


  Täielikult ühilduv1


  Täielikult ühilduv


  Ühildub EF-EOS M adapteriga1

  EF-S


  Ühildub EF-EOS R adapteriga1


  Ühildub EF-EOS R adapteriga1 2


  Täielikult ühilduv1


  Mitteühilduv


  Ühildub EF-EOS M adapteriga1

  EF-M


  Mitteühilduv


  Mitteühilduv


  Mitteühilduv


  Mitteühilduv


  Täielikult ühilduv1

  1. Objektiivi ja kaamera ühendamisel tekib 1,6× kärpimisfaktor.
  2. APS-C sensoriga objektiivide kasutamine täiskaadriliste EOS R kaameratega võib olla teatud piirangutega. Lisateavet leiate oma kaamera kasutusjuhendist.

  Canoni objektiivi adapterid

  Canoni objektiivi adapterid tagavad täieliku ühilduvuse Canoni EF-, EF-S-, TS-E- ja MP-E-objektiividega, tänu millele saavad Canoni EOS R süsteemi ja EOS M seeria kaamera omanikud integreerida ka olemasolevaid objektiive.*

 • Objektiivi kinnitusadapteri EF-EOS-R külgvaade.

  Kinnitusadapter EF-EOS R

  Standardne kinnitusadapter EF-EOS R võimaldab kasutada EF-, EF-S-, TS-E- ja MP-E-objektiive koos EOS R süsteemi kaameratega.

 • Juhtrõngaga objektiivi kinnitusadapteri EF-EOS R külgvaade.

  Juhtrõngaga kinnitusadapter EF-EOS R

  Juhtrõngaga kinnitusadapter EF-EOS R võimaldab kasutada samu objektiive nagu kinnitusadapter EF-EOS R, pakkudes lisaks objektiivi juhtrõngast.

 • Drop-in filtriga objektiivi kinnitusadapteri EF-EOS R külgvaade.

  Drop-in filtriga kinnitusadapter EF-EOS R

  Drop-in filtriga kinnitusadapter EF-EOS R võtab kinnitusadapteri EF-EOS R funktsionaalsuse ja lisab sellele drop-in filtrite kasutamisvõimaluse.

 • Objektiivi kinnitusadapteri EF-EOS M külgvaade.

  Kinnitusadapter EF-EOS M

  Selle väikese ja kerge EF-M kinnitusadapteri abil saate EOS M seeria kaamera külge kinnitada ükskõik millise Canoni EF-, EF-S-, TS-E- ja MP-E-objektiivi.

 • Mis tüüpi objektiive on saadaval?

  Tutvuge Canoni vahetatavate objektiivide tootevalikuga, mis on mõeldud EOS digipeegelkaameratele ja peeglita kaameratele.

  RF ja RF-S

  R süsteemi kaameratele loodud RF-objektiivid pakuvad tänu silmapaistvale optilisele tehnoloogiale ja disainile suurepärast kvaliteeti, kiirust ja jõudlust. EOS R süsteemi ainulaadne 12-kontaktiline konnektor parandab ja kiirendab oluliselt kaamera objektiivi ja korpuse vahelist suhtlust. RF-objektiivikinnitus on 54 mm lai ja pakub madalat väljasügavust kinnitusest sensorini. Disain võimaldab objektiivi sensorile lähemale asetada, tagades kiirema, eredama ja kvaliteetsema optika ning ületamatu jõudluse. RF-objektiivid on täiustatud videovõimalustega, lisaks on neil stiilsed puuteosad, nagu juhtrõngas, ja kompaktsem suurus.

  Foto objektiivist RF100mm F2.8 L MACRO IS USM puidust laual, millel on ka liblikas.

  EF, TS-E, MP-E

  Kaamerasüsteem EOS loodi 1987. aastal. Selle põhitunnuseks on Canoni EF-objektiivikinnitus, mis võimaldas esmakordselt objektiive täiselektrooniliselt kaameraga ühendada. Peale nende kahe komponendi füüsilise kinnituse on kogu ülejäänud liidestus elektrooniline ning võimaldab ülitäpset reaalajalist juhtimist ja andmeedastust. Canon oli esimene kaameratootja, kes ehitas teravustamismootori objektiivi sisse, selle asemel et kasutada kaamerasisest teravustamismootorit. Peale teravustamissüsteemide ja pildistabiliseerimistehnoloogia arengu ning eriliste läätseelementide ja ilmastikukindlate ühenduste lisandumise on EF-kaamerakinnituse algne tööpõhimõte kasutusel ka täna. Spetsialistidele mõeldud TS-E- ja MP-E-objektiividel on EF-kinnitus. Kõik EF-kinnitusega objektiivid ühilduvad iga EOS kaameraga, sh uue EOS R süsteemi ja EOS M seeria kaameratega, kui kasutatakse sobivat objektiivi adapterit.

  Foto Canoni objektiivist EF 24-105mm f4L IS II USM, mis on asetatud lume sisse; taustal paistab sinine taevas.

  EF-S

  Kergemad, paindlikumad ja väga mugavalt kaasaskantavad EF-S-objektiivid on mõeldud väiksema sensoriga EOS digipeegelkaameratele. Tootesarjaga EF-S kasutasid Canoni insenerid ära APS-C sensori väikseid mõõtmeid, et luua objektiivid, mis lisaks kergusele ja kompaktsusele pakuvad fotograafidele paremaid lainurgavõimalusi. Kerged EF- S-objektiivid on saadaval fookuskauguse vahemikus 10–250 mm (16–400 mm, kui arvestatakse ka 1,6× kärpimisfaktoriga).

  Foto kellestki, kes teeb Canoni kaamera ja objektiiviga EF-S 35MM F2.8 IS STM MACRO makrovõtet (Makro Lite on sisse lülitatud).

  EF-M

  EF-M-kinnitusega objektiivid toodi turule 2012. aastal koos EOS M sarja kaameratega. Need on võrreldes EF- ja EF-S-objektiividega veelgi kompaktsemad ja mõeldud vaid EOS M seeria kaameratele. Need ülilainurk-, telefoto- ja makroobjektiivid on hea valik inimestele, kes soovivad igapäevafotograafiale loomingulisemalt läheneda, ning piisavalt mugavalt kaasaskantavad, et neid igale poole kaasa võtta. Kompaktsed EF-M-objektiivid on saadaval fookuskauguse vahemikus 11–200 mm (17,6–320 mm, kui arvestatakse ka 1,6× kärpimisfaktoriga).

  Foto objektiivi EF-M 32MM F1.4 STM kinni hoidvast käest; objektiivist paistab tagurpidi tänav.

  Otsige objektiivitüüpide kaupa

  Eraldage kaadris kaugel asuv sportlane. Mahutage lainurkkaadritesse nii maastikke kui ka tänavapilte. Jäädvustage loodusest detailirohkeid makrovõtteid. Meil on suur valik erinevat tüüpi objektiive, mis aitavad teil järgmisele tasemele liikuda ja oma lood ellu äratada.
  OTSIGE KOHE
  RF-objektiivide valik mustal taustal.