Canon lens selector compatibility hero

Objektiivide ühilduvus

Canoni vahetatava objektiiviga laiatarbekaameratele on saadaval kolme tüüpi objektiive: EF, EF-S ja EF-M. Objektiivi valimisel on oluline vaadata, et see ühilduks teie kaameraga.

Kas ühildub?

Kõige lihtsam viis teada saada, milline objektiiv teie kaamerale sobib, on vaadata kaamera ees oleva objektiivikinnituse tähiseid.

Canon 5DS compatibility

Eemaldage objektiiv kaamera küljest, vajutades objektiivi vabastamise nuppu ja pöörates objektiivi vastupäeva.

Kui objektiivikinnitusel on punane ring, sobivad kaamerale EF-objektiivid.

Kui näete punast ringi ja valget ruutu, sobivad ka EF-S-objektiivid.

Canon 80D compatibility

Kui näete valget ringi, sobivad ainult EF-M-objektiivid.

Canon M3 compatibility

Mis tüüpi objektiive on saadaval?

EF

Kaamerasüsteem EOS loodi 1987. aastal. Selle põhijooneks on EF-objektiivikinnitus, mis võimaldas esmakordselt ühendada objektiive kaameraga täiselektrooniliselt. Peale nende kahe komponendi füüsilise kinnituse on kogu ülejäänud liidestus elektrooniline ning võimaldab ülitäpset reaalajalist juhtimist ja andmeedastust. Canon oli esimene kaameratootja, kes ehitas teravustamismootori objektiivi sisse, selle asemel et kasutada kaamerasisest teravustamismootorit. Peale teravustamissüsteemide ja pildistabiliseerimistehnoloogia arengu ning eriliste läätseelementide ja ilmastikukindlate ühenduste lisandumise on EF-kaamerakinnituse algne tööpõhimõte kasutusel ka täna. Kõik EF-objektiivid ühilduvad kõigi EOS-kaameratega läbi aegade, sh EF-EOS M kinnitusadapteri abil uue EOS M sarja kaameratega.

EF 24-70 lens compatibility

EF-S

Kergemad, paindlikumad ja väga mugavalt kaasaskantavad EF-S-objektiivid on mõeldud väiksema sensoriga EOS digipeegelkaameratele. Tootesarjaga EF-S kasutasid Canoni insenerid ära APS-C sensori väikseid mõõtmeid, et luua objektiivid, mis lisaks kergusele ja kompaktsusele pakuvad fotograafidele paremaid lainurgavõimalusi. EF-S-kinnitusega kaamerate omanikud saavad kasutada mitmesuguseid kergeid objektiive vahemikus 16 mm kuni 400 mm (ekvivalentne 35 mm).

EF-S 18-135 lens compatibility

EF-M

EF-M-kinnitusega objektiivid toodi turule 2012. aastal koos EOS M sarja kaameratega. Need on võrreldes EF- ja EF-S-objektiividega veelgi kompaktsemad ja mõeldud vaid EOS M kaameratele. Need ülilainurk-, telefoto- ja makroobjektiivid on hea valik inimestele, kes soovivad igapäevafotograafiale loomingulisemalt läheneda, ning piisavalt mugavalt kaasaskantavad, et neid igale poole kaasa võtta.

EF-M 15-45 lens compatibility
Canon browse by lens type

Otsige objektiivitüüpide kaupa

OTSING