Two people skateboard down a city street at night, lights from buildings reflecting in the wet road surface.

LINNAFOTOGRAAFIA

11 nõuannet linnafotograafia jaoks

Linnapuhkusele minek on hea võimalus oma fotograafiaoskuste täiendamiseks. Sagimist täis tänavad, suurepärased vaatamisväärsused ja kultuuriline isikupära, mis muutub linnast linna, pakuvad fotograafile ainulaadseid ja hämmastavaid kaadreid, mida keegi varem tabanud ei ole. Linnas liikudes saavad fotograafid väärtuslikke ja vahetuid võimalusi tutvuda nii tänava-, arhitektuuri- kui ka reisifotograafiaga. Toome teieni parimad nõuanded, kuidas linnapuhkuse ajal pildistamisvõimalustest viimast võtta.

1. Reisige kergelt

A girl wearing a leather jacket and skirt gets a compact camera out of her handbag.

Jalutamine on kõige parem viis linnaga tutvumiseks, kuid see tähendab, et teil tuleb kaasa võtta võimalikult vähe asju. Jätke alles vaid mõned kõige põhilisemad asjad, mis mahuvad ühte kergesse kaamerakotti, näiteks järgmised.

  • Kompaktkaamera, näiteks Canon PowerShot SX740 HS
  • Varuakud
  • Vormindatud lisamälukaardid
  • Mobiilseade, millega saate liikvel olles fotosid jagada
  • Objektiivi puhastuslapp
Lisaks pange jalga mugavad vabaajajalanõud ja võtke kaasa veepudel, kuna tõenäoliselt tuleb teil mitmetunnine jalutuskäik.

2. Tehke eelnevat uurimistööd

Enne reisi tuleks teha natuke uurimistööd, et saada aimu linna populaarsematest pildistamiskohtadest ja leida kohti, kuhu turistid veel jõudnud ei ole. Nii saate võimaluse teha ainulaadseid võtteid.

Sirvige veebisaite, kus jagatakse palju fotosid, et leida kohti, mis on populaarsed ja mis mitte. Lisaks on hea uurida ilmaprognoosi ja arvestada planeeritava pildistamishetke valgusoludega. 

Võite ka kontrollida, kas teie linnast on räägitud rakenduse Canon Photo Companion linnalugude jaotises. Saage inspiratsiooni, vaadates kogu maailma kogenud fotograafide vapustavaid pilte, lugedes nõuandeid ja reisilugusid ning tutvudes kaartide ja võtete jaoks kasutatud sätetega. Rakenduses saate valida rohkem kui 15 linna seast ja koguda väärtuslikku teavet nii enne reisi kui ka reisi ajal.

3. Jäädvustage ootamatut

Seotud artikkel
Vlogging how-to: winning vlogging tips

TÄNAVAFOTOGRAAFIA

Avastage enda jaoks abstraktne tänavafotograafia

Looge tavalistest objektidest suurepärast kunsti, järgides neid lihtsaid sürreaalse tänavafotograafia nõuandeid.

An aerial view of a city at night, many buildings illuminated below a dark blue sky streaked with pink.

LINNAFOTOGRAAFIA

Võtke linnafotograafiast viimast, järgides meie parimaid nõuandeid

Jäädvustage vapustavat linnamaastikku ja detailseid linnavõtteid. Tutvuge nõuannete, nippide ja tehnikatega ning leidke inspiratsiooni.

Against a bright blue sky, a man sits on the edge of a huge curving platform that's elevated several metres above the ground.

ARHITEKTUURIFOTOGRAAFIA

Arhitektuurifotograafia näpunäited

Tutvuge arhitektuurifotograafiaga professionaalide jagatud tehnikate ja teadmiste abil.

A person walks through a wide white and black tunnel with a purple light.

Kuigi ikooniliste kohtade nagu Eiffeli torni või Colosseumi pildistamine võib olla väga põnev, siis paljud fotograafid tunnevad, et nad saavutavad kõige paremaid fotosid siis, kui astuvad tavapäraselt turismirajalt kõrvale. 

Avastage tõelist linna hinge, külastades kohti, kus inimesed tegelikult elavad – kohvikuid, turuplatse, parke ja kõrvaltänavaid. Otsige ebaharilikku tänavakunsti ja -silte, silmatorkavaid sõidukeid ja omavahel suhtlevaid inimesi, kes teevad oma igapäevaseid toimetusi. Proovige korraks ära eksida – nii on kindel, et tulete oma reisilt tagasi ennenägematute piltidega!

4. Laske kaamerarežiimidel ennast aidata

Kui teie kaameras on erirežiime või -seadeid, siis kasutage neid, et saavutada võimalikult hea tulemus. Enamikul Canon PowerShoti mudelitel on stseenirežiimid, mis optimeerivad kaameraseadeid, et jäädvustada linna pidevat liikumist. 

Spordirežiimid suurendavad ISO-valgustundlikkust ja aitavad säilitada suurt säriaega, et saaksite kiiresti liikuvat stseeni külmutada. Stseenirežiimid leiate kaamera peal olevalt režiimikettalt.

5. Proovige tabada linna tõelist tunnetust

A man leans over some railings to take a picture. Below him is a canal with canal boats moored up.

Selleks et saada linnast tegelikku pilti, tuleb vaadata seal elavaid inimesi. Siirad võtted linnaelanikest võivad olla tõeliselt erakordsed. Kui soovite tabada spontaanseid hetki, siis on kõige olulisem kiirus, mistõttu on kasulik kasutada hea objektiiviga kompaktkaamerat, millega saab hetke kiiresti jäädvustada. Kui teie eesmärk on aga rohkem läbimõeldud stseen ja tahate omada suuremat kontrolli, siis otsige väljapaistvaid inimesi ja küsige nendelt pildistamiseks luba ning katsetage tänavaportreede tegemisega.

6. Pildistabilisaator on võti

Tõenäoliselt pildistate te enamiku ajast kaamerat käes hoides ja seetõttu võib teravate fotode saavutamine keeruline olla. Eriti kehtib see olukordades, kus valgust on vähem, näiteks katedraalides ja pimedatel tänavatel. Seepärast on oluline tagada, et teie kaameral oleks hea pildistabilisaator. 

Canon PowerShot G7 X Mark II on varustatud võimsa 4-astmelise optilise pildistabilisaatoriga, mis võimaldab teil jäädvustada teravaid pilte ka nõrgas valguses ja sisse suumides.

7. Kasutage loomingulist liikumishägu

Red brick buildings have market stalls and food stalls set up in front of them. Many people walk by, most of them blurred.

Kui olete õppinud liikumise külmutamise seadeid kasutama, siis võite olla loominguline ja teha vastupidist – jäädvustada elavat ja hingavat linna loominguliselt häguste fotodena. 

Selleks määrake stseenirežiimiks kas panoraamimine (Panning) või katiku prioriteet (Tv) (Shutter priority) ning seadistage säriaeg 1/30 sekundile. Seejärel saate jäädvustada inimeste või sõidukite liikumisel tekkivat hägu. Tutvuge oma kaamera kasutusjuhendiga, et leida ka teisi loomingulisi režiime, mis aitavad teil saavutada ainulaadseid ja loomingulisi kaadreid.

8. Minge lähemale

Some lizard-shaped sculptures cast shadows on a grey wall.

Suumobjektiiv on hea viis suunata tähelepanu peidetud urbanistlikele detailidele nagu hoonete abstraktsetele mustritele ja ornamentide detailidele. Kaamerasse Canon PowerShot SX740 HS on mahutatud 40× optiline suum ning ZoomPlusi tehnoloogia, mis kahekordistab digitaalselt optilist suumi ja saavutab 80× suumi, vähendades kvaliteeti teiste digitaalsete suumidega võrreldes märksa vähem. See tähendab, et saate selgelt jäädvustada ka kõrgete või kaugel asuvate hoonete detaile.

9. Jäädvustage mis tahes ilmaga

Halb ilm ei tähenda, et peaksite tuppa jääma. Iga ilm on omamoodi hea. Hea mustvalge pilt annab kenasti edasi vihmase ilma atmosfääri ja teie kaamera mustvalge režiim aitab peita nõrga valguse puudujääke. 

Hoone, mis paistis selgel päeval igavana, võib tumedate ja ähvardavate pilvede valguses võtta hoopis põnevama ja kurjakuulutavama ilme. Pilvise ilma korral on valgus rohkem hajutatud, aidates kaasa silmapaistvate tänavaportreede saavutamisele, eriti siis, kui kasutate sisseehitatud välku. Lisaks saate ära kasutada vihmases linnas tekkivat öist värvide ja valguse mängu. Kuid kaitske kindlasti oma kaamerat niiskuse ja tolmu eest.

10. Jätke inimesed pildile

A shot taken from the top of a high building shows a pretty old courtyard with patterned tiled floors and a staircase. On the left and right are yellow and white building fronts.

Esimese instinkti ajel ootaksite ikoonilise hoone või kunstilise silla pildistamisel, et kõik inimesed liiguksid kaadrist välja. Kui jätate aga inimesed pildile, siis annate vaatajale võimaluse mõista linnaarhitektuuri tõelist mastaapi ja pakute veelgi võimsamat kogemust. Eriti hästi töötab see efekt siis, kui jäädvustatav objekt on hiiglaslik ja inimesed paistavad miniatuursetena. Lisaks tähendab möödakäijate kaasamine seda, et viite ellu ka arhitekti visiooni linnaruumist, mis on mõeldud inimestele kasutamiseks.

11. Jagage oma reisipilte

Kui jagate oma fotosid sõprade ja perega, saavad nad samuti teie seiklustest osa. Õnneks on uued Canoni kaamerad varustatud sisseehitatud ühendusvõimalustega, lubades teil kergesti pilte jäädvustada, jagada, printida ja säilitada. Mudelite Canon PowerShot SX740 HS ja Canon EOS M50 Bluetooth®-i ja Wi-Fi funktsioonid võimaldavad kaameral saata asukohateabega pilte otse teie telefoni, kasutades rakendust Canon Camera Connect. Postitage pilte blogisse või sotsiaalmeediasse ning laske sõpradel, perel ja jälgijatel oma seiklustest osa saada.

Avastage Canoni võimsad ja mitmekülgsed 4K seadmed

Seotud tooted

Seotud artiklid

Osast Saage inspiratsiooni leiate kasulikke fotograafia näpunäiteid, ostujuhiseid ja põhjalikke intervjuusid. Seal on kõik, mida vajate parima kaamera või printeri leidmiseks ja oma uue idee elluviimiseks.

Tagasi nõuannete ja tehnikate juurde