LOOMINGULINE PRINTIMINE

Äratage oma pere lugu väljatrükkide abil ellu

Kallite perega veedetud hetkede jäädvustuste printimine aitab neid paremini meeles pidada – kuid miks peatuda siin? Tehke veelgi rohkem meie viie loomingulise nõuande abil!
Kolm väikest last koos voodil istumas ja prinditud perefotosid vaatamas.

Perefotode tegemine on neil päevil vaat et liigagi lihtne. Nutitelefonid ja muud vidinad on meiega alati kaasas, jäädvustades iga hetke meie laste igapäevaelust. Küll aga mattuvad need pildid üsna pea telefoni salvestusruumi sügavikesse, kus need unustuse hõlma vajuvad. Samas on ka muid viise kallite mälestuste enda lähedal hoidmiseks.

Leti on nelja ühe- kuni kaheksa-aastase lapse ema. Kuigi Leti tegeleb peamiselt Instagrami sisuloomega, on ta alati olnud prinditud fotode suur fänn. „Viisime vanasti filmirullid peatänavale ja ootasime kannatamatult fotosid. Nüüd meil seda enam pole, kuna kõik on kas pilves või telefonis – fotod on olemas, kuid me ei näe neid tegelikult.“

Koos Canoni printerite SELPHY Square QX10 ja SELPHY CP1300 ning Canoni kaameraga EOS 250D on Leti, tema abikaasa Zac ja nende lapsed leidnud lõputult viise oma lugude jutustamiseks ja printimisrõõmu taasavastamiseks. Nüüd jagavad nad oma loomingut.

1. Hoidke sidet isikupäraste kaartidega

Laua taga istuv naine kleepimas perefotot kaardile.

Leti kasutas perefotode välja printimiseks Canoni printerit SELPHY CP1300 ning seejärel valmistas neist sõpradele ja perele tervituskaarte. See muudab kaardid palju isiklikumaks.

Naine aitamas oma väikesel süles istuval tütrel kaarti ümbrikusse panna.

Printeri Canon SELPHY Square QX10 abil trükitud isekleepuvate piltidega kaartide tegemine on väga lihtne tegevus, milles saab kaasa lüüa kogu pere.

Isetehtud kaardid on hea viis pere ja sõpradega ühenduse hoidmiseks ning Leti meelest lisab fotode kasutamine isikupära, mis jätab mulje kohaolust, isegi siis, kui ollakse füüsiliselt eraldi. „Ma ostan tühjad tervituskaardid ja lapsed lisavad sinna SELPHY CP1300 abil oma väljatrükid,“ ütles ta. „Nii saavad nad luua midagi erilist ja omanäolist, mis jutustab loo ja kõneleb inimestega, olgu nendeks vanavanemad, onud ja tädid, sõbrad või kes iganes.“

Leti kavatseb kasutada printerit ka laste sünnipäevakutsete tegemiseks ja on leidnud ka hea mõtte tänukaartide jaoks. „Me saame pildistada lapsi saadud kinkidega mängimas ja kasutada neid personaalsete tänukaartide jaoks,“ ütles ta. Paljud Leti sugulased elavad kaugel, seega aitab fotokaartide korrapärane saatmine kõiki lähedal hoida.

2. Jäädvustage oma pere kasv

Mees aitamas oma tütrel pika konna kujulisele pikkustulbale fotot kleepida.

Printeri SELPHY Square QX10 isekleepuvad pildid on ideaalsed pikkustulbale kleepimiseks. See on pere noorimate jaoks lõbus viis oma kasvamise edenemisel silma peal hoida.

Kaks väikest last istumas voodis printeriga Canon SELPHY Square QX10 ja kaameraga Canon EOS 250D ning oma emaga, kes hoiab käes telefoni, milles on avatud rakendus SELPHY Photo Layout.

Lihtne on minna ajas tagasi ja otsida üles pildid varasematest aastatest ning need seejärel otse printerist SELPHY Square QX10 välja printida, kasutades rakendust SELPHY Photo Layout.

Leti lastele meeldib väga jälgida, kuidas nad kasvavad, ja neile on alati meeldinud oma pikkust seinale märkida. Leti on viinud selle fotograafia abil uuele tasemele. „Ma ostsin pikkustulba ja panin selle seinale. Kui lastel tekib tahtmine, saavad nad üksteist pildistada ja pildid SELPHY Square QX10 abil välja printida. Ka saame minna ajas tagasi, kasutades minu telefoni mälestuste funktsiooni ning rakendus SELPHY Photo Layout võimaldab lastel hõlpsasti pilte valida ja neid välja printida.

Saate Canoni Creative Parki mitmekesise valiku abil printida ja teha ise oma pikkustulba.

„Nad armastavad QX10 printerit, kuna seda on nii lihtne kasutada. See on piisavalt väike, et nad saaksid seda käes hoida ning see ühendub Wi-Fi abil telefonide ja muude seadmetega sujuvalt. Tore on ka see, et printeril on laetav aku, seega saavad lapsed seda igal pool kasutada, ega pea seda seinakontakti panema.“

Printer trükib ruudukujulisi fotosid, mis jätab äärele teksti lisamiseks piisavalt ruumi. See on suurepärane võimalus pildistamise kuupäeva lisamiseks koos pikkusega. Ka saate pildi tagaküljel oleva paberi eemaldada, et pilt isekleepuva küljega pikkustulbale kleepida.

3. Kasutage väljatrükke kodu kaunistamiseks

Kaks raamitud portreefotot madalal riiulil maasikapildi, vikerkaarevärvides mänguasja ja Canon SELPHY CP1300 kõrval.

SELPHY CP1300 prindib kvaliteetseid 15 × 10 cm fotosid. See prindib ka erineva paigutusega fotoribasid ja isegi mitmesuguseid kleepse. 15 × 10 cm fotoraame on lihtne leida, seega saate hõlpsasti luua valmis kunstiteoseid kodus üles riputamiseks või kinkida neid perele ja sõpradele.

Kahvaturoosa printer Canon SELPHY CP1300 valgel puitpinnal, trükkimas pilti, ümbritsetuna perefotodest, millest mõned on raamitud ja mõned mitte, kaamera Canon EOS 250D ja mõned roosad lilled.

Lisaks lõbusale peretegevusele leidis Leti, et nooremale generatsioonile printimise õpetamine oli põnev. „Laste jaoks oli väga suur asi, et nad said oma pildid välja printida.“

Leti usub kindlalt, et fotod tuleb tuua päevavalgele, mitte jätta neid elektroonilisse vidinasse peitu. SELPHY CP1300 prindib standardseid 15 × 10 cm fotosid kõigest 47 sekundiga. Lisaks saab sellega printida eri suuruses minikleebistega lehti, millega veelgi loomingulisemalt ümber käia. Nagu printeri SELPHY Square QX10 puhul, saate printida Wi-Fi kaudu otse nutiseadmetest, kuid CP1300-l on ka mälukaardi pesa ja PictBridge’i port, mis sobivad suurepäraselt kaameraga, nagu Canon EOS 250D-ga tehtud fotode printimiseks.

SELPHY CP1300 kallutatav värviekraan lubab seda kasutada intuitiivselt ja valikulise lisatarvikuna on olemas ka akukomplekt võrgutoiteta kasutamiseks.

„Kuna printer trükib standardseid 15 × 10 cm pilte, on lihtne leida sobiv raam ja nende valik on rikkalik,“ ütles Leti. „Üks asi, mis mulle prinditud fotode raami panemise ja majas laiali paigutamise juures meeldib, on asjaolu, et pildid on lihtsalt „olemas“. Te ei pea seadet tööle panema ja neid otsima, mis võib olla üpris ajamahukas protsess, milleks lastel napib kannatust.

„Vanematele lastele meeldib väga, kui neil on olemas pildid endast beebi või väikelapsena. Raamitud pildid erilistest hetkedest on suurepärased kingid meie perele ja sõpradele. Kokkuvõttes leian, et raamitud pilt on käegakatsutav asi, mis paistab silma, mitte lihtsalt üks digitaalne kujutis paljudest, mis kuhugi pilvesügavustesse kaob.“

Peale selle saate kasutada printerite SELPHY CP1300 ja SELPHY Square QX10 abil prinditud pilte lastetoa kaunistamiseks enne uue ilmakodaniku saabumist, kasutades perepilte ja ultrahelipildi väljatrükki, enne beebi esimese foto lisamist.

4. Rääkige piltidega lugu

Naise käsi eemaldamas prinditud foto taga olevat paberit, et see mälestusteraamatu kaanele kleepida.

Printeri SELPHY Square QX10 isekleepuva tagaosaga väljatrükke on kerge mälestusteraamatusse kleepida – ilma liimita pole ka segadust.

Vanem ja laps kaunistamas mälestusteraamatu esikaant perefotodega.

Lastele meeldis väga printimisprotsessis osaleda. Rohkem põnevaid ideid, mida oma piltidele lisada, nagu tekstid, ikoonid ja kleepsud, leiate rakendusest SELPHY Photo Layout.

Leti lastele meeldib väga mälestusteraamatut pidada. Perel on plaanis mitu telkimisretke ja neile kõigile meeldib oma seiklustest pilte klõpsutada. „Kaameral, mida me fotode kiirprintimiseks kasutasime, oli paber alati otsas. Telefonide või kaameraga nagu Canon EOS 250D saame pildistada nii kuis süda lustib, pildistades hetke ajel, ning seejärel pildid hiljem printimiseks lihtsalt välja valida.

SELPHY Square QX10 on mälestusteraamatu pidamise jaoks ideaalne,“ lisas Leti. „See prindib 68 × 68 mm ruudukujulisi väljatrükke suurematele 72 × 85 mm lehtedele. See jätab vaba ruumi, kuhu saab pärast printimist midagi kirjutada. Lastele väga meeldib väljatrükke luues lisada fotodele ikoone ja väikesi armsaid pilte. Lisaks on paberil eemaldatav tagakülg, mille all isekleepuv pind. See on suurepärane, kuna nii saavad lapsed hõlpsalt mälestusteraamatut piltidega täiendada, ilma kleeplindi või liimita.

5. Seadke end kaadrisse

Kaamerasse naeratav paar istumas lapse voodil pööningumagamistoas.

Lastele meeldib, kui nende toas on fotod emast ja isast ning kaamera Canon EOS 250D sobib suurepäraselt perefotode tegemiseks, kuna on ülikompaktne ja lihtne kasutada, samas väga uuenduslik ja ülima pildikvaliteediga.

Mees aitamas oma tütrel ülejäänud peret pildistada, kasutades kaamerat Canon EOS 250D.

Kaamera EOS 250D muudetava nurgaga ekraan muudab piltide komponeerimise äärmiselt intuitiivseks, isegi väikeste laste jaoks. Seda saab ka selfide tegemiseks ümber pöörata.

Leti arvates sobib Canoni kaamera EOS 250D pereeluga kui valatult. Seda on lihtne kasutada nii laste kui ka täiskasvanute jaoks. Mis veelgi parem, see sobitub ideaalselt kogu loomisprotsessiga, alates piltide tegemisest kuni nende printimiseni tänu sisseehitatud Bluetoothile ja Wi-File. „Lastele meeldib end pildile panna, tehes endast selfisid ja pidades enda tegevuste üle arvet. Muudetava nurgaga ekraan on selleks ideaalne, kuna selle saab täiesti ümber pöörata, et saaksite pilte kaamera ees olles komponeerida.“

Leti nautis kasutatud kaamerate ja printerite mitmekülgsust. „Need on tõesti head tooted – ülimalt kasutajasõbralikud, kompaktsed ja väga lihtsad, samas hämmastava kvaliteediga. Prinditud pildid on elavad ja kestavad igavesti ning on nii palju loomingulisi asju, millega lapsed tegeleda saavad. Minu ja Zaci jaoks on see ka hea. Mul on plaanis teha talle üks eriprojekt meie pulma-aastapäevaks, kus on jäädvustatud meie koosveedetud aeg alates esmakohtumisest. Canoni varustus on loomingulisuse valla päästmiseks ideaalne. Ma lihtsalt armastan seda.“

Autor: Matthew Richards

Seotud tooted

Seotud artiklid