LOOMINGULINE PRINTIMINE

Kuus võimalust PIXMA printeri loominguliseks kasutamiseks

Värskendage oma kodu, stiili ja tehnikat nende peresõbralike printimise ja meisterdamise ideedega.
Lõbus printimine kõigile

Arvate, et teie pereprinter on mõeldud vaid dokumentide ja fotode jaoks? Arvake uuesti. Canoni PIXMA printeriga ootab avastamist tohutu hulk loomingulisi ideesid – alates omatehtud retseptiraamatutest ja tehnika kujundamisest isikupärase riietuse ning hirmsate Halloweeni kaunistusteni.

Paberikunstile pühendunud kunstnik Aimee Graham, kes viib läbi lillede ja origami õpitubasid, leiab, et printimine pakub piiramatult võimalusi. „Tegelen paberitoodetega juba aastaid ning see pakub mulle loomingulist platvormi eimillestki millegi loomiseks,“ ütleb ta. „Kuna see on nii mitmekülgne, saab seda kasutada kahe- ja kolmemõõtmelisena – vaid taevas on piiriks. Vähem loominguliste inimeste jaoks võib millegi eimillestki loomine tunduda ületamatuna. Printimine annab platvormi, millelt sisse hüpata, et ülesanne ei tunduks nii tohutu.“

Aimee usub ka, et printimine ja meisterdamine aitab meil valla päästa loomingulisuse, mis kõigis olemas on – seega on tegemist suurepärase võimalusega perekondade kokku toomiseks. „Meis kõigis on loomingulisust, sest lapsena on kõik loomingulised,“ ütleb ta. „See läheb eluga tegeledes ja täiskasvanuks olemisega kaotsi, nii et loominguga tegelemine toob tagasi teatud lõbu ja tasakaalu. Arvan, et see on perede jaoks väga oluline, sest seob kõik omavahel. See seob vanemad lastega, kuid ka täiskasvanud oma sisemise lapsega, mis on imeline.“

Jagame teiega oma lemmikuid loomingulisi näiteid, mida 20. oktoobril 2021 toimuva rahvusvahelise printimispäeva puhul PIXMA printeriga teha saate.

1. Õrn paberist meisterdamine

Väike puidust raam kolme värvilise paberist valmistatud 3D liblikaga puitalusel Canoni PIXMA printeri kõrval.

„Pole vahet, mida sa lood, peaasi, et lood,“ ütleb Aimee Graham, selle kauni karbiraami autor. Aimee hakkas meisterdama Jaapanis elades ning kasutab seda kunstivormi mediteerimise ja jooga kõrval oma vaimse tervise toetamiseks.

Aimee, kes avaldab Instagramis origami voltimise õpetusi, kasutas Canon PIXMA TS5350a seeria printerit 3D liblikakunsti loomiseks ja usub, et endale sisekujunduselementide printimine võib omamoodi teraapiline olla. „Paberi voltimine on üks lisavõimalus iseendale tervisliku rutiini loomiseks,“ ütleb ta. „Mõned inimesed mediteerivad, teised teevad joogat. Ma teen neid mõlemaid, kuid nüüd kasutan oma vaimse tervise rutiini loomisel ka loovust.“

Klaaskuplis eksponeeritava liblikakunsti loomiseks laadis Aimee Canon Creative Parkist alla 3D seinakleebised ja printis need välja. Tasuta veebisaidil leidub muidki armsaid putukaid, näiteks lepatriinusid, mardikaid ja kiile, mida saate välja printida, lahti lõigata, liimida ja seejärel 3D mänguasjadeks ning ornamentideks kokku panna.

Kauni liblikate karbiraami loomiseks printis Aimee välja internetist hangitud kontuurvormid ning värvis seejärel tiivad vesivärvide ja pliiatsitega, ammutades inspiratsiooni Creative Parki kleebistest. Naise sõnul on just värvimine see, mis need projektid ellu äratab.

„Võite kasutada mis tahes värvimistarbeid – vesivärve, markereid, pliiatseid, vahet ei ole, kuna saate kasutada neid kõiki koos või eraldi. Värvimine on kõige lõbusam osa.“

2. Mäng alaku

Kaks tüdrukut, kes demonstreerivad oma paberist jalgpallimängu.

Avastage paberist peremängud, mida on lõbus valmistada ja mängida – see tunne, mis tekib pärast paberist meisterduse valmimist, on pea sama hea kui sellega mängimine.

Paberist mängud, mida saate koos konstrueerida ja mängida, on väga lõbus ajaveetmise viis, ning Canon Creative Park teeb kogu protsessi väga lihtsaks ja taskukohaseks.

Blogija Fariba Soetan ja tema pere muutsid oma kodu spordimaailmaks. „Valisime välja korvpalli- ja jalgpallimängu, kuna need nägid lõbusad välja ja nende raskustase tundus alustamiseks täpselt sobiv.“

Kui kasutate Creative Parki rakendust või laadite malle alla otse Creative Parki veebilehelt, saate valida oma lemmiku kujunduse ja printida selle välja otse oma koduprinterist. Nii on kõik asjad avalöögiks mugavalt valmis.

Kõik, mida vajate, on käärid, liim, joonlaud (murdekohtade tegemiseks), vana pastapliiats ja mängujuhised. Seejärel järgige lõikamis-, murdmis- ja liimimisjooni.

3. Kodusisustus

Mees riputab käsitsivalmistatud 3D dinosaurustega paberkarusselli lastetoa lakke.

„Ma tahan luua lõbusaid, individuaalseid ja jätkusuutlikke teoseid, mida inimesed saaksid kasutada enda või oma kodu kaunistamiseks. Samuti tahaksin aidata inimestel oma loovust valla päästa,“ ütleb Aimee.

Andke oma kodule värske ilme, meisterdades ise PIXMA printeriga sisekujunduselemente. Creative Parki veebilehte sirvides leiate soodsaid tarvikuid, millega oma eluruume ja lastetuba täiustada.

„Kasutan meisterdamist oma kodu või keha kaunistamiseks – valmistan ehteid või seina- ja lauakaunistusi,“ räägib Aimee.

Mallide valimiseks, alla laadimiseks ja printimiseks avage Creative Parki veebisaidil Koduosakond. Lastetuppa riputatavad paberkarussellid, 3D seinakleebised, sünnipäevavanikud, seinaskulptuurid ja plaadikleebised – saate oma koju uut elujõudu süstida.

4. Printige välja oma retseptiraamat

Mees ja poiss istuvad köögilaua taga, millel on printer ja suur omatehtud retseptiraamat, mille ümber välja prinditud toidupildid.

Päästke valla oma sisemine meisterkokk ning printige oma retseptid välja ja looge retseptiraamat. Nii ei unusta te enam kunagi, kuidas valmistada oma lemmikut lohutustoitu ja teil on kogum suurepärastest roogadest, mida sõpradele ja perele edasi anda.

Kas teil on pere retseptikogu, mis tuleks kauniks käsitööraamatuks kokku panna? Pärandage oma lemmiktoidud tulevastele põlvedele kodus prinditud retseptiraamatuga – kui naudite toidufotograafiat, täiustage raamatut omatehtud fotodega.

Londonis elav toidu- ja joogifotograaf Natasha Alipour-Faridani jagab parimaid nippe isikliku fotodega retseptiraamatu loomiseks Canon PIXMA TS3350 seeria ning Canon Easy-PhotoPrint Editor rakendusega, mis pakub loomingulisi valikuid raamatu kujundamiseks.

„Ma tahtsin kasutada retsepte, kus söögid oleksid võimalikult värvilised,“ ütles Natasha. „Ja kui toit on väga ühetasane, võib pildistada ka otse ülevalt. Iga pildi juures jätan ma mingi elemendi osaliselt kaadrist välja – selleks võib olla ka taldriku äär. See tekitab tunde, et tegemist on jätkuva stseeniga.“

Olgu selleks perekonna reliikvia, kingitus toidufanaatikule või reisi toidupäevik väljalõigete albumi stiilis – looge raamat, mis on tõeliselt omanäoline.

5. Peomeeleolu

Halloweenikaunistustega laua kohal ripub silt „Head Halloweeni“.

„Pinterestis, YouTube’is, Instagramis ja TikTokis on nii palju inimesi, keda jälgida – see on kõikjal,“ ütleb Aimee. „Tänapäeval on nii palju kohti, kust asjade valmistamiseks inspiratsiooni ammutada.“

„Mul on tohutult hooajalisi meisterdamise ideid ja neid kõiki saadab nostalgia,“ räägib Aimee lõbusatest meisterdamisideedest sünnipäevade, pulmade, lihavõtete, Halloweeni ja jõulude jaoks. „Nostalgilised asjad kõnetavad inimesi ja pühad on kõigi jaoks väga olulised, eriti pärast üle elatud paari keerulisemat aastat. Need toovad inimesed kokku.“

Printige Creative Parki rakendusest või veebisaidilt hirmsaid vanikuid, paberist kõrvitsalaternaid, Halloweeni kaarte ja nõiamaske. Selles Halloweeni prinditavate paberitööde õpetuses näitame isegi seda, kuidas meie tontliku kujundusega prinditavate küünekleebistega Halloweeni küüsi teha. Selle püha kummituslikkuse tabamiseks võite valmistada ka paberist lauakaunistusi või Halloweeni pärgasid.

Täiendavate meisterdamisideede jaoks jälgige meid Pinterestis ja jagage oma loomingut sotsiaalmeedias teemaviitega #MadeWithPIXMA.Autor: Lorna Dockerill

Seotud tooted

Seotud artiklid

 • PRINTIMINE

  Parimad printerid meisterdamiseks

  Alates pereprojektidest kuni professionaalse kujunduseni - Canonil on teile sobiv printer.

 • PRINTERIGA MEISTERDAMINE

  Paberist kunstiteosed

  Kunstnik Zack McLaughlin on vaimustunud Canon Creative Parki jäälinnumallist.

 • LOOMINGULINE PRINTIMINE

  Printige nimekirju, plaane ja eesmärke

  Laske Canon PIXMA printeriga loovusel lennata ja püsige aasta läbi organiseeritud.

 • LOOMINGULINE PRINTIMINE

  Päikesesüsteemi meisterdamine

  Võtke aega, et suhelda, õppida ja mängida Creative Parki kosmoseteemaliste paberist meisterduste kollektsiooniga.