LOOMINGULINE PRINTIMINE

Tehke Creative Parki abiga ise mudimismänguasju

Mudimismänguasjadega on lõbus mängida ja neid on veelgi lõbusam ise teha, kuid need võivad rahustada ka elavaid meeli, nagu selgub sellest käsitööeksperdi Paula Milneri ja ta poja Freddie juhendist.
Ülalt jäädvustatud pakk Canoni matti fotopaberit, mida ümbritsevad värvilised paberist mudimismänguasjad.

Paula Milner on Ühendkuningriigis elav käsitööentusiast ja kangakujundaja. Instagramis tuntakse teda kui The Crafty Lassi – seal jagab ta enam kui 6000 jälgijaga käsitööinspiratsiooni ning väljavõtteid oma kodusest elust. Paula vanim poeg Freddie on autistlik ja ootab ATH diagnoosimist, mis tähendab, et ta vajab täiendavat tuge ning Paula räägib sellest sotsiaalmeedias avatult ja ausalt.

Käsitöö on alati olnud suur osa Freddie lapsepõlvest ja kuigi tal võib olla keeruline pikemalt keskenduda, otsib Paula pidevalt võimalusi ta kaasamiseks. „Freddie jaoks on väga huvitav, mida ta emme ja issi teevad,“ räägib Paula. „Ta isa on insener ning numbritest väga haaratud, nii et Freddiet huvitavad samuti numbrimänguasjad ja -mängud. Kui ta näeb mind heegeldamas või õmblemas, tahab ta samuti selle ära õppida – ta oskab juba nööpi külge õmmelda ning valmistas omaenda lapiteki. Teda huvitab väga kõik, mis pakub koheseid tulemusi.“

Paula avastas hiljuti Canoni Creative Parki, mille loendamatud hõlpsasti valmivad meisterdamisprojektid aitavad tal Freddiet lõbustada. Paberist meisterdatud mudimismänguasjad on suurepärane alternatiiv plastist variantidele ning Freddie jaoks on kogu protsess, alates mänguasjade valmistamisest kuni nendega mängimiseni, väga rahustav. Mudimismänguasjad ei ole mõeldud vaid lastele – ka täiskasvanutel on midagi mudides lihtsam keskenduda, kui tunnete end rahutu või ärritununa.

Siin on kõik, mida omaenda mudimismänguasjade loomiseks vajate, lisaks veidi inspiratsiooni Freddielt ja Paulalt.

Puidust riiulil asuvast mustast Canoni printerist ilmub Creative Parki mall.

Võite printida malle otse Creative Parki rakendusest või PDF-i Creative Parki veebisaidilt alla laadida.

Naeratav naine ja noor poiss istuvad laua taga ja mängivad erinevate paberist mudimismänguasjadega.

Andke väikestele kätele tegevust paberist mudimismänguasjadega, mida on lihtne alla laadida ja valmistada ning millega on lõbus mängida.

1. Valige Creative Parkist sobivad mallid

Naine istub sülearvutiga, millelt paistab Canoni Creative Parki veebisait. Tema kõrval laual on pakk Canoni printeri paberit, paberist mängu-tuuleveski ning purgid pliiatsite ja kääridega.

Creative Parki mallide arv võib teid üllatada. Alustamiseks sobivad hästi vurrid, kuid saadaval on ka mudeldinosaurused ja töötavate osadega kassaaparaadid. Võimalused on lõputud.

Creative Parki abil on lihtne spontaanselt meisterdama asuda. Seal on valimiseks saadaval tuhandeid meisterdamisprojekte, alates Freddie lemmikutest mudimismänguasjadest kuni veidi keerulisemate õppeabivahenditeni nagu hüpik-ABC-kast.

„Freddie huvid muutuvad üsna korrapäraselt,“ räägib Paula. „Ühel hetkel võivad talle meeldida numbrid, teisel hetkel erksad värvid, nii et Creative Parki valik on eriti kasulik, kui otsin midagi, mis talle meeldida võiks.“

Creative Parkis mallide otsimine on lihtne. Kasutage töölaua saidi rippmenüüd või valige rakenduse avalehelt vahekaart Category (Kategooria). Võite kasutada ka otsinguikooni. Creative Parki esmakordsel kasutamisel soovitame alustada lihtsamatest mallidest. Mudimismänguasjad, nagu need vurrid, on suurepärane valik algajatele või lastele (täiskasvanu järelevalve all). Leiate need, kui sisestate töölauaversioonil otsinguribale „Origami Spinning Tops“ („Origami vurrid“) või liikudes läbi kategooriate Papercraft > Educational > Play (Paberkäsitöö > Hariv > Mäng).

2. Printige Canoni matile fotopaberile

Käed hoiavad Canoni matile fotopaberile prinditud värvilist Creative Parki malli.

Canoni matt fotopaber on käsitöö jaoks parim valik. Tagatud on erksad värvid ning 170 g/m² (paberi paksus mõõdetuna grammides ruutmeetri kohta) juures on see piisavalt vastupidav, et luua mänguasju ja mänge, millega aina uuesti mängida.

Canoni matt fotopaber sobib suurepäraselt käsitöö tegemiseks. See on veidi paksem kui harilik A4-paber ning võimaldab kvaliteetset erksavärvilist paljundamist, mis tagab teie loomingu silmapaistvuse. Sisestage paber juhendi järgi PIXMA printerisse ning printige valitud mallid otse Creative Parki rakendusest või laadige PDF-mall Creative Parki veebisaidilt alla, et see oma arvutist või seadmest välja printida.

„Freddiele meeldivad uued ideed ja tema vaim vajab pidevalt stimuleerimist, nii et võimalus mall välja valida ja peaaegu silmapilkselt ka välja printida, sobib talle suurepäraselt,“ selgitab Paula. Kui mall on välja valitud ja paber sisestatud, saate juba minutite pärast käsitööd tegema asuda.

3. Lõigake ja voltige

Noor poiss istub laua taga ja lõikab ettevaatlikult Creative Parki mallist värvilisi kujundeid.

Lapsed peaksid Creative Parki mallide lõikejoonte järgimisega hõlpsasti hakkama saama, kuid täiskasvanu järelevalve on alati soovitatav.

Naeratav noor poiss istub laua taga ja mängib paberist mudimismänguasjadega.

Freddie sai oma Fidget Spinnerid ise välja lõigata ja valmis teha, mis muutis kogu protsessi tema jaoks veelgi nauditavamaks.

Kui mallid on välja prinditud, tuleb need järgmiseks välja lõigata. Järgige lihtsalt mustri äärist ning kääride ikoone, mis näitavad, kust teha täiendavaid lõikeid. Mudimismänguasjade valmistamiseks tuleb teha vaid paar lõiget, mis tähendab, et need on piisavalt lihtsad, et lapsed vajavad turvalisuse tagamiseks vaid veidi abi ning tulevad nendega ise toime.

Fidget Spinnereid saab hõlpsasti isikupärastada värvi, pliiatsite või väikeste kaunistuste, näiteks sädeluse ja kleebistega (pidage meeles, et värvi või sädeluse kasutamisel pole need enam ringlussevõetavad). „Avastasin Creative Parki alles hiljuti,“ räägib Paula, „kuid minu arvates on see suurepärane vahend vanematele, kes soovivad koolivaheaegadel lapsi lõbustada või kodutöid ellu äratada.“

„Olen leidnud nii palju ideid ka täiskasvanutele, näiteks neile, kes otsivad alternatiivseid ja jätkusuutlikke võimalusi pidude ja sündmuste kaunistamiseks.“ Valikus on ka palju prinditavaid kodusisustuselemente.

4. Loodud ka täiskasvanutele

Käed kleebivad paberist väljalõikeid liimiga kokku. Laual on ka printeri paber ja juhised paberist mänguasja valmistamiseks.

Mõned Creative Parki mallid on keerulisemad ja sobivad paremini vanematele lastele või täiskasvanutele. Kui otsite võimalusi sõpradega aja veetmiseks, korraldage näiteks meisterdamispidu. Mallide allalaadimisele pole piiranguid, nii et kutsuge nii palju inimesi, kui soovite!

Valik värvilisi paberist mänguasju Canoni PIXMA printeril, kõrval topsid pliiatsite ja kääridega.

Igal Fidget Spinneri lehel on mitu malli, nii et mängimisvõimalusi on palju.

Käsitöö on üldiselt Freddie jaoks väga lõõgastav ning talle meeldib oma kätega asju valmistada. Pakkusime talle hiljuti mängimiseks mudimismänguasju, kuid nüüd otsib ta neid ise aktiivselt, kui soovib rahuneda,“ selgitab Paula.

Paberist asjade valmistamine võib olla väga rahustav tegevus, mida üksinda teha, kuid see on ka suurepärane võimalus noorukitele koos aja veetmiseks. Mallide allalaadimisel piirangud puuduvad, nii et võite kõik korraga sama asja meisterdada. Kui mänguasjad on valmis, julgustage lapsi koos nendega mängima, näiteks vanematele nukuteatrit tegema.

Meisterdamispeod ei ole mõeldud vaid lastele – oma kätega loomisest saavad rõõmu tunda ka täiskasvanud. Creative Parki arhitektuurikategoorias on mõned hämmastavad projektid, mis nõuavad palju rohkem aega ja kannatlikkust, sealhulgas mudelid Hispaania Sagrada Familiast ning Kambodža Angkor Wati templikompleksist.

„Lapsed kipuvad meelsamini meisterdamisest osa võtma ning lähevad vooluga kaasa,“ räägib Paula. „Täiskasvanutel kipub aga olema väga palju eelarvamusi selle kohta, kuidas miski peaks välja nägema. Creative Parkiga meisterdamine sobib suurepäraselt mõlemale rühmale – nii neile, kes soovivad oma disaine isikupärastada, kui ka neile, kes soovivad malli järgi luua. Kui midagi läheb vussi, saate lihtsalt malli uuesti välja printida ning otsast alustada.“

5. Võtke ringlusse ja liikuge järgmise projekti juurde

Käed hoiavad üleval halli ringlussevõetava prügi kasti, mis on täis papi- ja paberitükke ning paberist meisterdamisprojekte.

Kui olete Fidget Spinneriga mängimise lõpetanud, saab need koos muu paberi ja papiga ringlusse võtta. Vaadake kindlasti ka tühja Canoni tindikasseti ringlussevõtu võimalusi.

Canoni mati fotopaberi saab tavaliste paberite/kaartidega ringlusse võtta (järgige alati kohalikke ringlussevõtu juhiseid). Kaunistatud või liimitud disainide puhul ei pruugi see nii olla, kuid võite alati kasutada jätkusuutlikumaid lahendusi, näiteks biolagunevat sädelust.

„Freddie kipub olema üsna raske käega,“ räägib Paula. „Plastmänguasjad lähevad tema käes hõlpsasti katki, millest on kahju, kui oleme nende peale palju raha kulutanud. Tänu Creative Parki tasuta mänguasjade mallidele ei muretse me mänguasjade lõhkumise pärast, eriti kuna teame, et paberi saab ringlusse võtta.“

Kui olete värske Creative Parki kasutaja, alustage väiksematest projektidest ning liikuge aina keerulisemate suunas ja võtke eelmised meisterdused ringlusse, et uutele ruumi teha.

Autor: Matthew Bowen

Seotud tooted

Seotud artiklid

 • LOOMINGULINE PRINTIMINE

  Laske oma värvidel särada

  Lisage oma kodule värvipuhang nende kaunite vikerkaare meisterduste abil.

 • NÕUANDED PRINTIMISEKS

  Nõuanded printimiseks uue kooliaasta alguseks

  Tutvuge loovate viisidega, kuidas Canoni printeri abil uueks kooliaastaks kõik korda seada.

 • LOOMINGULINE TEADLIKKUS

  Vähendage stressi, ilma töölaua juurest lahkumata

  Jagame teiega paari lihtsat viisi igapäevaseks stressi vähendamiseks.

 • LOOMINGULINE PRINTIMINE

  Looge Creative Parki abil dinosauruseteemalisi kaunistusi

  Kaunistage oma lapse magamistuba taskukohasel viisil eelajalooliste paberist meisterdustega.