LOOMINGULINE PRINTIMINE

Looge taaskasutatavate paberist kaunistustega dinosauruseteemaline magamistuba

Kodu kaunistamine ei ole ainult täiskasvanutele. Canon Creative Parki abil saab kogu pere kaasa lüüa ning lapse magamistoale taskukohase (ja taaskasutatava) eelajaloolise stiilimuutuse teha.
Erinevad Canon Creative Parkist prinditud dinosauruste mallid lebavad laual, käsi küünitab ühte võtma.

Just nagu täiskasvanutele, meeldib ka lastele oma loovust ja isiksust ümbritseva kaudu väljendada. Ja lapsena ei ole magamistuba vaid koht, kus pika päeva lõpus magama jääd. See on koht, kus teed koolitükke, mängid, kuhu sõbrad jäävad ööseks – see on su enda väike universum. Oma lemmikuid meisterdades saad toa tõeliselt enda omaks muuta. Vaja läheb vaid Canoni Creative Parki, PIXMA printerit, veidi paberit ja kääre.

Valige oma teema

Täiskasvanu ja laps meisterdavad paberist dinosauruseid, mis on laaditud alla Canon Creative Parki veebisaidilt ja prinditud Canon PIXMA printeriga.

Isa Chee ja vanem poeg Okkie nautisid koos dinosauruste väljalõikamist. „See oli kogu pere jaoks nauditav tegevus ja leidsime dinosauruste suurest valikust midagi piisavalt lihtsat Eloni jaoks ning keerulisemad pakkusid põnevust isegi meile,“ räägib Chee.

Laste magamistubade kaunistamiseks on palju võimalusi – näiteks mustrilised kardinad või voodipesu, seinamaalid või raamitud pildid. Kuid laste pidevalt muutuvate huvidega võib olla raske sammu pidada. Ühel hetkel huvitavad neid kosmos ja astronaudid, seejärel piraadid ja enne kui arugi saate, on nad dinosauruste juurde liikunud. Iga kord uuesti värvimine ja uue voodipesu ning kunsti ostmine võib kulukaks osutuda, kuid nüüd saate taskukohasemal viisil oma lapse magamistoale eelajaloolise stiilimuutuse teha.

Nii et miks mitte proovida paberkaunistusi? Kui laste huvid muutuvad, saate kaunistused taaskasutada ja uued teha. Canon Creative Parki rakenduses ja veebisaidil on saadaval tuhandeid tasuta malle, sealhulgas ka erinevaid lastele jõukohaseid paberikunsti ideid, kuid tulevased paleontoloogid rõõmustavad kindlasti eriliselt saadaolevate dinosaurusekujunduste üle. Valige täissuuruses mask, näiteks pteranodoni või tritseeratopsi oma, või apatosauruse paberist kuju. Ja kui su lapsed soovivad sõbrale sünnipäevaks täiusliku hüpikkaardi viia, meisterdage näiteks T-Rexi kaart. Chee-Chiu Lee ja tema kaks poega Elon (7) ja Okkie (11) proovisid erinevaid saidi disaine.

Pange end dinosaurusekunstiks valmis

Dinosauruse meisterdusmall väljub Canon PIXMA printerist, selle kõrval on valmis T-Rexi mudel ja potitaimed.

Canon PIXMA TS5350a seeria printer sobib suurepäraselt nii meisterdamiseks kui ka siltide tegemiseks ja sellega saate printida otse nutitelefonist.

Laps lõikab kääridega välja Canon Creative Parkist alla laaditud ja Canon PIXMA printeriga välja prinditud dinosauruse malli.

Meisterdamine on väga rahuldustpakkuv tegevus ning tutvustades lastele juba varakult asjade valmistamisest saadavat rõõmu, sisendate neisse iseseisvust ja vastupidavust, mis neile hilisemas elus kasuks tuleb.

Üks parimaid asju dinosauruste meisterdamise juures on see, et te ei vaja uusi ega keerulisi seadmeid. Vaadake iga malli juures olevaid juhiseid – mõnikord võite vajada lisamaterjale nagu nöör, kummipael, käsitööliim või värvipliiatsid, kuid üldiselt vajate järgnevaid asju.

Valige dinosauruse dekoratsioonid

Laps värvib pruuni pliiatsiga dinosauruse joonistust.

Creative Parkis on saadaval ka dinosauruseteemalised värvimispildid, mis võib olla suurepärane võimalus laste loovuse arendamiseks, samal ajal kui täiskasvanud tegelevad meisterdamise ja paigaldamise keerulisemate osadega. Siin naudib seitsmeaastane Elon dinosauruse pildi värvimist.

Täiskasvanu käed meisterdavad Canon PIXMA printeriga prinditud Canon Creative Parki dinosauruse mudelit, tagaplaanil paistab pakk Canoni fotopaberit.

Kas teadsite, et dinosauruste fossiile on leitud kõigilt seitsmelt mandrilt? Ning et stegosaurusel oli väidetavalt kreeka pähkli suurune aju? Dinosaurusekaunistuste magamistuppa meisterdamine võib anda teile võimaluse selliseid lõbusaid fakte oma lastega jagada.

Kui vahendid on olemas, on aeg Canon Creative Parkist disainid välja valida, mallid alla laadida ning need PIXMA printeriga välja printida. Valikus on nii palju erinevaid disaine – alates armsatest pabermobiilidest, mis meeldivad väiksematele lastele kuni plakatiteni, millel T-Rex näitab suuri hirmsaid hambaid ning mis on meele järele vanematele lastele. Üheteistaastase Okkie arvates oli meisterdamine eriti põnev. „Eriti, kui ta nägi, kuidas paberitest tekib 3D maagia!“ selgitas Chee.

Valikute üle arutamine on suurepärane võimalus oma lastega erinevatest dinosaurustest vestlemiseks ning nende lemmiku väljauurimiseks. Võite üllatada, kui palju neil teile õpetada on!

See tegevus võib lastes ka värvide vastu huvi äratada. Võib-olla soovivad nad valida omaenda värviskeemi või täiendada juba olemasolevaid värve seintel ja kardinatel. Võite kasutada seda ka ajendina värviratta üle arutamiseks ning rääkida sellest, kuidas vastandvärvid nagu sinine ja oranž, hästi sobivad. Kuigi kipume arvama, et dinosaurused on teatud tooni, ei tea teadlased tegelikult, mis värvi nad olid. Creative Park pakub lastele värvimiseks piltide kontuure, nii et nad saavad oma fantaasial lennata lasta. Kes ütleb, et dinosaurused polnud sädelevad ja vikerkaarekarva?

Kui teie lapsed armastavad selfisid teha, võite printida komplekti juura ajastu fotorekvisiite, kõigil poseerida lasta ning teha omaenda mängulised eelajaloolised portreed, mida nad saavad oma seintele või tahvlitele riputada.

Ülevalt alla tehtud foto Canoni kaamerast, mis on asetatud PIXMA printeri peale, taustal on fotode kollaaž.

CANON CLUB

Ainulaadne kogukond teiesugustele loojatele. Jälgige oma kirge ning saage tuge, inspiratsiooni, eeliseid ja muud. Liitumine on lihtne. Ostke toode. Registreerige. Liituge Canon Clubiga.

Meisterdage kogu perega

Täiskasvanu käed meisterdavad T-Rexi pead ja lapse käed lõikavad välja lihtsamat origami dinosaurust.

Canon Creative Parkis on valik lihtsaid origami dinosauruse kujundusi, mis sobivad suurepäraselt väiksematele lastele, kuna neid ei ole vaja kleepida ning puuduvad ka keerulisemad väljalõiked. Nii saavad täiskasvanud tegeleda laste kõrvalt keerukamate kujundustega, näiteks nagu see T-Rexi pea.

Täiskasvanu kinnitab paberist T-Rexi öölambi valgele magamistoa seinale.

Canon Creative Parkis on valik keerulisemaid kujundusi, mis liiguvad dinosauruste meisterdamisest sammu võrra edasi, et luua inspireerivat sisekujundust. Selle T-Rexi pea saab kinnitada seinale, et kasutada seda akutoitel toimiva öölambina. „Elon armastab seda dinosauruse peast valgustit,“ pajatab Chee. „Ta näitab seda kõigile sõpradele, kes tal külas käivad.“

Iga malliga on kaasas sammsammulised väljatrükitavad juhised, milles saate meisterdades näpuga järge ajada, tärnidest koosnev raskustaseme hinnang ning teave selle kohta, kui pikk aeg meisterdamiseks ligikaudu kulub. Kuna mõned kujundid on lihtsamini kokkupandavad kui teised, leiab tegevust igas vanuses meisterdaja – alates kooliteed alustavatest lastest kuni eelteismeliste ja vanavanemateni välja. „Dinosauruste valimine ja printimine tekitas poistes tunde, et nad loovad midagi nullist,“ rääkis Chee.

Laske lastel lihtsamad kujundid ise valmis meisterdada, näiteks armas origami tritseeratops või lihtne minidinosaurus, ning aidake neid keerulisematega, näiteks 3D stegosaurusega. Erinevaid kujundusi on lihtne laste oskuste tasemele vastavalt kohandada. „Okkie oli piisavalt osav, et teha keerulisemaid väljalõikeid ning kõik kokku kleepida,“ räägib Chee.

Mõnel mudelil, näiteks liikuval türannosauruse pabernukul ja kummipaelaga stegosaurusel, on liikuvad osad, mis õpetavad lastele põhiteadmisi masinaehitusest ja füüsikast.

Kaunistage tuba ja jagage oma loomingut

Kätepaar kinnitab värvitud pilti kahest dinosaurusest seinale, mille ees on laud erinevate Canon Creative Parki meisterdatud dinosaurustega.

Dinosauruste meisterdamine võib algatada huvitavaid vestlusi ajaloost, teadusest ja kliimamuutusest – see on suurepärane võimalus täiendada koolis õpitut.

Canon Creative Parki mallist meisterdatud dinosaurus istub toataimel ning seda ümbritsevad teised taimed.

Plastivabade mänguasjade ja kaunistuste leidmine võib olla keeruline. Paberist dinosaurusekujudega saate muuta ruumi stiili keskkonnamõju pärast muret tundmata ning mängimise ajal rebenenud dinosaurused saab ringlusse võtta. Paigutage dinosaurused taimede sekka, et paberist herbivoorid tunneksid end koduselt.

Küsige lastelt, kuidas nad võiksid oma paberist meisterdatud dinosauruseid kõige paremini esitleda. Ehk soovivad nad luua näituseseina kõigist ägedatest dinosauruse väljatrükkidest? Saate koos kavandada, kuhu iga meisterdus kõige paremini sobiks. Ehk on nad teinud palju mudeldinosauruseid või meisterdanud omaenda väikese dinosauruse dioraami. Need sobivad hästi riiulile, lauale või kummutile, et lapsed saaksid neid mänguhoos kiiresti haarata. „Poisid tahtsid dinosaurused toataimede juurde paigutada,“ selgitab Chee.

Täiskasvanu ja laps imetlevad täiskasvanu käes olevat Canon Creative Parki malli järgi meisterdatud T-Rexi mudelit.

Selle asemel, et igavale lapsele teler või mängukonsool sisse lülitada, proovige järgmine kord paberist meisterdamist. Lisaks sellele, et tegemist on ühendava tegevusega, aitab see ka lõõgastuda, võib parandada keskendumisvõimet ning aidata tundeid väljendada, pakkudes samal ajal rahuldust millegi loomisest.

Järgmine kord, kui väljas sajab vihma või otsite nädalavahetuse pärastlõunal tegevust, ei ole vaja raisata raha kulukatele tegevustele. Lisaks sellele, et dinosauruste meisterdamine on lõbus, arenevad sellega ka erinevad laste oskused nagu loovus, keskendumisvõime, juhiste järgimine ja meeskonnatöö. Nad rõõmustavad tulemuste üle – ainulaadne magamistuba või mängutuba, mille kohta nad saavad uhkusega öelda, et on selle ise kujundanud. Ja kui nende maitse muutub, saate naasta Canon Creative Parki ning leida uusi pabermalle kujunduste jaoks, mis sobituvad nende järgmiste huviga.

Pole olnud paremat aega kaunistada oma lapse magamistuba taskukohasel viisil Canon Creative Parki eelajalooliste paberist kaunistustega. Ja kui olete lõpetanud, tehke pilte ning jagage seda teemaviitega #MadeWithPixma, et ka teistele inspiratsiooni jagada. Nüüd jääb teil üle vaid otsustada, milline dinosaurus ellu äratada!

Rachel Segal Hamilton

Seotud tooted

Seotud artiklid

 • PRINTERIGA MEISTERDAMINE

  Paberist kunstiteosed

  Kunstnik Zack McLaughlin on vaimustunud Canon Creative Parki jäälinnumallist.

 • LOOMINGULINE PRINTIMINE

  Tehke ise mudimismänguasju

  Paberist valmistatud mudimismänguasjadega on lõbus mängida ning need rahustavad elavaid meeli.

 • LOOMINGULINE PRINTIMINE

  Laske oma värvidel särada

  Lisage oma kodule värvipuhang nende kaunite vikerkaare meisterduste abil.

 • LOOMINGULINE PRINTIMINE

  Päikesesüsteemi meisterdamine

  Võtke aega, et suhelda, õppida ja mängida Creative Parki kosmoseteemaliste paberist meisterduste kollektsiooniga.