LOOMINGULINE PRINTIMINE

Minge loodusesse: printige endale üks vahva loomaseiklus

Alates lõvidest ja tiigritest kuni kaelkirjakute ja karudeni – looge endale lõbus kodune paberist safari, kasutades Canoni Creative Parki malle, ja õppige koos perega loodushoiu kohta.
Foto kolmest lapsest, kes mängivad kaelkirjaku, jõehobu ja karu nukuga.

Loomariigi avastamine pakub rohkelt põnevat ajaviidet, olles samal ajal nii nauditav kui ka hariv. Kas otsite tegevust, mis sütitaks teie loomingulise mõtlemise ning aitaks tutvustada lastele maailma armsamaid ja võimsamaid loomi? Äkki prooviks meisterdamist?

Canoni Creative Park on veebipõhine ressursside allikas, mis on täis tasuta allalaaditavaid loomadest inspireeritud projekte. Need meisterdamisprojektid aitavad täita terve päeva lõbusate tegevustega. Kõik, mida ühe safari valmistamiseks vaja läheb, on printer ja hakkajad meisterdajad. Alates geparditest ja koaaladest kuni punaste pandade ja kuningpingviinideni – selles projektis on rohkelt loomi, rohkelt lõbu ja rohkelt uusi teadmisi, mida saab ühiselt nautida kogu pere.

Blogija Fariba Soetan elab Londonis oma abikaasa ja kolme lapsega. Selles artiklis räägib ta, kuidas tema pere kasutas Creative Parki ja Canoni PIXMA TS8350 seeria printerit, et teha läbi üks ülimalt põnev loomaseiklus.

1. Koguge kokku oma meisterdustarbed

Foto erinevatest A4-paberile prinditud paberprojektidest, mida pereliikmed omavahel jagavad.

Creative Parki paberprojektid on lihtsad ja nende tegemiseks ei ole vaja eritööriistu. Kõik, mida vajate, on käärid, liim, töötamise koht ja innukad meisterdajad.

Koduse safari alustamiseks ei ole vaja palju asju – piisab kääridest, printerist, paberist ja liimist või kleeplindist.

„Keerulisemate loomade meisterdamiseks on vaja lastekääridest teravamaid kääre, kuna seal tuleb välja lõigata tõesti pisikesi kohti,“ rääkis Fariba, kes soovitab sellistel hetkedel lastele appi minna.

Kõikides Creative Parki rakenduses1 või veebisaidil olevate mallide juures on kirjas soovituslik paber, mida võiks parima tulemuse saavutamiseks kasutada. Erksavärviliste loomapiltide jaoks sobib näiteks Plus Glossy ja matt fotopaber. Lisaks kasutas Fariba Canoni PIXMA TS8350 seeria printerit, et saavutada selgeid väljatrükke. „Me tellisime paksema paberi, mis erines tavalisest printeri paberist. Tänu sellele jäi see voltides omale kohale,“ rääkis ta.

2. Valige mallid

Foto emast ja kahest lapsest, kes on kogunenud ümber klaaslauale asetatud sülearvuti.

Creative Parkis on väga palju erinevaid malle, mistõttu peaks iga laps leidma enda oskustele vastava looma. „Seal on väga palju erinevaid loomi,“ rääkis Fariba, kes peab blogi nimega Mixed.Up.Mama.

Foto elutoas istuvast pereliikmetest, kes üheskoos paberist malle välja lõikavad.

Kui olete projekti välja valinud, on aeg printima hakata – ja kui kogu pere kampa lööb, on safari peagi valmis.

Creative Parkis on palju erinevaid malle, mille seast valida. Nii leiab iga laps endale sobiva looma – olgu selleks siis eksootiline metsloom või kodulähedane olevus.

Teie peate vaid avama Creative Parki rakenduse või külastama Creative Parki veebisaiti, laadima alla oma lemmiku kujunduse ja printima selle välja. Kui soovite, et kogu pere saaks kampa lüüa, valige sobivate oskustasemega kujundused.

„Ma lasin tüdrukutel veebisaidil erinevate loomadega tutvuda ja seejärel aitasin neil õige oskustasemega malli valida. Lapsed olid väga elevil. Praegu on nad ka selles eas, kus igaühel on oma lemmikloom,“ rääkis Fariba, kelle tütred on vanuses 6, 8 ja 10.

„Lapsevanemana tunned oma lapsi hästi ja tead, milleks nad suutelised on. Seal oli suur hulk loomi, mille vahelt nad valida said,“ jätkas ta.

„Valige projekt, mis vastaks nende vanusele ja keskendumisvõimele. Kui vanemad lapsed tahavad teha midagi keerulisemat, nagu gepard, siis nad saavad seda teha.“

3. Meisterdage koos perega paberist loomakesi

Pere lõikamas paberist välja loomakujusid.

Need pabernukud, mille Fariba välja valis, on kõik kohandatavad, võimaldades loomingulisemat lähenemist.

Tüdruk lõikamas A4-paberist välja gepardikuju.

Keerulisemad mallid, nagu see paberist gepard, sobivad paremini vanematele lastele.

Kui voltimine ja liimimine on tehtud, on aeg nukuetenduseks või safarimängudeks. Fariba arvates on tegemist ideaalse nädalalõpu peretegevusega.

„See on tõesti mõnus tegevus ja hõlmab erinevaid oskusi. Lapsed saavad lõigates ja liimides täiustada oma motoorseid oskusi, parandada keskendumisvõimet ja panna kokku 3D kujundeid.“

„See sobib kenasti ühe laupäeva sisustamiseks, kui õue minna ei saa ja tahaks midagi loomingulisemat teha,“ lisas ta. „Lapsed saavad sellega ka üksi hakkama, aga kui soovite, võite nende kõrval teed nautida ja vajadusel appi minna. Lastele väga meeldivad sellised projektid ja eriti siis, kui nad pärast oma loomadega ka mängida saavad.“

„Nukkude puhul on hea see, et lapsed saavad nende silmade, mütside ja muude lisatarvikute puhul ise otsustada. Lapsed tõesti nautisid seda otsustusprotsessi ja tänu sellele oli iga loom täiesti unikaalne.“

4. Nautige tegevust

Foto jõehobuga pabernukust, mis on asetatud ümmargusele lauale Canon PIXMA printeri kõrvale.

Lisaks sellele, et tegevus on lõbus, on see Fariba sõnul seotud ka teemadega, mida tema tütred koolis õpivad. „Nad õpivad 3D kujusid nii 6- kui ka 8-aastaselt, mistõttu sobib see tegevus neile väga hästi.“

Kolm väikest kätt hoidmas üleval paberist nukke ja seismas elutoa suure sinise diivani taga. Kaadri vasakul küljel võib näha suurt jänest.

Fariba lapsed otsustasid paberloomadega teha väikese etenduse ja kaasasid sinna ka pere lemmikloomast jänese.

Vahet ei ole, kas panite kokku Aafrika mandril kõndivad metsloomad, Euroopa metsi asutavad elukad või valisite loomingulisema lähenemise – mänguaeg on suurepärane võimalus laste kujutlusvõime toetamiseks.

Fariba lapsed otsustasid oma meisterdustega korraldada nukuetenduse, kuhu nad kaasasid ka pere lemmiklooma. Mängu ajal said nad ette kujutada, milliseid hääli nende loomakesed teha võiks. „Nad tahtsid korraldada väikese nukuetenduse, kus loomad pidid nende lemmikust jänesega mängima,“ rääkis Fariba. „Me arutlesime, mis võiksid olla loomade nimed, mida neile teha meeldib ja lõpuks proovisid nad järele aimata ka kaelkirjaku hääli – selle õigsuses ma veidi kahtlesin!“

5. Õppige läbi mängu

Foto sinise diivani taga olevatest lastest, kes naeratavad ja hoiavad käes pabernukke.

Loomateemalised meisterdused on hea viis, kuidas julgustada lapsi rohkem looduse kohta õppima.

Sellised teemad nagu loodushoid ja liikide säilimine võivad tunduda alguses väga keerulistena, aga sellistesse interaktiivsetesse tegevustesse on õppeminutite integreerimine päris lihtne. Näiteks võite teha loomaviktoriine, rääkida paberist nukkudega loomalugusid ning arutada loomade elupaikade üle – projekti iseloom võimaldab kergesti hariduslikke minuteid juurde panna.

„Me rääkisime sellest, kas neid loomi võiks kuskil ka koos näha. Meil olid panda, jõehobu, tiiger ja kaelkirjak. Vaatasime, kas neil on ühiseid elupaikasid,“ rääkis Fariba.

Lisaks annab see võimaluse rääkida ka tundlikumatest teemadest, nagu eluring. Vanemad saavad rääkida, kuidas loomade välimus aitab neil kiskjate eest peitu pugeda või hoopis toitu kätte saada.

Kui soovite ka oma perega sellist projekti teha, siis minge Creative Parki ja leidke inspiratsiooni erinevatest loomamallidest. See on ideaalne tegevus loomingulise loomu ja loodust armastavatele lastele.

Te saate oma loomapargi ka aeda viia ning asetada loomad sobivatesse kohtadesse: puude alla, pika rohu sisse või hoopis kividele.

Autor: Lorna Dockerill

  1. Kui teie printer ei ole toetatud, külastage Creative Parki veebisaiti.

Seotud tooted

Seotud artiklid