PRINTERIGA MEISTERDAMINE

Äratage endas loomingulisust paberist meisterdatud mälestuste „plahvatuskarbiga“

Canon SELPHY käsitööklubi sarja esimeses osas jagab paberikunstnik Lini Trinh oma juhtnööre isikupärase „plahvatuskarbi“ valmistamiseks, kasutades selleks Canon SELPHY CP1500 printerit.
Canon SELPHY printer on lilla papist plahvatuskarbi kõrval, mis on täidetud paberist meisterdatud tähtedega, kaunistatud südamekujuliste fotodega ja lisaks ripuvad selle kohal nööridel veel fotod ja origami.

Paberist meisterdamine on suurepärane võimalus kunstiga tegelemiseks ilma palju raha kulutamata või keerulisi materjale kogumata ning see võib olla hea viis, et võtta aega enda jaoks, eemaldudes välismaailma kaosest. Lisaks võib see olla ka originaalne viis valmistada mõnele erilisele inimesele kingitus, lisades sellele individuaalseid nüansse, mis panevad kingisaaja naeratama. Paberikunsti entusiast Lini Trinh on tegelenud meisterdamisega lapsepõlvest saati ning hakkas oma loomingut internetis jagama veidi üle aasta tagasi. Ta on tuntud oma armsate projektide poolest, mis on värvilised, intrigeerivad ja lõbusad. Tema TikToki kontot jälgib üle 800 000 inimese, et olla kursis tema inspireeriva loomingu ja videoõpetustega, mis hõlmavad kõike alates paberist valmistatud sünnipäevakookidest kuni lillede, lehvikute ja isegi lampideni välja.

Eriti meeldib talle „plahvatuskarpide“ tegemine. „Plahvatuskarp on ainulaadne ja interaktiivne õnnitluskaardi või kinkekarbi tüüp,“ selgitab ta. „See on kujundatud nii, et selle avamisel „plahvatavad“ selle küljed, avades keskelt üllatuse. Justkui avastaksite karpi avades varjatud loomingulise maailma.“

Canon SELPHY käsitööklubi sarja esimeses osas näitab Lini meile oma viimase projekti loomist algusest lõpuni, jagades meeldivat ja kunstilist lähenemist omaenda plahvatuskarbi valmistamisele, kasutades selleks oma Canon SELPHY kompaktset fotoprinterit.

Idee

Canon SELPHY printer asetseb hunniku värvilise papi, paki Canoni printeripaberi, kääride ja liimipulga kõrval.

Saate alustada plahvatuskarbi valmistamist põhiliste materjalidega, nagu värviline paber, käärid, liim ja Canoni fotopaber, kasutades oma nutiseadet ja Canon SELPHY CP1500 printerit oma loomingu printimiseks ja karbi isikupäraseks muutmiseks.

Vietnamis Hanois sündinud ja praegu Saksamaal elav moedisainer Lini on kogu oma elu tegelenud meisterdamisega ning teab omast kogemusest, kui palju rõõmu ja naudingut võib paberist meisterdamine igas vanuses inimestele pakkuda. „Hakkasin paberiga tegelema väga noorelt,“ ütleb ta. „Meisterdasin lapsena palju, sest siis ei olnud meil veel videomänge ega mobiiltelefone nagu tänapäeval. Seega veetsin suure osa oma ajast paberite ja muude käsitöömaterjalidega tegeledes.“

Mis puutub tema Canon SELPHY käsitööklubi projekti, siis ütleb Lini: „mind inspireeris mõte mälestuste säilitamisest ja isikupärase kingituse loomisest.“ „Tahtsin oma poja sünnipäevaks midagi erilist teha ja mõtlesin, et plahvatuskarp oleks ideaalne viis meie ühiste rõõmsate hetkede jäädvustamiseks.“ Oma pojale sünnipäevaks plahvatuskarbi kinkimine osutus ideaalseks võimaluseks anda edasi oma kiindumust ja jagada temaga rõõmu - ehk isegi inspireerida uut põlvkonda paberikunstnikke.

Protsess

Kasutatakse kääre, et lõigata välja südamekujuline kujund ümber trükitud foto, millel on naine, kes hoiab käes väikest last. Taustal on Canon SELPHY printer ja pakk Canoni fotopaberit.

Lini valis välja fotod erilistest mälestustest koos oma pojaga, seejärel kasutas rakendust Canon SELPHY Photo Layout, et neid töödelda ja juhtmevabalt printida oma Canon SELPHY CP1500 printeri kaudu. Ta otsustas lõigata need südamekujuliseks, et sümboliseerida armastust.

Tööpinnal on ristikujuline lilla papitükk, millele on kleebitud südamekujulised fotod ja keskele avanev süda. Selle lähedal on Canon SELPHY printer.

Lini julgustab katsetama erinevate kujundite ja kihtidega, nagu näiteks see avanev südamekuju, mille ta oma plahvatuskarbi keskele kujundas. Pärast sellele paberist meisterdatud tähtede lisamist annab see „plahvatusele“ veel ühe mõõtme ja tekitab kingisaajale karbi avamisel veel enam elevust.

Plahvatuskarbid võivad mõjuda tõeliselt muljetavaldavalt ja lisada erilistele hetkedele põnevust - see üllatus ja dramaatilisus, kui lähedane avab karbi, et see siis hoopis mälestuste ja kunsti plahvatusena avaneks. Kui olete põhitõed omandanud, võivad need olla nii lihtsad või keerulised, kui soovite. Lini soovitab läheneda oma plahvatuskarbile sammhaaval, järgides allpool toodud etappe:


 • Materjalide kogumine: Koguge värvilist ja mustrilist paberit, fotosid, kleebiseid ja muid dekoratiivseid elemente. Saate oma pilte töödelda nutiseadmes oleva rakenduse Canon SELPHY Photo Layout abil, enne kui saadate need juhtmevabalt printimiseks eri kuju ja suurusega - alates postkaartidest kuni minikleebisteni - oma Canon SELPHY CP1500 printeriga.
 • Kujundus ja paigutus: Planeerige oma plahvatuskarbi ülesehitus ja paigutus, sealhulgas kihtide arv ja nende avanemine. Põhiline ülesehitus peab sisaldama põhiruutu, nelja lisaruutu - üks igale küljele - põhikarbi jaoks ning kaant. Linil on oma TiKToki kontol arvukalt videoid, kus on näha karpide valmistamist, ning saate neid alati kõigepealt kasutatud paberiga katsetada, et raiskamist vältida.
 • Lõikamine ja voltimine: Lõigake paber iga kihi jaoks soovitud kuju ja suurusega. Voltige need valmis, et luua plahvatusefekt.
 • Kaunistamine: Lisage igale kihile fotod, sõnumid ja dekoratiivsed elemendid. Võimalused on siinkohal lõputud.
 • Kokkupanek: Pange kihid hoolikalt kokku, jälgides, et need sobituksid omavahel ilusti kokku, nii et karp „plahvataks“ ilma probleemideta. Kui soovite lisada esemeid, mis ripuvad karbi kaane küljest, siis kinnitage need nüüd nööri külge ja veenduge, et need mahuvad suletud karbi sisse.
 • Viimistlus: Lisage viimased kaunistused ja viimistluselemendid, et üldist väljanägemist veelgi täiustada. Võite kasutada sädelust ja joonistada enda kujundeid, samuti lisada kleebiseid ja isiklikke fotosid.

Printer

Canon SELPHY printer asetseb nutitelefoni, millel kuvatakse rakendus Canon SELPHY Photo Layout, värvilise papi ja Canoni fotopaberi paki kõrval.

Rakendus Canon SELPHY Photo Layout pakub lõputuid võimalusi loominguliste ja isikupäraste nüansside lisamiseks oma projektidele. Valikus on arvukalt malle ning rakendus võimaldab teil ka oma pilte teksti, raamide ja templitega kohandada, et muuta oma fotod ainulaadseteks.

Tööpinnal on lilla papp, mille kõrval on südamekujulised fotod ja paberist meisterdatud tähed. Selle lähedal on Canon SELPHY printer.

Canon SELPHY CP1500 printerit saab kasutada kolme erineva kleebise paberiformaadiga - ruudukujuliste, ristkülikukujuliste ja väikeste kleebistega. Neid saab kasutada karbi väiksemate osade kaunistamiseks.

Canon SELPHY CP1500 printeriga töötamine oli väga tore,“ ütleb Lini. „Trükiste kvaliteet oli suurepärane, värvid erksad ja detailid selged. See lisas minu projektile professionaalsust.“

SELPHY CP1500 printeriga prinditud pildid on kaitstud spetsiaalse vääristusega, mis muudab need mustuse, vee, õli ja sõrmejälgede suhtes vastupidavaks. Albumis hoiustatuna võivad need säilida kuni 100 aastat1, nii et need sobivad suurepäraselt tähtsate mälestuste talletamiseks. See oli ideaalne valik väga isiklikuks kingituseks, mis tähistas kvaliteetaega ja erilisi hetki koos Lini pojaga.

Lisaks tema projektile antud professionaalsele kvaliteedile meeldis Linile ka see, et SELPHY CP1500 printerit oli lihtne juhtmevabalt oma nutitelefoniga ühendada ja kujundusi enne väljatrükkimist töödelda. „Kasutasin rakendust SELPHY Photo Layout oma telefonis, et valida ja järjestada oma fotosid enne printimist,“ selgitab ta. „See oli kasutajasõbralik ja võimaldas mul kujundust kohandada oma projekti vajadustele vastavaks. Ka juhtmevaba printimise funktsioon tegi protsessi väga mugavaks.“

Linil on neli viimast nõuannet eduka plahvatuskarbi valmistamiseks:


 • Kasutage kvaliteetset paberit, et tagada kasti vastupidavus.
 • Mõõtke ja lõigake täpselt, et saavutada korrektsed ja ühtlased kihid.
 • Katsetage erinevaid voltimistehnikaid, et luua huvitavaid kujundeid ja nurki.
 • Olge kannatlik ja ärge kokkupanekul kiirustage, et vigu vältida.

Tulemused

Lillast papist plahvatuskarp, mis on täidetud paberist meisterdatud tähtedega, kaunistatud südamekujuliste fotodega ja mille kohal on nööride küljes veel fotosid ja origamit. Selle lähedal on Canon SELPHY printer.

Kui olete oma põhikarbi kuju kokku voltinud, saate lisada mis tahes kaunistusi, nagu Lini lisatud südamekujulised fotod välisservadele ja tema kogumiku paberist meisterdatud tähtedest, mis on paigutatud sobivalt südamekujuliselt keskele.

Lillast papist plahvatuskarp, mis on täidetud paberist meisterdatud tähtedega, kaunistatud südamekujuliste fotodega ja mille kohal hoitavale kaanele on kinnitatud nööride külge veel fotosid ja origamit.

Plahvatuskarpide üks lõbus aspekt on paberist meisterdatud esemete kinnitamine karbi kaane külge nööriga, nii et need paiskuvad välja, kui kaas tõstetakse. Siin lisas Lini origami luiged, kuu ja pastellvärvides tähed, et tulemus näeks välja nagu lapse võrevoodi kohale asetatud beebikarusell.

„Ma olen lõpptulemusest vaimustuses,“ ütleb Lini. „See on ainulaadne ja omanäoline kingitus, mida mu poeg kindlasti hindab.“ Varem on Lini teinud erinevaid plahvatuskarpe, mis sisaldavad elemente, nagu hirmuäratavad kummitused Halloweeni puhul, väike paberist sünnipäevakook, südamed, tähed ja origami luiged. „Võrreldes teiste minu loodud plahvatuskarpidega on sellel minu südames eriline koht, sest see on minu lapsele,“ ütleb ta.

„Kõige rohkem meeldib mulle paberist meisterdamise juures loominguline vabadus, mida see pakub,“ jätkab ta. „Mulle meeldib, kuidas ma saan võtta lihtsad paberilehed ja muuta need ilusateks, loomingulisteks kujundusteks. See on minu jaoks võimalus väljendada oma loovust ja oma ideed ellu viia.“

Veel loomingulisi ideid

Canon SELPHY CP1500 suudab printida mitmesuguste kujude ja suurustega pilte, et muuta isikupäraseks teie mis tahes väljamõeldud loomingut. „Võimalused on lõputud,“ ütleb Lini, „ja see on suurepärane viis meeldejäävate kingituste või mälestusesemete loomiseks. On veel palju muid ideid plahvatuskarpide või muude käsitööde valmistamiseks SELPHY printeri abil. Plahvatuskarpi saab lisada minikleebiseid, ruudukujulisi või postkaardiformaadis trükiseid, et lisada rohkem isikupära ja üllatusi.“

Inspiratsiooni võib saada kõikjalt. Lini jagab oma loomingut sotsiaalmeedias ja jälgib ka seda, milliste projektidega teised parasjagu tegelevad. „Mulle meeldib jälgijatega suhelda, sest see võimaldab mul nii teisi inspireerida kui ka ise käsitöö kogukonnalt õppida,“ ütleb ta. „Vapustav on näha, kuidas inimesed üle kogu maailma saavad kokku, et jagada oma armastust meisterdamise vastu.“ Lisaks plahvatuskarpidele on Lini loonud ka väikseid paberist meisterdatud lillekimpe, puslesid, õnnitluskaarte ja populaarsetest tegelastest inspireeritud minifiguure.

„Kõigile, kes mõtlevad esimest korda plahvatuskarbi tegemisele, ütleksin, et tehke julgelt,“ rõõmustab Lini. „See on lõbus ja loominguline projekt, mis võimaldab teil end väljendada ja teha midagi tõeliselt ainulaadset. Ärge kartke katsetada erinevate kujunduste ja tehnikatega ning pidage meeles, et SELPHY printer võib teie projekti kvaliteetsete väljaprintidega esile tõsta. Nautige kogu protsessi ja lõpptulemus on seda väärt!“

Autor Kat Halstead

 1. Kui neid hoiustatakse albumis. Põhineb kiirendustesti meetodil, eeldusel, et temperatuur on 23 °C / 73,4 °F ja niiskus 50%.

Seotud tooted

Seotud artiklid