BEEBIDE FOTOGRAAFIA

12 nõuannet beebide pildistamiseks, mida saate juba täna kasutama hakata

Säilitage need väärtuslikud hetked ja võtke oma beebi areng meie nutikad viisid, et muuta lapse fotograafia lõbus ja saada suurepäraseid tulemusi.
Beebi, kes hoiab kaisukaru, istub voodil lapilisel tekil ja naeratab otse kaamerasse. © Tomsickova Tatyana / Shutterstock

Beebide pildistamine on rõõm, mida paljud armastavad vanemad, perekonnaliikmed ja sõbrad tormavad nautima niipea, kui nad kohtavad uut tulijat, ja on lihtne mõista, miks: nad on naeruväärselt armsad ja mida suuremaks nad saavad, seda rohkem iseloomu nad välja näitama hakkavad. Vahet ei ole, kas nad on ülevoolavalt rõõmsad, uudishimulikud, mõtlikud või väga elavad – fotograafia annab võimaluse jäädvustada neid ainukordseid ja kiiresti muutuvaid hetki.

Igaüks võib kiiresti pildistada, kuid need tehnikad aitavad teil luua hämmastavaid pilte, mis jäädvustavad tõeliselt nii väärtuslikke hetki – valmis jagama pere ja lähedastega lähedal ja kaugel.

1. Valige õige hetk

Roosa mütsi ja halli/pruuni kampsuniga pruunil tekil külili lebav beebi vaatab ja naeratab kaamerasse.

Mida õnnelikum on laps, seda parem on temast jäädvustatud pilt, seega valige kindlasti parim aeg selle hetke jäädvustamiseks ja lihtsalt kasutatav kaamera, et te ei peaks seadetega mängimisele aega raiskama. © Samuel Borges Photography / Shutterstock

Kui välja arvata vastsündinud, siis beebid armastavad rutiini. Peaaegu iga beebi puhul on võimalik ette ennustada, mida ta teatud hetkedel teeb. Lapsevanemana teate, millal on teie beebi kõige rahulolevam, seega sihtige just neid momente. Näiteks võib teie beebi olla kõige õnnelikum pärast söötmist. Või siis pärast lõunaund.

2. Jäädvustage silmade kõrguselt

Heleroosat toppi kandev imik, kes lamab koheval beežil tekil külili.

Minge oma beebi silmade kõrgusele, et teha pilt, mis näitab teie ja teie lapse vahelist intiimset sidet. Veenduge, et autofookus oleks seatud valikule Single point või Face + tracking, kui see on saadaval, et teie lapse silmad oleksid teravad. Pildistatud kaameraga Canon EOS R10 ja objektiiviga Canon RF 50mm F1.8 STM: 1/100 s, f/2.8 ja ISO640. © Mark Fensome

Klassikalised vastsündinute fotod hõlmavad lähivõtteid nende väikestest jalgadest ja kätest või hetki, kus beebi oma ema või isa õla peal magab. Väikelaste ja suuremate puhul on hea jäädvustada seda, kui nad liiguvad, mängivad või muul moel oma igapäevast elu elavad – just need on kõige väärtuslikumad mälestused. Intiimsemate fotode saamise kuldreegel on jäädvustada laste silmade kõrguselt.

Alati on hea ette planeerida, milliseid võtteid jäädvustada soovite. Lapse hea tuju püsimises ei saa kunagi kindel olla, seega olge valmis keskenduma vaid olulisemate kaadrite jäädvustamisele.

3. Seadistage kaamerat enne pildistamist

Vanaisa pildistab oma lapselast rattaga sõitmas kaamera Canon EOS R100 abil. Vanaema istub naeratades lähedal.

Hoidke kaamera käepärast, kui teate, et teie laps või lapselaps õpib midagi uut. Oluline on jäädvustada need ühekordsed hetked parima võimaliku kvaliteediga, et saaksite nautida nende vaatamist tulevikku. © Gary Morrisroe

Beebide pildistamisel on kõige olulisem aeg. Kui beebi on rahulik, võib teil olla vaid 10 minutit soovitud võtte saavutamiseks. Veenduge, et teie seadmed oleksid kasutamiseks valmis, sest ainult nii on teil õnneliku beebi jäädvustamiseks võimalikult palju aega. Muidugi tuleb ette olukordi, kus valgus muutub või beebi liigutab, seega tuleb muudatusi teha ka jooksvalt. Kuid objektiivi, särirežiimi, valge tasakaalu ja teiste põhiasjade seadistamine tuleks teha eelnevalt, et jätta võimalikult palju aega just pildistamise jaoks.

Selliste kaameratega nagu Canon EOS R100 on lihtne see lihtsalt kätte võtta ja pildistada. Automaatrežiimid ning juhitud menüüd ja kuvad aitavad teil seadistusi teha, et saaksite keskenduda olulisele – väärtuslikule hetkele, mida soovite jäädvustada ja aastaid säilitada.

4. Töötage loomuliku valgusega

Must beebitüdruk, kes kannab peas roosat lehvi, naeratab otse kaamerasse. Külgaknast tulev loomulik valgus jaotub ühtlaselt üle tema näo.

Kui kaalute reflektorit, siis kontrollige kindlasti, milline värv sobib teie lapse nahatooniga. Võite avastada, et kuldne pool on tegelikult meelitavam kui hõbedane. © pixelheadphoto digitalskillet / Shutterstock

Kiiktoolis istuv väikelaps vaatab akent, mille kaudu tuleb sisse loomulik valgus.

Mõnikord tulevad pildistamiseks parimad hetked midagi olmelist tehes, näiteks köögis lapsele toitu valmistades. Seetõttu on oluline, et teie kaamera oleks pildistamiseks valmis. Pildistatud kaameraga Canon EOS R6 ja objektiiviga Canon RF 85mm F2 Macro IS STM: 1/400 s, f/2.0 ja ISO400. © Ilvy Njiokiktjien

Intiimsete beebifotode jäädvustamiseks on hea kasutada loomulikku valgust. Seda on väga lihtne teha koos peegeldiga, mille abil saate aknast tulevat valgust edasi suunata. Teil ei ole vaja professionaalset fotopeegeldit, piisab ka valgest linast või suurest valgest paberi- või papitükist. Pange oma laps akna lähedusse ja paluge sõbral või perekonnaliikmel suunata peegeldit nii, et aknast tulev valgus jõuaks ka sellele näopoolele, mis jääb aknast kaugemale.

Mõnikord teeb pilti valgus ja teie ainus roll on see hetk jäädvustada. Veenduge, et fookus oleks teie lapse silmal ja et kompositsioon näeks hea välja, ning vajutage kiiresti päästikut, et säilitada põgusat mälu.

5. Valige õiged objektiivid

Mõttes väikelaps, kes vaatab kaugusesse, näiliselt puudutab sõrm tema uhiuut hammast.

Fikseeritud fookuskaugusega objektiivid, tuntud ka kui prime, sobivad suurepäraselt vähese valgusega portreede tegemiseks. Pildistatud kaameraga Canon EOS R6 ja objektiiviga Canon RF 85mm F2 MACRO IS STM: 1/1600 s, f/2,0 ja ISO2500. © Ilvy Njiokiktjien

Ülalt alla mustvalge pilt, millel on beebi nägu suletud silmadega ja fookuses pikad ripsmed.

Mõnikord võib värv segada ja jäädvustada detailid tugevamaks mustvalgena. Saate kontrollida, kas teie beebist tehtud foto näeb kaameras mustvalgelt parem välja, minnes Pildistiilidesse või saate muuta seda järeltöötluse käigus, kui pildistate RAW-vormingus. Pildistatud kaameraga Canon EOS R objektiiviga Canon RF 35mm F1.8 MACRO IS STM: 1/160 s, f/2.8 ja ISO200. © Helen Bartlett

Objektiivi valik sõltub sellest, millist fotot te soovite teha. Tavalisemate fotode jaoks kasutage fiksobjektiivi, nagu Canon RF 50mm f/1.8 STM, mis tuleb kergesti toime nõrga valgusega keskkondades nagu magamistuba, või portreeobjektiivi, nagu Canon RF 85mm F2 MACRO IS STM, mille kiire iseteravustamine tuleb kasuks liikumise jäädvustamisel (roomamine, söömine).

Kui soovite saada selgeid lähivõtteid oma beebi pisikestest kätest, varvastest, ripsmetest – siis makroobjektiivid nagu ülalmainitud Canon RF 85mm F2 MACRO IS STM, Canon RF 35mm F1.8 MACRO IS STM või Canon RF 24mm F1.8 MACRO IS STM on suurepärane valik.

Üldiselt sobivad tumedates valgustingimustes pildistamiseks fikseeritud fookuskaugusega objektiivid, nagu 50 mm või 85 mm mudelid, kuna need lasevad tänu suuremale avale rohkem valgust sisse. Lisaks võite nendes olukordades, kus laps on aktiivne, kasutada suumobjektiivi. Suum, nagu Canon RF-S 18-150mm F3.5-6.3 IS STM, võimaldab teil hoida last kaadris ka liikumise ajal ning see suurendab tõenäosust, et saate selle lühikese ajavahemiku jooksul ka oma soovitud võtte kätte.

6. Tasa! Jäädvustage vaikselt

Mustanahaline beebitüdruk, kes kannab määrdunudvalgeid villaseid pükse, naeratab unes.

Beebi uneaeg on väärtuslik, nii et ärge äratage teda katikuheliga, kui proovite jäädvustada nende õndsat ilmet. Pildistatud kaameraga Canon EOS 5D Mark II (mille järeltulijaks on 5D Mark IV) ja kaameraga Canon EF 24-70mm f/2.8L II USM © Mellz Photography Ltd

Beebid ehmuvad kergesti ja isegi tugevam signaal või päästikuvajutus võivad neid häirida. Sellisel juhul aitab teid vaikne või täiesti hääletu võtterežiim. Kui teil on EOS-kaamera, näiteks Canon EOS R100, saate stseenirežiimide hulgast valida vaikse võtterežiimi. Teine võimalus on peita päästiku heli rahustava või mängulise muusika abil, olenevalt sellest, millist meeleolu te jäädvustada soovite.

7. Kasutage säriaja prioriteediga režiimi

Must väikelaps kõnnib kaamera poole, käsi kõrgel, nagu sirutaks millegi järele.

Kui pildistate väikelast, veenduge, et teie kaamera on seadistatud liikuva objekti jaoks, muutes režiimiks Tv. Pildistatud kaameraga Canon EOS R100 ja objektiiviga Canon RF 16mm F2.8 STM: 1/100 s, f/3.5 ja ISO1600 © Gary Morrisroe

Tv (Shutter Priority) režiimis saate määrata soovitud säriaja ja kaamera arvutab selle järgi parima ava. See režiim annab teile vabaduse töötada kiiresti ja loominguliselt, ilma et peaksite keset pildistamist seadistamise pärast muretsema. Näiteks peab säriaeg olema piisavalt kiire, et ennetada liikumise hägustumist. Seega on toimetava beebi jäädvustamiseks mõistlik alustada säriaja kiirusega 1/250 sekundit. Seejärel kohandage kiirust vastavalt tegevusele.

Tavaliselt soovite, et teie beebi kogu nägu oleks fookuses, seega on oluline kontrollida, et teie teravussügavus ei oleks liiga madal. Kui valite automaatse ISO, siis saavutate kergesti soovitud säriaja ja ava seaded, kuid pidage meeles, et mida väiksem on ISO, seda parem on pildikvaliteet.

8. Kasutage kaamera sarivõtterežiimi või filmige videoid

Canon EOS R100 kaameraga tehtud video väikelapsest, kes hoiab käsi püsti ja kõnnib kaamera poole.

Arvatavasti pildistate tavaliselt ühe kaadri korraga. Kuid beebide jäädvustamisel on hea mõte kasutada sarivõtterežiimi. Sarivõtterežiim (tuntud ka kui sarivõte) on eriti kasulik siis, kui beebi hakkab ringi liikuma! See aitab teil salvestada kõik beebi äkilised liigutused ja annab teile parima võimaluse jäädvustada see täiuslik hetk, sest tõenäoliselt ei hoia ükski laps teie soovitud poosi kaua.

Veelgi parem – tehke video! Kaameratel, nagu Canon EOS R100 on suurepärane filmi pildistabilisaator ja automaatne teravustamine mis aitavad teil hoida beebi nägu teravana, kui ta teeb esimesi samme teie poole. Sellised hetked väärivad parimat kvaliteeti ja kui pildistate 4K-s saate isegi videomaterjalist pildi teha, et printida oma beebi fotoalbumisse.

9. Katsetage teravustamispunktidega

Sinise teki sisse mässitud imik, kes lebab voodil, oma väikesed roosad jalad fookuses.

Muutke oma kaamera seadeks stseenirežiim Makro või Lähivõte, et jäädvustada beebi imelisi jooni, nagu tema väikesed jalad ja käed, kusjuures kõik muu on taustal hägune. © James Paterson

Tavaliste portreede puhul püütakse fookusesse pildistatava silmad. Kuid beebide puhul võite saavutada tõeliselt vapustavaid tulemusi ka siis, kui seda reeglit mõnikord murrate.

Kuna beebid on nii väikesed, siis nende kehaosad – käed ja jalad – on samuti põnevad pildistamisobjektid. Kui teie kaameral on puuteekraan, nagu nt Canon EOS R10-l, puudutate lihtsalt teravustamiseks ekraani seda osa, kus näete sõrmi või varbaid. Suure ava kasutamisel on fookus suunatud ainult sellele, mida soovite välja tuua, ja kõik muu jääb häguseks.

10. Peegeldage välku

Noor naine pildistab kaamera ja Speedlite'i välklambiga, mis on suunatud küljele ja ülespoole, väikelast, kes istub laua ääres ja on ümbritsetud nende perega.

Olge oma laste fotodega loomingulisem ja katsetage kaameravälise välguga, et lisada rohkem suunavalgust. © Tom Martin

Olukordades, kus soovite valgust juhtida välklambiga, on oluline mitte suunata välku beebi silmadesse, kuna välklambi valgus võib olla väga karm nii suurtele kui väikestele beebidele. Selle asemel kasutage välist välklampi ja peegeldage seda kas lakke või vastasseina. Kui soovite lihtsalt katsetada välklambi kasutamist, saab Speedlite EL-100 kasutada nii kaameras kui ka väljaspool ning see on suurepärane ja soodne valik alustuseks. IKui soovite investeerida kõrgema klassi välkpüssi, siis Speedlite EL-5 on õige tee.

11. Kasutage statiivi

Vanaema, kes hoiab oma lapselast süles ja räägib nendega.

Kui soovite end pildile lisada, võib statiivi kasutades olla lihtsaim viis seda teha. Pildistatud kaameraga Canon EOS R100 ja objektiiviga Canon RF 35 mm F1.8 Macro IS STM: 1/320 s, f/4.0 ja ISO640 © Gary Morrisroe

Portree perest, kus on vanemad ja 3 last, kes kõik istuvad diivanil ja nende taga seinal on õhupallid kirjaga palju õnne sünnipäevaks.

Kui te soovite saada kogu pere pildile, on erilistel puhkudel statiiv ja kaugpildistamise funktsioon õige tee. Pildistatud kaameraga Canon EOS 800D (mille järeltulijaks on Canon EOS 850D) ja objektiiviga Canon EF-S 18-55mm f/3.5-5.6 IS STM: 1/200 s, f/5,6 ja ISO400 © Tom Martin

Kuna beebid teevad ootamatuid liigutusi, siis ei pruugi statiiv tunduda väga hea valikuna, kuid see annab teile vabaduse beebi tähelepanu püüda ning soovitud näoilmeid esile kutsuda.

Statiivi kasutamisel saate ka ise pildile minna ning luua ajatuid ja klassikalisi fotosid, kus teie käed raamivad beebi käsi või jalgu. Pärast seda, kui olete kaamera statiivile kinnitanud, tuleb määrata viiteaeg. Tavaliselt on teil võimalik valida 2- ja 10-sekundilise viivituse vahel. Valige 10-sekundiline viivitus. Saate kasutada ka statiivi koos Bluetooth-kontrolleriga, Canon Tripod Grip HG-100TBR, et teha kaugfotode tegemine ülilihtsaks. Kõigepealt tehke üks proovifoto endast või laske oma partneril või sõbral seista kohas, kus kavatsete ise minna – nii saate teravustamise ja säriseaded õigesti paika panna. Või lihtsalt asuge asendisse ja alustage pildistamist, et saada maksimumi hetkest, mil teie beebil on hea tuju.

12. Kasutage rakendusi

Inimene hoiab kaamerat Canon EOS R100 nutitelefoni kõrval, sama pilt on kuvatud kaamera ekraanile ja telefoni rakendusele Canon Camera Connect.

Võite kasutada rakendust Canon Camera Connect mitte ainult kaugpildistamiseks oma seadmest, vaid ka fotode ja videote edastamiseks, et neid kiiresti pere ja sõpradega jagada.

On palju kasulikke Canoni rakendusi, mis muudavad pildistamise, õppimise ja jagamise lihtsamaks ja lõbusamaks.

Kui teie kaameral on Wi-Fi tugi, siis kasutage tasuta rakendust Canon Camera Connect, et hallata oma kaamerat eemalt oma Androidi või iOS-i seadmest, vältides seeläbi kaamera värinat. Kui kaamera on kinnitatud statiivi külge, saate tänu Live View režiimile samal ajal suhelda beebiga ja jälgida telefonist kaamerapilti. Kui saabub õige hetk, saate päästiku eemalt käivitada. Lisaks sellele saate rakenduse abil importida oma fotod otse telefoni ja kergesti teistega jagada. Isegi mõned algtaseme kaamerad, nagu Canon EOS R100, toetavad automaatset edastamist, nii et saate oma pilte oma mobiilseadmest kohe pärast pildistamist vaadata ja jagada! Sellised teenused nagu image.canon on samuti suurepärane alternatiiv piltide edastamiseks ja pilves talletamiseks, et neid hiljem edasi töödelda ja jagada.

Rakendus Canon Photo Companion pakub personaliseeritud nõuandeid ja ülesandeid, mis vastavad teie kaameramudelile. Teil tuleb vaid vastava viiba ilmumisel valida õige EOS-kaamera ning seejärel kaevuda videoõpetuste, inspireerivate artiklite ja erinevate nõuannete varamusse. Nii on teil võimalus pidevalt areneda ja käigu pealt õppida.

Kui teie peres on laps, võtke kaamera kätte ja asuge jäädvustama kõiki neid väärtuslikke mälestusi ning pidage meeles, et selle asemel, et jätta need SD-kaardile, tasub need välja printida et nad saaksid elada teie kõrval teid pidevalt tagasi tuua nendesse erilistesse ajahetkedesse.

Autorid Jeff Meyer & Agi Wojcik

Seotud tooted

 • Peeglita kaamerad

  EOS R100

  Looge erakordse kvaliteediga piltilusaid mälestusi selle intuitiivse EOS R kaameraga, mis on alati valmis.
 • Peeglita kaamerad

  EOS R10

  Viige oma fotod ja videod järgmisele tasemele, kasutades peeglita EOS R süsteemi kaamerat, mis on varustatud APS-C sensoriga.
 • RF-objektiivid

  RF 35mm F1.8 MACRO IS STM

  Kiire ava ja hübriidse pildistabilisaatoriga 35 mm f/1.8 makroobjektiiv lainurkvõtete ning lähedalt teravustamise jaoks.
 • Standardne objektiiv

  RF 50mm F1.8 STM

  Kompaktne, kerge ja vaikne 50 mm RF-fiksobjektiiv, mis pakub suurt f/1.8 ava – ideaalne teie loomingulise visiooni rakendamiseks.
 • RF-objektiivid

  RF 85mm F2 MACRO IS STM

  RF 85mm F2 MACRO IS STM pakub mitmekülgsust, delikaatset telefotoefekti ja 5-astmelist pildistabiliseerimist – kõike seda kergest ja kompaktsest korpusest.
 • RF-S-objektiivid

  RF-S 18-150mm F3.5-6.3 IS STM

  Lainurgast telefotoni ulatuva fookuskaugusega EOS R seeria APS-C suumobjektiiv, mis on ideaalne reisi-, spordi- ja elustiilifotode tegemiseks.
 • Seotud artiklid

 • PEREFOTOGRAAFIA

  11 nõuannet perefotode jäädvustamiseks

  Lugege Canoni saadiku Helen Bartletti nippe ja nõuandeid suurepäraste pereportreede jäädvustamiseks.

 • LOOMINGULINE PRINTIMINE

  Minu esimene aasta fotodel

  Portreefotograaf Jemella Ukaegbu jagab oma parimaid nippe lapse esimese eluaasta jäädvustamiseks ja säilitamiseks.

 • PEREFOTOGRAAFIA

  Imelihtne hetkede jäädvustamine

  Jäädvustage hõlpsasti kõik igapäevahetked Canon PowerShot PX-iga.

 • PÕHITÕED

  Pildistamine väljaprintimiseks

  Seitse olulisemat nõuannet mälestuste jäädvustamiseks, mida väljatrükina säilitada.