VARUSTUS

4 põhjust, miks korralik kaamera aitab teil paremaid fotosid jäädvusada

Olulised olukorrad on väärt, et neid mäletataks kaunite fotode ja videotega. Lihtsalt kasutatav ja suurepärase pildikvaliteediga EOS R100 on vääriline teie eriliste hetkede jäädvustamiseks.
Canon EOS R100 asetseb puidust laual fotoalbumi peal ümbritsetuna perefotodest.

On siis tegemist sõprade või perega kokkusaamise, olulise sünnipäeva või lapse esimeste sammudega – mõned olukorrad nõuavad jäädvustamiseks enamat, kui nutitelefoni kaamerat.

Kindlasti aga ei taha keegi muretseda lõputult, kuidas suurepärase kvaliteediga pilti või videot jäädvustada. Kaamera Canon EOS R100 suudab automaatfunktsioonide, loovfiltrite ja abistava Loomingulise abi režiimiga teie eest kogu raske töö ära teha nii, et teie saate pöörata kogu tähelepanu sündmusele endale ja olla kindel erakordsete tulemuste saamises.

See on parim võimalik lahendus neile, kes soovivad küll nutitelefoni kasutajasõbralikkust, kuid ka korraliku kaamera suurepärast pildikvaliteeti ja loomingulist paindlikkust. Toome teieni peamised põhjused, miks te peaksite mälestusväärsete hetkede jäädvustamiseks hankima endale korraliku kaamera.

1. Suurepärane pildikvaliteet

Inimene kinnitab kaamerat Canon EOS R100 käsistatiivile, et pildistada sünnipäevatordiga last.

Canon EOS R100 sobib suurepäraselt tõeliselt oluliste hetkede jäädvustamiseks ning annab teile suurte, kõrge kvaliteediga väljatrükkide jaoks vajaliku terava eraldusvõime ja hämmastava detailirikkuse. © Gary Morrisroe

Naeratav pere on kogunenud ümber põlevate küünaldega kaunistatud 65. sünnipäeva torti, mis on jäädvustatud kaameraga Canon EOS R100.

Suurem sensor võimaldab nõrgas valguses paremini pildistada. Pildistatud Canoni kaameraga EOS R100 ja Canoni objektiiviga RF 16mm F2.8 STM: 1/64 s, f/3,5 ja ISO 1600. © Gary Morrisroe

Lõpuks on kõige määravam ikkagi pildikvaliteet. 24,1 MP APS-C sensor kaameras Canon EOS R100 on nutitelefonis leiduvast sensorist oluliselt suurem, mis tähendab vähema müraga teravamaid kujutisi, kuid ka ohtralt detaile, et oleks võimalik pilti kärpida või teha fotodest suuri väljatrükke.

Suurema sensori kogutav täiendav valgus annab teile hämaras valguses jäädvustamisel parema kvaliteediga pildid. Samuti annab see teile suurema kontrolli väljasügavuse üle (kui palju stseenist on teravas fookuses) ja võimaldab teil pildistada tegelikku bokeh'd (taustahägu).

Telefonikaamerad suudavad luua digitaalselt madala väljasügavuse efekti, kuid keerukate stseenide puhul jääb arvutusvõimsus sageli hätta, hägustades koos taustaga ka juuksekarvu või prillide ääri. Veidratest väljalõigetest kuni määrdunud üksikasjani – nutitelefoni sensorid pole lihtsalt võimelised EOS R100 südames asuva suure sensoriga konkureerima.

Vahetatavate objektiividega kaamerana sobib EOS R100 Canoni ulatusliku RF- ja RF-S-objektiivide valikuga, kuhu kuuluvad ka portreede jaoks sobivad lihtsad variandid. Optiline suum, mis kasutab füüsiliseks suurendamiseks elektroonilise suurendamise asemel läätse, annab teile ka palju parema kvaliteediga pildid, kui soovite pulmadel, kooli lõpetamistel või spordivõistlustel toimuvat lähemalt jäädvustada.

2. Abistav tehnoloogia ja automaatrežiimid

Inimene hoiab kaamerat Canon EOS R100, et jäädvustada kahte pereliiget, keda on näha tagant.

Canoni Loomingulise abi režiim võimaldab teil liuguri lihtsa liigutamisega kiirelt taustahägu, eredust ja kontrastsust reguleerida. © Gary Morrisroe

Isegi, kui spetsiaalne kaamera pakub teile juhtimiseks rohkem võimalusi, on teinekord mõnus, kui tehnoloogia asja enda kätte võtab. Kui soovite aga hetke täielikult sisse elada, võimaldavad automaatrežiimid teil lasta kaameral EOS R100 teie eest kogu raske töö ära teha.

Spetsiaalsete stseenirežiimide hulka kuuluvad Portree, Maastik ja Öövõte, kuid ka Vaikne režiim, mis sobib hästi magavate laste või koolietenduste pildistamiseks. Samuti saate fotodele erinevate väljanägemiste andmiseks kasutada loovfiltreid, nagu mustvalge ning kalasilma- ja miniatuuriefekt.

Paremate fotode jäädvustamisel abistamiseks on kaameral EOS R100 laitmatu kompositsiooni jaoks ka ruudustikud ja elektroonilised loodid. Lisaks veel Loomingulise abi režiim oma erinevate efektide, filtrite ja värvi kohandamise tööriistadega, et saaksite fotosid oma stiilile vastavaks redigeerida ja saavutaksite suurepäraseid tulemusi ilma, et peaksite kaamera kõiki keerukaid seadistusi vabalt valdama.

Kui soovite pildistamise kohta rohkem teada saada, on EOS R100 esimene EOS R süsteemi kaamera, millel on režiimijuh ja funktsioonijuhiga valge menüü, mis näitab valitud režiimi või funktsiooni kohta kasulikku teavet.

3. Nõelterav fookus ja aegluubis videod

Naeratav laps sõidab kolmerattalise jalgrattaga naervate vanavanemate vahel, kes istuvad välibasseini ääres. Jäädvustatud kaameraga Canon EOS R100.

Kaameras EOS R100 asuv Canoni protsessor DIGIC 8 võimaldabki seadmel saavutada kõike, alates 4K-video salvestamisest 6,5 k/s sarivõtteni ja palju rohkemgi veel. Pildistatud Canoni kaameraga EOS R100 ja Canoni objektiiviga RF 50mm F1.8 STM: 1/1300 s, f/3.5 ja ISO 400. © Gary Morrisroe

Kätepaar hoiab kaamerat Canon EOS R100, fokuseerides väikelapsele, samal ajal tema poole kõndides.

Kui on aktiveeritud režiim Näotuvastus + jälgimine, fokuseerib kaamera automaatselt kaamerale lähimale silmale. Niivõrd lihtsalt inimesi tuvastava ja neid jälgiva automaatteravustamissüsteemiga võite pildistamisel kindel olla, et pilt ei ole olulisel hetkel kunagi fookusest väljas. © Gary Morrisroe

Canoni protsessor DIGIC 8 käitab paljusid EOS R100 muljetavaldavaid funktsioone. Kahepiksliline CMOS-automaatteravustamise tehnoloogia annab nõelterava fookuse ning režiimid silma automaatteravustamine ja näotuvastus + jälgimine suudavad intelligentselt tuvastada nägu või kaamerale lähimat silma ja keskenduda sellele vähem kui sekundiga. EOS R100 suudab teha seda kõike kuni valgustugevusega -4 EV, mis on põhimõtteliselt võrdväärne kuuvalge ööga.

Lisaks 4K-video jäädvustamise võimele suudab EOS salvestada ka Täis-HD videoid kiirusega 60 k/s (HD kiirusega 120 k/s). Sellise kõrge kaadrisagedusega jäädvustamise võime tähendab, et teil on võimalik videot aeglustada ja luua aegluubis videoid, mis selliseid erilisi hetki veel enam esile toovad.

4. Nutitelefonide ja pilveteenustega ühenduvus

Inimene hoiab kaamerat Canon EOS R100 nutitelefoni kõrval, sama pilt on kuvatud kaamera ekraanile ja telefoni rakendusele Canon Camera Connect.

Rakendus Canon Camera Connect muudab fotode ja videote pereliikmetele ja sõpradele jagamiseks nutitelefoni või tahvelarvutisse edastamise kiireks ja lihtsaks.

Kaamerat esmakordselt kätte saades laadige kindlasti alla ka rakendus Canon Photo Companion, mis juhatab teid läbi kaamera seadistamise, funktsioonide ja omaduste.

KaameraCanon EOS R100 erilisus seisneb võimes toimida ühiselt koos teie nutitelefoniga, mis võimaldab teil rakendada enda teenistusse mõlema seadme parimad omadused. Kaameraga EOS R100 saate jäädvustada professionaalsema välimusega kujutisi ja videoid ning laadida need tasuta rakendusega Canon Camera Connect oma nutitelefoni, et sealt edasi oma sõprade ja perega jagada või sotsiaalmeediasse postitada.

Canon Camera Connect võimaldab teil ka kaamerat EOS R100 eemalt nutitelefoni kaudu juhtida, mis on kasulik, kui soovite inimesi grupipildiks kokku saada.

EOS R100 ühildub ka Canoni veebisalvestusplatvormiga image.canon – kaamerasse sisseehitatud Wi-Fi-ühendus tähendab, et saate pildid turvaliseks talletamiseks pilve üles laadida ja sotsiaalmeediasse jagada.

Vaid 356 g kaaluv Canon EOS R100 on üks kergemaid vahetatavate objektiividega kaameraid – lihtne kaasa haarata ja piisavalt väike, et igale poole endaga kaasa võtta. Lihtne ja intuitiivselt kasutatav kaamera on teie nutitelefonist suur samm edasi, võimaldades teil olulisi eluhetki erakordselt kõrge kvaliteediga. Nii, et kui on vaja jäädvustada tähtsaid mälestusi, tehke parem korralik foto ja ärge leppige vaid lihtsa pildiga.


Autorid: Jeff Meyer ja Sarah Bakkland

Seotud tooted

Seotud artiklid

 • Inimene hoiab kaamerat Canon EOS R100, et jäädvustada kahte pereliiget, keda on näha tagant.

  FOTOGRAAFIA PÕHITÕED

  Kuidas fotograafiaga alustada

  Soovite nutitelefonilt kaamerale üle minna? Meie algajatele mõeldud fotograafiajuhendis on kõik vajalik alustamiseks.

 • Kolm Canoni RF-objektiivi – RF 35 mm F1.8 MACRO IS STM, RF 50 mm F1.8 STM ja RF 85 mm F2 MACRO IS STM – puitpinnal, mille taustal on oranž sein.

  FOTOGRAAFIA PÕHITÕED

  Kuidas objektiivi valida

  Kõik, mida peate objektiivide kohta teadma, alates objektiivide tüüpidest kuni funktsioonideni, millega arvestada.

 • RF 135mm F1.8L IS USM

  FOTOGRAAFIA PÕHITÕED

  Kuidas luua suurepärast bokeh-efekti

  Järgige neid nõuandeid ja nippe ning looge ilusa taustahäguga pilte.

 • PÕHITÕED

  Pildistamine väljaprintimiseks

  Seitse olulisemat nõuannet mälestuste jäädvustamiseks, mida väljatrükina säilitada.