VIDEOBLOGIMINE

Tehnikad, mis aitavad teie sisu täiustada

Teistest eristuva sotsiaalmeediasisu loomine ei pea nii keeruline olema. Lugege neid pildistamis- ja filmimisalaseid nõuandeid ning täiustage oma postituste sisu.
Siniste patsidega noor naine filmimas ennast käsistatiivile kinnitatud kaameraga, seistes raudtee ääres.

Sotsiaalmeedia platvormid on täis inimesi, kes soovivad, et nende loomingut märgataks. Aga kuidas luua postitusi, mis püüaksid inimeste tähelepanu?

Kui kuulata nelja artisti, kes võtsid osa Canoni koostöökampaaniast Crew Create, on selleks vaja kolme asja: kirg oma loomingu vastu, soov oma loomingu piire avardada ja hea kvaliteet.

Kaks esimest sõltuvad teist enesest, aga viimase juures tulevad abiks fotograafia- ja filmimisalased nõuanded, millest võidavad nii algajad kui ka kogenud sisuloojad.

1. Hankige käes hoitav statiiv

Siniste juustega naine istumas sülearvuti ees, samal ajal kui väikesele statiivile kinnitatud Canoni kaamera teda filmib.

Kaameraga videoblogimine on klassikaline tehnika, mis on veelgi lihtsam tänu Canoni parimatele videoblogimise kaameratele, nagu Canon EOS M50 Mark II, mis on varustatud muudetava nurgaga ekraaniga ja kallutatava puuteekraaniga, või Canon PowerShot G7 X Mark III, mis võimaldab teil ennast filmides jälgida. Käsistatiivi soetamine aitab aga kvaliteeti veelgi tõsta. Statiiviga saab proovida uusi mugavaid kaameranurki ja täiustada oma salvestuse kvaliteeti. Canoni käsistatiivi HG-100TBR kallutamisnurk võimaldab jäädvustada ka vertikaalselt, mis on ideaalne Instagrami lugude või TikToki videote tegemiseks. Lisaks tagab pikem käsiulatus ilusama salvestusnurga ja ühtlasema tulemuse.

Canoni käsistatiiv HG-100TBR töötab ka statiivina, pakkudes loomingulist paindlikkust ning stabiilsust, mis on vajalik kogupikkuses jäädvustatavate fotode, õppevideote või lainurkvõtete jaoks, mis hõlmaksid teie ümbrust või sõpru. TikToki staar ja tantsija Nifè kasutab seda statiivi mitmesuguse sisu tootmiseks, sidudes statiivi sisseehitatud Bluetoothi pulti tihtipeale kaamera EOS M50 Mark II taimeriga.

„Mõnikord ma jäädvustan käest hoides, aga teinekord pean ma kaamera paika panema ja ise veidi tahapoole liikuma. Näiteks siis, kui mul on vaja, et ka minu ülakeha või kogu keha pildile jääks. Mul peab olema võimalus stseenis ringi liikuda ja enne filmimise alustamist õigesse asendisse minna,“ rääkis ta. „Pult on väga mugav. Tänu sellele on minu videod lühemad. Ma ei pea algust välja lõikama või muusikat uuesti käima panema, sest lugu algas juba tükk aega tagasi.“

2. Aegluubis filmides ei jää te ilma ühestki hetkest

Inimene filmimas neoonvärvides maasikagrafitit, kasutades Canoni kaamerat PowerShot G7 X Mark III.

On väga oluline, et näitaksite oma jälgijatele võimalikult palju detaile. Seepärast pakuvadki parimad sisuloojatele mõeldud kaamerad aegluubis salvestust. Kasutage aegluubis videorežiimi dramaatilisuse lisamiseks või põnevuse tõstmiseks, et vaatajad ei jääks ilma ühestki olulisest hetkest.

Canon PowerShot G7 X Mark III suudab videorežiimis salvestada 120 kaadrit/s täis-HD-s. 120 kaadrit/s aegluubis salvestamine loob automaatselt 30 kaadrit/s video, mis on neli korda aeglasem kui päriselt filmitu. Fat Cap Sprays kasutas seda tehnikat erksate värvilaikude ja ilusate kunstitööde jäädvustamiseks.

„Inimesed hindavad head kvaliteeti ja seda, et värvid ekraanilt samamoodi silma torkavad kui tänavapildis,“ selgitas ta. „Kui ma neoonvärve pihustan, muutub kõik väga tolmuseks. See on nagu suur leek. PowerShot G7 X Mark III jäädvustab kiirusel 120 kaadrit/s, mis võimaldab mul jäädvustada neid imelisi tolmuseid leeke. Ma saan näidata oma detailirohkeid kunstitöid ja ka protsessi.“

3. Säilitage teravus koos automaatteravustamise jälgimisega

Murule asetatud Canon EOS R6 koos sellele kinnitatud mikrofoniga. Lisaks on taustal näha trikki tegevat jalgpallurit.

Selguse ja kvaliteedi säilitamiseks rakendage oma kaamera automaatteravustamissüsteemi.

Canon EOS RP ja Canon EOS R6 on mõlemad varustatud kahepikslilise CMOS-automaatteravustamisega ning näo ja silmade jälgimisega, mis on suurepärane, kui on vaja filmida ennast üksi või siis kiiret tegevust. Lubage oma kaamera automaatteravustamise paneelil video servoteravustamine, mis suudab hoida pidevat teravust. Kui aktiveerite näo ja silmade tuvastuse, hakkab teie kaamera automaatselt kaadris olevaid nägusid tuvastama, teravustama ja jälgima. Lisaks saab objekte jälgida vaid ühe nupuvajutusega puuteekraanil.

Jalgpallioskusi teistega jagav vlogija Ewan Baggott (ehk EABSkills) kasutas oma Canoni kaamerat EOS R6, mis suudab jälgida teravustamispunkte kuni 100% ulatuses. See aitas hoida meest fookuses ka siis, kui ta kiiresti ringi liikus.

„Minu jaoks on kõige olulisem automaatteravustamine,“ rääkis ta. „Tavaliselt liigun ma väga kiiresti ja minu löögid on suunatud nii paremale, vasakule, ette kui ka taha. Ma võin küll pidevalt liikuda, aga kaamera suudab hoida mind alati fookuses.“

4. Personaliseerige igat fotot

Ei tasu unustada, et oskused on sama olulised kui video ise, seega postitage oma sotsiaalmeediasse sellist sisu, mis peegeldaks teie loomingulisust.

Kõikides Canoni EOS-kaamerates on olemas kohandatud pildistiilid, mis võimaldavad luua isikupärasemaid pilte. Laadige alla või looge kohandatud pildistiile, seejärel laadige need üles oma kaamerasse ja looge ainulaadseid pilte.

Auhinnatud Briti muusik ja produtsent Jack Garratt armastab enda väljendamist läbi fotograafia ja ta kasutab fotode isikupärastamiseks pildistiile. „Ma olen loonud Canoni kaameras EOS RP ühe pildistiili: mustvalge eelseadistuse, mis muudab iga foto imeliseks. Ma pildistan väga palju ka oma koera ja iga pilt, mis ma temast teinud olen, näeb välja nagu Annie Leibovitzi looming,“ rääkis ta.

5. Kasutage fookuskaugust lisaks suumimisele ka muude asjade jaoks

Valge džempriga noor mees kohandamas oma kaamera sätteid.

Lisaks sisse ja välja suumimisele saab fookuskaugusega mängides ka loomingulisi pilte jäädvustada. Loodava sisu tunnetuse muutmiseks tuleb teil valida lihtsalt õiges pikkuses objektiiv.

Fookuskaugus mõjutab oluliselt seda, millise kunstilise tunnetusega teie pilt on. Saate katsetada erinevate objektiividega ja vaadata, millist mõju need pildi atmosfäärile jätavad.

Lainurkobjektiivid mõjutavad vaataja kauguse tunnetust, suurendades esiplaanil olevad subjekte ja näiliselt ka stseenisügavust. Selle tulemuseks on personaalsem atmosfäär, mis tekitab vaatajas tunde, nagu oleks ta teiega samas ruumis – ideaalne näiteks üksinda tehtavate õppevideote jaoks.

Telefotoobjektiivid pakuvad kitsamat vaatevälja, mis toob objektid vaatajale lähemale, ja tihendatud pildisügavust. Tagasihoidlikumad telefotoobjektiivid, nagu 85 mm, ühtlustavad subjektide nägusid, ning pikemad telefotoobjektiivid sobivad näiteks jalgpallitrikkide filmimiseks. Lisaks tihendavad need kaugust ja loovad madalama väljasügavuse. Selleks hägustatakse tausta, mis omakorda aitab fookuses olevatel objektidel otsekui lähemal paista. Kasutage pikemaid objektiive, et kontrollida oma keskkonda ja hägustatud tausta abil olulisi objekte esile tuua.

Koos Canoni kaamera EOS R6 ja Canoni objektiiviga RF 24-240mm F4-6.3 IS USM kasutab Ewan telefotoobjektiivi pildi tihendamise omadust, et kadreerida ennast värava taustal. „Ma viin kaamera hästi taha,“ selgitas ta. „Panen selle keskjoonele ja seejärel suumin sisse 200 mm peale. Nii saavutan ma ilusa väljasügavuse.“

See aitab tagada ilusa tulemuse ning kaitsta kaamerat jalgpallitrikkide eest.

6. Tehke otseülekandeid

Noor habemes mees istumas sinepikarva diivanil ja panemas Canoni kaamerat filmimiseks üles.

Selleks et saada edukaks sisuloojaks, on väga oluline oma publikuga reaalajas suhelda. Lisaks võimaldab see jagada oma loomingu protsessi. Paljudes Canoni peeglita kaamerates ja digipeegelkaamerates saab kasutada Canoni tarkvara EOS Webcam Utility, mis võimaldab teha otseülekannet läbi PC või Maci. Teie kaamera on otsekui värav, mille kaudu saate oma publikuga suhelda, seega proovige see kindlasti järele.

„Ma otsin pidevalt erinevaid viise, kuidas ma saaksin oma muusikat ülejäänud maailmaga jagada. Kõige parem, kiirem ja lihtsam viis on olnud otseülekannete tegemine,“ rääkis Jack, kes kavatseb kasutada Canoni kaamerat EOS RP oma fännidega suhtlemiseks. „See on pannud mind mõtlema võimalustele, kuidas ma saaksin rohkem otseülekandeid teha, eriti enda stuudiost.“

Kui soovite lugeda lisaks, milliseid Canoni seadmeid meie neli artisti kasutasid ja miks just neid, siis vaadake siia.


Autor: Peter Wolinski

Seotud tooted

Seotud artiklid

 • Muusik, tantsija ja jalgpallur seismas seina kõrval, mida kaunistab grafiti-öökull.

  VIDEOBLOGIMINE

  Üks loominguline koostöö

  Neli Canoni seadmetega varustatud kunstnikku ühendasid oma erinevad oskused, et luua üheskoos üks äge lühifilm.

 • Foto käes hoitava stabiliseerija külge kinnitatud Canoni kaamerast PowerShot G7 X Mark III, mis on asetatud seina äärde spreipudelite kõrvale.

  VIDEOBLOGIMINE

  Parim varustus sisuloojale

  Avastage, milliseid seadmeid need neli väga erinevat sisuloojat kasutasid ja kuidas see varustus aitas nende sisu järgmisele tasemele viia.

 • Naine seadmas sülearvuti kõrvale oma Canon PowerShot G7 X Mark III, et oma elutoast joogatunde filmida.

  KOMPAKTKAAMERAD

  Parim kompaktkaamera sisu jaoks

  Avastage, kuidas PowerShot G7 X Mark III aitab teil oma igapäevaelus oma loomingulise sädeme valla päästa.

 • VIDEOBLOGIMINE

  Reisivlogimine ülilainurkobjektiiviga

  Reisivlogija Chloe Gunning jäädvustab linnavaateid Canon RF 16 mm F2.8 STM objektiiviga.