A water droplet on a flower stem, reflecting a flower head.

MAKROFOTOGRAAFIA

Loominguline makrofotograafia: jäädvustage veetilkades peegelduvaid lilli

Katsetage lillefotograafias uusi võtteid ning looge makroobjektiivi ja valguse murdumise abil vapustavaid fotosid. Veetilgad annavad suurepärase võimaluse jäädvustada selles peegelduvaid detailseid subjekte. Selle tehnika jaoks on teil vaja makroobjektiivi ning ideaalis ka statiivi ja kaugpäästikut. Kui teil on Wi-Fi ühendusega kaamera, nagu Canon EOS 90D, saate kasutada oma nutitelefoniga rakendust Canon Camera Connect, mille abil saate oma võtte üles ehitada ja seejärel katiku eemalt käivitada. Kui tahate valguse üle suuremat kontrolli, võite kasutada välist välklampi, valides meie Canoni Speedlite’i välkude seast.

Seadistamine

Selle lihtsa tehnikaga saate jäädvustada tõeliselt väljapaistvaid kaadreid, kus õrnadest veetilkadest peegelduvad detailirohked subjektid.

Seda tehnikat saab kasutada nii väljas (kui see on võimalik) kui ka sees. Kui jäädvustate siseruumides, saate valgust paremini kontrollida ja tuul ei tule teie tilkasid segama. Lisaks ei pea te vara üles ärkama, et hommikuudus pildistama minna!

Lisaks makroobjektiivile ja statiivile, mis hoiab teie kaamerat paigal ja ennetab selle värisemist, vajate ka lilli ja natuke glütseriini (saate seda apteegist, toidupoe küpsetamistarvikute vahekäigust või veebipoest), et luua püsivaid ja peegelduvaid tilkasid. Samuti on teil vaja eredat valgusallikat – kas akent või kaameravälist Canoni Speedlite’i välklampi.

Suurendus

A Canon EF 100mm f/2.8L Macro IS USM lens.
Selle tehnika jaoks sobib mis tahes makroobjektiiv – sellel lehel olevad fotod on jäädvustatud Canoni objektiiviga EF 100mm f/2.8L Macro IS USM, kuid teine hea alternatiiv on Canon EF-S 60mm f/2.8 Macro USM, mis sobib APS-C-sensoritega digipeegelkaameratele.

Maksimaalse suurenduse saavutamiseks kasutage oma makroobjektiiviga minimaalset teravustamiskaugust. Isegi elusuuruses või 1 : 1 suurenduse korral paistavad veetilgad kaadris väikestena, seega peate neid järeltöötluses pisut kärpima. Objektiiv tuleb asetada võimalikult tilkade lähedale, et see ei tekitaks pildile varjusid. Kui kasutate tuld või Canoni Speedlite’i välklampi, saate valguse suunda ise kontrollida. Varjude vältimiseks võib kasutada ka sisseehitatud Macro Lite’i välklambiga makroobjektiivi, nagu Canon EF-M 28mm f/3.5 Macro IS STM või Canon EF-S 35mm f/2.8 Macro IS STM.

Tilkade lisamine

Seotud artiklid
Swirling multicoloured patterns of soap in water.

MAKROFOTOGRAAFIA

Abstraktne makrofotograafia: seebimullide jäädvustamine

Avastage, kuidas jäädvustada efektseid ja värvilisi abstraktseid seebimulle, järgides seda lihtsat sammsammulist juhendit.

Papercraft landmarks

MAKROFOTOGRAAFIA

Makrotoidufotograafia

Canoni makroobjektiiv võimaldab luua huvitavaid toiduabstrakte.

Macro photography tips and techniques

MAKROFOTOGRAAFIA

Makrofotograafia näpunäiteid

Lihtne makrofotograafia – avastage parimad seadmed, nõuanded ja tehnikad.

Ava prioriteediga (Av) režiimis jäädvustamine tähendab seda, et teil on võimalik väljasügavust paremini kontrollida. Kuid olge valmis katsetama erinevaid ava väärtuseid, et muuta seda, mis jääb fookusesse ja mis mitte. Liigutage lille lähemale, et muuta veetilgas olevat kompositsiooni, ja kasutage väljasügavuse eelvaate nuppu, et vaadata, millise efekti see teie võttele annab.

Kui kasutate vee asemel glütseriini, saavutate läikivamad ja viskoossemad tilgad, mis püsivad ka kauem, andes teile rohkem aega ideaalse pildi saavutamiseks. Lisaks võimaldab kiirem säriaeg jäädvustada väiksemas ajavahemikus rohkem pilte. Kasutage glütseriinitilga tegemiseks nõela või hambaorki. Nii saate luua täpselt nii palju tilkasid, kui ise soovite, ja asetada need soovitud kohtadesse. Kasutage erinevas suuruses tilkasid ja tilkade kogumikke, et luua loomingulisi kompositsioone.

Tehnika

Jäädvustage suure avaga – see aitab muuta tausta hägusaks ja samas hoida veetilgad teravas fookuses.

Teravustage tilkasid käsitsi ja liigutage lille lähemale, kuni selle peegeldus vedelikus selgeks muutub. Kasutage ava prioriteediga (Av) režiimi, et kontroll väljasügavuse üle oleks täpsem, ja alustage ava väärtusega f/8. Nipp seisneb selles, et taustal olevat lille tuleb hoida hägusana, samal ajal kui selle peegeldus paistab teravana. Seega olge valmis muutma nii lille asukohta kui ka ava väärtust. Tilkade teravuse säilitamiseks hoidke kaamerat nendega paralleelselt.

Teravuse parandamiseks jäädvustage reaalajavaate režiimis, et vältida peegli liikumisest tingitud kaamera häirimist, ning kasutage pildi tegemiseks kaamera viiteaega, kaugpäästikut või nutitelefonisse installitud rakendust Canon Camera Connect (kui teie telefon seda toetab). Kui soovite täiendavaid nõuandeid selle kohta, kuidas makrofotograafias esimesi samme teha, või lugeda lisa inspireerivate tehnikate kohta, laadige alla rakendus Canon Photo Companion (saadaval nii iOS-i kui ka Androidi seadmetele).


Autorid: Marcus Hawkins ja Tamzin Wilks

Seotud tooted

Seotud artiklid

Osast Saage inspiratsiooni leiate kasulikke fotograafia näpunäiteid, ostujuhiseid ja põhjalikke intervjuusid. Seal on kõik, mida vajate parima kaamera või printeri leidmiseks ja oma uue idee elluviimiseks.

Tagasi nõuannete ja tehnikate juurde