PRINTIMINE

Fotode töötlemine printimiseks

Teie samm-sammuline juhend fotode printimisel parimate tulemuste saavutamiseks.
Naine hoiab ühes käes pakki Canoni printeripaberit ja uurib enda ees laual olevaid fotoprinte, mille kõrval on avatud sülearvuti. Tagaplaanil on näha Canoni printerit.

Fotoprindid sobivad suurepäraselt kingitusteks ja mälestusesemeteks. Saate kasutada oma fotosid õnnitluskaartide, kalendrite ja kodukaunistuste loomiseks, koostada albumeid või isikupärastada oma esemeid lemmikpiltidest tehtud kleebistega. Fotoprindid aitavad säilitada ka püsivaid mälestusi reisidest, perekondlikest koosviibimistest või teie perekonna tähtsamatest sündmustest.

Saate valida mitmete printimiseks mõeldud rakenduste vahel. Canoni Easy-PhotoPrint Editor võimaldab kaartide ja kalendrite jaoks pilte redigeerida, kärpida, muuta tausta, lisada teksti või raame ning kasutada paljusid muid loomingulisi tööriistu, nagu mallid, templid ja sümbolid, et oma pilte täiustada ja seejärel välja printida. Rakendus Canon PRINT lihtsustab ka mitmesuguste printimisprojektide teostamist, avardades seeläbi loominguliseid võimalusi.

Lisaks loomingulisusele ja isikupärase tooni lisamisele on oluline, et prindid oleksid võimalikult kvaliteetsed, teravate detailidega, rikkaliku toonivahemiku ja tõetruude värvidega. Siinkohal keskendume sellele, kuidas optimeerida teie pilte, kasutades Canoni Digital Photo Professional (DPP) tarkvara või teie eelistatud töötlemistarkvara, et saada printimisel parimaid tulemusi.

Sülearvuti on lahtiselt laual, ekraanil on tarkvara Canon Easy-PhotoPrint, Canoni paber vasakul ja Canoni printer paremal.

Canoni Easy-PhotoPrint Editoriga on lihtne lisada oma fotodele teksti, raame, mustreid ja muid loomingulisi nüansse enne nende printimist ühilduvate PIXMA ja MAXIFY printeritega. Sellel on isegi ühe klõpsuga kasutatav automaatne fotokorrigeerimise tööriist, mis on mõeldud fotode printimiseks optimeerimiseks.

Mees hoiab käes väljatrükki fotost Grand Canalist Veneetsias, taustal laual on Canoni printer.

Valige paberitüüp, mis annaksid õiglaselt edasi teie fotosid perereisidest erilistesse kohtadesse ja tagaks, et valmistate mälestuse, mida hindate.

Printeri valimine

Millist printerit peaksite kasutama? Kui olete printerit ostmas, tutvuge meie juhenditega parimate Canoni printerite kohta fotode printimiseks ja printerite kohta igaks otstarbeks. Hetkel eeldame, et kasutate head üldotstarbelist tindipritsprinterit.

Siiski tasub meeles pidada, et värvid jäävad loomulikumad, kui kasutate printerit, millel on rohkem kui neli põhilist tindivärvi. Näiteks Canon PIXMA TS8750 seeria printeris kasutatakse kuut eraldi kassetti, sealhulgas viit värvainepõhist tinti, mis tagavad suurepärase fotokvaliteedi ning täiustatud värviruumi ja toonivahemiku. Tõeliselt suurejooneline Canon PIXMA PRO-200, mis kasutab kaheksat üksikut värvainepõhist tindikassetti, pakub professionaalse kvaliteediga suureformaadilist A3+ printimist võrdlemisi taskukohase hinnaga.

Paberi valimine

Olenemata sellest, millist printerit kasutate, tuleb valida sobiv paberitüüp, mis sobib pildi iseloomu ja soovitud printimistüübiga. Üldiselt toetavad läikivad fotopaberid, nagu Canoni GP-501 läikiv fotopaber, laiemat toonivahemikku kui mattpaberid, mistõttu on need hea valik erksate, fotolabori kvaliteediga värvifotode jaoks. Matid paberid, nagu Canoni MP-101 matt fotopaber, sobivad suurepäraselt meeleolukamate, madala kontrastsusega piltide jaoks, eriti just mustvalgete piltide puhul. Puuvillasel kangal põhinevad lõuend- ja kunstipaberid on saadaval erinevate tekstuuride ja viimistlustega ning sobivad suurepäraselt meeldejäävaks kingituseks või unikaalseks kaunistuseks.

Põhiline on see, et erinevatel printimismaterjalidel on erinevad tindi imavuse ja peegelduvuse omadused, mistõttu on tähtis kasutada printimisel õigeid määranguid. Lisaks sellele tuleks parima tulemuse saavutamiseks pidada silmas oma kasutuseesmärki ja optimeerida kujutis vastavalt sellele materjalile, millele prindite.

Kasutaja hoiab ühes käes fotoprinti koos sülearvutiga, millel kuvatakse sama sündmuse fotosid. Sülearvuti mõlemal pool laual on veel rohkem fotoprinte.

Viimased sülearvutid kipuvad kujutama värve liiga jahedalt (liiga siniselt) ning nende kontrastisuhe on kuni miljon ühele - tuhandeid kordi suurem kui fotoprintides. Et ekraanil kuvatu ja prindituna saadav tulemus oleks parem, vähendage ekraani heledust ja kalibreerige värvitoone. Esmalt kohandage ekraanil kuvatav valge värvus vastavalt kasutatava paberi valgele värvusele.

Värvihaldus

Enne fotode töötlemist on soovitatav võimalusel oma monitor kalibreerida. See võimaldab printimistöid paremini ühtlustada ekraanil kuvatuga, vältides sellega aeganõudvat ja tarbetut katse-eksitusmeetodit. Kõige tõhusam on kasutada selleks kalibreerimiskomplekti, kuid kui see on vaid aeg-ajalt tehtava fotoprindi jaoks liiga suur investeering, leiate siit mõned kiired lahendused, mida proovida.

Esiteks on väga tavaline, et prindid näevad liiga tumedad välja lihtsalt seetõttu, et teie monitor näitab varjualadel rohkem detaile, kui on võimalik printida. Kaasaegsed ekraanid toetavad palju suuremaid heledusvahemikke kui prindid, kusjuures kontrastisuhe on tavaliselt vähemalt 1000:1 ja sageli palju suurem. Võrdluseks: parim läikiv fotopaber võib saavutada 200:1 kontrastisuhte kõige tumedama musta ja kõige heledama valge vahel, samas kui mattpaberil võib see olla ainult 100:1. Et saada ekraanil täpsem mulje printimisel saadavast tulemusest, vähendage lihtsalt oma monitori heledust.

Teiseks kipuvad kaasaegsed LCD-ekraanid olema liiga sinised, eriti kui need on uued (värvid muutuvad sageli soojemaks - kollasemaks - kui ekraan vananeb). Selle parandamiseks valige Windowsis Sätted > Ekraan > Kuvatava värvi kalibreerimine. Macis avage menüü Help (Abi) ja otsige Display Calibrator Assistant (Kuva kalibreerimise assistent). Ekraanidel on tavaliselt vaikimisi valge punkti (värvitemperatuuri) määranguks D65 või 6500K - proovige muuta see D50 või 5000K. Või veelgi lihtsamalt, seadistage valge punkt nii, et valge ekraanil vastaks prinditava paberi valgele värvile valgustustingimustes, milles seda vaadatakse - ja jälgige, et ekraani heledus ei petaks teie silmi.

Lõpuks vaadake üle oma värvi määrangud. DPP tarkvaras valige Tööriistad > Eelistused ja klõpsake Värvihaldus. Ärge muretsege esimese valiku, Töövärviruumi , pärast - professionaalsed fotograafid pildistavad mõnikord laiemas Adobe RGB värviruumis, kuid kui teie kaadrid on sRGB, siis ei ole nende muutmisest praktilist kasu. Valige Printimisprofiili hüpikaknas printer, mida te kasutate. DPP rakendab värvihalduse kasutades neid toetavate printerite jaoks ICC-profiile, mis sisaldavad seadmete täpseid värvivõimeid ja võimaldavad paremat värvitäpsust.

Selle kõrval valige sätte Renderduse eesmärk ja Suhteline kolorimeetria. See määrang tähendab, et kui pilt sisaldab värve, mis jäävad väljapoole printeri värvigammat või värvivahemikku, teisendatakse need lähimateks prinditavateks värvideks, kuid ülejäänud pilti ei muudeta. Kui valite sätte Tunnetuslik, siis kohandatakse kõik pildi värvid nii, et nende omavaheline suhe säiliks, ning sageli juhtub, et värvipildid kahvatuvad ja tunduvad tuhmid. Värvid muutuvad üldiselt vähem, kui kasutate suhtelise kolorimeetria valikut.

Kuvatõmmis Canoni DPP tarkvarast, kus parandatakse foto heledust. Fotol on näha kallistavat noorpaari.

Canoni Digital Photo Professional (DPP) tarkvara pakub ulatuslikumaid võimalusi kui nutitelefoni rakendused, võimaldades näiteks konkreetsete värvide sihipärast reguleerimist, kasutades iga värvivahemiku jaoks värvitooni, küllastuse ja heleduse liugureid.

Töötlemise põhitõed

Kui alustate RAW-failiga, mis sisaldab kõiki sensori poolt jäädvustatud värvi- ja tonaalseid andmeid, on teil rohkem võimalusi töötlemiseks. Kui te aga ei ole pildistanud RAW-faili, võite siiski kasutada DPP tarkvara oma pildi printimiseks täiustamiseks (kuigi mõned tööriistad ja valikud ei ole sel juhul kättesaadavad). Kui alustate TIFF- või JPEG-formaadiga, on hea tava töödelda pildi koopiat, et säilitada originaal.

RAW-failide puhul on kõigepealt hea parandada optilised kõrvalekalded DPP tarkvara Digitaalse objektiivi optimeerija abil (kui kasutasite toetatud kaamerat ja toetatud objektiivi) või Objektiivi korrigeerimise paneeli tööriistadega, millega saab parandada selliseid vigu nagu viirutus ja objektiivi moonutused. JPEG-failide puhul on kaamerasiseselt rakendatud mitmesuguseid objektiivi korrektsioone.

DPP 4.17 versioon sisaldab Neural Network Image Processing funktsiooni (vajalik tellimus), mis kasutab masinõppega tehisintellekti, et iga pildi erinevaid alasid nutikalt analüüsida ja rakendada valikulisi täiustusi vastavalt pildi sisule. See võimaldab täiustada detaile, rakendada tõhusamat müravähendust vähem detailsetes piirkondades ning korrigeerida objektiivi ebatäiuslikkusest tingitud vigu ja moonutusi. Kui prindite fotosid sageli või kui soovite printida kaadreid olulistest, kord elus toimuvatest sündmustest, näiteks pulmadest, siis tasub kaaluda tellimuse soetamist.

Kuvatõmmis Canoni DPP tarkvarast, kus on avatud ennast valmis sättiva pruudi foto. Alasäritatud alad on märgitud sinise värviga ja ülesäritatud alad punase värviga.

DPP tarkvaras on väga kasulik ülesärituse ja varjude hoiatusekraan, mis hoiatab teid lõikumisohus alade eest (tonaalsete detailide kadumisest). Punane ruudustik näitab heledaid alasid, mis võivad printimisel jääda eristuseta valgeks, ja sinine ruudustik näitab varjualasid, mille puhul on oht, et need prinditakse ilma eristatavate detailideta. See kuva aitab teil teha asjakohaseid heleduse ja toonide kohandusi.

Kärpimine ja kompositsiooni lihvimine

Järgmiseks mõelge oma pildi kompositsioonile. Kui plaanite printida originaalpildist erineva kuvasuhtega, näiteks ruudukujulise 1x1-portree või laia 16x9-maastikupildi, siis kärpige, et tagada soovitud kaader ja et tähtsaid pildielemente ei jääks välja. Saate kärpida ka loomingulise efekti saavutamiseks, kas siis soovimatu või häiriva osa eemaldamiseks või mõnele elemendile tähelepanu koondamiseks. Saate pilti pöörata, et muuta see huvitavamaks või tasandada kallutatud silmapiiri.

Kompositsiooniprintsiibid, näiteks kolmandike reegel, aitavad teil kujundada tõhusalt pilku suunava kaadri. Portree puhul võib väiksemaks kärpimine lisada mõjusust, kuid tavaliselt on kõige parem vältida objekti paigutamist otse kaadri keskele - asümmeetrilised kompositsioonid näevad dünaamilisemad välja.

Hoiduge pildi kärpimisest väga väikesele alale, mis ei pruugi sisaldada piisavalt detaile rahuldava väljatrüki jaoks. Sellegipoolest on Canon kasutusele võtnud läbimurdelise Neural Network Upscaling Tooli funktsiooni (vajalik tellimus),1 mis suudab pildi eraldusvõimet kahekordistada ja saavutada palju realistlikumaid tulemusi kui tavaliste kvaliteedi tõstmise funktsioonidega. See Canoni süvaõppe pilditöötlustehnoloogia toel töötav tööriist võib olla ideaalne, kui fotot on tugevalt kärbitud või kui sellel lihtsalt ei ole piisavalt piksleid suureformaadiliseks printimiseks.

Alternatiivina võiks häirivalt detailirohke tausta kärpimise asemel kaaluda selle hägusaks muutmist. Nüüd võiksite edasi liikuda loomingulisemate muudatuste tegemisega, näiteks korrigeerides värvitoone DPP valge tasakaalu reguleerimise funktsiooniga, retušeerides iluvigu või soovimatuid detaile või kasutades filtreid ja pildi stiile kiireks ja lihtsaks stiliseerimiseks. Näiteks saate muuta pilti nii, et see näeks välja nagu oleks pildistatud vana ühekordse kaameraga, või anda pildile näiteks vanaaegse seepia viimistluse ja palju muud.

Kuvatõmmis Canoni DPP tarkvarast, millel on näha histogrammi ja muid valikuid Gammakorrigeerimise tööriistapaneelil.

Kui teie pilt tundub DPP Gammakorrigeerimise tööriistapaneelil liiga tume või liiga tuhm, proovige selle kiireks korrigeerimiseks klõpsata histogrammi kohal asuvat nuppu Auto (A). Jälgige, et histogramm ulatuks vasakult paremale ja kahaneks mõlemas otsas. Kui see katkeb ühest otsast (nagu selles näites), lohistage selle all olevaid märgiseid (B) sissepoole, kuni need ulatuvad täpselt graafiku servani. See muudab kõige tumedamad varjud täismustaks ja kõige heledamad kohad puhas valgeks. Selline täielik tumedate ja heledate vahekord muudab pildi printimisel rikkalikumaks ja intensiivsemaks, eriti läikival fotopaberil.

Kuvatõmmis Canoni DPP tarkvarast, millel on näha täiustatud tööriistade paneelil olevad juhtelemente, sealhulgas kontrasti, värviküllastust ja teravust.

DPP tarkavara täiustatud tööriistapaneel sisaldab juhtelemente toonide, värvi ja teravuse reguleerimiseks. DPP tarkvaras ei ole võimalik alasid maskeerida ja teravustamist lokaalselt rakendada, nagu see on võimalik mõnes teises töötlemistarkvaras, näiteks Adobe Photoshopis.2 Kuid kasutades DPP mitteterava maski valikut (saadaval RAW-failide jaoks), hoides täpsuse määrangut madalal ja tõstes lävendit, jääb teravustamise efekt selgelt eristuvate servadega piiratuks ja välditakse naha tekstuuri ja muude suhteliselt ebatäpsete pildiosade karedaks muutmist.

Toonide ja dünaamilise vahemiku kohandamine

Kui pilt on tume või kontrast on madal, saate kasutada DPP automaatset valguse optimeerijat, et heledust ja kontrasti automaatselt parandada. Kui soovite suuremat kontrolli, avage DPP Gamma korrigeerimise tööriistapaneel. Sarnaselt kaameraga kuvab DPP siin histogrammi - pildi toonide graafilise esituse kõige tumedamast kõige heledamini. Kui graafik on ühes või teises otsas katkendlik, tähendab see, et pildil on lõiked ja heledates kohtades või tumedates varjudes kaovad tonaalsed üksikasjad.

Alustage, klõpsates nuppu Auto (histogrammi kohal), mis reguleerib automaatselt valge punkti, musta punkti ja keskpunkti ning lähtestab automaatse valguse optimeerimija ja kontrasti. Seejärel saate käsitsi sättida heledust, valge tasakaalu ja muid määranguid.

Paljudele meeldib suurendada küllastust ja kontrasti, et anda piltidele rohkem jõudu - proovige selleks DPP täiustatud tööriistade paneeli. Samuti saate muuta üldist säritust heleduse reguleerimise liuguriga. Mõnikord on kasulik matile paberile trükkimisel, mis võib tunduda vähem valge, pilti üldiselt heledamaks muuta, kuid ärge sellega liialdage - lõpetage, kui valged alad näevad pigem valged kui hallid välja. Kui pilt hakkab tunduma ebaloomulikuna, vähendage varju ja heleduse reguleerimise astet liuguritega.

Vajaduse korral võite kasutada DPP osalise reguleerimise tööriista paneeli, et peenhäälestada pildi konkreetsete osade heledust, kontrastsust, värvitooni ja küllastust.

Kuvatõmmis Canoni DPP tarkvarast, millel on DPP detailide aknas kujutatud detaili fotost jõekaldast õhtuhämaruses, kus pilvedes on ilmne pildimüra.

Hämaras valguses tehtud fotodel võib esineda pildimüra, eriti varjualadel, ning liigne teravustamine võib sellist müra veelgi võimendada, nagu on näha DPP parempoolse paneeli detailide aknas lähivaates.

Kuvatõmmis Canoni DPP tarkvarast, millel on kujutatud sama foto jõekaldast õhtuhämaruses, kuid pildimüra on oluliselt vähendatud.

DPP pakub väga tõhusaid müravähendus tööriistu, mis võimaldavad vähendada nii heleduse müra (teralisus) kui ka krominantsmüra (värvimüra). Võrrelge lähivaate detaile siin originaaliga.

Printimiseks teravustamine

Teravustamine peaks alati jääma teie viimaseks sammuks. Parima tulemuse saate, kui pilt on esialgu võimalikult puhas, seega tuleb kõigepealt tegeleda pildimüraga (ja vältida JPEG-failide korduvat uuesti avamist ja salvestamist - pildikvaliteet halveneb iga kord). Teravustamiseks või müravähenduseks vaadake pilti 100%-lise suurendusega, et näeksite mõju selgelt.

Kõigile fotodele tuleb mõningane teravustamine kasuks, sest printimine pehmendab pilte iseenesest veidi, kuid see sõltub paberitüübist - mida rohkem tinti imendub ja hajub, seda suurem on pehmendav mõju. See tähendab, et lõuendile printimiseks on vaja rohkem teravustamist kui poolläikivale või läikivale paberile printimiseks ning läikivale fotopaberile printimiseks on vaja veelgi vähem teravustamist.

DPP teravustamise tööriist suurendab kontrasti piki pildi servi, et luua mulje suuremast teravusest, kuid mitteterava maski valik annab täpsema kontrolli - sellel on eraldi reguleeritavad tugevus, peenus ja lävend. Kuid erinevalt oma analoogsetest tarkvaradest, nagu Photoshop, on mitteterava maski tööriist DPP-s saadaval ainult RAW-failide puhul.

Olenemata sellest, milliseid tööriistu te kasutate, teravustage valikuliselt - vältige teravustamist kohtades, kus soovite pehmeid üleminekuid, ühtlaseid nahatoone või hägusat tausta. Tasaste värvialade teravustamine võib tekitada ebameeldivat pildimüra. DPP 4.17 versiooni Neural Network Image Processing Tool tööriista abil saab peeneid detaile ja tekstuuri automaatselt parima efekti saamiseks teravustada, samal ajal kui suhteliselt ebatäpsed pildi piirkonnad säilitavad ühtlased üleminekud ja müravaba välimuse.

Määrangud optimaalseks printimiseks

Kas olete printimiseks valmis? Selle asemel, et lihtsalt valida Prindi, avage Fail > Prindi üksikasjalike määrangutega. Jätke resolutsiooniks 350 dpi (punkti tolli kohta), mis on DPP-st printimiseks vaikimisi määratud. Parima tulemuse saamiseks seadistage alati Printimiskvaliteediks Kõrge. Õigete Eelistuste määrangute kasutamine (nagu eespool) peaks tagama värvide sobitamise, kuid rippmenüüst Paberitüüp on oluline valida kasutatav paber - valides siin valed määrangud, võib kogu teie raske töö nurjuda.

Järgige seda juhendit, et oma fotodest iga kord maksimumi võtta ja teha väljatrükke, mida on hea meel näidata või jagada - ja vaadake ka professionaali peamisi nõuandeid perefotode väljapanekuks.


Autor: Alex Summersby

 1. Neural Network Upscaling Tool on saadaval ainult Windowsile, tellimus on vajalik (saadaval on ühe kuu pikkune tasuta prooviversioon). Kui te olete tellinud Neural Network Processing Tooli, ei ole Neural Network Upscaling Tooli jaoks vaja lisatellimust.
 2. Adobe and Photoshop on Adobe registreeritud kaubamärgid või kaubamärgid USA-s ja teistes riikides.

Seotud tooted

 • PIXMA TS8750 seeria

  Koduprinterid

  PIXMA TS8750 seeria

  Printige terava tekstiga dokumente ja rikkalike värvidega fotosid, kasutades kuue tindiga kvaliteetset ning hõlpsalt kasutatavat multifunktsionaalset printerit, mis sobib kogu perekonna jaoks
 • Esivaade mudelist Canon Pixma Pro-200

  Professionaalsed fotoprinterid

  PIXMA PRO-200

  Erksavärvilist fotoprintimist, mitmekülgsust ja kasutusmugavust pakkuv PIXMA PRO-200 on ideaalne valik fotoentusiastidele ja edasipüüdlikele fotograafidele.
 • Koduprinterid

  PIXMA TS7450a Series

  Stiilne kõik-ühes seade tehnoloogiat armastavatele kasutajatele, kes otsivad loomingulisi printimisvõimalusi. Lisaks lihtsustab originaalisööturi tehnoloogia mitmele lehele kopeerimist ja skannimist.
 • Koduprinterid

  PIXMA TS5350 seeria

  Teostage oma loomingulisi projekte tänu PIXMA TS5350 seeria mitmekülgsele prindimaterjalide toele, ägedatele rakendustele ja sujuvale nutitelefoniga ühilduvusele.
 • PIXMA 650

  Koduprinterid

  PIXMA G650

  PIXMA G tootesarja esimene multifunktsionaalne printer koos kuue täidetava värvainepõhise tindimahutiga – PIXMA G650 ühendab omavahel konkurentsitu pildikvaliteediga printimise ja võimaldab toota suuri mahte väga väikeste kuludega.

Seotud artiklid

 • PÕHITÕED

  Pildistamine väljaprintimiseks

  Seitse olulisemat nõuannet mälestuste jäädvustamiseks, mida väljatrükina säilitada.

 • TÖÖTLEMISE PÕHITÕED

  Kuidas töödelda erilisi fotosid

  Muutke oma erilised fotod veelgi ilusamaks, järgides neid lihtsaid fototöötluse nõuandeid.

 • PULMAFOTOGRAAFIA

  Looge endale pulmaalbum

  Endale pulmaalbumi loomine võib olla väga rahuldustpakkuv. Lugege meie ekspertide nõuandeid, kuidas seda täpselt teha.

 • FOTOTÖÖTLUS / JÄRELTÖÖTLUS

  RAW-fotode töötlemine DPP-s

  Vaadake, kuidas saate oma RAW-fotosid Canoni tarkvaras Digital Photo Professional töödelda, muuta ja täiustada.