LOOMINGULINE PRINTIMINE

Isikupärastamine, printimine ja organiseerimine: looge enda fotokalender

Koondage kogu aasta parimad hetked ja printige oma kodu jaoks personaalne kalender või kinkige see lähedasele inimesele.
Naine hoiab prinditud kalendrilehte selle väljudes Canon PIXMA printerist.

Kui õhtupimedus saabub varem ja me veedame rohkem aega toas, siis on see suurepärane võimalus vaadata aasta jooksul tehtud pilte ja valmistuda järgmiseks 12 kuuks. Organiseerimiseks sobib ju kõige paremini personaalne kalender, mis sisaldab kõiki teie perekondlikke lemmikhetki?

Canon PIXMA printeriga prinditav kodune kalender on iga kuu jaoks sobiva pildi otsimisel suurepärane vahend telefoni või kaameraga jäädvustatud perekondlike hetkede taasavastamiseks. Võib-olla valite mõnes külastatud paigas tehtud foto, mille meeleolu ja asukoht vastavad konkreetsele kuule?

Ühendkuningriigi edelaosas elaval fotograafil, suunamudijal ja äsjasel emal Rafaella Ponce’il on 19,6 tuhat Instagrami jälgijat, kellega ta jagab enda, oma abikaasa ja lapse tegemisi ning muud loomingulist sisu. Tal on ka suunamudijate turundusrakendus, mis aitab ettevõtetel ja suunamudijatel üksteisega ühendust leida.

Siin tegeleb ta meisterdamisega, näidates, kuidas aasta jooksul kogetud kaunite hetkedega täidetud kalendri loomine võib olla lõbus ja lihtne tegevus: vajate vaid printerit ja pisut loomingulisust.

1. Tehke ettevalmistused oma loomingulise kalendriprojekti alustamiseks

Naine sisestab paberit printerisse, mis asub laual Canoni paberipaki ja sülearvuti kõrval.

Rafaella naudib loomingulisust ja ta otsib alati inspiratsiooni. „Mulle meeldib meisterdada,“ ütleb ta. „Mälestusteraamatute loomine on just minu jaoks. Pärast lapse sündi pole mul ilmselgelt olnud kuigi palju aega, aga see meeldib mulle.“

Kalendri koostamiseks piisab minimaalsest komplektist, mistõttu sobib see suurepäraselt õhtul kodus meisterdamiseks. Canon PIXMA printeri, näiteks Canon PIXMA TS7450 seeria jaoks, mida Rafaella kasutas, vajate fotopaberit, mis on piisavalt tugev, et seda nööpnõelaga kinnitada või üles riputada.

Canoni matt fotopaber MP-101 sobib ideaalselt paberist meisterdamiseks ning tagab mati viimistlusega eredad kvaliteetfotod. Läikiv paber, nagu näiteks Canon Plus Glossy II PP-201, sobib samuti hästi, võimendades erksaid värve ja pakkudes digifotode suurepärast viimistlust. Mõlemat tüüpi paberile saab kirjutada, mis võimaldab märkida üles kuupäeva või midagi meenutamiseks vajalikku. Rafaella otsustas kasutada paberit Plus Glossy, et lisada oma kalendrile ilus läige.

2. Valige pildid

Naisel on käes oktoobrikuu kalendrileht, millel on kõhu kõrval kõrvitsat hoidev lapseootel naine.

Iga kuu jaoks inspiratsiooni leida ei tohiks olla raske. Alustage lähedaste inimeste fotodega, mida saate kasutada nende sünnipäevakuul, seejärel valige detsembri jaoks jõulufoto ja jätkake.

Pole oluline, kas valite lapse sünnipäeval tehtud tordifoto, lõbusa puhkusestseeni, sügislehtede sees püherdava perekoera jäädvustuse või kodu äärde jääva lumise lemmikpaiga, sest selle meisterdamisprojekti keskmeks on aasta hinnatud hetkedega täidetud personaalne kalender.

„Olin täpselt aasta tagasi lapseootel ning pildistasin oma kõhtu ja kõrvitsat,“ selgitab Rafaella. „Seda oktoobrifotot printida oli tore, sest see meenutab mulle seda hetke ja kui kiirest aeg läheb – mu laps on nüüd peaaegu aastane.

„Minu jaoks annavad fotod edasi olulisi mälestusi. Valin igale kuule foto, millega kaasnevad toonased head mälestused.

„Kui avate mu Instagrami lehekülje, siis näete, et mulle meeldivad loomulik valgus ja võimalikult lihtsad fotod“ lisab ta. „Usun, et rohkem pole alati parem. Valin stseeni hoolikalt ning kaasan loomuliku valguse ja müravaba tausta.“

3. Valmistage fotod printimiseks ette

Naine istub diivanil koos väikelapsega ja kasutab fotokalendri redigeerimiseks mobiilirakendust Canon Easy-PhotoPrint Editor.

„Rakendus Canon Easy-PhotoPrint Editor toimib arvutis ja mobiiltelefonis,“ ütles Rafaella, kes kasutas rakendust kalendrimalli jaoks.

Oluline on fotod printimiseks ette valmistada. Paljud fototöötlusrakendused võimaldavad eksportimisel valida pildifaili tüüpi ja kvaliteeti ning Rafaella soovitab eksportimisel valida võimalikult kõrge kvaliteedi. „Kui teete seda, siis näete printimisel kvaliteetsemat kujutist,“ lisab ta.

Kui ekspordite kujutised JPEG-failidena, siis valige kõrgeim kvaliteet. Võite eksportida ka PNG-failidena, kuna need failitüübid kaotavad tihendamisel vähem oma kvaliteedis, mille tulemuseks on sageli parema väljanägemisega pildid. Kui pildistate RAW-vormingus, siis saavutate kõrgeima kvaliteedi ja suurima järeltöötluse paindlikkuse tänu fototöötlustarkvara kasutamisele, nagu näiteks Canoni Digital Photo Professional (DPP).

Pidage meeles, et prinditud kujutised võivad ekraanil olevast erineda, mistõttu tehke prooviprintimine, et näha kalendri lõppversiooni.

Rafaella kasutas rakendust Canon Easy-PhotoPrint Editor, mis sisaldab mitmesuguseid kalendrimalle. Võite kujutised otse mallidele importida või kasutada neid oma kujunduse inspiratsioonina.

4. Olge mallide kasutamisel loominguline

Sülearvuti taga istuv naine, kes korrigeerib fotokalendri perefotosid rakenduses Canon Easy-PhotoPrint Editor.

Rakendus Canon Easy-PhotoPrint Editor võimaldab teie kalendrile lisada täiendavat teksti, templeid ja raame või kujutistele rakendada loomingulisi filtreid. Lisaks rakenduses olevatele templitele sisaldab Creative Park mitmesuguseid kalendrivalikud alates jõulukalendritest ja sünnipäevakalendritest kuni 3D-kalendrite ja kalendrikleebisteni.

Olenevalt teie meisterdamisoskusest võite proovida kalendrimalli päris algusest ise luua, aga Rafaella valis rakendusest Canon Easy-PhotoPrint Editor malli Classic One Month, mis annab võimaluse lisada foto iga kuu leheküljele. Valige oma printerile vastav paberiformaat, importige fotod ning katsetage oma stiili lisamiseks loomingulisi filtreid, templeid ja raame. Kalendri omanäoliseks muutmiseks võite ka valida teksti kirjatüübi ja värvi.

Canoni meisterdamismaterjalidega tasuta rakendus Creative Park sisaldab ka mitmesuguseid kalendrivalikuid. Lihtsalt valige kalendrimall ja prindisuurus ning laadige fail alla. Haarake käärid, liim, pliiats, pastapliiats, hambaorgid ja pintsetid ning valmistuge kalendrit lõikama, voltima, liimima ja koostama.

5. Printige ja näidake

Naine naeratab äsja prinditud kalendrilehte hoides.

Võite Canon PIXMA TS7450 seeria printeri ühendada otse arvuti või nutitelefoniga. Printeri tindikassette on ka lihtne paigaldada ja asendada.

Naine hoiab väikelast köögipinnal. Fotokalender on kinnitatud tema taga olevale kapile.

Kodu keskmeks on tihti köök, mistõttu võite oma personaalse kalendri kinnitada köögi seinakapile, et teil ei jääks ükski oluline sündmus vahele.

Kui kõik on valmis, siis on aeg printida. Taskukohasel ja kasutajasõbralikul Canon PIXMA TS7450 seeria printeril on lai valik suvandeid, seega sobib see suurepäraselt nii tööks kui mänguks. Võite kiiresti kopeerida ja skannida mitu töödokumenti ja kasutada seda ka laste tegevustes loomingulise abilisena. Canoni erinevate loominguliste prindimaterjalide hulka kuulub magnetiline fotopaber, et saaksite prinditud kalendri isegi otse külmkapile kinnitada.

6. Kinkige oma looming edasi

Väikelast hoidev naine riputab raamitud fotokalendri seinale teiste raamitud fotode ja piltide kõrvale.

Eriliste hetkedega täidetud personaalne kalender on vanavanematele või headele sõpradele suurepärane sünnipäevakingitus.

Lõbusate ja ühiste mälestustega personaalne kalender võib olla suurepärane kingitus sõpradele ja pereliikmetele. Koos oma kalendriga tegi Rafaella ka oma õe pulmafotoga raamitud kalendri.

„Mu õde abiellus augustis ja mu tütar hoidis sõrmuseid, mistõttu on meil foto meist, mu õest ja tema mehest,“ ütles ta. „Kasutasin rakenduse taustakujundust ja tulemus sai päris hea. Edastan selle õele ja talle kindlasti meeldib.

„Minu jaoks on fotode edasiantavad mälestused väga olulised. Tänapäeval on ju peaaegu kõik digitaalne ja käega mitte katsutav. Mulle meeldiks selline kingitus väga. See muudab mälestused käegakatsutavaks.“Autor: Lorna Dockerill

Seotud tooted

Seotud artiklid

 • Foto pulmafotodest, mis on asetatud lahtise sülearvuti ette. Nende taga uurib naine just printerist välja tulnud fotot.

  PRINTIMINE

  Fotode töötlemine printimiseks

  Saage oma fotodest printimisel rohkem meie samm-sammulise juhendiga printimiseks vajaliku töötlemise ja parimate printimismäärangute kohta.

 • Ülalt alla pildistatud kaader avatud märgipäevikust koos Creative Parki äärisemallide ja Canon PIXMA printeriga.

  LOOMINGULINE PRINTIMINE

  Printige nimekirju, plaane ja eesmärke

  Laske Canon PIXMA printeriga loovusel lennata ja püsige aasta läbi organiseeritud.

 • Prinditud Canon PosterArtisti disainid laual Canon MAXIFY printeri ees.

  PRINTIMINE

  Canon PosterArtist

  Looge professionaalseid postridisaine kiiresti, lihtsalt ja tasuta.

 • Create a personal gift

  PRINTING TIPS

  Create a personal gift

  The Canon Photo Cube helps you craft a gift full of happy memories.