PORTREEFOTOGRAAFIA

Portreekaamerad ja -objektiivid igaks otstarbeks

Jäädvustage oma subjekti ilu ja iseloom – väikelastest ja loomadest moe ning peredeni, valides parima algtaseme Canoni varustuse portreefotograafia jaoks.
Canon EOS R10-ga jäädvustatud lähivõte väikelapsest, kes tõstab pea kohevalt tekilt ja vaatab tähelepanelikult ühele poole.

Parim portreefotograafia kaamera on selline, mis ei pärsi teie loovust, olenemata, kas pildistate imearmsat vastsündinut, perekonna armastatud lemmiklooma või põnevat inimest tänaval. Portreefotograafia puhul peab teie varustus aitama teil tabada subjekti isiksust, iseloomu ja ilu ning täiendama teie nägemust, mitte teid takistama.

Portreefotograafia jaoks kaamera valimisel tuleb arvestada mitmete asjaoludega ning sageli sõltub õige valik pildistatavate portreede tüübist. Kuid ärge muretsege: igale stsenaariumile on olemas sobiv Canoni kaamera ning suurepärased objektiivid, mida nendega kombineerida, et tulemuseks oleksid alati parimad võimalikud portreefotod.

Vastsündinute portreed ja väikelaste fotod

Canon EOS R10-ga jäädvustatud foto, kus väikelaps vaatab üle täiskasvanu õla kaamerasse, taustal hägustatud valgus.

Canon EOS R10 on täiuslik valik värsketele lapsevanematele, kes soovivad lihtsasti kasutatavat kaamerat, mis jäädvustab minimaalse vaevaga kauneid pilte. Pildistatud Canoni kaameraga EOS R10 ja Canoni objektiiviga RF 50mm F1.8 STM: 1/25 s, f/4.0 ja ISO640. © Mark Fensome

Tänu elektroonilisele katikule, mis võimaldab täiesti vaikset pildistamist, sobivad Canoni peeglita kaamerad suurepäraselt väikelaste portreede jäädvustamiseks, kus vaikus on sageli ülioluline. Vaid 429 grammi kaaluv kerge Canon EOS R10 on suurepärane valik. Tegemist on vaikse kaameraga, mis ei häiri last ning lisaks on sel spetsiaalne portreerežiim, mis täiustab nii nahatoonide kui ka õrnade juuksepahmakate pehmust. Lõbutsemiseks on saadaval ka loomingulised filtrid, sealhulgas monokroomne filter, mis rõhutab naha loomulikku tekstuuri ning nutikas silma tuvastusega iseteravustamine tagab, et subjekt oleks alati ideaalselt teravustatud.

Õige objektiivi valimine on samuti oluline, seetõttu soovitame EOS R10 juurde Canoni objektiivi RF 50mm F1.8 STM. Vaikne STM-teravustamismootor ei ärata last üles ning selle ülisuur f/1,8 maksimaalne ava laseb sisse piisavalt valgust, et portreed oleksid ka hämarates magamistubades ideaalselt valgustatud. Lai maksimaalne ava võimaldab ka pildistada äärmiselt väikese teravussügavusega, et saavutada kaunilt hägune taust.

Perepildid

Canon EOS RP-ga jäädvustatud foto, kus paar tõstab metsaroheluses naeratavat last kätest üles. 

Tänu muudetava nurgaga puuteekraanile, iseavajale ja sujuvale ühilduvusele Canon Camera Connect rakendusega, mis võimaldab juhtida kaamerat nutitelefonist või tahvelarvutist, on EOS RP suurepärane valik grupifotode või kogu pere jäädvustamiseks. Pildistatud Canoni kaameraga EOS RP ja Canoni objektiiviga RF 24mm F1.8 MACRO IS STM: 1/640 s, f/1.8 ja ISO800. © Valéria Fazekas

Näo jälgimise ja silma iseteravustamise funktsioonidega Canon EOS RP aitab tagada, et teie lähedased oleksid alati teravas fookuses, mistõttu sobib see täiuslikult ka grupifotode või ka kõige suuremate perekondade jäädvustamiseks. Selle täiskaadriline CMOS-sensor pakub ka laia vaatevälja, mis sobib hästi grupipiltide kadreerimiseks, jättes teile kontrolli teravussügavuse üle kunstiliste üksikportreede jäädvustamisel. Perefotograafid soovivad kindlasti kasutada ka grupifoto võtterežiimi, kus EOS RP reguleerib automaatselt teravussügavust, et kõik oleksid hoolimata asukohast teravustatud.

Kui perekondlik pidu on täies hoos, kasutage EOS RP-d koos Canoni objektiiviga RF 24mm F1.8 MACRO IS STM. See objektiiv on piisavalt väike ega ärata tähelepanu ning võimaldab teil jäädvustada loomulikke hetki, samas kui f/1,8 maksimaalne ava võimaldab pildistada isegi hämaras valguses. Selle lai, 24 mm fookuskaugus sobib ideaalselt kogu dünastia ühele pildile mahutamiseks ilma ülilainurkobjektiivide moonutusteta. Kuid kui eelistate lähivõtteid, saab selle makrovõimekusega jäädvustada pisimagi üksikasja.

Kui soovite aga tõeliselt loomulikke pilte, on Canon PowerShot PX suurepärane valik. Asetades selle nutika kaamera diskreetselt lauale või töötasapinnale, teeb see vahele segamata dokumentaalseid fotosid igapäevastest tegevustest, kuna jälgib nutikalt subjekte ja raamib kaadreid. Kaamera jäädvustatud piltide vaatamiseks ühendage juhtmevabalt Canon Connect rakendusega Mini PTZ Cam kaamerale, mis soovitab teile isegi parimaid pilte. Canon PowerShot PX salvestab ka lühikesi Full HD videoid, mida saab samuti rakenduse kaudu edastada.

Moe- ja iluportreed

Canon EOS R-ga jäädvustatud moefoto kimono-taolises kleidis modellist, kes hoiab käes palmilehti ja oksi, mis raamivad ta nägu.

Moe- ja ilufotograafide jaoks on oluline jäädvustada laitmatuid fotosid, mis tooksid esile modelle ja tooteid, mida nad pildistavad. Näo ja silmatuvastusega Canon EOS R tagab, et teie subjekt on alati fookuses ning portreepildid teravad. Pildistatud Canoni kaameraga EOS R ja Canoni objektiiviga RF 50mm F1.2L USM: 1/160 s, f/1.4 ja ISO160. © Guia Besana – Canoni saadik

Kui soovite oma moe- ja iluportreedega sotsiaalmeedias silma paista, siis Canon EOS R-l 30,3 MP CMOS-sensor jäädvustab kvaliteetseid pilte, millel iga detail on erakordselt terav. Tänu suurele ja väga tundlikule täiskaadrimõõdus sensorile toimib iseteravustamine ka kuni –6 EV juures, nii et EOS R tuleb toime ka kõige keerulisemates valgusoludes – stuudiost tänavani, kuhu ja millal iganes fotoseanss teid viib.

Canoni objektiiv RF 85mm F2 MACRO IS STM sobib suurepäraselt moe- ja iluportreede jäädvustamiseks. Tänu selle laiale f/2 avale ning telefotoobjektiivi kauguse tihendamisele tekitab see objektiiv pehme ja tihedalt hägustatud tausta, mis annab portreedele elegantsust ning eraldab subjektid ümbritsevast. Sellised telefotoobjektiivid tekitavad ka väga vähe moonutusi, mis tähendab, et tulemuseks on kenamad portreed, eriti nägude puhul. Kui soovite ilufotodeks lähivõtteid kätest või näojoontest, tuleb 0,5-kordse makrosuurendusega RF 85mm F2 MACRO IS STM ka sellega toime. Veelgi enam, kui otsustate öösel tänavatele pildistama minna, võite tänu selle 5-astmelisele pildistabilisaatorile statiivi koju jätta.

Lemmikloomaportreed

Kohev pruuni ja valge karvaga koer istub mere ees murul.

Kiirust ja pildikvaliteeti ühendav Canon EOS R7 on täiuslik kaamera liikuva subjekti kinnipüüdmiseks või hämaras kõigi detailide jäädvustamiseks. Pildistatud Canoni kaameraga EOS R7 ja Canoni objektiiviga RF-S 18-150mm F3.5-6.3 IS STM: 59 mm, 1/30 s, f/9 ja ISO100.

Kuigi teie lemmikud veedavad harilikult kogu päeva uinakuid tehes, on paratamatu, et kui püüate neist pilti teha, otsustavad nad äkki põgeneda, nagu keegi oleks neil kannul. Just seetõttu sobib Canon EOS R7 täiuslikult lemmikloomafotograafiaks. Looduse ja loomade pildistamiseks loodud EOS R7 on varustatud ülikiire 30 kaadrit/s sarivõtte kiirusega ning 1/16 000 s elektroonilise katikuga, et ka kõige kiirema looma tegevus pildile jäädvustada. Loomade tuvastuse ja iseteravustamise jälgimisega püsib teie subjekt igas kaadri otsas terav ning kuni 8-astmeline pildistabilisaator (sõltuvalt kasutatavast objektiivist) tagab käest pildistades häguvabad kaadrid. Wi-Fi ja Bluetoothi ühilduvusega EOS R7 ühendub rakenduse Canon Camera Connect abil sujuvalt nutitelefoniga, et saaksite eemalt katikut vajutada ning keskenduda lemmiklooma lõbustamisele ja õigele poole suunamisele.

EOS R7 sisseehitatud pildistabilisaator (IBIS) töötab koos Canoni objektiivi RF 15-30mm F4.5-6.3 IS STM optilise pildistabilisaatoriga, et pakkuda kuni 7-astmelist pildistabilisaatorit, mis võimaldab häguvaba pildistamist käest või aeglase säriga hämaras. Kõik see on saadaval kompaktses objektiivis, mis on 390 g juures piisavalt kerge, et ka kõige pikemad ja elavamad lemmikloomade fotoseansid ei valmista raskusi. Tänus EOS R7 APS-C sensorile tagab see objektiiv vaatevälja, mis vastab 24–48 mm objektiivile täiskaadrilisel kaameral, pakkudes mitmekülgset suumivahemikku ja ettearvamatutel lemmikloomaseanssidel vajalikku paindlikkust.

Portreed keskkonnas

Canon EOS R6-ga jäädvustatud pilt, kus valges kleidis naine tantsib öösel rannas, taustal valgustatud hooned.

Canon EOS R6 on loodud hämmastava jõudluse tagamiseks hämara valgusega ning kõrge kontrastsusega olukordades. Kuigi selle täiskaadrilisel 20,1 MP sensoril on vähem piksleid kui mõnel teisel Canoni kaameral, on iga piksel suurem ning seega valguse suhtes palju tundlikum. Selle tulemusel suudab kaamera hämmastaval kombel iseteravustada kuni väärtuseni –6,5 EV. Pildistatud Canoni kaameraga EOS R6 ja Canoni objektiiviga RF 50mm F1.2L USM: 1/40 s, f/1.4 ja ISO32000. © Javier Cortés – Canoni saadik

Keskkonnas jäädvustatud portreede ettearvamatus nõuab võimalikult mitmekülgset kaamerat. Canon EOS R6 ilmastikukindla korpusega saate minna kõikjale, kuhu foto jäädvustamiseks vaja. Selle sisseehitatud pildistabilisaator (IBIS) pakub kuni 8-astmelist stabiliseerimist teravate ja häguvabade piltide jaoks, kui pildistate käest, samal ajal kui selle suur, ülimalt valgustundlik täiskaadrimõõdus sensor ja lai ISO vahemik võimaldavad ettearvamatutes ja keerulistes valgustingimustes suurepäraselt valgustatud portreesid jäädvustada. Lisaks tagab EOS R6 täiustatud silma tuvastamise ja jälgimise funktsiooni ning iseteravustamisega väärtuseni –6,5 EV, et teie subjekt oleks olenemata kellaajast alati teravustatud. Ning 20 kaadrit/s sarivõtte kiirusega ei jää ükski loomulik emotsioon märkamata, kui lühidalt see ka ei kestaks.

Samad omadused, mis teevad Canoni objektiivi RF 24mm F1.8 MACRO IS STM sobivaks perepiltide tegemiseks, teevad sellest ka hea valiku keskkonnas jäädvustatavate portreepiltide joaks. Vaid 270 g kaaluv objektiiv mahub teiega kõikjale kaasa ning selle 5-astmeline optiline pildistabilisaator ja lai maksimaalne ava on loodud selleks, et aidata teil väljendada oma loovust mis tahes valgustingimustes, võimaldades jäädvustada konteksti ja põnevust täis kogupikkuses pilte. Selle fookuskaugus teeb sellest suurepärase objektiivi ka vlogimiseks.

Mida te ka ei pildistaks: kassidest nõbudeni, emadest modellideni – õige Canoni kaamera ja objektiiviga olete alati valmis.


Autor: Peter Wolinski

Seotud tooted

Seotud artiklid

 • PORTREEFOTOGRAAFIA

  Ideaalne portreeobjektiiv

  Mida portreefotograafia jaoks objektiivi valides silmas pidada?

 • BEEBIDE FOTOGRAAFIA

  Beebide fotograafia nõuanded

  Muutke beebide fotograafia lõbusaks ja saavutage suurepäraseid tulemusi.

 • VARUSTUS

  Korraliku kaamera eelised

  Uurige lähemalt, kuidas Canon EOS R100 saab aidata teil jäädvustada väärtuslikke mälestusi.

 • PORTREEFOTOGRAAFIA

  Pildistage abstraktseid portreefotosid

  Katsetage mitmiksäri, valgusega maalimise, varjudega mängimise ja muuga.