LEMMIKLOOMA FOTOGRAAFIA

Kuidas jäädvustada oma lemmikloomadest häid jõulupilte

Lugege, kuidas teha oma lemmikloomadest häid jõulupilte, järgides neid lihtsaid nippe, nõuandeid ja tehnikaid.
Canon Camera

Lemmikloomad on väga armsad ja paljud meist on harjunud kaamera järele haarama, et jäädvustada nende naljakaid ilmeid ja kummalisi harjumusi. Lähenev jõuluaeg annab toreda võimaluse oma lemmikutest vahvaid portreesid teha. Jõuluriietes kassist, koerast või hamstrist tehtud pilti saab kasutada kodus prinditud kaardi meisterdamiseks. Lisaks sobib kingituseks ka mõni tore raamitud pilt.

Väljakutse seisneb selles, et enamus loomi ei ole pildistamise osas väga koostööaltid. Mõned loomad võivad teha kõike, et teid endast välja ajada või pilti ära rikkuda. Seepärast oleme kokku kogunud mõned nõuanded, mis aitavad sellistel hetkedel loomade tähelepanu võita. Lahinguks valmistumisel on kindlasti kasu ka kaameraoskustest, poseerimistrikkidest ja taskutäiest loomamaiustustest.

1. Looge sobiv stseen

Sinepikollases kampsunis mees kaunistamas kuusepuud.

Jõulupuu loob teie lemmikloomaportreele julge ja erksavärvilise tausta – eriti siis, kui jätate selle fookusest välja.

Punakaspruun vöödiline kass piilumas punavalge päkapikumütsi alt.

Rekvisiidid, mütsid ja sallid lisavad võttele värvi, isikupära ning praegusel juhul ka mõnusat jõulutunnet.

Kaunistatud kuusepuu sobib jõuluportreede taustaks imehästi. See lisab pildile nii erksaid värve kui ka ilusaid valguslaike. Suurepärasteks rekvisiitideks on ka päkapikumütsid ja sallid, eeldusel, et teie lemmikloom on nõus neid kandma. Kui võimalik, valige pildistamiseks suurte akendega ruum. Loomulik valgus on portreede jaoks kõige parem, kuna see on pehme ja täidab tekkivad varjud. Välgu kasutamine võib näiteks teie looma hoopis hirmutada. Asetage oma loom nii, et tema nägu oleks suunaga akna poole ning kuusk ja jõulutuled jääksid tahapoole.

2. Laske loomal poos võtta

Naine üritamas võita punakaspruuni vöödilise kassi tähelepanu, keda pildistatakse jõuluehetega kaunistatud eluruumis.

Pildistamisele tasub kaasata ka assistent, kes hoiaks looma ees mänguasja või seisaks teie taga, et püüda jäädvustamise ajaks lemmiklooma pilku.

Sinepikollases kampsunis mees hoidmas Canoni kaamera EOS 850D kohal kassi toidukaussi.

Võtke looma lemmikmänguasi, toidukauss või midagi muud, mis aitaks püüda teie lemmiku tähelepanu. Meid aitas näiteks see, kui koputasime õrnalt objektiivi kohal olevat toidukaussi.

Üldiselt on koerad poseerimise osas koostööaltimad kui kassid, kuna esimeste huvi on kergem köita. Tavaliselt piisab lühikesest vilest, hüüatusest „Kus kass on?“ või mõnest teisest naljakast helist. Muidugi on iga loom erinev, kuid tavaliselt on kasside pildistamine palju keerulisem. Kõige olulisem on kannatlikkus. Võibolla tuleb teil oodata päris tükk aega enne, kui kass maha rahuneb. Proovige neid suunata kindlasse kohta, näiteks mugavale tugitoolile. Võite katsetada ka kassi lemmikasemega. Hoidke läheduses kassi lemmikmänguasja või toidukaussi. Näiteks võite viia toidukausi objektiivi kohale ja siis sellele õrnalt koputada. Kui nad ei reageeri nii nagu ootate, siis olge valmis oma plaane muutma. Ja kui teie loom ongi pigem üliaktiivne, siis tasubki ehk neid omas elemendis jäädvustada?

Jõuluvanamütsi asetatud punakaspruun vöödiline kass, kelle pea puhkab põrandal.

Väga palju aitab see, kui saate paigutada oma lemmiklooma kindlasse asendisse. Kui loom ei taha hetkel koostööd teha, siis kohandage oma plaane vastavalt tema tujudele.

3. Määrake säritus

Canoni kaamera EOS 850D sätete ekraan.

Kui arvate, et teie lemmikloom püsib kenasti paigal, võite määrata säriajaks 1/200 s. Lisaks soovitame valida laiema ava ja kasutada automaatset ISO-valgustundlikkust.

Kiire sarivõtte funktsioon Canoni kaameral EOS 850D.

Kiire sarivõtte funktsioon tähendab seda, et saate jäädvustada mitu kaadrit korraga – kaameraga EOS 850D tähendab see seitset kaadrit sekundis – mis parandab teie võimalust jäädvustada neid armsaid, kuid kiiresti kaduvaid näoilmeid.

Valige särituse sätted juba enne pildistamist, et ei peaks sellega hiljem tegelema. Nii saate keskenduda õigete pooside ja kaadri tabamisele. Kõige lihtsam on aktiveerida kaameras käsitsisäri režiim (M).

Lisaks peate kasutama säriaega, mis oleks tegevuse jäädvustamiseks piisavalt kiire. Kui loomad seisavad pigem paigal, sobib 1/200 s, kui aga liiguvad ringi, siis peate valima kiirema säriaja. Lisaks soovitame kasutada laia ava (f/5.6), kuna see aitab eraldada subjekti taustast ja luua ilusa bokeh-efekti.

Kui kasutate automaatset ISO, kohandub see vastavalt tingimustele: valgusrikkas toas peaks ISO jääma vahemikku 800–1600. Selles vahemikus töötab kaamera (nt Canon EOS 850D) hästi ka nõrgas valguses, lubades teil jäädvustada üsna müravabalt. Kui teie kaamera objektiivil, nagu meie Canon EF-S 18-135mm f/3.5-5.6 IS USM, on olemas stabiliseerija, võite ka selle sisse lülitada.

4. Teravustage

Automaatteravustamispunktid katmas punakaspruuni vöödilise kassi nägu, mida jälgitakse läbi Canoni kaamera EOS 850D reaalajavaate.

Reaalajavaade võib teravustamisel väga kasulikuks osutuda – puudutage ekraani, et viia teravustamispunktid silmade kohale.

Lemmikloomade pildistamisel võib kõige suuremaks väljakutseks osutuda teravustamine. Oluline on saada fookusesse looma silmad, kuna too võib ennast igal hetkel liigutada või minema joosta.

Sellest hoolimata on võimatu tagada, et iga võte oleks terav. Kui teil on aga kaamera, mis reageerib kiiresti subjekti liigutustele, saate kindlasti oma võimalusi parandada. Seadistage oma Canoni teravustamisrežiimiks AI Servo. See võimaldab kaameral jälgida subjekti liikumist ja kohandada fookust vastavalt asendi muutumisele. Täpne teravustamine on lähivõtete juures ülioluline, seega ei pruugi piisata ainult näo lukustamisest. Proovige selle asemel ühe punktiga teravustamist ja püüdke sihtida silma kohal olevat kohta, mis on kaamerale kõige lähemal.

5. Täiustage taustahägu

Kuldne labrador seismas jõulupuust umbes meetri kaugusel.

Koer on paigutatud puust umbes meetri kaugusele ja taust segab pildi koguilmet.

Kuldne labrador seismas jõulupuust kaugemal, nii et jõulutuled on hägusad.

Kuna koer on nüüd puust kaugemale viidud, aitab see luua tugevama bokeh-efekti ja ilusama tausta.

Lemmiklooma portreede juures on kõige mõistlikum kasutada laia ava, kuna siis on piltide väljasügavus suurem ja taust hägusam. Jõulupiltide juures on laial aval veel üks eelis – teravustamata kuusetuled muutuvad ilusateks valguslaikudeks. Bokeh-efekt on veelgi tugevam, kui jätate subjekti ja kuuse vahele suurema vahemaa. Seega liigutage oma lemmikloom kuusest võimalikult kaugele. Taustahägu aitab luua ka suurem fookuskaugus, nii et proovige astuda samm tagasi ja objektiiviga lähemale suumida.

6. Lisage hägu ka esiplaanile

Portree punakaspruunist vöödilisest kassist, keda ümbritsevad jõulutuled.

Saame lisada lemmikloomaportreedele hägusa tausta, hoides tulesid objektiivi kõrval ja jäädvustades läbi juhtmete vahele jääva avause.

Mees jäädvustamas punakaspruuni vöödilist kassi läbi selgete jõulutulede.

Seda lihtsat tehnikat saab kasutada ka värviliste tulede või siis jõulukaunistustega.

Lisaks taustahägule võite bokeh-efekti kasutada ka esiplaanil. Näiteks võite proovida hoida jõulutulesid objektiivi ees ja pildistada läbi kaablite tekkiva avause. Õige nurga alt pildistades saate tulemuseks ilusad teravustamata valguslaigud, mis ümbritsevad teie subjekti ja lisavad stseenile sügavust.

7. Pildistage madalalt

Mees lamamas elutoa põrandal ja jäädvustamas diivani ees jalutavat punakaspruuni vöödilist kassi.

Põrandale laskumine asetab subjekti ja vaataja samale tasandile.

Punakaspruun vöödiline kass, keda jäädvustatakse silmade tasandilt.

Subjektiga samal tasandil olemine võib anda teie pildile suurema mõju.

Vahet ei ole, kas jäädvustate pilte oma loom- või inimsõpradest – silma tasandil pildistamine aitab luua tõelise ühenduse, kuna see asetab vaataja samale tasemele. Jah, lemmikloomi pildistades tähendab see mõnikord ka põrandal roomamist, aga see annab võimaluse vaadata maailma lemmiku vaatenurgast.

Teil saab kindlasti olema väga lõbus ja seda isegi siis, kui teie lemmik alati sõna kuulata ei taha. Vahet ei ole, kas pildistate oma lemmikust jõulupilte või niisama portreesid – see on suurepärane viis uute tehnikate praktiseerimiseks ja oma oskuste lihvimiseks.

Autor: James Paterson

Seotud artiklid

 • PRINTIMINE JA MEISTERDAMINE

  Jõulukaardi printimine

  Planeerige jõulupiltide jäädvustamist ja kasutage tehtud pilte jõulukaartide valmistamiseks.

 • PEREFOTOGRAAFIA

  Tehke eelmise aastaga võrreldes paremad jõulufotod

  Fotograaf Lena Petrova annab nõu, kuidas pühadefotosid täiustada.

 • PÕHITÕED

  Pildistamine väljaprintimiseks

  Seitse olulisemat nõuannet mälestuste jäädvustamiseks, mida väljatrükina säilitada.

 • LEMMIKLOOMAFOTOGRAAFIA

  Parimad lemmikloomafotograafia näpunäited

  Jäädvustage rabavaid fotosid oma lemmikloomadest näpunäidetega lemmikloomafotograafilt Cat Race’ilt.