VIDEOTEHNIKAD

Kuidas jäädvustada videolugu?

10 näpunäidet, mis aitavad teil jäädvustada kogu minivideo loomiseks vajaliku materjali.
Ülalt alla tehtud pilt kaamerast Canon EOS R50, välisest mikrofonist ja käsistatiivist roosal puittaustal, mida ümbritsevad meisterdamismaterjalid.

Olge te seiklushimuline dokumentalist, toodete videoblogija või sotsiaalmeediakokk – oluline on teada, kuidas jäädvustada videolugu. Filmiloomise keskmes on loo jutustamine, olgu see mõeldud TikTokki või suurele ekraanile.

Kuidas siis luua paeluvat videolugu? Esmalt vajate oma loovusele vastavat varustust. Canoni EOS R süsteemi kaamerad on mõeldud tänapäeva hübriidjäädvustajatele. Näiteks on kaamera Canon EOS R50 kerge ja lihtsasti käsitsetav, kuid sellel on nii ülediskreeditud 4K-kvaliteedis filmimise võimekus kui ka hulgaliselt muid professionaalseid videofunktsioone, et saaksite luua kvaliteetset sisu, sh kuni 120 kaadrit/s aegluubis salvestus, muudetava nurgaga puuteekraan ja nutikas iseteravustamise tehnoloogia kahepiksliline CMOS-iseteravustamine II.

Samas sõltuvad video kvaliteet ja professionaalsus ka õigetest oskustest ning tehnikatest. Siin on 10 nõuannet, kuidas jäädvustada paeluv videolugu, algusest lõpuni.

 1. Tehke plaan
 2. Looge filmile tegevuspaik
 3. Tagage stabiilsus
 4. Keskenduge üksikasjadele
 5. Proovige erinevaid perspektiive
 6. Mõelge oma kompositsioon läbi
 7. Mängige kiiruse ja ajaga
 8. Salvestage selge heli
 9. Looge pinget
 10. Lõbutsege, kuid püsige fookuses

1. Tehke plaan

Käed asetamas kaamerat Canon EOS R50 musta kaamerakotti.

Kaamera Canon EOS R50 on oma võimsate omaduste kohta uskumatult kompaktne. See teeb sellest ideaalse sisu loomise tööriista, kuna see on piisavalt kerge, et seda igale poole kaasa võtta.

Plaani tegemine tagab, et jäädvustate kogu vajaliku materjali. Märkige üles, mida te soovite kujutada ja kuidas sellele läheneda, või pange paika ligikaudne süžee – see aitab teil võtte enne toimumist peas paika panna.

Lisaks aitab see mõelda, millist tunnet te videoga saavutada tahate. Canoni kaameratel nagu EOS R50 on olemas lai valik loomingulisi värviprofiile kauniks tulemuseks. Katsetage nende määrangutega, enne kui otsustate, millist õhkkonda videole soovite.

Ärge unustage enne võtet oma varustust ette valmistada: laadige akud, puhastage objektiivid ja vormindage mälukaardid.

Lõpetuseks veenduge, et teie nutitelefon või tahvelarvuti oleks ühendatud Canoni rakendusega Camera Connect – see võimaldab teil määranguid eemalt seadistada ja video kiiresti kaamerast alla laadida.

2. Looge filmile tegevuspaik

Pruunis kohevas mantlis naine, kes seisab, vihmavari käes, munakivitänaval valgustatud poeakende ees. Jäädvustatud kaameraga Canon EOS R50.

Katsetage teravussügavusega, et oma subjekti eraldada või ümbritsevasse keskkonda asetada. Paljudel Canoni RF- ja RF-S-objektiividel on lai maksimaalne ava pehme ja hägusa tagaplaani jäädvustamiseks, kuid teil tasub kitsa teravussügavuse abil jäädvustada ka ümbritsev keskkond, et pakkuda konteksti. Pildistatud Canoni kaameraga EOS R50 ja Canoni objektiiviga RF-S 18-45mm F4.5-6.3 IS STM: 45mm, 1/40 s, f/6.3 ja ISO 3200.

Küljeprofiil pruunis kohevas mantlis naisest, kes hoiab kätt prillide juures. Jäädvustatud kaameraga Canon EOS R50.

Võite loota Canoni nutikale iseteravustamise tehnoloogiale kahepiksliline CMOS-iseteravustamine II, et näo ja silma jälgimise abil tagada subjekti näo hoidmine teravas fookuses. Pildistatud Canoni kaameraga EOS R50 ja Canoni objektiiviga RF-S 18-45mm F4.5-6.3 IS STM: 18 mm, 1/500 s, f/4.5 ja ISO 800.

Kui filmite väljaspool stuudiot, tehke ümbrusest lainurkvõtteid, et kontekst paika panna. Kombineerige need üksikasjade ja keskkonna ülilähivõtetega. Liikuge keskkonnas ringi ja vältige ainult ühest kohast jäädvustamist. Proovige jäädvustada vähemalt 10-sekundilised klipid – võite need alati hiljem töötlusetapis lühemaks teha.

Kui filmite teisi inimesi, esitlege peategelasi, näidates üksikasju sellest, kus nad on ja mida teevad. Jäädvustage erinevaid hetki ning katsetage ebatavalisemaid kompositsioone ja valgusstiile.

3. Tagage stabiilsus

CINC_EOS R50_Movie IS mode

Väriseva salvestuse vältimiseks ja professionaalse mulje jätmiseks tuleb nii kaamerat kui ka objektiivi toetada. Hoidke kaamerat mõlema käega ja hoidke küünarnukid keha lähedal.

Stabiilsemaks käest filmimiseks on kaameral Canon EOS R7 sensori nihutamisega sisseehitatud pildistabilisaator (IBIS), mis tagab olenevalt objektiivist kaamera liikumise kuni 8-astmelise kompensatsiooni. Kaameral Canon EOS R50 on ka sisseehitatud tehnoloogia filmimise ajal kaamera värina vähendamiseks. Video digitaalne pildistabilisaator – mida on demonstreeritud ülaltoodud videos – tagab, et käest filmitud video jääb sujuv ja terav.

Võite proovida ka sisemise stabilisaatoriga objektiivi nagu Canon RF-S 18-150mm F3.5-6.3 IS STM. Sellel taskukohasel suumobjektiivil on 4,5-astmeline optiline pildistabilisaator, mis aitab hoida käest jäädvustatud video teravana, aga ka mitmekülgne suumivahemik mitmesuguste võtete jäädvustamiseks.

4. Keskenduge üksikasjadele

Teatud objektide isoleerimine ja nendest lähivõtete filmimine aitab tekitada vaatajates huvi. Canoni RF ja RF-S suumobjektiivid võimaldavad teil minna võimalikult lähedale, et subjektid kaadris suuremaks muuta ja need samal ajal taustast kunstiliselt eristada.

Võite kasutada ka makrofiksobjektiivi nagu Canon RF 35mm F1.8 MACRO IS STM, mis võimaldab teil keskenduda igale detailile, isegi lühikese vahemaa pealt. Lähedalt teravustav makroobjektiiv on eriti kasulik toodete, toidu või iluvaldkonnaga seotud sisu jaoks, sest vaatajad tahavad näha ka kõige peenemaid detaile.

Kaameral EOS R50 on video õõtsumise korrektuuri funktsioon, nagu näidatud ülaltoodud videos, mis hoiab fookuse muutmisel vaatenurga samana, tagades, et tähelepanu püsib seal, kus see olema peab, ning jätab loomulikuma ja professionaalsema mulje.

5. Proovige erinevaid perspektiive

Külge kinnitatud mikrofoniga kaamera Canon EOS R50 vertikaalsel alusel, objektiiv allapoole suunatud. Kaamera muudetava nurgaga puuteekraanil on kujutatud praepanni.

Kaamera Canon EOS R50 muudetava nurgaga puuteekraan võimaldab teil jäädvustada peaaegu iga nurga alt.

Mees vaatamas kaamera Canon EOS R50 muudetava nurgaga puuteekraani, mida ta hoiab, et filmida taldrikul olevat rooga.

Muudetava nurgaga puuteekraan võimaldab ka käest filmides kompositsiooni ja säri kontrollida.

Jäädvustage subjekte ebatavaliste nurkade alt, et muuta video dünaamilisemaks. Ja pidage meeles, et kõik ei peagi esimese korraga välja tulema. Muutke oma vaatenurka, liigutades kaamerat subjekti kohale ja jäädvustades ülevalt alla, või minge hoopis maadligi ning jäädvustage alt üles.

Perspektiivi muutmine aitab loo jutustamisele kaasa. Näiteks aitab madala nurga alt filmimine anda edasi mõtet, et jäädvustatav isik on vaataja suhtes võimupositsioonil.

Perspektiivi saab muuta ka objektiivi abil. Kui te jäädvustate subjekti tausta, siis valige kindel teravustamispunkt, mis hoiab tausta teravana ja muudab esiplaani kinofilmilikult hägusaks. Selle saavutamiseks kitsendage ava. Laia maksimaalse avaga RF-objektiiv, näiteks Canon RF 50mm F1.8 STM, pakub uskumatult väikest väljasügavust ja kinofilmilikult õrna hägu.

6. Mõelge oma kompositsioon läbi

Statiivile kinnitatud kaamera Canon EOS R10 kaarjate reelingute vahel, filmimas kauguses olevat naist.

Tugevad jooned, nagu need kaarjad reelingud, juhivad vaataja pilgu esiplaanilt tagaplaanile. Kaameraga madalalt jäädvustamine muudab selle efekti veelgi mõjusamaks.

Mõelge sellele, kuidas võiks kaadris olevaid elemente kõige paremini paigutada. Üldiselt töötavad läbiproovitud lähenemised kompositsioonile, nagu kolmandike reegel ja juhtivad jooned, hästi. Samas proovige kindlasti ka muid vaatenurki. Näiteks kasutage sümmeetriat alternatiivsete võtete jäädvustamiseks. Selleks piisab lihtsalt sammukesest vasakule või paremale, kaamera kõrgemale või madalamale tõstmisest ning kükitamisest või pikali heitmisest.

Kui leiate subjektiga sobiva kompositsiooni, täiustage seda, ja muutke see omanäoliseks, et oma videot teistest eristada. Paljud filmitegijad on saanud tuntuks just oma kompositsioonistiili poolest, mistõttu tasub erinevate reeglite – ja nende rikkumisega – katsetada, et anda edasi video õhustikku ning oma isiklikku stiili.

7. Mängige kiiruse ja ajaga

Võtete vahelejätmine aitab teil tuua oma videosse kiiremat tempot. Jäädvustage samast nurgast järjestikuseid võtteid ja seejärel hüpake nende võtete vahel, liikudes ühest hetkest teise.

Tegevust aitab hästi jäädvustada suur kaadrisagedus. Jäädvustades Full HD-ga 120 kaadrit/s kaameraga EOS R50 saate luua üliaegluubis efekte, jäädvustades iga hetke, kui klippi tavalisel kiirusel esitate.

Haarake vaataja pilku aegvõttega, mis aitab pakkida aeglast tegevust lühemasse ajavahemikku, või proovige kätt videohaikuga.

8. Salvestage selge heli

Naine hoidmas Canoni kaamerat, mille küljes on stereomikrofon DM-E1, ja filmimas puuriga meest.

Heli on videoloo loomisel ülimalt oluline, mistõttu tasub investeerida välisesse mikrofoni nagu Canoni stereomikrofon DM-E1.

9. Looge pinget

Visuaalse pinge elementide lisamine on väga oluline, eriti, kui video jõuab kulminatsioonini. Selle tegemiseks kasutage erinevat tüüpi võtteid, sealhulgas lähi- ja laivõtteid. Üks võimalus viimase etapi tutvustamiseks on alustada neutraalselt subjektilt ja liikuda edasi lõpustseeni.

Põnevuse tõstmiseks hoidke võtted lühikesena. Pidage meeles, et te saate alati pikemat klippi lühemaks teha, seega proovige jäädvustada lisaks soovitud sisule ka paar lisasekundit.

10. Lõbutsege, kuid püsige fookuses

Kuigi alati tasub jäädvustada veidi rohkem, kui vaja, on lihtne hoogu minna ja liiga palju materjali jäädvustada, mistõttu püüdke jääda objektiivseks ning hoidke eesmärk silme ees. Küllap tänate end hiljem, kui ei pea videot töödeldes suure hulga ebavajaliku materjali seast vajalikku välja sõeluma.

Kokkuvõttes, nautige video tegemise protsessi ja pidage meeles, et alati ei suju kõik planeeritult, aga need olukorrad on teile kasulikuks õppekohtadeks. Teie lugu on teie nägu, seega nautige selle loomist.

Peter Wolinski

Seotud tooted

Seotud artiklid

 • VIDEOTEHNIKAD

  Äratage oma lood video abil ellu

  Auhinnatud dokumentalist ja Canoni saadik Joel Santos andis nõu, kuidas video abil lugusid rääkida.

 • VIDEO

  Nõuanded sotsiaalmeediavideote täiustamiseks

  Neli sisuloojat arutavad, mis muudab sisu heaks ja kuidas veebis silma paista.

 • VIDEOBLOGIMINE

  Sisu loomine EOS R50-ga

  Canon EOS R50 aitab teil oma sotsiaalmeedia profiilid uuele tasemele viia.

 • VIDEOTEHNIKAD

  Näpunäiteid öösel video filmimiseks

  Avastage täiesti uus võimaluste maailm meie juhendiga öösel video filmimiseks.