VIDEO

5 võimalust oma sotsiaalmeediavideote täiustamiseks

Kas tahate oma sotsiaalmeedia sisu järgmisele tasemele viia? Neli sisuloojat jagavad nõuandeid, kuidas luua kvaliteetseid videoid, mis aitavad teil veebis silma paista.
Statiivile kinnitatud kaamera Canon EOS R50 laua peal, jäädvustamas roosat pükstükki kandvat naist, kes on ümbritsetud meisterdamisvahenditega.

Kuna sotsiaalmeedias on põhirõhk vaieldamatult videotel, tuleb mõelda, kuidas oma sisuga välja paista? Alustada tuleb õigetest töövahenditest ja kaamera on teie väljundi kvaliteedi oluline osa. Kui kasutate jäädvustamiseks nutitelefoni, on üleminek kaamerale, nagu Canon EOS R50, suur edasiminek.

Sisuloomiseks mõeldud kaamera EOS R50 võimaldab teil end uutmoodi väljendada. Saate jäädvustada kvaliteetset 4K-videot ja heli ning kasutada RF- ja RF-S-objektiive, et oma sisu stiili ja tunnetust kujundada. Lisaks saate kasutada mitmeid professionaalseid videofunktsioone, nagu Canoni murranguline kahepiksliline CMOS-iseteravustamine, spetsiaalne videoblogimise režiim ja sujuv ühenduvus nutitelefoniga.

Sealt edasi on küsimus ainult teie loovuses ja tehnikates. Selleks jagavad neli märkimisväärse jälgijaskonnaga sotsiaalmeedia sisuloojat oma videonõuandeid. Ühendkuningriigist on toiduvaldkonna mõjuisik Martyn Odell ja kunstiline juht Zeena Shah, Prantsusmaalt moe- ja iluvaldkonna mõjuisik Fatou N'Diaye ning Saksamaalt fitness- ja toitumisvaldkonna mõjuisik Elena Bulkowski. Kõik on sotsiaalmeedias oma valdkonna tipus. Siin on nende viis nõuannet videosisu täiustamiseks.

1. Jäädvustage võimalikult hea kvaliteediga video

Statiivile kinnitatud kaamera Canon EOS R50 filmimas oranžis topis sisuloojat Elena Bulkowskit, kes näitab aasal joogapoosi.

Kaameral Canon EOS R50 on sama kahepiksliline CMOS-iseteravustamine II, kui professionaalsetel EOS R süsteemi kaameratel, nagu EOS R6 Mark II. „See aitab mul jõuda järgmisele tasemele,“ ütleb Elena. „Sisu luues on tähtis, et see oleks kvaliteetne, pilt oleks terav ja midagi ei jääks häguseks, ning et värvid oleksid selged ja kaunid.“

Pruunis kohevas mantlis sotsiaalmeedia mõjuisik Fatou N'Diaye, kes seisab, vihmavari käes, munakivitänaval valgustatud poeakende ees.

Kaamera EOS R50 24,2 MP pildisensor jäädvustab uskumatult detailse pildi ka hämaras valguses filmides. Pildistatud Canoni kaameraga EOS R50 ja Canoni objektiiviga RF-S 18-45mm F4.5-6.3 IS STM: 45mm, 1/40 s, f/6.3 ja ISO3200.

„Sisuloome valdkonnas on konkurents tihe,“ ütleb Zeena. „Pildikvaliteet on kõige alus. Tahan näidata kõigile täpselt seda, mida ma päriselus näen, ning inspireerida neid erksate värvide, pöörleva vee ja iga tinditilgaga.“

Kaameratel, nagu Canon EOS R50, on suuremad sensorid, kui nutitelefonidel, tagades märkimisväärselt puhtama video, eriti hämaras valguses. Kaameral EOS R50 on ka Canoni kiire iseteravustamise võimekus ja aastakümnete pikkune uurimiskogemus värviteaduse vallas, andes tulemuseks teravad pildid ning loomulikud ja kaunid toonid. Selle muudetava nurgaga puuteekraan võimaldab jäädvustada loominguliste nurkade alt ja ennast vlogides näha, tagades samal ajal kõik suurema sensori eelised. „See on nii kasulik,“ ütleb Zeena. „Saate seda keerata mis tahes suunas. See on väga kasulik, kui jäädvustada ülalt alla lauakujundusi või õppevideoid.“

Peale selle saab kaameraga Canon EOS R50 kasutada ka Canoni RF- ja RF-S-objektiive, et oma sisu stiili ning tunnetust kujundada. „Kaamera EOS R50 ja RF-objektiivid võimaldavad teil olla loomingulised ning jäädvustada sisu imeliselt madala teravussügavusega,“ ütleb Martyn.

2. Teadke, millal jäädvustada vertikaalselt

Vertikaalseks jäädvustamiseks statiivile kinnitatud kaamera Canon EOS R50 filmimas toiduvaldkonna mõjuisikut Martyn Odelli köögis.

Kaamera Canon EOS R50 muudetava nurgaga puuteekraan võimaldab jäädvustada mis tahes nurga alt ja salvestise enne veebis jagamist hämmastava üksikasjalikkusega üle vaadata. Kaameral EOS R50 on ka video lähivõtterežiim, mis kohandab teravustamist, kui jäädvustate kordamööda toodet ja esitlejat.

Üks kõige olulisemaid otsuseid video loomise juures on valida, kas jäädvustada vertikaalselt või horisontaalselt. Siin tuleb teha õige otsus sõltuvalt sellest, millise rakenduse jaoks te seda jäädvustate.

Platvormid, nagu TikTok, näitavad videoid ainult vertikaalselt, seega peaksite ka jäädvustama vertikaalselt. Vastasel juhul tuleb horisontaalsed videod väiksemaks muuta, et need telefoniekraanile mahuksid, või külgedelt kärpida, millega läheb osa kaadrist kaduma.

YouTube’i lühivideod töötavad ka kõige paremini vertikaalselt. Samas tavalist YouTube’i või Twitchi sisu tuleks jäädvustada horisontaalselt, et vaatajate arvutite ja telefonide täisekraanirežiimi horisontaalse paigutusega sobituda, mis jätab teie sisust professionaalse mulje.

Kaamera Canon EOS R50 tuvastab automaatselt, kas te jäädvustate vertikaalselt või horisontaalselt, ning jäädvustab selles formaadis. „Kaamera EOS R50 üks parimaid funktsioone on see, et see tuvastab kaamera orientatsiooni,“ ütleb Martyn. „Kaamera teab, kui ma jäädvustan vertikaalselt, seega saan video pärast telefoni importimist otse sotsiaalmeediasse üles laadida.“

Kui jäädvustate videot mitme platvormi jaoks, võite jäädvustamise ajal kuvada ekraanil soovitud kuvasuhte markerid, et saaksite stseeni õigesti kadreerida. Kogu kaader on endiselt nähtav, kuid jooned näitavad, kust seda kärbitakse, mistõttu saate veenduda, et kogu vajalik jääks näha nii horisontaalselt kui ka vertikaalselt.

3. Üleminekud on olulised, kuid hoidke need lihtsana

Canon EOS R50 – aegluubis

Iga filmitegija peab teadma, kuidas ühest kaadrist teise üle minna – ja nende üleminekute õige kasutamine on väga tähtis. Kõige parem on säilitada järjepidevus ja teha seda märkamatult. Üleminekuid tuleb teha eesmärgistatult, kuid samas veenduda, et need sulanduksid ülejäänud videoga sujuvalt.

Kasutage esialgu ainult paari tüüpi üleminekut. Alustage kõige lihtsamast, näiteks järsust üleminekust, kus üks kaader läheb teiseks üle ilma ühegi efektita, või sisse- ja väljasuumimisega üleminekust. Need võivad kõlada lihtsana, kuid võite üllatuda, kui professionaalsed tagasihoidlikud üleminekud võivad paista.

Pöörlevad üleminekud, millega video keerab järgmisesse klippi kiire 180-kraadise pöördega, või käeliigutuse ja sõrmenipsuga katsetamine, on samuti ideaalsed valikud lõbusa ning kiiretempolise sisu jaoks.

Seejärel võite lihtsamatele üleminekutele lisada keerulisemaid nüansse, näiteks nn J-üleminek, kus järgmise kaadri heli algab enne, kui pilt järele jõuab.

Stseenide lahutamiseks võtke B-materjalist klippe, mille peale lisate heli. Kaamera Canon EOS R50 120 kaadrit/s jäädvustamiskiirus saab suurepäraselt hakkama aegluubis B-materjali jäädvustamisega, et lõpptulemus tunduks professionaalne. „Kaamera EOS R50 aegluubi funktsioon võimaldab mul muuta oma sisu dünaamilisemaks,“ ütleb Martyn. „Kõik alates mullitavast õlist kuni valamisvõtete ja aegluubis lõikamiseni.“

4. Postitage regulaarselt

Käed hoidmas kaamerat Canon EOS R50, millest kantakse faile kõrval laual olevasse telefoni.

Võiks arvata, et regulaarne postitamine on 4K-videoid tehes keeruline, kuid Canoni rakendus Camera Connect ja võimalus faile automaatselt kaamerast telefoni edastada, võimaldab sisu hõlpsasti otse võttepaigalt sotsiaalmeediasse üles laadida.

Teie jälgijad tahavad teie elu ja tegemistega kursis olla, mistõttu on oluline postitada sageli, et nende tähelepanu hoida. Regulaarne postitamine on meeltmööda ka sotsiaalmeedia algoritmidele, mis tähendab, et teid märgatakse suurema tõenäosusega.

TikTokki tuleks postitada kuni neli korda päevas ja YouTube’i vähemalt kord nädalas. Taolise kvantiteedi tootmine võib olla keerukas, mistõttu soovitab Fatou tegutseda siis, kui inspiratsioon peale tuleb. „Mulle meeldib jagada päevakajalisi asju, nii halva kui ka hea tuju hetki,“ ütleb ta.

Elena nõustub: „Proovin hoida oma sisu spontaansena ja seda vastavalt olukorrale kohandada,“ ütleb ta. „Olen väga paindlik ja võin jagada tervet oma elu.“

„Minu jälgijaskond on kasvanud kordades just seetõttu, et pühendan sellele tunde,“ lisab Martyn. „Veedan iga päev tunde kommentaaridele vastates ning häälmärkusi ja videosõnumeid saates. Kogukonna loomiseks tuleb sellesse panna energiat. Ei saa oodata, et inimesed sind lihtsalt niisama jälgima hakkaksid.“

Kui postitate regulaarselt, pidage meeles, et te ei postitaks päris ükskõik mida – teie sisu peab olema endiselt kvaliteetne. „Sinu jagatav sisu peaks peegeldama seda, kes sa oled, sest sinu jälgijad on sinu nägemisega harjunud – nad teavad sind,“ ütleb Fatou.

5. Looge ise trende

Sotsiaalmeedia mõjuisik Fatou N'Diaye kandmas kohevat pruuni kasukat ja prille ning kõndimas mööda pastelsetes toonides majadest, kaasas kaamera Canon EOS R50.

„Inimesed võivad meid inspireerida, kuid inspiratsioonil ja kopeerimisel on vahe,“ ütleb Fatou. „Kui kopeerid teisi, siis kopeerid midagi, mis ei ole tegelikult sinu moodi. Sinu jälgijad ei tea siis, kes sa tegelikult oled, sest üks päev oled sa see, teine päev aga teine. Sa järgid trende, selle asemel, et neid ise luua.“

„Kui minult küsida, millist nõu uutele sisuloojatele annaksin,“ ütleb Fatou, „siis soovitaksin jääda iseendaks. Kui keegi tegi pildi ja see osutus edukaks, siis ei tähenda see, et see ka sinu puhul samamoodi toimib. Sul peab olema omaenda identiteet ja midagi, millest rääkida, kuid eelkõige tuleb jääda iseendaks. Inimestele meeldid sa sageli just seepärast, et oled teistest erinev.“

Zeena nõustub: „Jää iseendale truuks, ole ainulaadne,“ ütleb ta. „Mul on nii palju ideid ja projekte, mille jagamisega ma ei malda oodata. Alati on olemas ideid, mida keegi teine ei tee.“

„Sisuloojad peaksid tegema seda, mida neile meeldib teha,“ on Elena nõuanne. „Kui sulle ei meeldi sport, siis ära hakka fitness-mõjuisikuks, sest inimesed näevad sinust kohe läbi. Ole sina ise, lõbutse ja nii motiveeridki inimesi.“

Varustus, mida sisuloojad sotsiaalmeedia videote jaoks kasutavad

Käsi hoidmas Canoni käsistatiivi HG-100TBR, mis on kinnitatud kaamera Canon EOS R50 külge, mille küljes on ka Canoni stereomikrofon DM-E100.

Canoni käsistatiiv HG-100TBR on Martyni sõnul ideaalne sisu loomise abivahend. „Minu köögis valitseb paras korralagedus, mistõttu on tore, et ma ei pea muretsema kaamera katsumise ja selle mustaks tegemise pärast. See sobib suurepäraselt ka videoblogimiseks. See on kui käepikendus, et saaksid jäädvustada laiema nurga alt, kui oled asju ajamas.“

Canon EOS R50
Kerge peeglita kaamera, mida igale poole kaasa võtta ja spontaanne loovus valla päästa. Kaamera Canon EOS R50 24,2 MP sensor jäädvustab 4K 30p ja Full HD 120 kaadrit/s sisu ning pakub loomingulisi eelseadistusi, et saaksite sisu stiili ja tunnetust otse kaameras muuta. Alternatiivsete võimaluste kohta saate lugeda meie artiklist „Parimad Canoni kaamerad videoblogimise jaoks“.

Canon RF-S 18-45mm F4.5-6.3 IS STM
Alustage oma teekonda EOS R süsteemi APS-C peeglita kaameraga koos objektiiviga, mis katab kõik teie videovajadused. Canon RF-S 18-45mm F4.5-6.3 IS STM on kerge ja kompaktne objektiiv, mis pakub stabiilseks käest filmimiseks 4-astmelist optilist pildistabilisaatorit ning kasulikku 18–45 mm suumivahemikku, et jäädvustada suurepärast sisu iga päev.

Canoni stereomikrofon DM-E100
Ärge laske viletsal helil meeleolu rikkuda. Canoni stereomikrofon DM-E100 on ideaalne abivahend heli järgmisele tasemele viimiseks. See on väike ja kerge, et sobituda kaameraga Canon EOS R50, ning kasutab kaamera akut. See jäädvustab ühesuunalist stereoheli, mis teeb sellest kaameraga videoblogimiseks suurepärase abimehe.

Canoni käsistatiiv HG-100TBR
Jäädvustage enesekindlalt ja rakendage oma loomingulisust, kasutades Canoni käsistatiivi HG-100TBR, millel on kaugjuhtimispult, kohandatav pea ja ülimalt ergonoomiline disain stabiilseks jäädvustamiseks.

Canon RF 16mm F2.8 STM
Kaamera Canon EOS R50 RF-kinnitus võimaldab teil kasutada kõiki RF-objektiive. Kogemuse kasvades saate objektiive valida vastavalt oma loomingulisele stiilile. Videoblogijatele mõeldud ülilainurk-objektiiv RF 16mm F2.8 STM on täiuslik lahendus erinevate esemete kaamerale esitlemiseks, samal ajal kui selle kiire f/2.8 ava tagab sujuva ja pehme bokeh-efekti kinofilmilikuks tulemuseks.

Canon RF 50mm F1.8 STM
Kompaktne ja kerge ning peaaegu hääletu teravustamisega objektiiv RF 50mm F1.8 STM on täiuslik valik hämaras valguses ja loomingulise teravussügavuse saavutamiseks.


Seega, kui olete sisulooja, kes on valmis oma töö järgmisele tasemel viima, aitab meie nelja sotsiaalmeedia asjatundja nõu järgimine teil kindlasti kõigi seast silma paista.

Peter Wolinski

Seotud tooted

Seotud artiklid

 • VIDEO

  Kuidas jäädvustada kvaliteetseid toiduvideoid nagu professionaal?

  Tänu hämmastavatele toiduvideotele on Jessica Bakes Cakes kogunud rohkem kui 100 000 jälgijat. Siinkohal selgitab ta, kuidas toiduvideote tegemise tõeliselt selgeks õppida.

 • VIDEOBLOGIMINE

  Kuidas saada videoblogijaks

  Hakake pihta ja looge kvaliteetseid vloge meie videoblogimise nõuannetega algajatele.

 • VIDEOTEHNIKAD

  Videoloo loomine

  10 nõuannet paeluvate minivideote jäädvustamiseks.

 • VIDEOBLOGIMINE

  Canoni parimad kaamerad ja objektiivid videoblogimise jaoks

  Canon pakub erinevaid kaameraid ja objektiive, mis sobivad ideaalselt sisuloojatele. See juhend aitab teil leida enda jaoks parima valiku.