LOOMINGULINE PRINTIMINE

Harjutage teadvelolekut loomingulise päevikupidamisega

Kirjanik ja illustraator Kia Marie Hunt jagab, kuidas päevikupidamise abil oma loomingulisust väljendada ja vaimse tervisega tegeleda.
Inimene kirjutamas mälestusteraamatusse, mille lehed on täidetud fotode ja kleepsudega.

Mõtete üles tähendamine aitab käivitada loomingulise vabanemise ja annab võimaluse oma tunnete mõistmiseks. Vaid 20 minutit päevas aitab parandada kirjutaja meeleolu – eriti siis, kui teate, et need read on mõeldud ainult teie silmadele. Ja tahate teada, mis selle juures kõige parem on? Seda suudab teha igaüks! Seal ei ole reegleid – teie ees ootav paber on valmis vastu võtma kõik teie tänased mõtted ja tunded ning see ei hooli, kas soovite väljendada neid läbi sõnade, joonistuste, kollaažide või fotode.

Kirjanik, illustraator ja päevikupidaja Kia Marie Hunt on laste tegevuspäevikute „My Awesome Year“ looja. Tal on Etsy platvormil enda kirjatarvete pood ja ta toodab igakuiselt Journal Clubi jaoks päevaraamatutele/päevikutele mõeldud komplekte.

Kia jaoks on päevikupidamine olnud elu aeg loominguliseks väljundiks. „Ma alustasin loomingulist päevikupidamist, kui ma reisisin aasta aega Uruguays ja Brasiilias,“ rääkis ta. „Hiljuti leidsin ma üles ka enda lapsepõlves loodud päevikud. Tuleb välja, et ma olen alati armastanud loomingulist päevikupidamist ja nüüd olen ma ringiga sinna tagasi jõudnud.“

Päevikupidamine annab ka võimaluse ennast paremini tundma õppida, rääkis Kia, kelle Instagrami kontot @kia.creates jälgib 15 700 inimest. Lisaks kuulub temale Instagrami konto @inspiringjournals. „Lisaks mõtete puhastamisele aitab päeviku täitmine ka enda loomingulisust väljendada – ilma mingisuguste eelduste või piiranguteta. Loomise käigus õpite ennast ka järkjärgult paremini tundma,“ rääkis ta.

1. Leidke oma päevikupidamise stiil

Inimene hoidmas raamaturiiuli eest avatud päevaraamatut, kus paistavad värvilised joonistused ja kleepsud.

„Päevikupidamine võimaldab talletada praegusi hetki, et ma saaksin neid hiljem uuesti üle lugeda,“ rääkis Kia, „kuid see aitab ka olevikule keskenduda.“

Inimene trükkimas roosal ja valgel klaviatuuril.

„Päevikupidamise protsess on nagu sõrmejälg – kõigil on selleks oma ainulaadne viis ja seal ei ole õigeid ega valesid lähenemisi,“ lisas Kia. „Minu jaoks algab päevikupidamine värvide lisamisega – kasutan selleks teemaga seotud dekoratsioone. Mul kulub pisut aega, et fotod välja printida, kleepsud valida ja dekoratiivne kleeplint välja valida,“ selgitas ta.

Vahet ei ole, kas teie stiil on minimalistlik ja julge või armastate kõiki vikerkaarevärve – laske oma isikupäral särada ning nautige tulemust.

„Viimaks täidan ma ruumi kritselduste ja teiste kleepsudega,“ lisas Kia. „Ma ei lõpeta enne, kui leht on täiesti täis, sest just selline tulemus on mulle kõige meelepärasem. Mida rohkem, seda uhkem! Muidugi võib teistel hoopis teine stiil olla.“

2. Leidke oma teema

Ülalt-alla pilt, kus on näha naise organiseeritud kirjutuslauda ja avatud päevaraamatu kõrval olevaid dekoratiivseid kleeplinte.
Inimene eemaldamas väljatrükilt tagumist lehte ja kleepimas pilti päevaraamatusse.

Päevikut võib täita väga erineval moel. Näiteks võib kirja panna oma unenägusid, üherealisi päevamõtteid, saatmata kirju jne. Katsetage julgelt ja pidage korraga kasvõi viite päevikut.

„Päevikupidamine hõlmab erinevaid kogukondi,“ rääkis Kia. „Märkmik-päevikud (ingl k bullet journaling) on üsna minimalistlikud ja korralikud. Seal saab keskenduda päevade, nädalate või kuude planeerimisele ning harjumuste ja eesmärkide jälgimisele. Sodipäevikud (ingl k junk journaling) võimaldavad kasutada märkmikku nagu mälestusteraamatut. Sealt võib leida kõike: brošüüre, pileteid, pitsi, paelu, paberit, erinevaid materjale jne.“

Igapäevane tänupäevik (ingl k gratitude log) aitab tuua päevadesse rohkem positiivsust. „See on suurepärane viis mõelda asjadele, mille eest te tänulikud olete – olgu need siis kuitahes väikesed või suured,“ rääkis Kia. „See tundub väga lihtne, aga tegelikult aitab sellega kaasnev mõtteviis muuta kogu elu.“

„Parim viis oma lemmiku päevikupidamise stiili leidmiseks on lihtsalt katsetada,“ rääkis ta. „Proovige erinevaid lähenemisi ja ärge seadke endale piiranguid – keegi ei pea mahtuma ühte kindlasse „karpi“. Mitmekesisus on äge!“

3. Olge printides loominguline

Päevalilledega kleidis naine hoidmas väljatrükki, mille on välja printinud PIXMA printer.

„Ma armastan seda kvaliteeti, mida Canon PIXMA TS5350 seeria printer pakub. See on tõesti rahuldustpakkuv, et ma saan täita oma päevaraamatu piltidega, mille ma olen ise teinud ja välja printinud,“ rääkis Kia.

Inimene hoidmas käes töötavat Canon Zoemini printerit.

2 × 3 tollised väljatrükid, mida Canon Zoemini toodab, on ideaalsed päevaraamatusse lisamiseks, kuna need prinditakse otse kleepuva tagusega paberile, tänu millele ei ole teil isegi liimi vaja.

Koduprinterid annavad nii päevikupidajatele kui ka käsitöömeistritele lõputult võimalusi uute ja loominguliste materjalide loomiseks. Nende hulka kuulub ka Kia Canon PIXMA TS5350 seeria printer.

„Mõnikord loon ma kujundusi digitaalselt Adobe® Illustrator®*-i abil ja saadan need juhtmevabalt otse printerisse. Teinekord loon ma neid käsitsi ja seejärel skannin pildid PIXMA printeriga sisse, et edasisi kohandusi teha. Seda on väga rahuldustpakkuv vaadata, kuidas ideest saabki füüsiline objekt.“

„Mulle väga meeldib oma kirjutisi fotodega täiustada,“ rääkis ta. „Ma alustasin reisimälestuste kirjeldamisega, mida ilmestasin vastavate reisi- või päevafotodega, kuid nüüd lisan pilte ka teistest toredatest hetkedest, nagu jalutuskäigul nähtud lilled või stuudiot paitav pärastlõunane päike.“

Kia kasutab taskusse mahtuvat ja Bluetoothi ühendusega varustatud Canon Zoemini printerit, et toota kiiresti 2 × 3 tolliseid kleepuva tagaosaga väljatrükke. Selleks tuleb tal vaid oma nutitelefon printeriga ühendada.

„Võimalus teha telefoniga pilte, lisada Canoni rakenduses Mini Print sobivaid filtreid, saata pildid otse Canon Zoemini printerisse ja seejärel need paberile printida on lihtsalt suurepärane. See muudab kogu protsessi väga nauditavaks – ma jäädvustan hetke ja saan selle peaaegu kohe oma päevaraamatusse lisada.“

Canoni rakenduses Mini Print on suur valik kohandatavaid kleepse, ääriseid ja fonte, mida saate enne välja printimist katsetada.

4. Muutke see enda omaks

Inimene vajutamas templit täidetud päevaraamatusse.
Naine pildistamas oma avatud päevaraamatut, kasutades Canoni kaamerat PowerShot G7 X Mark III.

„Ma kasutan Canoni kaamerat PowerShot G7 X Mark III, et jäädvustada päevaraamatu täitmise protsessi ja lõpptulemust,“ rääkis Kia. „Ma saan ühendada kaamera juhtmevabalt telefoniga ning seejärel pildid ja videod kergesti nutiseadmesse edastada. Telefonis teen ka ma kõik parandused ja jagan oma loomingut ülejäänud kogukonnaga – kõike seda ühel päeval.“

Saate kasutada Canoni rakendust Mini Print, mis ühildub Canon Zoemini ja Canon Zoemini S printeriga, et väljendada oma isikupära ja mõtteid raamide, filtrite, kritselduste ja palju muuga. Aga kleepsud ja fotod ei ole ainuke asi, mida kasutada saab – Kia kasutab oma päevaraamatus mitmeid huvitavaid materjale.

„Mulle meeldib luua tekstuure, kasutades näiteks volditud lehti või ümbrikke. Interaktiivsete elementide lisamine muudab asja põnevamaks,“ rääkis ta. „Mul on üks sodimärkmik, mida ma täidan ainult oktoobriti. See on pühendatud halloweenile ja sellega seotud väljakutsele, mida ma iga aasta korraldan. See on hästi tekstuurne, seal on rebitud lehti, teega värvitud lehti, pitsi, vahapitsereid ja kummituslikke väljatrükke. Ja kõik see on kokku seotud nööriga!“

Loomingulisuse väljendamiseks on nii palju viise ja Kia raamatu lehtedelt võib näha, kuidas tema fotod, kleebised ja ilus käekiri teevad tema päevikust kordumatu kunstiteose.

„Kui leht on kaunistatud, hakkan ma kirjutama. Ma ei mõtle sõnade peale pikalt. Ma harjutan vaba kirjutamist (ingl k free writing) ja täidan ruumi nende sõnadega, mis sel hetkel välja voolata tahavad. Ma ei mõtle üle ega muretse kirjavigade pärast – sel ei ole tähtsust.“

„Võimalus jagada oma loomingulist protsessi ja ka lõpptulemust teiste sotsiaalmeedias tegutsevate päevikupidajatega on minu jaoks väga oluline, kuna see toetab meievahelist sidet,“ rääkis Kia.

Päevikupidamise juures on hea see, et kogu protsess allub teile endale. Maagia alustamiseks on vaja vaid märkmikku.

Autor: Lorna Dockerill

*Adobe and Illustrator on Adobe registreeritud kaubamärgid või kaubamärgid USA-s ja teistes riikides.

Seotud tooted

Seotud artiklid

 • LOOMINGULINE PRINTIMINE

  Projekti jäädvustamine

  Jäädvustage 100 päeva pikkune isiklik projekt Canon Zoemini 2 ja 100-lehelise fotopaberi paki abil.

 • LOOMINGULINE PRINTIMINE

  Tehke ise mudimismänguasju

  Paberist valmistatud mudimismänguasjadega on lõbus mängida ning need rahustavad elavaid meeli.

 • Must Canon SELPHY CP1500, roheline Canon SELPHY Square QX10, sinakasroheline Canon Zoemini S2 ja roosakaskuldne Canon Zoemini 2 on paigutatud hallile taustale, ümbritsetuna väljaprintidest, kleebistest ja tarvikutest.

  LOOMINGULINE PRINTIMINE

  Parimad Canoni kaasaskantavad printerid

  Uurige lähemalt Canoni kompaktsete printerite valikut, et leida endale nende seast see õige.

 • Foto puitlaual olevast reisipäevikust, mille kõrval on väljatrükid, pliiats, teip ja templid. Lehed on täidetud värviliste kirjutiste, joonistuste ja fotodega.

  LOOMINGULINE PRINTIMINE

  Professionaalne reisipäevik

  Koondage Canoni fotoprinteriga Zoemini S2 tehtud puhkusepildid personaalsesse reisipäevikusse.