Two women pose in front of a camera in a clothes shop.

VIDEOBLOGIMINE

Jagage oma kirge ja isikupära: kuidas alustada videoblogimisega juba täna

Olete leidnud oma niši, ilusa koha ja põneva loo. Teil on kõik elemendid ideaalse vlogi jaoks, kuid kas teate ka, millist kaamerakomplekti kasutada ja kuidas filmida nii, et video kvaliteet rahuldaks ka kõige nõudlikumaid vaatajaid?

Nendes vlogimise juhistes paljastame seitse nõuannet algajatele ja vlogijatele, kes soovivad täiustada oma videote kvaliteeti. Lugege, kuidas jäädvustada videoid, mis meelitaksid vaatajaid teie sisu juurde tagasi, ning kuidas saavutada ühtlast (värinata) ja selget tulemust. Saage teada, miks on loominguline kadreerimine oluline ning mida on vaja terava ja selge heli jaoks. Vahet ei ole, kas teie kaamerakomplektis on Canon PowerShot G7 X Mark II, täiustatud Canon PowerShot G7 X Mark III, Canon EOS M50 või Canon EOS 250D – toome teieni nõuanded, millega esimeste vlogide juures arvestada.

1. Kaamerakomplekti valimisel leidke tasakaal kaamera ja sensori suuruse vahel

Suure sensoriga kaamera tagab parema kvaliteedi, kuid videoblogimise puhul on oluline leida tasakaal sensori ja kaamera suuruse vahel. Näiteks on sisseehitatud objektiiviga PowerShot G-seeria kaamera, nagu Canon PowerShot G7 X Mark III, kompaktne ja kergesti kaasaskantav. Samas pakub peeglita kaamera või vahetatavate objektiividega digipeegelkaamera teile suuremat vabadust objektiivide valikul.

Kui teil on nii väike kui ka suur kaamera, saate jäädvustada erinevatel eesmärkidel ja lisada vlogile täiendavaid kaameranurki.

A composite image: left, eggs and avocado on toast; right: some earrings.

2. Kasutage lainurkobjektiivi

Paljud vlogijad kasutavad lainurkobjektiive, kuna neid saab kasutada väikestes ruumides, nagu magamistuba või köök, ja nendega saab katta võimalikult suure osa stseenist. Selle jaoks sobib hästi 24 mm objektiiv, kuid ülilainurkobjektiiv on veelgi parem. Seega, kui jäädvustate APS-C sensoriga kaameraga, nt Canon EOS 250D, võimaldab selle paarimine ülilainurkobjektiiviga, nt Canon EF-S 10-18mm f/4.5-5.6 IS STM, rohkem kaadrisse mahutada. Samal ajal pakub Canon EF-M 11-22mm f/4-5.6 IS STM sarnaseid võimalusi peeglita mudeliga Canon EOS M50.

Olenemata sellest, millise objektiivi kasutusele võtate, keerake oma kaamera ekraan üles, et ennast kaadrisse seada, selfisid filmida ja madala nurga alt mugavamini jäädvustada. Paljusid kaameraid, nt Canon PowerShot G7 X Mark III, saab Bluetoothi kaudu ühendada ka rakendusega Canon Camera Connect. See nutitelefoni rakendus võimaldab teil ka eemalt filmida või pildistada.

3. Valige sobiv eraldusvõime ja kaadrisagedus

Nõudlus videote järgi on suur ja ootused kvaliteedi osas kõrged. Ükskõik kui loominguline teie sisu ka ei oleks, kui salvestus ei ole piisavalt detailne, tasub seda parandada. Otsige kaameraid, mis pakuvad täis-HD või 4K salvestust. Täis-HD on hea standard, millega alustada, kuid 4K pakub veelgi rohkem detaile ning võimaldab teil kärpida ja stabiliseerida oma salvestust kvaliteeti ohverdamata. 4K vormingus jäädvustamine ei tähenda, et peaksite sisu ka 4K-s avaldama. 4K salvestuste redigeerimine ja üleslaadimine võtab rohkem aega.

4K vormingu võimalust ei paku enam ainult professionaalsed kaamerad. Seda võimalust pakutakse ka väikestes, ent funktsiooniderohketes kaamerates nagu Canon EOS M50. Kõige olulisem on aga mõelda sellele, milline kaadrisagedus teie subjektile sobib. 60 kaadrit sekundis (kaadrit/s) on parim valik tegevusvlogide jaoks, andes teile võimaluse kasutada aegluubiefekte. Kõige muu jaoks sobib 30 või 25 kaadrit/s. Kui soovite veel detailsemat aegluubis salvestust, siis Canon PowerShot G7 X Mark III pakub täis-HD-s kuni 120 kaadrit/s.

Seotud artiklid
Laura Bingham pictured from behind, facing dense jungle, as she films a vlog with a Canon PowerShot G7 X Mark II.

VIDEOBLOGIMINE

Laura Bingham: vallutamas Essequibo jõge

Seikleja Laura Bingham korraldas Essequibo jõel maailma esimese laskumise ja ta videoblogis seda kogemust kaameraga PowerShot G7 X Mark II.

canon-get-inspired-best-vlogging-cameras

VIDEOBLOGIMINE

Parimad Canoni kaamerad videoblogimise jaoks

Kas soovite hakata videoblogima? Avastage parimad kaamerad videoblogimise jaoks, mis tagavad suurepärase videokvaliteedi ja kontrolli, mida vajate erakordse vlogi loomiseks.

A girl is seen on the tilted back screen of a camera.

4. Tagage salvestuse stabiilsus ja fookus

Kaamerate Canon PowerShot G7 X Mark III, Canon PowerShot G7 X Mark II, Canon EOS M50 ja Canon EOS 250D kompaktsus ja kerge kaal teevad neist ideaalse valiku liikumise jäädvustamiseks. Vlogi on paeluv siis, kui see publiku endaga kaasa haarab – viies vaatajaid jalutama mööda vanalinna munakivitänavaid või näidates teie reaktsiooni viimase ostu lahtipakkimisele – ja liikumine võib olla otsustavaks teguriks. Selle asemel, et jäädvustada värisevat ja tähelepanu kõrvale juhtivat salvestust, püüdke saavutada võimalikult sujuv pilt, et vaatajad saaksid teie loole keskenduda.

Ühtlase pildi saavutamiseks toetage kaamerat peopesaga alt ja hoidke külgedelt kinni. Kui vajate lisatuge, võite kaaluda käepideme ostmist, mis kinnitub kaamera korpuse külge ja annab teile võimaluse millestki kinni haarata. Lisaks tuleb kasuks hea tehnoloogia: selgete ja ühtlaste videote jaoks kasutage kaamerat, mis on varustatud pildistabilisaatoriga, näiteks Canon PowerShot G7 X Mark II. Tänu sellele on teie videod selgemad ja neid on kergem jälgida. Kaamera 5-teljeline dünaamiline pildistabilisaator on loodud tasakaalustama kaamera värisemist isegi siis, kui jooksete, panoraami jäädvustate või maksimaalset suumi kasutate.

Vlogijana on just teie nägu see, mida inimesed vaatavad, seega hoidke see alati fookuses. Canoni näotuvastustehnoloogia suudab automaatselt teie nägu jälgida ja seda fookuses hoida.

A man holds a Canon camera.

5. Jääge panoraamimisel tagasihoidlikuks

Kaamera horisontaalne liigutamine jäädvustamisel ehk teisisõnu „panoraamimine“ võimaldab teie publikul vaadata läbi teie silmade – olla teiega selles hetkes, kui jälgite kaugeleulatuvat rannikujoont või taevasse kõrguvaid hooneid. Liigne panoraamimine võib vaataja segadusse viia, kuid tehes seda mõõdukalt, lisate videole huvitavaid külgi ja aitate loo arenemisele kaasa.

Jääge panoraamimisel mõõdukaks, tehke seda kiirustamata ja hoidke horisonti sirgena. Kui teil ei ole statiivi, siis asetage kaamera millelegi stabiilsele, näiteks pingile või lauale, ja liigutage seda aeglaselt ühelt küljelt teisele. Mõni kaamera, nt Canon PowerShot G7 X Mark II, on varustatud ka näidikuga, mis aitab teil horisonti sirgena hoida.

6. Parema helikvaliteedi jaoks kasutage välist mikrofoni

Enamik kaameraid, millega saab videoid salvestada, tagavad rahuldava helikvaliteedi, kuid suurepärase heliga vlogide jaoks tuleks kasutada välist mikrofoni. Väline mikrofon on eriti kasulik siis, kui filmite väljas, kuna kaamera sisseehitatud mikrofon salvestab ka segavat taustamüra, nagu tuul. Välise mikrofoni puhul saate seda paigutada nii, et häirivad helid kõrvale jääksid. Kui soovite kasutada välist mikrofoni, siis valige kaamera, millel on välise mikrofoni pesa, nt Canon PowerShot G7 X Mark III.

A man videos his friend with a Canon camera.

7. Kasutage jagamiseks Wi-Fi ühendust

Paljud tänapäeva kaamerad, sealhulgas Canon EOS M50, on varustatud sisseehitatud Wi-Fi ja Bluetoothi võimekusega, tänu millele saate kõikjal juhtmevabalt jagada ja varundada. Kaameratel, nagu Canon PowerShot G7 X Mark II, on isegi Wi-Fi nupp, mis teeb salvestamise ja jagamise veelgi lihtsamaks.

Kaameral Canon PowerShot G7 X Mark III on Bluetoothi ja Wi-Fi võimekus, mis tagab pideva ühenduse teie nutiseadmega. Lisaks saate soovi korral Wi-Fi kaudu kaamera oma nutiseadme või võrguga ühendada ja oma videot YouTube’i kanalile reaalajas voogedastada.

Autor: Natalie Denton

Seotud tooted

Seotud artiklid

Osast Saage inspiratsiooni leiate kasulikke fotograafia näpunäiteid, ostujuhiseid ja põhjalikke intervjuusid. Seal on kõik, mida vajate parima kaamera või printeri leidmiseks ja oma uue idee elluviimiseks.

Tagasi nõuannete ja tehnikate juurde