VIDEOBLOGIMINE

Vlogimise juhised: parimad videoblogimise nõuanded

Videoblogide jäädvustamine on lõbus ja tänuväärt tegevus – lihtsalt järgige meie videoblogimise nõuandeid ja õppige, kuidas oma vaatajatele ilusat sisu luua.
Inimene rannas hoidmas käsistatiiviga kaamerat enda ees.

Olete leidnud oma niši, ilusa koha ja põneva loo. Teil on kõik elemendid ideaalse vlogi jaoks, kuid kas teate ka, millist kaamerakomplekti kasutada ja kuidas filmida nii, et video kvaliteet rahuldaks ka kõige nõudlikumaid vaatajaid?

Nendes vlogimise juhistes paljastame seitse nõuannet algajatele ja vlogijatele, kes soovivad täiustada oma videote kvaliteeti. Lugege, kuidas jäädvustada videoid, mis meelitaksid vaatajaid teie sisu juurde tagasi, ning kuidas saavutada ühtlast (värinata) ja selget tulemust. Saage teada, miks on loominguline kadreerimine oluline ning mida on vaja terava ja selge heli jaoks. Olenemata sellest, millist videoblogimise kaamerat kasutate, olgu selleks Canon PowerShot G7 X Mark III, Canon EOS M50 Mark II või Canon EOS M6 Mark II, siin on mõned asjad, millele esimesi vlogisid luues mõelda.

1. Kaamerakomplekti valimisel leidke tasakaal kaamera ja sensori suuruse vahel

Mantlis mees asetamas kaamerat PowerShot G7 X Mark III oma taskusse.

Millist kaamerat te ka ei kasutaks, järgige neid seitset nõuannet ja saage teada, kuidas videoblogimise maailmas jalga ukse vahele saada.

Suure sensoriga kaamera tagab parema kvaliteedi, kuid videoblogimise puhul on oluline leida tasakaal sensori ja kaamera suuruse vahel. Näiteks on sisseehitatud objektiiviga PowerShot G-seeria kaamera, nagu Canon PowerShot G7 X Mark III, ülikompaktne ja kergesti kaasaskantav videoblogimise kaamera. Samas pakub peeglita kaamera või vahetatavate objektiividega digipeegelkaamera teile suuremat vabadust objektiivide valikul.

Kui teil on nii väike kui ka suur kaamera, saate jäädvustada erinevatel eesmärkidel ja lisada vlogile täiendavaid kaameranurki.

2. Kasutage lainurkobjektiivi

Paljud vlogijad kasutavad lainurkobjektiive, kuna neid saab kasutada väikestes ruumides, nagu magamistuba või köök, ja nendega saab katta võimalikult suure osa stseenist. Selle jaoks sobib hästi 24 mm objektiiv, kuid ülilainurkobjektiiv on veelgi parem. Seega kui filmite APS-C sensoriga kaameraga, näiteks Canon EOS M6 Mark II või Canon EOS M50 Mark II, siis selle kasutamine koos ülilainurk-suumobjektiiviga, nagu objektiiviga Canon EF-M 11-22mm f/4-5.6 IS STM, lubab teil kaadrisse rohkem mahutada. Digipeegelkaamera kasutajate, või nende jaoks, kes kasutavad peeglita kaamerat Canoni kinnitusadapteriga EF-EOS M, pakub objektiiv Canon EF-S 10-18mm f/4.5-5.6 IS STM sarnast võimekust.

Olenemata sellest, millise objektiivi kasutusele võtate, keerake oma kaamera ekraan üles, et ennast kaadrisse seada, selfisid filmida ja madala nurga alt mugavamini jäädvustada. Paljusid kaameraid, nt Canon PowerShot G7 X Mark III, saab Bluetoothi kaudu ühendada ka rakendusega Canon Camera Connect. See nutitelefoni rakendus võimaldab teil ka eemalt filmida või pildistada.

3. Valige sobiv eraldusvõime ja kaadrisagedus

Canoni kaamera EOS M50 Mark II sätete ekraan, millega on ühendatud mikrofon.

4K vormingu võimalust ei paku enam ainult professionaalsed kaamerad. Seda võimalust pakutakse ka väikestes, ent funktsiooniderohketes kaamerates nagu Canon EOS M50 Mark II.

Nõudlus videote järgi on suur ja ootused kvaliteedi osas kõrged. Ükskõik kui loominguline teie sisu ka ei oleks, kui salvestus ei ole piisavalt detailne, tasub seda parandada. Otsige kaameraid, mis pakuvad täis-HD või 4K salvestust. Täis-HD on hea standard, millega alustada, kuid 4K pakub veelgi rohkem detaile ning võimaldab teil kärpida ja stabiliseerida oma salvestust kvaliteeti ohverdamata. 4K vormingus jäädvustamine ei tähenda, et peaksite sisu ka 4K-s avaldama. 4K salvestuste redigeerimine ja üleslaadimine võtab rohkem aega.

Kõige olulisem on mõelda sellele, milline kaadrisagedus teie subjektile sobib. 60 kaadrit sekundis (kaadrit/s) on parim valik tegevusvlogide jaoks, andes teile võimaluse kasutada aegluubiefekte. Kõige muu jaoks sobib 30 või 25 kaadrit/s. Kui soovite veel detailsemat aegluubis salvestust, siis Canon EOS M6 Mark II ja Canon PowerShot G7 X Mark III pakuvad täis-HD-s kuni 120 kaadrit/s.

4. Tagage salvestuse stabiilsus ja fookus

Mees kõndimas metsarajal ja filmimas end PowerShot G7 X Mark III-ga.

Et teie videoblogimine oleks hõlbus ja sujuv, kasutage käsistatiivi, nagu Canon HG-100TBR.

Naine hoidmas käsistatiivi kaameraga PowerShot G7 X Mark III, millel on ekraan üles tõstetud.

Võite videoblogimise kaamera asetada ka statiivile, et kadreerimine oleks järjepidev. Kui teil on pööratava ekraaniga videoblogimise kaamera, nagu PowerShot G7 X Mark III, aitab see teil näha, mida te jäädvustate.

Videoblogimise kaamerate Canon PowerShot G7 X Mark III, Canon EOS M50 Mark II ja Canon EOS M6 Mark II kompaktsus ja kerge kaal teevad neist ideaalse valiku liikumise jäädvustamiseks. Vlogi on paeluv siis, kui see publiku endaga kaasa haarab – viies vaatajaid jalutama mööda vanalinna munakivitänavaid või näidates teie reaktsiooni viimase ostu lahtipakkimisele – ja liikumine võib olla otsustavaks teguriks. Selle asemel, et jäädvustada värisevat ja tähelepanu kõrvale juhtivat salvestust, püüdke saavutada võimalikult sujuv pilt, et vaatajad saaksid teie loole keskenduda.

Ühtlase pildi saavutamiseks toetage kaamerat peopesaga alt ja hoidke külgedelt kinni. Kui vajate lisatuge, võite kaaluda käepideme ostmist, mis kinnitub kaamera korpuse külge ja annab teile võimaluse millestki kinni haarata. Lisaks tuleb kasuks hea tehnoloogia: selgete ja ühtlaste videote jaoks kasutage kaamerat, mis on varustatud pildistabilisaatoriga või optilise pildistabilisaatoriga objektiivi, tänu millele on teie videod selgemad ja neid on kergem jälgida, näiteks Canon PowerShot G7 X Mark III. Kaamera 5-teljeline dünaamiline pildistabilisaator on loodud tasakaalustama kaamera värisemist isegi siis, kui jooksete, panoraami jäädvustate või maksimaalset suumi kasutate.

Vlogijana on just teie nägu see, mida inimesed vaatavad, seega hoidke see alati fookuses. Canoni näo ja silmade tuvastustehnoloogia suudab automaatselt teie nägu jälgida ja seda fookuses hoida.

5. Jääge panoraamimisel tagasihoidlikuks

Mees hoidmas silma ees kaamerat Canon EOS M6 Mark II.

Mõni kaamera, nt Canon PowerShot G7 X Mark III ja Canon EOS M6 Mark II, on varustatud ka näidikuga, mis aitab teil horisonti sirgena hoida.

Kaamera horisontaalne liigutamine jäädvustamisel ehk teisisõnu „panoraamimine“ võimaldab teie publikul vaadata läbi teie silmade – olla teiega selles hetkes, kui jälgite kaugeleulatuvat rannikujoont või taevasse kõrguvaid hooneid. Liigne panoraamimine võib vaataja segadusse viia, kuid tehes seda mõõdukalt, lisate videole huvitavaid külgi ja aitate loo arenemisele kaasa.

Jääge panoraamimisel mõõdukaks, tehke seda kiirustamata ja hoidke horisonti sirgena. Kui teil ei ole statiivi, siis asetage kaamera millelegi stabiilsele, näiteks pingile või lauale, hoidke kaamerat samas kohas ja liigutage seda aeglaselt ühelt küljelt teisele.

6. Parema helikvaliteedi jaoks kasutage välist mikrofoni

Inimene hoidmas ühes käes objektiivi ja kaamerat Canon EOS M50 Mark II, millele on kinnitatud mikrofon.

Täiustage oma videote kvaliteeti spetsiaalse välise mikrofoniga, nagu Canon DM-E100.

Enamik kaameraid, millega saab videoid salvestada, tagavad rahuldava helikvaliteedi, kuid suurepärase heliga vlogide jaoks tuleks kasutada välist mikrofoni. Väline mikrofon on eriti kasulik siis, kui filmite väljas, kuna kaamera sisseehitatud mikrofon salvestab ka segavat taustamüra, nagu tuul. Välise mikrofoni puhul saate seda paigutada nii, et häirivad helid kõrvale jääksid. Kui soovite kasutada välist mikrofoni, siis valige kaamera, millel on välise mikrofoni pesa, nt Canon EOS M50 Mark II või Canon PowerShot G7 X Mark III.

7. Kasutage jagamiseks Wi-Fi ühendust

Paljud tänapäeva kaamerad, sealhulgas Canon EOS M50 Mark II ja Canon EOS M6 Mark II, on varustatud sisseehitatud Wi-Fi ja Bluetoothi võimekusega, tänu millele saate kõikjal juhtmevabalt jagada ja varundada. Kaameratel, nagu Canon PowerShot G7 X Mark II (mille järeltulijaks on Canon PowerShot G7 X Mark III), on isegi Wi-Fi nupp, mis teeb salvestamise ja jagamise veelgi lihtsamaks.

Kaameral Canon PowerShot G7 X Mark III on Bluetoothi ja Wi-Fi võimekus, mis tagab pideva ühenduse teie nutiseadmega. Lisaks saate soovi korral Wi-Fi kaudu kaamera oma nutiseadme või võrguga ühendada ja oma videot YouTube’i1 kanalile reaalajas voogedastada.Autor: Natalie Denton

  1. *Selle toote reaalajas voogedastamise teenus toetab ainult YouTube’i kaudu reaalajas voogedastamist. Reaalajas voogedastamise teenuse kasutamiseks tuleb eelnevalt teenuses image.canon registreeruda.

    Kooskõlas YouTube’i reaalajas voogedastamisele kehtivate piirangutega, peab kasutajatel olema vähemalt 1000 kanali tellijat, et mobiilseadme kaudu reaalajas voogedastada. See piirang kehtib ka YouTube’i reaalajas voogedastamise teenusele, mis on saadaval Canoni mudeli PowerShot G7 X Mark III kaudu

    Ajakohast teavet piirangute kohta leiate Google’i toe lehelt

    YouTube’is reaalajas voogedastamise teenus võib muutuda ja see võidakse peatada või katkestada ette teatamata.

    Pange tähele, et Canon ei võta mingit vastutust kolmanda osapoole osutatud teenuste, sh YouTube’is reaalajas voogedastamise eest.

Seotud tooted

Seotud artiklid