Influencer Joel Thorpe taking a selfie on the Canon Zoemini S on Brighton beach front.

KIIRPILDIKAAMERAD

Arendage oma stiili kiirpildikaamera abil: mõjutaja parimad näpunäited

Instagrami mõjutaja Joel Thorpe hakkas arendama oma isikupärast pildistamisstiili pärast seda, kui oli 15. sünnipäevaks kaamera saanud ja mõned pildid veebis postitanud. „Mul polnud aimugi, mida ma teen, kuid mida enam pildistasin, seda rohkem arenesin,“ ütleb ta. „Instagram oli siis suhteliselt uus keskkond, nii et minu jälgijate arv kasvas üsna kiiresti.“
Inglismaal Brightonis elanud Joel oli kindlustanud omale õppekoha ülikoolis kinematograafia erialal, kuid pausiaastal, mis tegelikult ei lõppenudki, kasvas tema kirg fotograafia vastu ning nüüd pildistab ta sisu turismiettevõtetele, hotellidele ja üleilmsetele brändidele.
22-aastane pildistaja on hakanud nüüd tänavavõtetes katsetama prinditud fotodega. Ta hõlmab stseeni kaadrisse käeshoitava foto stseenist, luues sellega erilise fookuspunkti. „See haakub sellega, miks ma fotograafiaga üldse tegelema hakkasin,“ avaldab mees. „Lisaks karjääriaspektile on fotograafia minu jaoks võimalus jäädvustada kogemusi ja häid mälestusi. Väljaprinditud füüsilises fotos on teatav nostalgiaelement ja tänu sellele tunnen, nagu kestaksid mälestused veidi kauem. Niisiis hakkasin mõnda aega tagasi võimalusi katsetama ja lisasin kaadrisse käes hoitavad päris fotod. Kõik taandub tegelikult mälestuste hoidmisele.“

Joel pildistas oma kodulinnas Brightonis kohalikke vaatamisväärsusi ja lisas oma fotodele täiendava loomingulise mõõtme, hõlmates kaadrisse Canoni mudeliga Zoemini S tehtud foto, mis kujutab kaadri taustal olevat.

Joel kasutab taskumõõdus 8-megapikslist kiirkaamerat Canon Zoemini S, kuna see on hõlpsasti kaasaskantav ja kerge. „Seda on tõeliselt lihtne kasutada ja mulle meeldib väga selle kompaktsus,“ ütleb ta. „Sellel on väikese ja õhukese seadme kohta väga palju funktsioone.“

Siin annab ta mõned nõuanded sotsiaalmeediabrändi ehitamiseks ja ütleb, miks ta loodab, et tema pildid teisi fotograafe printimisega katsetama innustavad.

Arendage välja isikupärane stiil

Seotud artiklid
Giuseppe Esposito-Rodrigues taking a photo of a shop window, showing passers by in the reflection.

TÄNAVAFOTOGRAAFIA

Minge välja: näpunäited tänavafotograafile

Jäädvustage igapäevaelu imelisus tänavafotograaf Giuseppe Esposito-Rodriguesi näpunäidete ja võtete abil.

A scrapbook on a table filled with instant camera prints with a Canon Selphy Square QX10 printer.

LOOMINGULINE PRINTIMINE

Tundke printimisest lõbu ja andke oma fotodele elu

Avastage, kuidas fotograafia abil loovust rakendada, ja printige oma looming printeriga Canon Selphy Square QX10 kohe välja.

A cat and koala printed on PIXMA TS5350 printer.

PRINTIMINE JA MEISTERDAMINE

Meisterdage, looge ja näidake koos kasutajaga @Paperboyo

Avastage koos Instagrami staari Paperboyoga, kuidas erinevate meedialiikide abil loovust virgutada.

Iga stseen sedalaadi pilti teha ei võimalda. „Üldiselt on vaja midagi võimsat ja mõjuvat,“ selgitab Joel. „Parema tulemuse saamiseks tuleks minna pildistatavale lähemale ja tagada, et see on fookuses. Taustal olev pilt peab olema selgelt tuvastatav, nii et vaatajad saaksid aru, mida nad näevad.“

„Oluline on luua püsiv ilme, mida inimesed loodetavasti hakkavad pidama teie omaks,“ ütleb Joel. Püsivus ei tähenda aga aga seda, et peaksite pelgama uute võtete kasutamist. „Püüan siiani rakendada oma töös uusi originaalseid kontseptsioone, et normist eristuda,“ ütleb ta. Mudeli Canon Zoemini S mitmekülgsus on võimaldanud Joelil katsetada mitmeid uusi loovaid tehnikaid. „Selle seadmega võid sa teha mida iganes,“ ütleb mees.

„Mulle tundub, et füüsilises vormis kestavad mälestused pisut kauem, mistõttu hakkasin katsetama ja hõlmasin kaadrisse käeshoitava prinditud foto, mis lisab väikese nostalgiaelemendi. See on hea võimalus veelgi loovust rakendada ja annab publikule uue fookuspunkti.“

Joel lisab, et oluline on järgida oma visiooni, mitte pildistada ainult seda, mis arvatavasti publikule meeldib. „Muidugi on meeldiv saada sotsiaalmeedias positiivset tagasisidet ja näha, millised kaadrid jälgijatele meeldivad,“ ütleb ta. „Aga ma arvan, et tegelikult tuleb arvestada seda, mida sa ise luua soovid. Väga lihtne on saada üheks paljudest, tehes sama, mida teevad teised fotograafid. Kui jääd truuks oma originaalsele stiilile ja sellele, mida ise naudid, loksub ülejäänu iseenesest paika.“

Peamine on kompositsioon

Joel hõlmab kaadrisse oma fotod, mis lisavad piltidele isikupärasust ja sügavust. Nii saab ta meeldejäävama lõpptulemuse kui tavalise pildistamise puhul.

Joel loob oma kaadrite kompositsiooni prinditud fotodest lähtudes ning pildistab tavaliselt väikest fookusala rakendades – fookuses on foto pildi keskel ning taust on hägune. „Teen füüsilise foto, asetan selle keskpunkti ja pildistan uuesti oma Canoni mudeliga EOS-1D X Mark II [millest on nüüd uuem versioon Canon EOS-1D X Mark III]. Vaataja tunneb asukoha ära, kuna prinditud foto ja taust on sarnased,“ selgitab Joel.

„Peamine on tagada, et pilt on piisavalt hea. Digikaameratega võib teha üha uusi võtteid, kuid füüsiline vorm teeb foto suhtes väga hoolikaks, kuna soovid saada piisavalt hea pildi, millega edasi töötada.

Canoni mudel Zoemini S on mulle tõeliselt muljet avaldanud,“ lisab Joel. „Värvid on tõetruud, olgu tegemist parima valguse või päevavalgusega, mille puhul on pildistamine ja õige tulemuse saamine alati keeruline. Sellega on kaadri tüübi valimine ja fotokompositsiooni loomine väga lihtne ning kompositsioon on just see peamine, mis peab olema õige, et saavutada kontseptsioonile vastav tulemus ja tagada foto sobivus taustaga.

Katsetage isikupäraste lahendustega

An infographic showing how the Canon Zoemini S can be used with the Canon Mini Print App.
Joel ühendas Canoni rakenduse Mini Print abil Canon Zoemini S Bluetoothi kaudu nutitelefoniga. „Seda on nii lihtne kasutada. Laadin oma kaamerapildid rakendusse üles, vajutan prindinuppu ja saan tõeliselt kauni tulemuse,“ ütleb ta. Prinditud pilte saab kasutada ka kleebistena. „Saate oma loovusel vabalt lennata lasta,“ ütleb Joel. „Saate kleebised näiteks oma seinale, sülearvutile või telefonile panna,“ ütleb mees.

Joel kasutab oma nutitelefonis rakendust Canon Mini Print, mis on Bluetoothi kaudu ühendatud Canon Zoemini S-iga. See võimaldab raamide, filtrite, teksti ja joonistuste abil pilte veelgi erilisemaks muuta. Kui ta soovib pildistada mõne erilise nurga alt, saab ta Canon Zoemini S-i vastavasse asendisse seada ja teha pildi rakenduse taimeri ja kaugjuhtimisfunktsiooni abil.

Joel soovitab Canon Zoemini S-iga katsetada, kuni saate tulemuse, mis teile meeldib. „Teil on võimalus kasutada foto ruudukujulise kärpimise funktsiooni, mis pildistamiskogemust uue nüansiga rikastab. Samuti on olemas ringvälgufunktsioon, mis on väga hea siseruumides pildistamiseks,“ ütleb ta. „Sedalaadi loova stiili puhul on teie võimalused väga paindlikud. Kui mõtlete avatult, saate teha väga palju erinevaid asju. Minge lihtsalt välja, uurige ümbrust, tehke mõned pildid ja vaadake, mis saab.“ 

Autor: Tamzin Wilks

Seotud tooted

Seotud artiklidOsast Saage inspiratsiooni leiate kasulikke fotograafia näpunäiteid, ostujuhiseid ja põhjalikke intervjuusid. Seal on kõik, mida vajate parima kaamera või printeri leidmiseks ja oma uue idee elluviimiseks.

Tagasi nõuannete ja tehnikate juurde