LOOMINGULINE PRINTIMINE

Kergesti teostatavad reisipäevikud

Säilitage oma reisimälestused, lisades need reisipäevikusse. Loominguline päevikupidaja Kia Marie Hunt räägib, kuidas ta Canon Zoemini S2 ja teiste Canoni printerite abil oma mälestusteraamatu ideid teostab.
Foto puitlaual olevast reisipäevikust, mille kõrval on väljatrükid, pliiats, teip ja templid. Lehed on täidetud värviliste kirjutiste, joonistuste ja fotodega.

Puhkused pakuvad meile kogemusi ja mälestusi, mida on hea ülejäänud elu jooksul meenutada. Meenutamist toetavad kõige paremini fotod – perekondlikud pildid hetkest, kui nautisite üheskoos rannal jäätist, või grupipildid teismeeas sõpradest, kes esimest lapsevanema-vaba reisi naudivad. Kui kirjanik, illustraator ja päevikupidaja Kia Marie Hunt oma partneriga Costa Ricasse 8. aastapäeva tähistama suundus, otsustas ta, et soovib reisi jäädvustamiseks erilise mälestusteraamatu luua.

„See oli tõeline seiklus,“ rääkis ta. „Me kõik arvame, et need hetked jäävad meile igavesti meelde, aga tegelikult ei mäletaks ma paljusid detaile, kui ma poleks neid oma reisipäevikusse lisanud. Nii tore on neid mälestusi lugeda ja teada, et meie erilised hetked ei unune eal.“

Kia on päevikuid pidanud juba lapsest saadik. Lastepäevikute seeria „My Awesome Year“ looja jagab oma päevikupidamise ideid ja nõuandeid rohkem kui 130 000 Instagrami jälgijaga. Tema loomingut võib näha kontodel @InspiringJournals ja @KiaCreates. Lisaks pakub ta Journal Clubi kaudu igakuiseid isetegemise komplekte ja peab ka Etsy poodi, kust saab osta kirjatarbeid, kleepse ja teisi päevikupidamiseks vajalikke asju. Selles artiklis jagab ta reisipäeviku loomiseks sammsammulist juhendit.

Tumedate juuste ja pastelse triibulise kampsuniga naine istumas laua taga ja valimas reisipäeviku jaoks fotosid. Päeviku ümber on fotod, kleepsud, teip, Canon Zoemini S2, pilti printiv SELPHY Square QX10 ja palju muud.

„Minu jaoks tähendab reisipäeviku loomine võimalust kombineerida tavalist päevikut, mälestusteraamatut ja fotoalbumit,“ rääkis Kia. „Ma alustasin loomingulise päevikupidamisega selleks, et leida endale kunstilist väljundit ning salvestada mulle olulisi hetki ja mälestusi.“

1. Jäädvustage olulisi hetki

Foto kätest, millega asetatakse fotosid avatud reisipäevikusse. Selle ümber on pildid, teip ja mälestusesemed.

Canon Zoemini S2 mahutab kuni 10 kleepuva tagaküljega Zink™-i fotopaberit, mis võimaldavad teil kleepida oma lemmikpildid otse reisipäevikusse. Kui paber saab otsa, saate lemmikfotod micro-SD-kaardile salvestada.

Foto kätest, mis hoiavad ja keeravad reisipäeviku lehti, mis sisaldavad lehtede külge kinnitatud värvilisi pilte ja paberitükke.

Reisipäevik ei pea sisaldama ainult sõnu, fotosid ja joonistusi – sinna sobivad ka piletid, menüüd või flaierid. „Olen küsinud poodidelt visiitkaarte, sirvinud turismibüroos brošüüre ja küsinud rongijaamas kaarte,“ selgitas Kia. „Päevikusse sobivad kõik, millel on mõnus tekstuur, huvitav disain või mis meenutab teile mingit kindlat kohta.

Mälestusteraamatut saab luua nii jooksvalt kui ka pärast reisi – valik sõltub teist endast. „Reisi ajal kirjutamine aitab hetke paremini tabada, aga reisijärgne kirjutamine võimaldab jällegi mälestusi uuesti läbi elada,“ rääkis Kia. „See on hea nii ühte- kui ka teisipidi.“ Kõige olulisem on teha märkmeid. „Ma võtsin reisi ajal igal õhtul 20 minutit, et kirja panna kõik, mida me sel päeval tegime. Lisaks kogusin ma kokku mõned mälestusesemed, lisasin pilte ja joonistusi,“ meenutas ta.

„Mulle tundub, et kõige spontaansemad hetked juhtuvad just reisimise ajal – olgu selleks siis ootamatu sündmuste kulg, õnneliku õnnetuseni viiv valearvestus, imelise vaatekoha leidmine või uue toidu proovimine. Spontaansete hetkede tabamiseks sobis Canon Zoemini S2 imehästi, võimaldades mul pilte ka koheselt välja printida. Kuna piltidel on ka kleepuv tagakülg, sain ma need otse päevikusse lisada ja hetke igaveseks meelde jätta.“ Kia päeviku loomise protsessi saate vaadata sellest TikToki videost.

2. Ärge mõelge selfide pildistamisel üle

Foto atlasele asetatud Canon Zoemini S2-st, märkmikust ja puhkusepiltidest.

Peegli ja rõngasvalgustiga Canon Zoemini S2 on ideaalne puhkuseselfide jäädvustamiseks. Rakenduses Mini Print saab seadistada ka kolmesekundilise viiteaja, mis annab teile ja teie sõpradele piisavalt aega.

„Keegi ei küsi enam võõrastelt abi, et endast pilti teha. Tänu printerkaameras Canon Zoemini S2 olevale peegelduvale objektiivile saan ma kontrollida enda ja sõprade asukohta ning olla kindel, et me kõik pildile jääksime."

Kui reisite üksi, saate Canoni rakenduse Mini Print kaudu oma nutitelefoni ka kaugpäästikuna kasutada ja seeläbi imelise taustaga selfisid jäädvustada. Selfide osas soovitab Kia jääda loomulikuks. „Mõnikord on just „veidrad“ või „halvad“ pildid kõige paremad. Poseeritud selfide vaatamine ei ole üldse nii lõbus kui hetkes tabatud emotsioonide meenutamine. Nendelt paistab, kuidas inimesed päriselt selles hetkes ja kohas ennast tundsid.“

3. Muutke oma pilte

Foto kätest ja nutitelefoni ekraanist, kus on näha, kuidas fotole lisatakse graafikat. Telefoni kõrval on avatud reisipäevik ja Canon Zoemini S2.

Muutke oma fotod personaalsemaks või lisage neile ajatempleid ja asukohaandmeid, kasutades Canoni rakenduses Mini Print olevaid raame, kleepse, kujundeid ja küljenduse valikuid.

Canoni rakendus Mini Print on ideaalne lõbusate detailide lisamiseks. Näiteks võite lisada raami, filtri või enda joonistuse/kirjutise. Võite ka kasutada rakenduse nutikat kollaažifunktsiooni või mosaiigifunktsiooni, et luua neljast kuni üheksast väiksemast klõpsust koosnevat plakatit.

„Kui ma ei suuda otsustada, milliseid fotosid välja printida, teen ma kollaaži ja lisan piltidele lõbusaid tekste. Nii saab ka enne printimist asukohti lisada,“ rääkis Kia.

4. Printige oma fotosid igal pool, kust te olete

Foto tumedale puitpinnale asetatud Canoni printerist SELPHY Square QX10, mille ümber on valge äärisega fotod, SELPHY Square’i paberipakk ja avatud reisipäevik.

Kõige olulisemate piltide jaoks kasutab Kia Canoni kaasaskantavat printerit SELPHY Square QX10, millega saab kiiresti ka suuremaid väljatrükke toota.

Foto naisest, kes eemaldab väikese laua peale asetatud Canoni PIXMA printerist valmis väljatrükki.

Kui soovite katsetada teistsuguseid paberiformaate või töötlustarkvara, nagu Canoni Digital Photo Professional (DPP), valige kaameraga tehtud piltidest oma lemmikud ja kasutage printimiseks näiteks Canoni PIXMA TS5350a seeriat.

Canon Zoemini S2 võimaldab teil printida liikvel olles ja lisada pilte kohe reisipäevikusse, kuid reisimälestuste printimiseks on ka teisi võimalusi (nii reisi ajal kui ka koju jõudes).

Kui soovite kasutada pilte, mida jäädvustasid teie reisikaaslastest sõbrad või mis said tehtud mobiiltelefoniga, ühendage oma nutitelefon Canoni kompaktse Zoemini printeriga. Sellega saate luua määrdumis-, kulumis- ja veekindlaid 50 × 76 mm fotosid. Canon Zoemini ühildub ka Canoni rakendusega Mini Print, kus saab lisada filtreid, raame ja joonistusi.

Canon SELPHY Square QX10 võimaldab printida suuri 68 × 68 mm rikkalike värvidega väljatrükke, millel on kleepuv tagakülg ja ruumi pildiallkirjade lisamiseks. „Suurem formaat tagab mõjuvama visuaali, mistõttu kasutan ma nn põhipiltide jaoks printerit SELPHY Square QX10,“ selgitas Kia. „Põhipildid esindavad kõige olulisemaid hetki ja nende ümber lisan ma Canon Zoemini S2-ga tehtud väiksemaid pilte.

Kui mulle meeldib mõni pilt nii väga, et tahan, et see mul koguaeg silmade all oleks, kasutan ma Canoni printerit PIXMA TS5351 (mille järeltulijaks on Canoni PIXMA TS5350a seeria), millega saab printida 10 × 15 cm fotopaberile. Seejärel panen ma pildi raami ja riputan seinale või kingin kellelegi, kellega ma reisil käisin,“ lisas ta.

5. Valige endale sobiv raamat

Foto avatud reisipäevikust. Vasakul pool on puhkusefoto, mille ümber on erksavärvilised kirjeldused ja rebitud paber, ning paremal pool avatud ümbrik, mille seest võetakse fotot välja.

Päevikupidamiseks kuluv aeg on ka aeg iseendale. See on hetk, kus saate oma kogemustele tagasi vaadata ja valida välja need, mida soovite ka oma päevikusse lisada. Kuigi te kirjutate minevikus toimunust ja teete seda tuleviku nimel, veedate te aega just siin ja praegu, keskendudes oma kunstilisele küljele. See on otsekui teraapia. Päevikupidamine toetab teie heaolu, andes teile väljundi oma loomingulise poole avastamiseks.

„Päevikupidamine on tõeliselt vabastav – seal ei ole mingeid reegleid ja seda saab teha igal pool,“ rõhutas Kia. „Päevikuks võib saada ükskõik milline raamat. Kõvakaaneline, pehmekaaneline, jooneline või valgete lehtedega – teie valite endale sobiva. Ma olen kirjutanud väga erinevatesse kohtadesse, sealhulgas enda tehtud päevaraamatusse või kollaaže meisterdades vanadesse raamatutesse.“

Kia soovitab valida sellise päeviku, mis kaitseks selle sees olevaid lehti ja oleks piisavalt kompaktne, et mahuks ka kotti. Kiale meeldivad ka lisataskuga raamatuid, kuna neisse saab mälestusesemeid koguda. Kui raamatul aga taskut ei ole, saate selle ümbriku lisamisel ise teha. „Mul on alati ka mõned kirjaklambrid kaasas, kuna nende abil saan ma pildid kohe õigete lehtede juurde lisada,“ jätkas ta.

6. Olge loominguline

Foto käest, mis asetab päevikusse ümmargusi prinditud kleepse. Päeviku kõrval on Canon Zoemini S2, mis prindib välja veel kahte ümmargust kleepsu, millel mõlemal on erkpunane lill.

Kiale meeldib kasutada Canoni eellõigatuid kleebiseid, et lisada päevikusse detaile nendest kohtadest, mida ta külastas. „Costa Ricas pildistasin ma huvitavaid lilli ja loodust ning printisin need ümmargustele kleebistele, et saaksin need otse oma päevikusse lisada. Seeläbi sain ma lisada värvilaike ilma liiga palju ruumi võtmata – ideaalne lahendus nende lehtede jaoks, kus soovite rohkem kirjutada.“

Foto kahest käest, mis hoiavad avatud reisipäevikut. Sealt paistavad rohelistes ja sinistes toonides templid, fotod, kirjutised ja joonistused.

Kui reisite sõpradega, soovitab Kia korraldada toreda fotovõistluse, mille lõppedes saate päevikusse ka pilte lisada. „Kõigepealt määrake ülesanne, näiteks kindla asja pildistamine või päeva jäädvustamine, ja lõpuks jagage oma pilte üksteisega,“ rääkis Kia. „Iga inimene peab teiste tehtud piltide seast oma lemmiku valima ja teie lisate võidupildid oma päevikusse.“

„Alustage piltide ja mälestusesemete lisamisest ning seejärel lisage märkmete alusel ka kirjeldusi. Lõpuks täitke allesjäänud ruum värvidega,“ selgitas Kia.

Võite kasutada näiteks Canoni eellõigatud ümmargust kleebise paberit, mille abil saate iga päeva jaoks nummerdatud kleepse, kohanimesid või peatükkide pealkirju luua.

Kui teil endal ideid ei ole või igapäevane reisimälestuse ülesmärkimine teile ei meeldi, saate temaatilistelt lehtedelt inspiratsiooni otsida. „Võite proovida näiteks värviteemat, kus iga leht on pühendatud ühte värvi fotodele, mälestusesemetele või kleepsudele,“ soovitas Kia. „Või teha ühe lehe toidu ja jookide jaoks, teise naljakate hetkede jaoks ning kolmanda tehtud tegevuste jaoks.

Võimalusi on lõputult ja iga reisipäevik on personaalne – saate teha selle täpselt selliseks nagu ise soovite.“Autor: Rachel Segal Hamilton

Seotud tooted

Seotud artiklid

 • LOOMINGULINE PRINTIMINE

  Visualiseerige oma puhkusestiili

  Kergendage kohvrit ja organiseerige oma asju paremini kaameraga Canon Zoemini 2.

 • LOOMINGULINE PRINTIMINE

  Parimad festivalikaaslased

  Säilitage oma mälestusi käigu pealt taskusuuruse Canon Zoemini valikuga.

 • LOOMINGULINE PRINTIMINE

  Looge enda juturaamat

  Laske oma kujutlusvõimel lennata käsitsi tehtud juturaamatuga, kasutades printerit Canon SELPHY CP1500.

 • PRINTIMINE

  Parimad printerid meisterdamiseks

  Alates pereprojektidest kuni professionaalse kujunduseni - Canonil on teile sobiv printer.