PRINTERIGA MEISTERDAMINE

Jäljendage kuulsaid maale miniatuurse meisterdamisega

Looge oma miniatuurne kunstigalerii, kasutades Canon SELPHY Square QX10 printerit ja rakendust SELPHY Photo Layout koos dioraami ekspertide Ole Friedrichi ja Esther Mora Chavarria näpunäidetega.
Miniatuurne paberist kunstigalerii, kus on kaks maali riputatud punastele seintele ja esiplaanil seisab kunsti vaatav minifiguur.

Kas olete kunagi loonud dioraami: stseeni kujutavat mudelit kolmemõõtmeliste figuuridega? Dioraam võib olla nii miniatuurne kui ka suuremõõtmeline kujundus ning kuigi see võib tunduda keeruline, ei pea selle loomiseks palju raha kulutama.

On vähe inimesi, kes tunnevad miniatuursete dioraamide loomise kunsti paremini kui Ole Friedrich ja Esther Mora Chavarria, kes on kogunud TikTokis umbes 114 000 jälgijat. Nad on võlunud oma publikut, tehes ajalooliselt täpseid keerulisi dioraame, alates eelajaloolistest töödest, millel on dinosaurused, kuni safari stseenideni ninasarvikute ja hirvedega.

Canon SELPHY käsitööklubi viimases osas valmistasid Ole ja Esther miniatuurse kunstigalerii kahe ajaloo tuntuima maaliga ning lisasid sellele oma isiklikud nüansid. Selle projekti jaoks valisid nad Johannes Vermeeri töö „Tüdruk pärlikõrvarõngaga“ ja Gustav Klimti „Suudluse“.

Vaadake, kuidas nad seda tegid - kasutades Canon SELPHY Square QX10 printerit - tänu nende täpsele protsessi kirjeldusele ja näpunäidetele, mis aitavad teil luua oma teoseid.

Idee

Johannes Vermeeri „Tüdruk pärlikõrvarõngaga“ ja Gustav Klimti „Suudluse“ trükised on laual Canon SELPHY Square QX10 printeri ja muude kunstimaterjalide ees.

Ole ja Esther valisid maalid, mis olid avalikus kasutuses - Gustav Klimti „Suudlus“ ja Johannes Vermeeri „Tüdruk pärlikõrvarõngaga“. Seda on tähtis kontrollida, et ei tekiks autoriõigusega seotud probleeme, kui oma tööd internetis jagate. See võib olla küll aeganõudev protsess, kuid samas ka nauditav, sest leiate kunsti kohta lõbusaid fakte, mida teistega jagada.

Hispaanias Barcelonas elavad Ole ja Esther kohtusid 2019. aastal Barcelona ülikoolis arheoloogiat õppides. Nad külastasid Saksamaal Hamburgis asuvat Miniatur Wunderlandi ja olid sealsetest mudelitest nii vaimustuses, et otsustasid proovida ise miniatuuride valmistamist. „See oli huvitav viis selgitada näiteks kiriku lugu interaktiivselt ja lõbusalt, et nii lapsed kui ka täiskasvanud mõistaksid selle ajalugu,“ ütleb Esther.

Mõlemal on kunstiga seotud taust, seega tahtsid nad oma joonistamis- ja maalimisoskused õpingutega siduda. Nüüd loovad nad teiste harimiseks dioraame, kuid see oli nende esimene kord luua miniatuurne kunstigalerii.

Protsess

Canon SELPHY Square QX10 on asetatud lauale kõvade vahtplasti tükkide, joonlaua ja pliiatsi kõrvale.

Oma miniatuurse kunstigalerii valmistamist saab alustada kodus leiduvate algmaterjalidega, mille hulka kuuluvad liim, käärid, Canoni fotopaber ja pisiasjad, mida mujal kasutada ei saa. Oluline on asju taaskasutada ja ringlusse võtta, et ükski materjal ei läheks raisku.

Kätepaar värvib galeriiseinte ehitamiseks kaks tükki kõva vahtplasti punaseks.

Miniatuurne meisterdamine võib olla väga lõõgastav ja juhtida tähelepanu oma probleemidest eemale. Ole ja Esther kuulavad tavaliselt oma individuaalsete ülesannete tegemise ajal taustaks taskuhäälingusaateid. „Sellesse võib kergesti ära kaduda ja ei märkagi, kui palju aega on möödunud,“ ütleb Ole.

Miniatuursed kunstigaleriid võivad olla nii lihtsad või keerulised, kui soovite, sõltuvalt sellest, mida te tahate saavutada. Võite luua galerii paljude maalide ja inimfiguuridega või keskenduda väiksemale ja koondada mitu figuuri vaid ühe maali ümber. Ka materjalidele ei ole vaja palju raha kulutada. Ole ja Esther vaatasid oma kodus ringi ja kasutasid ära oma varasematest projektidest pärit esemeid ja juhuslikke asju, mis neil olid aastate jooksul kogunud.

 • Uurimine: „Kõigepealt tuleb kindlaks teha, kas maal on üldkasutatav, et seda saaks kasutada mistahes tegevuseks,“ ütleb Esther. „Loome realistlikke dioraame, seega otsisime kuulsaid maale Google Art Projectist, aga võib ka käsitsi midagi joonistada.“
 • Materjalide kogumine: „Selle projekti jaoks kasutasime kõva vahtplasti, et luua seinad ja põrand,“ ütleb Ole. „Põrand on eriti tähtis, sest tahame luua tekstuuri, seega värvisime seda loodusliku tindiga, et see näeks välja nagu galerii puitpõrand.“
 • Disain ja paigutus: „Mõelge läbi, kuidas soovite, et maalid välja näeksid - kas soovite teha need traditsiooniliselt ristkülikukujuliseks või eksperimenteerida mõne teistsuguse variandiga,“ ütleb Esther. „Rakendus Canon SELPHY Photo Layout annab palju võimalusi katsetamiseks, valikuid on lõputult. Seejärel tuleks mõelda raami peale. Saate otse rakenduses redigeerida, nii et saate valida, kas soovite traditsioonilist raami, mida tegelikult väga näha ei ole, või teete selle erinevate kujundustega ekstravagantsemaks.“
 • Printimine: „Kuna Canon SELPHY Square QX10 on nii väike, saame seda lihtsalt tööruumis endaga kaasas kanda," ütleb Esther. „Ka printimiskiirus oli kiire, nii et saime pidevalt katsetada.“ SELPHY Square QX10 trükised on kleepuva taustaga, mis muudab nende lisamise dioraamile veelgi lihtsamaks.
 • Inimtegurt: „Seejärel tuleb otsida või luua figuur,“ ütleb Ole. „Figuuri peab ka poseerima nii, nagu ta suhtleks ruumiga, et näidata natuke liikumist ja muuta see kaasahaaravamaks.“
 • Üllatused: „Lisame kõikidesse oma töödesse alati juhuslikke esemeid, mis tooksid vaatajatele naeratuse suule, kui nad need kogemata leiavad," ütleb Esther. „Selles projektis lisasime katkise samba - mis pärineb ühest teisest projektist - ja panime selle peale pisikese orava. See oli spontaanne mõte ja me teeme seda lõpus lihtsalt selleks, et natuke lõbutseda. See lisab isikupära ja mõte tuleb alles siis, kui projekt on lõpetatud ja märkad tühja kohta.“
 • Liimimine: „Loome kõik elemendid eraldi ja siis kokku pannes muutub see mitte millestki millekski väga ilusaks,“ ütleb Esther. „Kõigi elementide kokku panemine äratab selle tõesti ellu.“

Printer

Käsi hoiab nutitelefoni, mille ekraanil on näha rakendust Canon SELPHY Photo Layout, mis kuvab Gustav Klimti tööd „Suudlus“. Allpool laual on selle maali väljatrükk ja Johannes Vermeeri „Tüdruk pärlikõrvarõngaga“, samuti Canon SELPHY Square QX10.

Rakendus Canon SELPHY Photo Layout on töötlemis- ja printimisvajaduste täitmiseks kohandatud terviklahendus. Saate valida soovitud kujunduse ning lisada isegi teksti, ääriseid ja templeid. See tuleb kasuks, kui soovite näiteks lisada oma miniatuursele maalile veidi teavet maalikunstniku kohta.

Projektide materjalid on laual laiali, sealhulgas värvitud kõva vahtplast, Canon SELPHY Square QX10 printer, kaks minitrükki maalidest, pliiats, joonlaud, sulenuga ja ülejäänud vahtplast.

Canon SELPHY Square QX10 tuli väga kasuks, sest me ei taha alati maalida ja maali nullist luua,“ ütleb Esther. „Selle printeri kasutamine on meid väga inspireerinud ja usume, et kasutame seda ka tulevastes projektides.“

Kogu oma ühise tööaja jooksul ei ole Ole ja Esther kunagi printerit kasutanud. Nad on alati joonistanud ja maalinud iga osa oma projektidest käsitsi. „See võib olla väga aeganõudev,“ märgib Ole. Canon SELPHY Square QX10 printeri kasutamine on mõnes mõttes nende tööprotsessi revolutsiooniliselt muutnud. „SELPHY Square QX10 on täiesti teistsugune kui tavaline traditsiooniline printer,“ ütleb Esther. „Seni ei ole me oma käsitööde jaoks printerit kasutanud, sest me ei näinud selles potentsiaali, kuid see printer on seda muutnud."

Üks parimaid asju printeri juures oli Estheri sõnul trükiste kvaliteet. „On väga tähtis valmistada miniatuur, mis on realistlik, ja väljatrükid olid kvaliteetsed ning värvid nägid nii erksad välja,“ lisab ta. Samuti kestavad väljatrükid kuni 100 aastat1, seega on see kompaktne printer ideaalne kaaslane sellise projekti jaoks.

Paarile meeldis ka rakenduse Canon SELPHY Photo Layout kasutamine. „Meie peamine töövahend on telefon, sest kasutame seda sotsiaalmeedia jaoks videote salvestamiseks,“ ütleb Esther. „See rakendus oli hämmastav, sest me saime printida siis, kui tahtsime, ilma et oleksime pidanud arvutit avama ja rakendust otsima.“ Rakendus, mis ühildub iOSi ja Androidiga, võimaldas Olel ja Estheril kiiresti oma fotosid töödelda ja kujundus valida ning SELPHY Square QX10 printeril kulus printimiseks umbes 43 sekundit, mis tegi nende töö veelgi hõlpsamaks. „Samuti oli rakenduse ja printeri ühendamine lihtne; pidime vaid QR-koodi skannima,“ ütleb Ole. „Lihtsamaks enam ei saa minna!“

Ajaloohuvilistel on kolm nõuannet miniatuurse kunstigalerii õnnestumiseks:

 • Otsige inspiratsiooni. Selleks võib olla mõni telesaade või Pinteresti postitus - on tähtis, et teil oleks visuaalseid näiteid.
 • Katsetage materjalidega: ärge valige lihtsalt esimest asja, mida näete. Mõnikord leiate palju asju oma kodust või õues loodusest, nii et katsetage ja vaadake, kuidas see välja tuleb.
 • Taaskasutage kõike. Enamik materjale, mida Ole ja Esther kasutavad, on taaskasutatud, näiteks vanad munakarbid. Nii saate lõbutseda ilma keskkonda kahjustamata.

Tulemused

Miniatuurse kunstigalerii dioraam on laual Canon SELPHY Square QX10 printeri kõrval.

Canon SELPHY Square QX10 on meie töötoas suureks abiks ja me tahaksime seda tutvustada neile, kes meie töötubades osalevad,“ ütleb Esther. „See avab uusi uksi mitte ainult meile, vaid ka osalejatele. Ei ole mõistlik kulutada kaks tundi pildi maalimisele, seega aitab see printer neil palju aega kokku hoida ja ehk isegi meelitada rohkem inimesi miniatuurseid stseene looma.“

Lähivõte minifiguurist, mis on miniatuurse galerii dioraamile riputatud minitrükiste Johannes Vermeeri „Tüdruk pärlikõrvarõngaga“ ja Gustav Klimti „Suudluse“ ees.

„Meie tavaline printer sobib paljude asjade jaoks, kuid mitte väikeses mõõtkavas suure eraldusvõimega väljatrükkide valmistamiseks,“ ütleb Ole. „Siiani ei ole me saanud paljusid asju teha, sest näiteks väikese tänava sildi käsitsi maalimine on väga keeruline. Canon SELPHY Square QX10 valmistab suurepäraseid väljatrükke, isegi väikeses mõõtkavas, nii et see muudab meie võimalusi.“

„Me oleme harjunud pigem arheoloogilisi dioraame looma, seega oli miniatuurne kunstigalerii meie mugavustsoonist väljas,“ mõtiskleb Ole. „Aga see oli väga lõbus. Meile tuttavate materjalidega töötamine, kuid nende muutmine millekski, millega me ei olnud tuttavad, tundus nagu suur saavutus.“

Ole ja Esther veedavad palju aega koos, nii et nende sõnul on tähtis jagada oma ülesanded nii, et te ei jääks teineteisele ette. „Kui me projekti alustasime, siis läksime lihtsalt vooluga kaasa, kuid peagi märkasime, et üks meist teadis rohkem näiteks värvidest ja teine teadis rohkem struktuurist,“ ütleb Ole. „Vaadake, kes millise ülesandega paremini hakkama saab. On hea, kui teil on oma kindel ala ja ülesannete jagamine tekitab tunde, nagu töötaksite koos, kuid eraldi. Usaldage teineteist ja uskuge, et tulemus on suurepärane.“

Nüüd, kui teil on olemas vahendid ja juhend oma miniatuurse kunstigalerii loomiseks, miks mitte proovida? See ei ole mitte ainult lõbus, vaid ka hariv - kes teab, milliseid lõbusaid fakte võite õppida kunsti avarast ja ilusast maailmast. Või kui soovite, võite teha seda hoopis isikupärasemalt - näiteks galerii, kus on välja pandud teie laste parimad kunstiteosed, et näidata, kui palju nad teile tähendavad? Või miks mitte luua isikupärane kingitus, kus on eksponeeritud puhkusepildid? Võimalused on lõputud!

Autor: Nikita Achanta

 1. Kui neid hoiustatakse albumis. Põhineb kiirendustesti meetodil, eeldusel, et temperatuur on 23 °C / 73,4 °F ja niiskus 50%.

Seotud tooted

 • Koduprinterid

  SELPHY SQUARE QX10

  Säilitage oma erilisi hetki ilusate väljatrükkide näol, mida saate printida igal pool ja igal ajal.
 • Koduprinterid

  SELPHY CP1500

  Selle hõlpsasti kasutatava kompaktse fotoprinteriga saate luua värvirohkeid ja väga vastupidavaid väljatrükke.
 • Koduprinterid

  Canon Zoemini 2

  Selle taskumõõdus akutoitega Zoemini 2 printeriga saate printida otse nutitelefonist igal ajal, igal pool.
 • Seotud artiklid

 • PRINTERIGA MEISTERDAMINE

  Valmistage plahvatuskarp

  Lini Trinh jagab oma paberist meisterdatud „plahvatuskarpi“, mille ta valmistas Canon SELPHY CP1500 abil.

 • PRINTERIGA MEISTERDAMINE

  Paberist kunstiteosed

  Kunstnik Zack McLaughlin on vaimustunud Canon Creative Parki jäälinnumallist.

 • LOOMINGULINE PRINTIMINE

  Looge enda juturaamat

  Laske oma kujutlusvõimel lennata käsitsi tehtud juturaamatuga, kasutades printerit Canon SELPHY CP1500.

 • LOOMINGULINE PRINTIMINE

  Parimad Canoni kaasaskantavad printerid

  Uurige lähemalt Canoni kompaktsete printerite valikut, et leida endale nende seast see õige.