LOOMINGULINE PRINTIMINE

Printige ise tikkimismustreid

Looge ägedaid seinakaunistusi või muutke tavaline T-särk taas põnevaks, järgides seda sammsammulist tikkimismustrite printimisjuhendit.
Foto valgest T-särgist, millel ilutseb toataimede muster. Kõrvale on asetatud Canoni triigitavate kleebiste pakk.

Viimastel aastatel on tikkimine muutunud järjest populaarsemaks, kuna inimesed otsivad võimalusi oma meele rahustamiseks ja silmade ekraanidest eemale suunamiseks. Aga kas teadsite, et te saate oma printeriga ka endale tikkimismustreid luua?

PIXMA printeriga on väga lihtne endale sobiv motiiv kujundada ja pärast see kangale kanda. Lugege sellest sammsammulisest juhendist, kuidas kaunistada tavalist t-särki või luua endale seinakunsti.

Mida vaja on?

 • Canoni printer, nagu PIXMA TS5350 seeria
 • Heledale1 või tumedale2 kangale mõeldud triigitav kleebis või matt fotopaber
 • Teie valitud tikkimismuster
 • Teie valitud kangas (materjal peaks sisaldama vähemalt 50% puuvilla ja olema masinpestav 30 °C juures)
 • Käärid
 • Triikimislaud ja -raud
 • Niit ja nõel
 • Tikkimisrõngas

1. Tikkimismustri valimine

Foto tikkimismustriga T-särgist ja seinakaunistusest Canoni printeri kõrval.

Võite valida oma tikkimismustri jaoks mis tahes kujunduse või hoopis ise endale sobiva luua.

Foto naisest, kes asetab taimemustrilise T-särgi tikkimisrõngale.

Teie kujundus ei pea olema ideaalne, kuna te saate vähem ilusad kohad alati üle tikkida.

Ehk on teil juba mõni muster välja valitud? Selle projekti jaoks valis meie käsitöömeister Rosie, kes tegutseb ettevõttes The Embroidery Barn, kaks kujundust. Esimene neist oli taimemotiiv, mis oli mõeldud tavalise valge T-särgi elavdamiseks. Teine oli kätest moodustatud süda, mille Rosie plaanis valgele kangale tikkida ja sellest inspireeriva seinakaunistuse teha.

Rosie kujundas need mustrid ise, aga kui teil kohe ideid ei tule, saate inspiratsiooni otsida Creative Parkist või Creative Parki rakendusest3. Mõlemad sisaldavad erinevate kunstnike ja illustraatorite loodud kujundusi ja mustreid. Vaadake näiteks kaktusepeo või rahulike papagoide kujundust!

2. Printige oma tikkimismuster välja

Foto Canon PIXMA printerist, mis prindib kahte kujundust A4-paberile.

Meie käsitöömeister on printinud oma T-särgile ja tikkimisrõngale mõeldud mustrid ühele A4-suuruses heledale kangale mõeldud triigitavale kleebisele.

Kui olete oma kujunduse osas otsuse ära teinud, on aeg muster välja printida. Tasuta allalaaditav rakendus Canon PRINT, mis ühildub enamiku Wi-Fi võimekusega Canoni printeritega, sh Canon PIXMA TS5350 seeria, võimaldab teil kontrollida on printerit otse nutitelefonist ja isegi pilveteenusega ühendada.

Kui teie kangas on pigem õhuke, võite printida tikkimismustri tavalisele paberile, nagu matt fotopaber, ja kanda kujunduse otse kangale. Lihtsalt kleepige muster aknale, katke kangaga ja joonistage muster pliiatsi või pastakaga kangale.

Rosie kasutas triigitavat kleebist koos heleda kangaga, mis muutis selle protsessi veidi lihtsamaks. See on saadaval A4-formaadis, tänu millele saate luua suuri mustreid või mahutada mitu väikest mustrit ühele lehele (kasutades rakendust Easy-PhotoPrint Editor, mis aitab teid küljendusega), et vältida raiskamist.

3. Valmistage oma prinditud tikkimismuster kleebise jaoks ette

Foto naisest, kes lõikab kääridega välja toataime motiivi.

Kuna just kleebise tühjad osad moodustavad teie lõppkujunduse, on äärte korrektne lõikamine väga oluline.

Foto naisest, kes püüab toataime mustrit T-särgile sobitada.

Kui olete oma väljalõikega rahul, otsustage, kuidas te soovite seda oma kangale asetada.

Enne mustri kangale kandmist tuleb disain teravate kääridega välja lõigata. Võite lõigata võimalikult ääre lähedalt või jätta motiivide ümber ilusa raami. Asetage oma kujundus kangale – kui plaanite kaunistada T-särki, siis tasub enne kontrollida, kas kujundus saab ikka õigele kohale. Kui olete asetusega rahul, keerake paber ümber, et kujundus oleks kangaga vastakuti.

4. Tikkimismustri kangale triikimine

Foto naisest, kes libistab triikrauda üle T-särgi ja sellele asetatud kleebise.

Asetage valitud kujundus kangale, pildipool all, ja kinnitage muster sooja triikrauaga T-särgi külge.

Foto naisest, kes eemaldab paberit kleebiselt, mis on kinnitatud valgele kangale.

Eemaldage ettevaatlikult kleebise taga olev paber, et imetleda oma mustrit.

Asetage oma kangas ja kujundus triikimislauale. Seadistage triikraud umbes 170 °C kraadile (tavaliselt on see triikraudadel puuvilla triikimisseadistus) ja liigutage triikrauda üle kanga, rakendades ühtlast survet. Tehke ringlevaid liigutusi, et kujundus kindlasti paberi küljest lahti tuleks ja kangale kinnituks. Kui olete veendunud, et kujundus on kangale kantud, hoidke ühe käega kangast paigal ja teise käega eemaldage ettevaatlikult kleebise taga olev paber.

5. Prinditud tikkimismustri tikkimine

Foto naisest, kes tikib käemustri piirjooni kangale.

Tikkimisrõnga või -raami kasutamine aitab hoida teie käsitööprojekti kindlalt paigal.

Foto raami asetatud kangatükist, mida kaunistab kätest moodustatud südame motiiv.

Kui tikite oma kujunduse piirjooned üle, aitab see pilti rohkem esile tuua.

Kui muster on paigas, on aeg see üle tikkida! Nüüd saate olla täpselt nii loominguline, kui ise soovite. Võibolla soovite tikkida üle kogu mustri või siis valite veidi tagasihoidlikuma lähenemise. Rosie tegi lihtsaid pisteid, et lisada lillepottidele pisut värvi ja rõhutada oma T-särgile kantud mustrit. Kätemotiivi väljatoomiseks kasutas ta selle piirjoonte juures tumedat niiti.

Kui olete tulemusega rahul, on aeg oma meistritööd teistele näidata. T-särk sobib hästi personaalseks kingituseks ja puidust tikkimisrõngas on justkui kenaks raamiks, tänu millele saate oma seinakaunistuse kohe üles riputada – nii on teie meistritöö alati silme all.

Kui soovite saada pabermeisterduste jaoks rohkem inspiratsiooni, jälgige meid Pinterestis. Ja ärge unustage oma loomingut sotsiaalmeedias jagada, kasutades teemaviidet #MadeWithPIXMA.

Autor: Andrea Ball

 1. Heledale kangale mõeldud triigitavad kleebised LF-101 ühilduvad järgmiste mudelitega: PRO-100/PRO-100S, TS-seeria (v.a TS31xx seeria / TS20x seeria), TR seeria (v.a TR45xx seeria), MG77xx seeria / MG75xx seeria / MG68xx seeria / MG67xx seeria / MG57xx seeria / MG56xx seeria / MG36xx seeria, iX68xx seeria
 2. Tumedale kangale mõeldud triigitavad kleebised DF-101 ühilduvad järgmiste mudelitega: PRO-100/PRO-100S, TS-seeria (v.a TS31xx seeria / TS20x seeria), TR seeria (v.a TR45xx seeria), G-seeria (v.a GM40xx seeria / GM20xx seeria), MG77xx seeria / MG75xx seeria / MG67xx seeria / iP87xx seeria, iX68xx seeria
 3. Lisateavet toetatud Canoni tindipritsprinterite ühilduvuse kohta saate veebilehelt https://ij.start.canon/cpapp-model.

Seotud tooted

Seotud artiklid

 • LOOMINGULINE PRINTIMINE

  Muutke oma riidekapi välimust

  Sõnumiga T-särgid, isikupärased riidekotid, unikaalsed kingitused – juhised tekstiilitrüki tegemiseks.

 • Canoni printer prindib paberi kolme südamedisainiga. Selle ümber on värvipliiatsid, pakk siirdepaberit ja valge T-särk, millele on süda triigitud.

  LOOMINGULINE TEADLIKKUS

  Avage oma süda

  Liituge nende stiilsete ja inspireerivate disainide abil vaimse tervise aruteluga.

 • Troopilistest lehtedest valmistatud seinakaunistus, milles on kasutatud roosasid, rohelisi ja troopilise mustriga pabereid.

  LOOMINGULINE PRINTIMINE

  Lihtsad loodusteemalised kaunistused

  Kombineerige omavahel loodust ja disaini, et luua oma koju rahustavat keskkonda.

 • Canoni printer PIXMA G6050 ja Canoni magnetiline fotopaber koos paberist meisterdustega, sealhulgas dinosaurustega karussell, ükssarviku pea ja kassikleepsud.

  LOOMINGULINE PRINTIMINE

  Looge stiilset sisekujundust

  Alustage meisterdamist ja kaunistage oma kodu, kasutades rakendust Creative Park ja printerit PIXMA G6050.