PRINTERIGA MEISTERDAMINE

Paberist meisterdamise kolmas väljakutse: sügisene sünnipäev

Paberist meisterdamise väljakutse kolmandas seerias saate teada, kuidas disainer Pippa Hiscock valmistas rõõmsad sünnipäevakaunistused.
Suurem tort ja väikesed koogikesed on kaetud paberkaunistustega ning asetatud kohvilauale fotorekvisiitide kõrvale, taustal on näha rippumas paberväljapanekut.

Palusime PIXMA meisterdamisülesande käigus luua käsitöömeistritel ja perekondadel kauneid pabermeisterdusi erinevateks sündmusteks terve aasta vältel.

Sel korral sai väljakutse disainer Pippa Hiscock, kes pidi looma kaunistused oma sügisel aset leidva sünnipäevapeo jaoks, et tuua sära süngetesse ja vihmastesse päevadesse, kasutades Canon Creative Parki malle, Canoni PIXMA printerit ja oma lemmikfotosid.

Erinevad paberist meisterdatud sünnipäevakaunistused, sealhulgas loosung ja mitmed fotorekvisiidid on laotatud lauale ning nende kõrval on käärid, lõikelaud ja Canoni paberipakk.

Pabermeisterduste väljakutse raames laadis Pippa alla erinevad mallid alates loosungitest kuni fotorekvisiitideni. Ühekordselt kasutatavate plastmaterjalide asemel eelistab ka taaskasutatavaid paberkaunistusi.

Sünnipäevapidu on sõltumata vanusest alati lõbus pidustus. Aastaajad mängivad peo planeerimisel olulist rolli – suvise sünnipäeva pidamiseks sobib kõige paremini aed või park, samal ajal kui sügisel aset leidva sünnipäeva jaoks on parem pidada pidu kodus, sest ilm on selleks ajaks juba külmem. Täiskasvanud inimeste sünnipäevad ei pea olema igavad. Saate peo enda ja lähedaste jaoks lõbusaks muuta isegi siis, kui väljas sajab vihma. Äratage ellu oma sisemine laps ja lõbutsege Canon Creative Parki meisterduste abil.

Valikusse kuulub sadu malle, sealhulgas tordikaunistused, lipukesed ja lõbusad mängud – võite valida endale meelepärase teema, mis tagab teile lapseliku rõõmu. Enda loodud peokaunistused on taskukohane viis kaunistuste loomiseks ja ainulaadne võimalus oma peo isikupäraseks muutmiseks. Seejärel saate pabermallid ümber töödelda või need tulevaste ürituste jaoks alles hoida.

Canon Creative Park pakub küllaldaselt malle iga tähtpäeva puhuks ning sõltumata sellest, kas tegemist on 5., 25. või 60. sünnipäevaga. „Sünnipäevateemaliste meisterdusvahendite leidmine oli väga lihtne,“ ütleb Pippa. „Suurepärane on see, et iga malli kohta on esitatud keerulisuse tase ja ligikaudne aeg kaunistuse loomiseks, et teaksid, mida oodata.

Plastivaba idee järgimine on minu jaoks väga oluline, eelkõige peo kontekstis. Niimoodi saan täiel määral lõbutseda, ilma et peaksin jäätmete pärast süümepiinu tundma. Pärast pidu andsin isegi mõned alles jäänud meisterdused naabritele, et nad saaksid neid enne ümbertöötlemist veel kord kasutada.“

Pippa on paberkollaaži kunstnik ja talle on alati meeldinud oma kätega asju valmistada. „Lapsena meeldis mulle alati midagi papist meisterdada,“ ütleb ta. „Selle tegevuse ajal tunnen end keskendunult ja lõõgastunult. Lisaks tuleb kasuks see, et tegevuse lõpuks on kasutamiseks olemas füüsiline ese.

Nautisin väljakutses osalemist, sest sain tegeleda kõige meelepärasemate tegevustega – meisterdamise, külaliste võõrustamise, eriliste hetkede loomise ja tordi küpsetamisega ning seda kõike ilma plastmaterjale kasutamata.“

Vaadake, kuidas Pippa väljakutsega hakkama sai. Ta jagab parimaid nõuandeid selle kohta, kuidas ise paberist sünnipäevakaunistusi valmistada.

Disainer Pippa Hiscock naeratab ja lõikab välja paberist malli, mis on prinditud Canoni PIXMA printeri ning Canon Creative Parki rakenduse abil.

Tutvuge loojaga

Kes: Pippa Hiscock

Tegevusala: disainer ning kodutarvete ja kingituste looja

Kaasa teeb: koer nimega Rothko

Mallida valimine

Käsi, mis hoiab nutitelefoni, mille ekraanil on kuvatud Creative Parki mall, samuti on näha lauale asetatud Canoni PIXMA printerit.

Rakendusele Canon Creative Park pääseb juurde nutitelefoni, tahvelarvuti või sülearvuti abil; rakenduses saate valida sadade mallide seast, et teie peod oleksid alati särtsakad ja lõbusad. Sirvige inspiratsiooni saamiseks või otsige märksõnade abil, et leida kiiresti just see, mida otsite.

Sünnipäevapeo jaoks otsustas Pippa kasutada Canon Creative Parki ning märksõnu „sünnipäev“ ja „pidu“, mille abil leidis ta laiaulatusliku valiku pilkupüüdvaid malle. „Tahtsin seina jaoks suuremat kaunistust, et saaksime kasutada paljude naljakate fotode jaoks kena tausta, mistõttu olid ainuõigeteks valikuteks „palju õnne sünnipäevaks“ vanik ja fotorekvisiidid,“ ütleb Pippa.

Pärast suuremate elementide üle otsustamist vaatas Pippa üksikasju ja mõtles – mis on üks sünnipäevapidu ilma tordita? „Muidugi peab olema ka tort ja miniatuurne lipukestega tordikaunistus sobis sellega täiuslikult,“ jätkab ta. „Lipukesed tuli lihtsalt välja lõigata, voltida ja nöörile kleepida, seejärel võis need seinale riputada või tordi jaoks mõeldud puuvarraste külge kinnitada.“

Nende inimeste jaoks, kes tegelevad sellise ettevõtmisega esimest korda, soovitab Pippa valida alustuseks mõned veetlevad ja lihtsad kaunistused, näiteks nagu vanik või nimesilt, samuti soovitab ta kontrollida iga malli raskustaset. „Näiteks sünnipäevateemalise kirjaga lipukesed avaldavad sünnipäeval muljet ja neid on väga lihtne meisterdada,“ ütleb ta.

Mallide printimine

Canoni PIXMA printerist ilmub Canon Creative Parki malli väljatrükk.

Pippa kasutas ruumi kaunistamiseks ja peo käigus kasutamiseks mõeldud fotorekvisiitide loomiseks mitmeid erinevaid malle, samas oli tema erisooviks luua midagi suurt, mis püüaks kohe pilku. Loosungit „palju õnne sünnipäevaks“ oli lihtne välja lõigata ja nööri külge kinnitada.

Kätepaar, mis tõmbab enne voltimist Canon Creative Parki mallile kriipse.

Mõned mallid on keerulisemad kui teised. Kui valmistate pabermeisterdusi koos terve perega, saavad lapsevanemad mitmesugused lihtsad mallid välja lõigata ja seejärel väikestele lastele kokkupanemiseks edasi anda, samal ajal kui vanemad lapsed ning täiskasvanud võivad tegeleda keerulisemate kujundustega.

„Mõningate mallidega töötamine käis kiirelt ja lihtsalt, kuid leidus ka keerulisemaid malle, millega töötamine nõudis rohkem aega ning keskendumist, kuid siiski tundsin kõikide meisterdamisest rõõmu,“ ütleb Pippa. „Nii tore oli meisterdada ja samal ajal teed juua. Valmistasin peo jaoks väga värvikirevad kaunistused.“

Pippa seadistas Canoni PIXMA printeri koduse Wi-Fi-võrguga ning lõi seejärel ühenduse nutitelefoni ja Canon Creative Parki rakenduse abil. Niimoodi sai ta hõlpsalt soovitud malle otsida ja seejärel lihtsalt printimisnuppu vajutada.

Pärast valitud mallide printimist lõikas Pippa kõik näidised välja. Seejärel saabus otsustav kriipsutamisfaas, enne kui sai asuda paberimallide voltimise juurde. Tänu sellele püsib lõpptoode tugev ja vastupidav. Pärast mallide kriipsutamist ja voltimist liimige esitatud juhiste põhjal kokku ülejäänud osad ning pidage meeles, et enne kaunistustena kasutamist peavad pabermeisterdused täielikult kuivama.

Kaunistuste kokkupanemine

Üle õla pilt Pippast, kes lõikab välja Canoni läikivale fotopaberile prinditud fotot enda näost.

Pippa printis välja fotod endast ja oma koerast Rothkost, et need toidutikkudele kinnitada. Kasutage Creative Parki malle näiteks pikniku isikupäraseks muutmiseks või lauakaunistuste loomiseks õhtusöögi jaoks.

Käsi, mis asetab Pippa peapildiga toidutiku koogikese sisse.

Pippa elab Ühendkuningriigis Bristolis ja töötab kodust koos koer Rothkoga, kes on tema kaaslaseks kodukontoris. Ta kasutas fotopaberit Canon Plus Glossy II ning printis välja foto Rothkost ja enda näost ning kinnitas fotod biolaguneva teibi abil toidutikkudele ja seejärel koogikestele.

Pippa kasutas fotosid, et luua lõbusad ja isikupärased lippudega toidutikud, mida koogikeste sisse panna. See on suurepärane viis oma peo ainulaadseks muutmiseks. Sama meetodit võib kasutada ka kihluspeo jaoks, valides välja fotod noorpaarist või kasutada hoopis kõige lemmikumaid puhkusefotosid või lemmiklooma portreesid. „Olen teinud koogikeste jaoks mõeldud kaunistusi ka enne, kuid pole varem fotosid kasutanud,“ ütleb ta. „Väga lõbus oli valida peo jaoks pilte külalistest, mida välja printida.“ Lisaks soovitab ta jäädvustada pildid sõpradega koos, et kõik sõbrad saaksid oma lemmikfoto välja valida.

Pippa printis välja lemmikpildid, kasutades fotopaberit Canon Plus Glossy II ja PIXMA printerit, lõikas välja kujundid ning seejärel lihtsalt kinnitas fotod biolaguneva teibi abil toidutikkude külge. Võite luua ka kahepoolsed fotod, kui prindite välja kaks ühesugust fotot, samuti võite kirjutada foto tagaküljele lõbusa sõnumi või nime.

Pidage meeles, et Canon Creative Parki rakenduses on lihtne olemasolevad mallid isikupäraseks muuta, kasutades selleks joonistusi, linte või mida iganes teie loominguline pool soovib. „Sünnipäevalipukesi oli lihtne isikupäraseks muuta, sest valisin nende riputamiseks kauni neoonvärvi nööri,“ ütleb Pippa.

Võite sõbrad kokku kutsuda ja valmistada isetehtud kingitusi, samuti saate lati tõstmiseks luua keerulisi kunstipäraseid pabermeisterduste mudeleid.

Muutke pidu lõbusaks!

Neli naeratavat inimest, kes poseerivad paberist fotonurga elementidega, mis on loodud rakenduse Canon Creative Park ja PIXMA printeri abil.

Pippa ja tema sõbrad valmistasid ja kasutasid pidustuste jaoks sünnipäeva jaoks mõeldud fotonurga elemente, kuid kasutada saab ka spordi- või festivaliteemalisi Canon Creative Parki fotonurga elemente.

Pippa ja tema sõprade jaoks oli sünnipäevapidu väga meeleolukas. „Meil oli väga lõbus ja lõpuks tegime ka naljakaid fotosid, kasutades kõiki fotonurga stiilis paberist elemente ning maske,“ ütleb ta.

Kõikidele meeldisid väga ka isikupärastatud fotodega toidutikud. Nendest said ainulaadsed peokingitused, mida saab ka muude pidustuste jaoks kasutada. „Koogikestele kinnitatud fotodega toidutikud ajasid kõik külalised naerma ja pärast pidu andsin neile kooki koju kaasa,“ lausub ta.

Pippa kasutaks Canon Creative Parki malle uuesti. „Meisterdamisprojektid olid lõbusad ning lõppkokkuvõttes sain võrreldes valmiskaunistustega palju odavamad, ainulaadsemad ja isikupärasemad kaunistused,“ ütleb ta. „Ja mis veelgi parem – kõiki kaunistusi saab hiljem taaskasutada!“

Creative Park tagab lõbusa ja loomingulise tegevuse sünnipäevapeo planeerimiseks ning korraldamiseks, mida saab olenemata vanusest koos kõikide pereliikmete ja sõpradega jagada. Lõppude lõpuks oleme täpselt nii vanad kui ennast tunneme, nii et tutvuge kõikide Creative Parki valikutega ja laske enda sisemisel lapsel tegutseda.

Kui teile meeldib mõte meisterdamise ja plastivabade kaunistuste kombineerimisest, siis jälgige meie viimast pabermeisterduste väljakutset, mille käigus keskendutakse talvistele pidustustele, samuti saate silma peal hoida sellel, mida sel aastal Creative Parki mallide abil valmistada. Inspiratsiooni kogumiseks külastage meie Pinteresti lehte ja pidage meeles, et saate oma loomingut teemaviite #MadeWithPixma abil jagada!

Ülevalt alla tehtud foto Canoni kaamerast, mis on asetatud PIXMA printeri peale, taustal on fotode kollaaž.

CANON CLUB

Ainulaadne kogukond teiesugustele loojatele. Jälgige oma kirge ning saage tuge, inspiratsiooni, eeliseid ja muud. Liitumine on lihtne. Ostke toode. Registreerige. Liituge Canon Clubiga.
Tamzin Wilks

Seotud tooted

Seotud artiklid