LOOMINGULINE PRINTIMINE

Isetehtud lauakaunistused: paberikunsti näpunäited ja ideed

Paberist valmistatud ornamentidest salvrätirõngaste ja kohakaartideni – PIXMA printeri ja Creative Parki abil saate ise kaunistusi valmistada.
Lähivõte linase laudlinaga kaetud söögilauast, mis on kaunistatud männikäbide, lehtede ja paberist meisterdatud kaunistustega.

Olgu selleks sünnipäevapidu, pidulik õhtusöök või sugulaste kokkutulek – kõigile meeldib viisakalt kaunistatud laud. Oma lauakaunistuste valmistamine ei ole mitte ainult odavam, vaid ka keskkonnasõbralikum, kuna pabermalle saab hiljem taaskasutada või tulevase ürituse jaoks alles hoida.

Canon esitas väljakutse The Social Kitcheni professionaalsele stilistile Dani Tuckerile: luua lauakujundus tema jaoks võõra materjali – paberiga. „Lauakujundus tähendab, et teed laua tõeliselt kauniks,“ selgitab Dani, „kuid see ei pea olema tohutu väljaminek. Minu jaoks tähendab see lihtsalt laua kaunistamisel loomingulisuse ja isikupära lisamist.“

Vaadake, kuidas Danil ülesanne õnnestus ja avastage häid näpunäiteid oma paberist meisterdatud lauakaunistuste jaoks.

1. Teema valimine

Pikkade pruunide juustega naine paigutab männikäbisid kaunilt dekoreeritud söögilauale.

Teie laud võib olla inspireeritud millest tahes – näiteks võite suvise õhtusöögi jaoks lilleuputuse tekitada või teha sõbrale sünnipäevalaua, mis põhineb tema lemmikvärvil või -hobil. Siin lisab Dani oma talveteemalisele lauakujundusele männikäbisid.

Lähivõte lauast, mis on kaunistatud männikäbide, küünalde ja Creative Parki abil valmistatud paberist lumehelveste, tähtede, öökullide ning piparkoogimajadega.

Kui pidu saab läbi, võite mõned paberist mudelid lahkumiskingina külalistele kinkida või need paberikasti viies ringlusse võtta või mõne tulevase erilise sündmuse jaoks alles hoida.

Alustage lauakujunduse valmistamist teema valimisega, seejärel vajate vaid paberit, printerit ja valikut kujundusi. Creative Park on täis tasuta malle, mis aitavad teil pihta hakata – alates paberist hoonetest ja loomadest kuni dekoratsioonide ja isegi salvrätihoidjate ning kohakaartideni. Lillelisel laual võiks olla näiteks kokkuliimitud lille- ja liblikamallid, mis moodustaksid särava liniku või vaniku – isikupära lisamiseks võite kasutada kaunistatud kohakaarte.

Sel korral oli teemaks talv. Dani kirjeldab, et alustas protsessi värvipaletist. „Valisin kuldse, kollase ja pruuni, kuna soovisin looduslikke toone sisse tuua. Seejärel valisin kaunistamiseks elemendid välja, jäädes värvipaleti piiresse. Tahtsin, et see tunduks talvine, nii et lisasin eukalüpti (mida kasutatakse tavaliselt talvistes pärgades) ja seejärel lisasin meeleolu tekitamiseks mõned küünlad.“

Lauakaunistuste valmistamiseks ei ole vaja palju kulutada ja Dani kasutab oma stilistikas alati igapäevaseid esemeid. „Minu kasutatud asju on lihtne leida,“ räägib ta. „Kasutasin vanu moosipurke küünlalaternatena või vaase, mille täitsin teiste esemetega.“

Dani kasutas alustuseks laual kuldse tähe malle ja kollaseid lumehelbeid koos miniatuursete öökullidega. Seejärel lisas ta menüü väljatrükid ja kohakaardid ning kogutud männikäbid ja puulehed, et kuldse ja rohelisega kontrasti luua.

2. Mallide printimine

Pikkade pruunide juustega naine võtab Canoni printerist välja prinditud tähtedega malli.

„Printisin mallid oma telefonist rakendusega Creative Park – kui printer on seadistatud, on seda väga lihtne kasutada,“ selgitab Dani.

Veenduge enne valitud kujunduste printimist, et kasutaksite õiget paberit. Igal Creative Parki mallil on kirjas konkreetne paberitüüp, enamasti Canoni matt fotopaber. See võib lõpliku struktuuri puhul väga oluliseks osutuda, kuna matt fotopaber tagab tugevama mudeli kui standardse printimispaberi kasutamine.

Printige otse nutitelefonist, kasutades Creative Parki veebilehte või rakendust.

Kui kõik mallid on välja prinditud, on aeg neid ehitama hakata – sõltuvalt volditavate kujunduste arvust soovitame jaotada selle tegevuse mitmele õhtule, et tagada parima kvaliteediga lõpptulemus.

3. Mallide valmistamine

Ülalt alla jäädvustatud pilt inimesest, kes istub kirjutuslaua taga ja vaatab nutitelefonist Canon Creative Parki veebisaidil paberist tähte. Laual on ka väljatrükk samast tähest.

Creative Parkis on malle, mis sobivad kõigile – lihtsamatest kujundustest keerulisemate disainideni.

Naine kummardub puidust laua kohale, voltides ja lõigates väikesel lõikematil paberist malle.

„Kasutasin mallide kinnitamiseks liimitäppe,“ selgitab Dani. „Lõikasin täpid pooleks, sest mõned mallid olid üsna väikesed, ning kinnitasin mudeli sel viisil.“

Järgige hoolikalt juhiseid, sest mõned mudelid nõuavad enne kujunduse lõikamist selle voltimist. Seejärel lõigake mallid välja ja voltige liimitavad osad maha. Võite mallid omavahel liimiga kinnitada ning need seejärel tahenema ja kuivama jätta.

Saate kujundusi ka kohandada, et oma kaunistus peo jaoks ainulaadseks muuta. „Mallide isikupärastamiseks võite tähtedele või majadele nimesid kirjutada,“ soovitab Dani. „Või kui tegemist on sünnipäevaga, võite neile kirjutada vanuse või „Palju õnne sünnipäevaks!“. Arvan, et kena käekiri ja hea kirjutusvahend on nutikas ja tõhus viis kaunistuste elavdamiseks.“ Teise võimalusena saate disaine ka rakendusest lisada.

Dani kohandas algsed mallid oma laua teema järgi – ta kasutas näiteks pooleks tehtud tähemalle, et tähed lebaksid laual, ja liimis piparkoogimaja mallid kokku, et need oleksid jäigad mudelid. Ta kinnitas ka väiksemad menüükaardid äärise moodustamiseks suuremate värviliste kaartide külge ning kasutas lumehelbemalle tagurpidi, et värvid sobituksid laua teemaga.

4. Laua katmine

Kaunilt dekoreeritud söögilaud, mis on kaetud linase laudlinaga ja kaunistatud männikäbide, lehtede ja paberist meisterdatud kaunistustega.

Omaenda kaunistuste tegemine tähendab, et saate soovi korral teemat vahetada ning lihtsalt rohkem malle välja printida, mis on kulutõhus võimalus lauakujundust erinevate ürituste jaoks kohandada. Lisaks neljale aastaajale võite proovida meisterdada paberist kaunistusi ka beebipeo, aastavahetuse peo või isegi lahkumispeo tarbeks, võttes teemaks riigi, kuhu reisite, ning kasutades Creative Parki erinevaid kuulsate vaatamisväärsuste arhitektuurilisi malle.

Nüüd, kui kõik mallid on valmis, on aeg need lauale paigutada. Pange kindlasti taldrikud, söögiriistad ja klaasid paika, et saaksite kaunistused nende ümber paigutada.

Dani soovib alustada suurematest kaunistustest ning seejärel suuruse järgi väiksemate poole liikuda. „Alustuseks katan laua linaga,“ selgitab ta, „ja seejärel lisan suuremad esemed, nagu vaasid lilledega või lauale mõeldud lilleseaded, ning liigun sealt järgemööda väiksemate kaunistuste poole.“

Lisage esmalt laua keskele kõige pilkupüüdvamad kaunistused – näiteks lilled, ajupuu tükid, männikäbid või isegi värsked puuviljad nagu apelsinid või kõrvitsad, sõltuvalt peo teemast. Seejärel lisage väiksemad esemed nagu menüülehed ja kohakaardid, sest neid on lihtne iga taldriku kõrvale paigutada.

Dani soovitab valida paaritu arvu esemeid – ta lisab kenama tulemuse saavutamiseks kaunistusi alati kolmekaupa.

Kui need asjad on paigas, on aeg paigutada nende ümber väiksemad paberist kaunistused, paigutades neid lauale nii nagu ise soovite. Ehk võiks iga inimese joogiklaasi kõrval olla üks pisike öökull? Seejärel lisage viimane lihv nagu salvrätirõngad ja muud väikesed ornamendid.

Dani oli vaimustunud rakenduses Creative Park saadaolevate tasuta mallide valikust ja nautis sealt saadud inspiratsioonipuhangut. „Minu arvates oli see väljakutse väga lahe ja andis mulle vabaduse paberiga väga loominguline olla ning midagi ilusat luua – ma ei ole midagi sellist varem teinud, nii et sain võimaluse oma loomingulisuse tööle panna,“ ütleb ta.

Kui saite inspiratsiooni, sirvige loomingulisi ideid teemaviite #MadeWithPixma alt ning jagage seejärel oma paberist lauakaunistusi, märkides pildil @canonemea.

Mis sündmus teid ka ei ootaks, miks mitte kaunistada laud paberist kaunistustega?

Autor: Tamzin Wilks

Seotud tooted

Seotud artiklid