A group of friends pose holding sparklers, facing the camera with their faces illuminated by the sparkler light.

Pidude jäädvustamine

Kuidas teha loomingulisi peopilte

Üks toredamatest asjadest pühade ajal on sõprade või perega peetavad peod ja üritused, kus saab naerda, tantsida, lõbutseda ja suhelda. Vahet ei ole, kas teil on tulemas väike koosviibimine sõpradega või uhke perekondlik jõulupidu – teadmine, kuidas seda meeleolu loomingulisel viisil jäädvustada, annab teile võimaluse nendest hetkedest imelisi mälestusi luua. Nende kasulike nõuannete ja tehnikate abil saavutate suurepärased peopildid, mida armastavad kõik.

1. Valige tubaseks pildistamiseks parim kaamera seadistus

Peod tähendavad tavaliselt vähest valgust ja liikuvaid objekte, mistõttu on oluline valida seadistus, mis selle keskkonna jaoks sobiks.

Välgu kasutamine ei ole kohustuslik, kuid te peate veenduma, et kaamera säriaeg on piisavalt pikk, et liikumisega toime tulla. Määrake säriajaks 1/160 s või minimaalselt 1/250 s ning seadke ava võimalikult suureks (madalam f-väärtus). Keskmise või kõrgema tasemega ISO, nagu ISO 3200 või ISO 6400, võib samuti abiks olla.

2. Leidke välgule õige nurk

Kui kasutate välku, siis seadistage see nii, et valgus teie subjekte komplimenteeriks. Speedlite’i välklambi kasutamisel ärge suunake seda otse, vaid keerake see näiteks hoopis lakke, et valgus sealt edasi subjektile peegelduks. Nii loote loomulikuma valgustuse ja säästate oma sõpru ebamugavustundest.

Speedlite 470EX-AI, maailma esimene intelligentne automaatne välgupea valib ise keskkonna jaoks optimaalseima peegeldusnurga ja muudab seda automaatselt, et see peegelduks seintelt või põrandalt õige nurga alt tagasi. See võimaldab teil lihtsamini teravustada või kaadrit jäädvustada.

Kui teie kaameral on Wi-Fi ühenduvus ja teil on võimalus kasutada juhtmevaba välist välku – või kui teil on juhtmevaba ühenduse asemel kaameraväline välgutalla kaabel – siis saate te asetada oma välgu teise kohta ja käivitada selle kaugemalt.

3. Hajutage välgust tulevat valgust

Suurepäraste tulemuste saavutamiseks on võimalik kasutada ka hajutuskorki või välgupeale asetatud väikest karpi. See aitab teil pehmendada välgust tulevat valgust ja saavutada loomulikumaid nahatoone, samal ajal külmutades liikuvat tegevust.

4. Katsetage hetkefotode jäädvustamist

Poseeritud fotodel on kindlasti oma osa, aga kui peaksite tahtma jäädvustada pidude tõelist rõõmu, siis on hetkefotode tegemine heaks valikuks.

Pikem objektiiv, näiteks Canon EF-S 17-55mm f/2.8 IS USM, aitab teil raamida kaugemal asuvaid subjekte ja jääda märkamatuks ka siis, kui oma kaamera millelegi kindlale suunate. Samal põhjusel peaksite te välja lülitama ka kaamera automaatteravustamise abivalguse.

Selle asemel, et kasutada varjatud fotode jäädvustamiseks kaamera välku, on mõistlikum kasutada laia ava ja keskmist kuni kõrgemat ISO, mis subjekte teravas fookuses hoiaks.

Välgu kasutamine ei ole kohustuslik, kuid te peate veenduma, et kaamera säriaeg on piisavalt pikk, et liikumisega toime tulla.

Seotud artiklid
10 tips for capturing fireworks

ILUTULESTIKU FOTOGRAAFIA

10 nõuannet ilutulestiku jäädvustamiseks

Komplekt, tehnika ja kompositsioon – parimad nõuanded ilutulestiku jäädvustamiseks.

Party with Creative Park

PRINTIMINE JA MEISTERDAMINE

Pidu rakendusega Creative Park

Dekoratsioonid ja muu vajalik, mida saate printida otse kodust kasutades rakendust Creative Park

Creative ways to use the Canon PowerShot PX

PEREFOTOGRAAFIA

Canon PowerShot PX-i eelised

Avastage uusi võimalusi selle kompaktse nutika PTZ-kaamera kasutamiseks.

5. Õppige kasutama säravat bokeh-efekti

Vahet ei ole, kas tegemist on vilkuvate jõulutulede või üksiku küünlaga, pühade aeg on täis ilusaid tulesid, mida saab õige seadistusega tausta loomiseks kasutada. Jaapani sõna „bokeh“ kasutatakse nende fookusest väljas olevate tulukeste esteetilise kvaliteedi kirjeldamiseks.

Hägustatud taustatuled võivad olla nii suured ja abstraktsed kui ka väiksed ja selgemad. Te võite olla ka loomingulisemad ja luua tähe-, südame- või kuusekujulisi valguslaike – selle jaoks leiate õpetuse allolevast videost.

Efekti saavutamine on lihtne, kui teie objektiivi ava on seadistatud laiale režiimile, nagu f/2.8 või f/2, mis võimaldab teil teravustamisel valida, milliseid objekte hägustatud taustast esile tõsta. Kuid nauditava hägusa tulemuse saavutate ka väiksema avaga, näiteks režiimiga f/5.6. Efekti täiustamiseks suurendage subjekti ja tausta vahelist kaugust või liikuge oma subjektile lähemale.

6. Lühendage oma säriaega, et jäädvustada liikumisel tekkivat hägu

Pikem säriaeg võimaldab teil teravustada liikuvaid objekte, kuid lühema säriajaga saate liikumist hoopis luua, kasutades selleks staatilisi objekte.

Käest hoides jäädvustamisel seadistage säriajaks umbes 1/10 s või 1/20 s ning veenduge, et staatiline subjekt (või üsna staatiline) oleks stseenis selgelt nähtav. Kui teie objektiivil on kujutisestabilisaator, aitab see hoida teie pilte teravana ka lühema säriaja juures. Mõnel kaameral on sisseehitatud kujutisestabilisaator, mille puhul töötab kaamera kujutise stabiliseerimine iga objektiiviga.

Kui kasutate statiivi, siis saate efekti saavutamiseks kasutada palju lühemaid säriaegasid. Päästiku käivitamiseks kasutage juhtmega või juhtmevaba kaugjuhtimispulti, rakendust Canon Camera Connect või viiteaega.

A woman throws her arms back amidst trails of light

7. Jäädvustage tantsupõranda valgusjooni

Kontrollides säritamise ajal kaamera välku, saate loomingulisel viisil jäädvustada värvilisi valgusvööte ja kogu peomeeleolu, hoides samal ajal subjekti ka fookuses. Valige lühike säriaeg (umbes 1 s) ja kaamera välgu menüüst kas esimese või teise kardina sünkroniseerimise režiim.

Esimese kardina sünkroniseerimine on seadistatud üldjuhul kaamerate vaikerežiimiks. See käivitab välgu säritamise alguses ja salvestab mis tahes hägu, mis subjekti ette jääb. Teise kardina sünkroniseerimine käivitab välgu säritamise lõpus, salvestades subjekti taha jäävaid tulesid ja teisi detaile.

8. Teravustage väiksemaid detaile

Pidage meeles, et peopildid ei pea alati inimestega täidetud olema. Väiksemate detailide, nagu kuuseehted, lauakaunistused või muud dekoratsioonid, jäädvustamine aitab samuti ürituste meeleolu edasi anda.

Kui teie objektiiv ei suuda teid subjektidele piisavalt lähedale viia, siis kaaluge makro kasutamist, nagu Canon EF-S 35mm f/2.8 Macro IS STM, Canon EF-S 60mm f/2.8 Macro USM või Canon EF 100mm f/2.8L Macro IS USM. Laia avaga objektiiv, nagu Canon EF-M 28mm f/3.5 Macro IS STM (EOS M kaamerate jaoks), võimaldab teil minna piisavalt lähedale, jäädvustades samal ajal ka ümbritsevat keskkonda.

Autor: Matt Golowczynski

Seotud tooted

Seotud artiklid

Osast Saage inspiratsiooni leiate kasulikke fotograafia näpunäiteid, ostujuhiseid ja põhjalikke intervjuusid. Seal on kõik, mida vajate parima kaamera või printeri leidmiseks ja oma uue idee elluviimiseks.

Tagasi nõuannete ja tehnikate juurde