LOOMINGULINE PRINTIMINE

4. meisterdamisülesanne: kevadedekoratsioonid

Meie viimases meisterdamisülesannete seerias saate vaadata, kuidas graafiline disainer Chris Stenner ja tema poeg Eli lõid pidulikke puukaunistusi.
Ülalt alla tehtud pilt erinevatest paberist meisterdatud jõulukaunistustest, mis lebavad puidust laual prinditud Creative Parki mallide, Canoni printeripaberi, männikäbide, nööri ja kaunistatud oksa kõrval.

Palusime PIXMA meisterdamisülesande käigus luua käsitöömeistritel ja perekondadel kauneid pabermeisterdusi erinevateks sündmusteks terve aasta vältel.

Selle neljaosalise seeria viimases osas tegime graafilisele disainerile Chris Stennerile ja tema pojale Elile ülesandeks luua jõuluhooajaks pidulikke kaunistusi, kasutades Canon Creative Parki malle ja Canon PIXMA printerit.

4. väljakutse: jõulukaunistused

Väiksel puhvetkapil on Canon PIXMA printer, mis on kaetud mitme erineva paberist meisterdatud jõulukaunistusega ja printeri salves on Creative Parki mall.

Jõulud väikeste lastega tähendavad tihti rohkelt plastist mänguasju ja ringlussevõtmiseks kõlbmatuid kinkepabereid, seega miks mitte proovida lihtsamaid jõule käsitsi valmistatud ja ringlussevõtmiseks sobivate kaunistustega, mida saab kodus printida.

Ükskõik, kas tähistate jõule või mitte, talveks kodu kaunistamine võib igas vanuses inimestele rõõmu pakkuda. Ise endale kaunistuste meisterdamine on soodne viis muuta oma kodu rõõmsaks ja värviliseks, kui päevad muutuvad pimedamaks. Lisaks saate pabermallid ümber töödelda või need tulevaste ürituste jaoks alles hoida.

Ükskõik, kas valite peretraditsioonide kohaselt igal aastal samad kaunistused või soovite jõulupuu jaoks luua erineva teema, Canon Creative Parkil on mitmesuguseid pühademalle, alates punastest ja kuldsetest tähtedest kuni pisi-lumememmedeni. Lõppude lõpuks tehti vanasti jõulukaunistused kättesaadavatest asjadest, mitte ei ostetud neid poest, ja kogu pere tuli jõulude eel kokku ning koos veedeti õhtuid erinevaid kuuseehteid meisterdades.

Kõik Creative Parki mallid on kättesaadavad erinevatel oskustasemetel, mis tähendab, et kõigile leidub midagi, sõltumata vanusest või oskustest.

Tutvuge loojaga

Kes: Chris Stenner

Mis: graafiline disainer

Osaleb ka: Eli

Chris, kes töötab loomevaldkonnas ja kellel on silma nii kunstile kui ka disainile, võttis ülesande meelsasti vastu, et teha koos Eliga midagi, mida nad kumbki varem proovinud ei olnud. „Ma tõesti nautisin nende asjade tegemist alternatiivina ühekordsele plastile,“ ütleb ta. „Hea on teada, et saan need ringlusse võtta, kui need katki lähevad või neid enam ei kasutata, selle asemel et jäätmeid tekitada. Saan mallid alles jätta ja teha veel erinevat värvi kaunistusi, kui soovin puu teemat muuta.“

Chrisi sõnul soovitab ta paberist meisterdamist kõigile, sest talle pakkus see suurt rahuldust. „On hea midagi teha, et ennast proovile panna ja midagi nullist luua,“ ütleb ta. „Elile meeldib värvida ja multifilmitegelasi joonistada, aga lõikamine, liimimine ja kleepimine on tore vaheldus sellele, mida tavaliselt teeme.“

Mallide valimine

Käsi hoiab nutitelefoni, mille ekraanil on näha paberist meisterdatud jõulukaunistuse mall rakenduses Creative Park. Taustal paistavad Canoni PIXMA printer Creative Parki malliga printeri salves

„Tahtsin meie jõulupuu jaoks tähemalli, sest meil on palju kuuseehteid ja otsisin erinevat kuju“, ütleb Chris. „Otsisin jaotise „Jõulud“ alajaotisest „Kaunistused“ ja valisin kaks kaunistust mulle meeldiva värvilahendusega – punane ja kuldne.“

Chris ja Eli otsustasid oma jõulupuukaunistuste põhiteemaks valida tähed ja lumehelbed. Mallide leidmiseks lisage Creative Parki lihtsalt otsing „ornaments“ või tehke laiem otsing ja lisage sõna „Christmas“. Kui ükski kaunistuste mall ei paelu, saate valida ükskõik millise teile meeldiva kujunduse ja teha sellesse auguraua abil augu, kust nöör läbi panna ja see puule riputada. Võite valida mittetraditsioonilise liblikateema ja lisada igale kaunistusele paelast aasa. Juhindu oma kujutlusvõimest.

Creative Parki mallide kasutamine võib olla lõbus ja mõtestatud tegevus, mida teha koos sõprade ja perega ning mille kallal saab koolivaheajal õhtuti pusida, et kõiki pühademeeleollu viia.

Mallide printimine

Creative Parki paberist meisterdatud tähtede mallid väljuvad Canon PIXMA printerist.

Chris häälestas PIXMA TS7650i printeri oma koduses Wi-Fi-võrgus ja lõi siis ühenduse nutitelefoni ja rakenduse Creative Park abil. Nii on lihtne alustada ja saate printida mitu ühesugust malli, kui teate, et neid on palju vaja, nagu Chrisil tähtedega.

Poiss lõikab kätega hoolikalt välja Creative Parki paberist meisterdatud tähe malli.

Lihtsamad projektid, nagu need tähed, sobivad suurepäraselt laste kaasamiseks, sest seal on vaja ainult veidi lõigata ja liimida, et ilus kaunistus valmis teha.

Saate nutitelefoni abil oma PIXMA printeriga ühenduse luua ja lihtsalt mallid pärast rakendusest Creative Park või veebisaidilt allalaadimist välja printida. Veenduge, et te juhuslikult kahepoolseid malle ei prindiks.

„PIXMA printeri prinditud värvid avaldasid mulle suurt muljet – värvid olid nii elavad ja tähemallide litrite tekstuur oli väga realistlik,“ ütleb Chris.

Kui olete mallid välja valinud ja printinud, on aeg lõikama asuda – keerukama kujunduse korral saate kasutada kääre, nuga ja lõikealust. Kui kõik kujud on välja lõigatud, voltige need täpselt mööda jooni ja uurige veebist juhiseid, kas on vaja pealt või alt pooleks voltida. Voltige jooni joonlaua abil, et mallid sobiksid sujuvalt kokku, kui liimima asute. „Soovitan kindlasti murdejoontest voltida,“ ütleb Chris. „Nii on kujud palju teravamad ja selgemad, kui need valmis saavad.“

Volditud mallid saate omavahel veebijuhiseid järgides kokku liimida. Saate kasutada liimitäppe, liimipulka, PVA-d, liimipüstolit või keskkonnasõbralikku alternatiivi, aga laske kindlasti mudelitel kuivada, enne kui edasi lähete. Kasutatav liim võib määrata ka selle, kas kaunistusi saab ringlusse võtta. Kui meisterdate koos lastega, siis liimipüstol võib päris kuumaks minna, nii et võib-olla on mõistlik kasutada PVA-d, et lapsi ka kaasata. Arvestage siiski, et nii kuivavad kujundused kauemini.

Kaunistuste kokkupanemine

Chris aitab pojal tema paberist meisterdatud dekoratiivse tähe ülemises otsas olevast august läbi panna.

Paberist meisterdatud kaunistuste tegemise saab isegi pere ja sõprade seltsis lõbusaks meisterdamisvõistluseks teha ning võtta kõrvale kuuma šokolaadijooki ja piparkooke, et veeta üks õdus pühadeõhtu.

Käed hoiavad üleval paberist meisterdatud jõuluvanast puukaunistust, millele on kinnitatud triibuline kinkenööri aas.

Selliste armsate jõuluvanakujuliste paberist meisterdatud kaunistuste printimine on suurepärane alternatiiv plastkaunistustele. Teie lemmikkujundust saab aasta-aastalt uuesti kasutada või lihtsalt ringlusse võtta.

Kokkupanemise ja kuivamise järel saate kaunistustele kinnitada paela või nööri. Selleks saate kasutada augurauda või saate nööri läbi kuju ülaosa panna, kui ruumi on. Lisaks saate kaunistustele veelgi rohkem isikupära lisada, kaunistades pastapliiatsi, värvide või kleepsudega.

„Nööri oli kaunistusele väga lihtne kinnitada,“ ütleb Chris. „Arvasin, et see saab olema aeganõudev, aga tegime lihtsalt augu ja sidusime nööri läbi. Puu otsa oli seda väga lihtne riputada.“ Chris ja Eli kasutasid triibulist kinkenööri, aga teie saate oma kaunistusi isikupärastada mis tahes materjaliga, mis teile meeldib, alates pruunist nöörist kuni punase paelani või isegi õhukese läikpaelani.

Chris kirjeldas mallide tegemist kui üsna meelelist elamust. „Tähtede ja lumehelveste lõikamises on midagi väga rahuldust pakkuvat. See on nii kaasahaarav – alates lõikamisest kuni lõpptulemuse kokku liimimiseni.“

Eli jaoks oli see üks keerulisemaid osi selle tegevuse juures, aga ta sai hakkama, kui teda veidi aidati. „Mõned osad olid rasked ja tuli pusida, näiteks väljalõikamine, aga isa aitas mind,“ ütleb ta.

Asuge kaunistama!

Poiss riputab jõulupuule paberist meisterdatud dekoratiivse tähe.

Chris ja tema pere armastavad jõule ja veedavad selle tavaliselt sugulaste juures Ühendkuningriigis Bristolis ning lähevad siis koju Walesisse puhkama. „Meil on kaks kodukassi, keda me ei taha väga kauaks üksi jätta, sest ka neil on jõulud,“ naerab ta.

Canon Creative Parki paberist meisterdatud täht ripub jõulupuul, taustal hägune valgus.

„Teeksin jõulupuukaunistusi kindlasti veel või kodukaunistusi aastaringselt,“ ütleb Chris. „Järgmisel korral liigun edasi kevadeteemalise paberimeisterduseni, sest loodetavasti kestavad jõulukaunistusid vähemalt paar aastat.“

Kui kujundused koos paelast või nöörist aasaga on valmis, saate asuda jõulupuud kaunistama teadmisega, et teie ise tegite kaunistused valmis. Pange oma lemmikkaunistus aukohale – lõpetuseks saate isegi proovida ise jõulupuu tipukaunistust teha.

„Minu meelest sobivad need puule suurepäraselt,“ ütleb Chris. „Kaunistused on väga värvilised ja teadmine, et tegin need koos pojaga, annab neile palju suurema tähenduse kui poest ostetud kaunistustele. Mulle pakkus see suurt rahuldust, mitte ainult selle pärast, et ehtisime puu taaskasutatavate materjalidega, vaid ka selle pärast, et tegime need koos perega nullist valmis. See pole lihtsalt puule tähekese panemine, vaid armastusega ehtimine.“

Ülevalt alla tehtud foto Canoni kaamerast, mis on asetatud PIXMA printeri peale, taustal on fotode kollaaž.

CANON CLUB

Ainulaadne kogukond teiesugustele loojatele. Jälgige oma kirge ning saage tuge, inspiratsiooni, eeliseid ja muud. Liitumine on lihtne. Ostke toode. Registreerige. Liituge Canon Clubiga.

Chris ütleb, et on nüüd koos perega paberist meisterdamisest sisse võetud. „Teeme seda kindlasti veel,“ ütleb ta. „Oli suurepärane koos oma pojaga seda aega veeta, istuda laua taga ja midagi meisterdada, selle asemel, et telefonis olla.“ Ka Elile meeldis see väga ja ta loodab, et saab koos isaga rohkem Creative Parki kujundusi teha.

Paberist meisterdatud jõulukaunistused ei paku mitte ainult lõbu kogu perele, vaid loovad kestvaid mälestusi. Saate paberist meisterdatud kaunistusi isegi sõpradele ja perele kinkida – lõpuks on isetehtud kingitused sageli kõige suurema tähendusega.

Kui teile meeldib mõte meisterdamise ja kodu kaunistamise kombineerimisest, vaadake ka selle seeria teisi osi, et näha, mida Creative Parki mallide abil veel teha saab. Inspiratsiooni kogumiseks külastage meie Pinteresti lehte ja pidage meeles, et saate oma loomingut teemaviite #MadeWithPixma abil jagada!

Tamzin Wilks

Seotud tooted

Seotud artiklid