LOOMINGULINE PRINTIMINE

Meisterdamisülesanne nr 2: suvine piknik

Hooajaliste meisterdamisülesannete seeria teises osas saate teada, kuidas noor perekond valmistas ette Canoni PIXMA printeri ja rakenduse Creative Park abil mängud ning piknikukaunistused.
Kaks naist, kes hoiavad käes paberist fotonurga elemente, nende vahel on väike laps ja piknikutekk, mis on kaetud värviliste Creative Parki pabermeisterdustega.

Palusime PIXMA meisterdamisülesande käigus luua käsitöömeistritel ja perekondadel kauneid pabermeisterdusi erinevateks sündmusteks terve aasta vältel.

Seekord teevad seda illustraator Emma Howcutt-Kelly, tema abikaasa Clare ja nende pisipoeg. Mis on perekonna eesmärk? PIXMA printeri ja rakenduse Canon Creative Park kasutamine mängude, kaunistuste ja rekvisiitide loomiseks suvise pikniku jaoks.

Ülesanne nr 2: suvine piknik

Värvilisel tekil on rakenduse Creative Park pabermeisterdustega avatud piknikukorv. Selle ümber on veel mitmeid pabermeisterdusi, sealhulgas paberist jäätised, lennukid ja bingomäng.

Pabermeisterdustega piknik on lõbus viis suvepuhkuse veetmiseks. Võite võtta ühe päeva pabermeisterduste ja maitsvate suupistete tegemiseks ning järgmisel päeval pargis oma töö vilju maitsta.

Piknik on suurepärane viis pikkade suvepäevade veetmiseks sõltumata sellest, kas olete oma aias või kohalikus pargis. Alates kaunitest menüüdest kuni värviliste lipukestega hambaorkideni ja sadade muude suviste kujundusteni – rakendus Canon Creative Park muudab teie kogemuse tõeliselt ainulaadseks.

Samuti on suviste kaunistuste loomine taskukohane viis väljas veedetud päeva laste jaoks põnevamaks muutmiseks, lisaks saavad nad meisterdamisest rõõmu tunda. Erinevalt plastist, millest on tänapäeval valmistatud paljud lastele mõeldud kaunistused ning mänguasjad, saab paberkaunistusi ümber töödelda ja järgmiste sündmuste jaoks alles hoida.

Suvise teema jaoks pidid Emma ja Clare välja mõtlema, milline võiks olla üks piknik nende noore perekonna jaoks. Emma on väga loominguline ja avas hiljuti illustraatorina väikeettevõtte. Siiski on nende poeg veel liiga pisike rakenduse Creative Park täiustatud mallide jaoks, mistõttu pidid nad otsima kujundusi, mis sobiksid igas vanuses kasutajatele.

„Otsustasime teha lapse lõbustamiseks väikese kaamerakasti, samuti oli see suurepärane maiustuste hoiustamise koht,“ ütleb Emma. „Rakenduse Creative Park projekte on kõikide oskustasemete jaoks ning tulemused panevad teid mõtlema: „Jah, mina tegin selle!“

Nii saate teha endale paberist piknikumängud ja -kaunistused.

Käsitöömeister Emma Howcutt-Kelly naeratab, kui rakenduse Canon Creative Parki abil prinditud paberist jäätist kokku kleebib.

Tutvuge loojaga

Kes: Emma Howcutt-Kelly

Tegevusala: ema ja illustraator

Kaasa teevad: Clare Howcutt-Kelly ja paari poeg

Suveteemaliste mallide valimine

Laual on ülalt jäädvustatud rakenduse Creative Park mallid ja osaliselt kokku pandud pabermeisterduste mudelid.

Emma ja Clare otsustasid luua piknikutarvikute ja -kaunistuste valiku, samuti mänge ning mänguasju oma pisipojale.

Käed hoiavad nutitelefoni, kus rakenduses Creative Park on esitatud paberist meisterdatud jäätis.

Rakenduse Creative Park mallide seas on sobivad valikud lastele, samuti keerulisemad valikud täiskasvanute jaoks, et kõik teie pereliikmed ja sõbrad saaksid kaasa lüüa.

Clare’ile meeldis rakenduse Creative Park mallide valik ning tema arvates olid need hästi esitatud, mistõttu oli meelepärase malli leidmine lihtne. „Veetsin mõne tunni rõõmsalt kõiki projekte sirvides,“ ütleb ta.

Pärast rakenduse Creative Park veebisaidi sirvimist otsustasid Emma ja Clare alustada ülesannet kaamerakasti, krooni, jäätise ja paberlennuki mallidega – siiski on võimalik valida sadade mallide hulgast, kui eespool nimetatud pole teie koosviibimise jaoks päris õiged. Äkki huvitavad teie lapsi näiteks dinosaurused või mudimismänguasjad? Miks mitte muuta piknik põnevaks teemapeoks?

Rakendus Creative Park teavitab teid ka eeldatavast malli valmistamise ajast, et saaksite meisterdamisseanssi planeerida ja veenduda, et väiksematel lastel ei hakkaks igav.

„Valisime välja elemendid, mis muudaksid meie pikniku väga kauniks ja ainulaadseks,“ ütleb Clare tehtud valikute kohta.

Mallide printimine ja väljalõikamine

Canoni PIXMA printerist ilmub värvilise jäätise mall, mis on prinditud rakenduse Canon Creative Park abil.

Emma ja Clare ühendasid nutitelefoni enda PIXMA printeriga ja printisid mallid otse rakendusest Creative Park. Samuti võite kasutada rakenduse Creative Park veebiversiooni. „Meie arvates oli see väga mugav. Loomingu elluäratamiseks ei ole vaja palju lisavahendeid ja printimine on kiire,“ ütleb Emma.

Käed, mis kasutavad kääre rakenduse Creative Park jäätisemalli väljalõikamiseks.

Emma arvates oli piknikumallide tegemine lõbus ja mõtestatud tegevus. „Peab olema tähelepanelik, sest muidu võib kogemata vale tüki otsast lõigata. Olin nii keskendunud, et ei suutnud millelegi muule mõelda,“ ütleb ta.

Pärast mallide väljavalimist võite printida otse nutitelefonist, kasutades Creative Parki veebisaiti või rakendust ja Canoni printerit, näiteks PIXMA TS5350a seeriat.

Pärast mallide väljaprintimist on aeg need välja lõigata – keerulisemate kujunduste jaoks võite kasutada käsitöönuga ja lõikelauda või kääre.

Paberkaunistuste valmistamine

Väike laps istub laua ääres kahe naise vahel ja kasutab paberist jäätisemalli kokkukleepimiseks liimipulka.

Nad nägid, et liimipüstol tuleb kasuks rohkem pusimist nõudvate toimingute jaoks, kuid soovitasid laste jaoks liimipulka või liimitäppe.

Naine istub talveaias väikese sinise laua taga ja kinnitab ettevaalikult kokku kahte paberist meisterdatud jäätise osa.

Clare soovitab varuda piisavalt paberit ja aega. „Kiiret ei ole ja tegevus on justkui teraapia eest!“ lisab Emma.

Pidage meeles, et enne voltimist ja liimimist on hea mõte jooned joonlauaga ette tõmmata, sest see annab lõpetatud mallidele parema kuju. Emma ütleb, et see oli kaunistuste valmistamise juures kõige keerulisem osa. „Seda tuleb teha enne elementide kokkupanemist, sest soovitatud paber on küllaltki paks,“ ütleb ta. „Pärast seda on lihtsam kõike kokku kleepida.“

Samuti on hea mõte teha meisterdused valmis üks päev enne piknikku, sest siis saab liim kuivada.

Suvise pikniku korraldamine

Väike laps istub aias kahe naise vahel, kes on kaadrist väljas ja hoiavad lapse näo kohal värvilist paberist meisterdatud kaamerat.

Emma ja Clare tegid oma pojale mitmeid mänge ja mänguasju, sealhulgas kaamerakasti, millega oli lõbus mängida ning kus sai mugavalt maiustusi hoida.

Väikeses toas on laual Canoni PIXMA printer, mille peal on neli piknikuteemalist pabermeisterdust.

Neile meeldisid väga piknikuks mõeldud paberkaunistused ja nad valmistasid rohkem kui vaja läks, sest sattusid meisterdamisest niivõrd hoogu. Meisterdatud kujundusi on võimalik kasutada ka sünnipäevapidude või laste mängude rekvisiitidena.

Kui kõik suvised kaunistused on valmis, on aeg piknik ette valmistada sõltumata sellest, kas veedate selle oma tagaaias tekil või lähimas pargis. Kui ilm on halb või teil pole aeda, saab korraldada pikniku ka toas. Lihtsalt laotage oma elutoa põrandale tekk ja laske päikesepaiste oma lemmikute suvelaulude esitamise ajal sisse.

Emma ja Clare leidsid Creative Parkist piknikuteemaliste fotonurga elementide valiku, et muuta sündmus veelgi lõbusamaks. Fotonurga elemente on ka sünnipäevapidude, spordi, Halloweeni ja jõulude jaoks.

Perekond valmistas ka bingomängu, et päikesepaistes mõnusalt aega veeta. Samuti võite proovida meisterdada ilma mallita midagi keerulisemat, näiteks paberist meisterdatud tuulelohe.

Pärast väljakutse lõpetamist ütleb Clare, et soovib paberist meisterdamist kindlasti uuesti proovida. „Mulle meeldib, et igaks hooajaks on võimalik midagi meisterdada. Võimalik on meisterdada palju jõuluteemalisi asju ja kui leiame aega, siis soovime tegeleda mõne keerulisema projektiga, näiteks miniatuurse pagaritöökoja või volditud loomadega.“

Lisaks sellele, et tegemist on lõbusa meisterdamistegevusega, on paberist meisterdatud mänguasjad ja tarvikud võrreldes plastmaterjaliga keskkonna jaoks paremad, samuti on neid võrdlemisi odav luua ning lihtsam kõrvaldada, kui lapsed neist väsivad. Canoni matti fotopaberit saab üheskoos tavalise paberi/papiga ringlusse võtta, kuigi see ei pruugi õnnestuda siis, kui kasutate kaunistuste meisterdamisel muid materjale või liimi (tutvuge alati kohalike ringlussevõtu suunistega).

„Plasti leidub kõikjal,“ jätkab Clare, „eriti lastele mõeldud toodete puhul. Selle asemel kasutaksin parema meelega ringlussevõetavaid asju.“

Olge valmis meie järgmiseks ülesandeks, mille teemaks on sügisene sünnipäevapidu. Senikaua saate uurida, mida on veel võimalik rakenduse Creative Park mallide abil luua, et seejärel enda loomingut trellsildi #MadeWithPixma abil jagada. Palju inspiratsiooni leiate ka meie Pinteresti lehelt. Edu!

Ülevalt alla tehtud foto Canoni kaamerast, mis on asetatud PIXMA printeri peale, taustal on fotode kollaaž.

CANON CLUB

Ainulaadne kogukond teiesugustele loojatele. Jälgige oma kirge ning saage tuge, inspiratsiooni, eeliseid ja muud. Liitumine on lihtne. Ostke toode. Registreerige. Liituge Canon Clubiga.
Tamzin Wilks

Seotud tooted

Seotud artiklid