TOIDUFOTOGRAAFIA

Parimad Canoni objektiivid, mis sobivad toidu pildistamiseks

Viige oma toidufotod järgmisele tasemele! Jäädvustage suud vesistama panevaid pilte, kasutades meie parimaid Canoni objektiive.
Foto šokolaadipallist, mis on täidetud šokolaadiga ning kaunistatud õielehtede ja šokolaadist puistega.

Toidufotograafia on suurepärane võimalus oma Canoni kaameraga katsetamiseks – ja mitte ainult seepärast, et pärast pildistamist saab subjekti põske pista. Võtke aega, et stiliseerida iga koostisosa, kontrollida valgustust ja peenhäälestada kaamera seadistusi – nii võite olla kindel, et teie pildid on sama isuäratavad kui toit ise.

Selleks et saaksite oma kaamerat parimal võimalikul moel kasutada, tasub üle vaadata oma varustusekott. Näiteks, kui peate pildistama ülevalt alla, nõrgas valguses või väga lähedalt, võib teil vaja minna statiivi. Samas on sellistes olukordades suureks abiks ka Canoni pildistabiliseerimistehnoloogiaga objektiivid. Lisaks aitab Canon Speedlite’i välklamp või muu tehisvalgusti katsetada loomingulisemaid lahendusi ja tagada, et teie toidufotod näeksid tõeliselt professionaalsed välja.

Toidufotograafia puhul võib kõige parema tulemuse anda aga uue objektiivi hankimine. Paljud objektiivid võimaldavad teil jäädvustada väikeseid detaile, aga ainult tõelised makroobjektiivid tagavad vähemalt ühekordse suurenduse. See tähendab seda, et subjekti pildistatakse 1 : 1 või elusuuruses, kui objektiiv on seadistatud minimaalsele teravustamiskaugusele.

Makroobjektiiv on ideaalne toidu peidetud tekstuuride, peente mustrite ja õrnalt aimatavate struktuuride jäädvustamiseks, mis võivad teiste objektiividega märkamata jääda. Kuid see ei ole ainus asi, mida toidufotograafia juures jälgima peab. Selles artiklis vaatame, millised objektiivid sobivad kõige paremini Canoni EOS-kaameratele.

Ülalt alla jäädvustatud foto tomati- ja basiilikupastast; kaadris on kahvel, basiilikulehed ja uhmer.

Toidufotograafid valivad ülalt alla pildistamiseks tihtipeale 35 mm objektiivi, kuna see on piisavalt lai, et pildile jääksid ka söögiriistad, koostisained jms. Pildistatud Canoni kaameraga EOS RP ja Canoni objektiiviga RF 35mm F1.8 MACRO IS STM: 1/125 s, f/2.5 ja ISO800. © Natasha Alipour-Faridani

Parim algtaseme RF-objektiiv toidufotode jäädvustamiseks: Canon RF 50mm F1.8 STM

Töötab EOS R süsteemi kaameratega

Mitte liiga kitsa ega liiga laia vaateväljaga Canon RF 50mm F1.8 STM sobib erinevate pildistamisnurkade kasutamiseks. Kiire maksimaalse avaga (f/1.8) objektiiv võimaldab teil kontrollida väljasügavust, mis omakorda aitab isoleerida isuäratavate roogade üksikuid elemente ning luua hägusat ja kunstilist tausta, olenemata sellest, kas pildistate eest, diagonaalis või külje pealt. Lai ava laseb sisse ka hulgaliselt valgust, tänu millele saab seda kasutada nõrga valgusega tingimustes, näiteks hämaras restoranis.

Canoni täiskaardilise EOS R süsteemiga kokkusobiv taskukohane objektiiv RF 50mm F1.8 STM on varustatud asfäärilise läätsega, mis tagab teravuse ka kaadrite äärtes. See on eriti kasulik siis, kui pildistate kaadrit täitvat stseeni suunaga ülevalt alla. Kompaktne ja kerge mudel on võimas lisand mis tahes toidufotograafi kaamerakotti.

Foto pastelsetest maiustustest, millest osa on laiali ja osa väikestes kaussides; laual on näha ka loomakujulisi jääst küpsiseid.

Canon EF-S 60mm f/2.8 Macro USM on varustatud kiire ultrahelimootoriga teravustamissüsteemiga, kuid kasutaja saab teravustamisrõngast ka manuaalselt reguleerida ja teravust peenhäälestada. Selle Super Spectra vääristus vähendab pettekujutusi ja valguspimestust, mis tekib siis, kui valgus sensorilt tagasi peegeldub. Pildistatud Canoni kaameraga EOS 800D (mille järeltulijaks on Canon EOS 850D) ja Canon EF-S 60mm f/2.8 Macro USM: 1/6 s, f/4 ja ISO100.

Canoni esimene EF-S makroobjektiiv, mis suudab jäädvustada subjekte elusuuruses, sobib suurepäraselt toidufotode tegemiseks. See on väike, kerge ja terava pildiga ning pakub suurt maksimaalset ava, mis võimaldab teil asetada subjekti keset ilusat hägusat tausta ja esiplaani.

Tänu vaatenurgale, mis on võrdne täiskaadrilisele kaamerale kinnitatud 96 mm f/2.8 objektiiviga, saavutate Canoni objektiiviga EF-S 60mm f/2.8 Macro USM suurema ulatuse. See võimaldab omakorda jäädvustada kaadrit täitvaid võtteid ka kaugemalt. Nii on väiksem tõenäosus, et tekitate subjektile varje. Lisaks saate kergemini isoleerida taldrikul olevaid suupärasemaid ampse.

Kõige mitmekülgsem toidufotograafia objektiiv: Canon RF 35mm F1.8 MACRO IS STM

Töötab EOS R süsteemi kaameratega

Pilt püstisest kahvlist, mille külge on torgatud juustutükk, küpsis ja puuviljatükid.

Kuna Canoni objektiivi RF 35mm F1.8 MACRO IS STM RF-kinnitus asetab objektiivi sensorile lähemal, suudab see jäädvustada isutekitavaid tekstuure ja detaile. Pildistatud Canoni kaameraga EOS R ja Canoni objektiiviga RF 35mm F1.8 MACRO IS STM: 1/125 s, f/16 ja ISO100.

Foto erinevatest lusikale asetatud toiduainetest, sh spargli ots ja kreveti saba.

Kuni 1 : 2 makrosuurendus võimaldab toidufotograafidel mis tahes detaile välja tuua. Pildistatud Canoni kaameraga EOS R ja Canoni objektiiviga RF 35mm F1.8 MACRO IS STM: 1/125 s, f/16 ja ISO100.

Mitmekülgne makroobjektiiv, mis on loodud täiskaadriliste peeglita Canoni EOS R süsteemi kaamerate jaoks – Canon RF 35mm F1.8 MACRO IS STM suudab jäädvustada nii lainurkvõtteid kui ka poolelusuuruses lähivõtteid (ja kõike muud, mis nende vahele jääb).

See on piisavalt väike ja kerge, et saate kasutada ka ilma statiivita, ning 5-astmeline kahesensoriline pildistabiliseerimistehnoloogia aitab teil võtta viimast objektiivi võimsast eraldusvõimest.

Just nii nagu teised Canoni RF-objektiivid, on ka Canon RF 35mm F1.8 MACRO IS STM varustatud raami esiküljel asuva kohandatava juhtrõngaga, millele saate määrata olulisi kaamera seadistusi, nagu ava, ISO või särikompensatsioon. Nii saate vaid rõnga keerutamisega kergesti ja täpselt seadistust muuta. See funktsioon on saadaval ka siis, kui kasutate EF-objektiivi koos EOS R süsteemi kaameraga. Viimase õnnestumiseks on vajalik Canoni juhtrõngaga kinnitusadapter EF-EOS R.

Proovige kasutada seda objektiivi koos Canoni kaameraga EOS RP, kus saate kasutada teravustamise kahveldamist, mis muudab teie pildid veelgi teravamaks.

Parim toidufotograafia objektiiv, mis sobib lähivõtete jaoks: Canon RF 100mm F2.8L MACRO IS USM

Töötab EOS R süsteemi kaameratega

Foto vette kukkuvatest sidruniviiludest sügavmustal taustal.

Telefoto ulatusega Canoni objektiiv RF 100mm F2.8L MACRO IS USM sobib ideaalselt toidupiltide jaoks, mida jäädvustatakse eest, diagonaalis või külje pealt. Pildistatud Canoni kaameraga EOS R6 ja Canoni objektiiviga RF 100mm F2.8L Macro IS USM: 1/1000 s, f/4 ja ISO4000. © Sharon Cosgrove

1,4-kordse suurendusega RF 100mm F2.8L MACRO IS USM aitab rõhutada suurejooneliste einete peeneid detaile ning L-seeria optiline disain pakub vapustavat selgust. Kui paarite objektiivi kaameraga, mis on varustatud sisseehitatud pildistabilisaatori süsteemiga, nagu Canon EOS R6, suudab objektiiv tagada kuni 8-astmelise kompensatsiooni ja jäädvustada nõelteravaid pilte isegi nõrgas valguses ja käes hoides. Lisaks tähendab üsna pikk fookuskaugus (100 m), et te ei pea nii lähedale liikuma. See lihtsustab omakorda valgustite, reflektorite ja teiste lisatarvikute paigutamist ning ennetab objektiivi uduseks muutumist auravate toitude pildistamisel.

Canon RF 100mm F2.8L MACRO IS USM pakub ülikiiret automaatteravustamist, mis on võimalik tänu kiirele RF-kinnitusele. Lisaks on seal kaks vaikset Nano USM mootorit, tänu millele sobib see ideaalselt toidufotograafidele, kes soovivad ka videot jäädvustada. Viimasena võib välja tuua sfäärilise aberratsiooni juhtrõnga, mis võimaldab kohandada bokeh-efekti ja pehme fookuse efekti ning luua loomingulisi toidupilte.

Parim objektiiv toidufotograafile, kes soovib kergelt reisida: Canon RF 85mm F2 MACRO IS STM

Töötab EOS R süsteemi kaameratega

Makrovõte meekärje kuusnurksetest kärjekannudest.

Kõigest 500 g kaaluv ja 9 cm pikk Canon RF 85mm F2 MACRO IS STM on ideaalne telefotoobjektiiv, mis mahub hõlpsalt teie kaamerakotti, et saaksite selle endaga alati kaasa võtta – olgu teie sihtkohaks siis toiduturg või mesila. Pildistatud Canoni kaameraga EOS R6 ja Canoni objektiiviga RF 85mm F2 Macro IS STM: 1/60 s, f/2 ja ISO1600. © Ilvy Njiokiktjien

100 mm objektiivist soodsam variant on Canon RF 85mm F2 MACRO IS STM, mis sobib ideaalselt toidufotograafidele, kes otsivad makrovõimekusega lühikest telefotoobjektiivi.

100 mm objektiivist veidi laiem mudel pakub paindlikumat kadreerimist, sobides seega piiratud ruumiga kohtadesse. Telefoto ulatuse, 0,5-kordse suurenduse ja 35 mm minimaalse teravustamiskaugusega objektiivil ei ole mingit probleemi lähemale liikuda. See on varustatud vapustava f/2 maksimaalse ava ja 5-astmelise hübriidse pildistabilisaatoriga, mis üheskoos tagavad selge tulemuse kõikides valgustingimustes. Lisaks on sel Super Spectra vääristuskate, mis vähendab helke ja pettekujutusi – see on eriti kasulik, kui valguse kontrollimine on keeruline (nt väljas toimuvate toiduürituste puhul).

Parim objektiiv toiduvlogijatele: Canon RF 16mm F2.8 STM

Töötab EOS R süsteemi kaameratega

Selja tagant tehtud pilt noorest naisest, kes suunab Canon EOS R6 kaamera salativitriinile, kus on värviliste salatitega täidetud kausid.

Kompaktne ja taskukohane Canoni objektiiv RF 16mm F2.8 STM pakub vapustavat kvaliteeti laia vaatevälja ulatuses.

Foto kohvikus olevast naisest, kes hoiab kaamera ees sarvesaia. Kaamera on kinnitatud väikesele statiivile, mis asetseb tema ees oleval laual.

Objektiivi selge ülilainurkvaade teeb sellest ideaalse valiku toiduvlogijatele.

Fookuskauguse lühemas otsas on kasu igast millimeetrist. Kui vajate lisaruumi, aga kuskile liikuda ei ole (nt väikeses restoranis filmides või ülalt alla pildistades), võib Canoni objektiivi RF 16mm F2.8 STM laius päästa kogu pildi. Muretsete ülilaia tünnimoonutuse pärast? Ei ole põhjust! Kõik Canoni EOS R süsteemi kaamerad, sh Canon EOS R, EOS RP ja EOS R6, on varustatud sisseehitatud moonutuse korrigeerimise funktsiooniga, tänu millele on pildid alati loomulikud.

See ülikompaktne objektiiv, mis kaalub kõigest 165 g, pakub 13 cm minimaalset teravustamiskaugust, mida ei suuda isegi mõned makrovõimekusega objektiivid. Tänu sellele pääsete väga lähedale ja saate soovitud detaile suurendada. Just nagu ka teised selles loendis olevad fiksobjektiivid, on RF 16mm F2.8 STM varustatud ka valgusrohke maksimaalse avaga, mis võimaldab paindlikku väljasügavust ja valgustust.

Parim suumobjektiiv toidufotograafia jaoks: Canon RF 24-105mm F4-7.1 IS STM

Töötab EOS R süsteemi kaameratega

Lähivõte röstsaiast, millel sulab väike tükk võid.

Kui soovite ühte objektiivi, mis vastaks kõikidele teie loomingulistele vajadustele, siis valige Canon RF 24-105mm F4-7.1 IS STM. Pildistatud Canoni kaameraga EOS RP ja Canoni objektiiviga RF 24-105mm F4-7.1 IS STM: 1/13 s, f/4 ja ISO400.

24–105 mm suumivahemikuga mitmekülgne Canon RF 24-105mm F4-7.1 IS STM sobib ideaalselt mis tahes positsioonilt pildistamiseks. Tänu 13 cm minimaalsele teravustamiskaugusele ja 0,5-kordsele suurendusele, mis on võimalik 24 mm käsitsi teravustamisel, sobib see ka neile toidufotograafidele, kes soovivad teha roogadest lähivõtteid.

Objektiivi RF 24-105mm F4-7.1 IS STM puhul on kõige üllatavam aga see, et selle vapustavalt lai suumivahemik ja 5-astmeline pildistabilisaator mahuvad korpusesse, mis on vähem kui 9 cm pikk ja kaalub kõigest 395 g. Tänu väikesele vormil mahub objektiiv hõlpsalt ka kompaktsemasse kaamerakotti, võimaldades ühekorraga nii kerget käsitlemist kui ka suurepäraseid tulemusi.Autor: Marcus Hawkins

Seotud tooted

Seotud artiklid