See the difference with a specialist action lens

Vaadake, milline pilt avaneb läbi spetsialistidele mõeldud tegevusfotograafia objektiivi

Tegevusfotograafidele meeldib tekitada vaatajates tunnet nagu nad asuksid ise väljaku kõrval, istuksid safariautos või lendaksid röövlinnu kõrval.

Selle tunde loomiseks püüavad fotograafid kogu kaadri tegevusega täita, näidates subjekti hästi detailselt ja lähedalt. Mõnikord on teil tõesti võimalus jäädvustada tegevust vaid paari meetri kauguselt. Kuid enamasti lükatakse teid siiski aia taha, misjärel tuleb teil pildistada kaugemalt. Sellisel juhul on kõige arukam kasutada pika fookuskaugusega objektiivi, mis aitab teil „liikuda“ otse tegevuse keskele.

Fookuskaugust mõõdetakse millimeetrites ja mida suurem on number, seda suurem on kaamera sensori suurendusvõime. Üldiselt nimetatakse suurema kui 85 mm fookuskaugusega objektiive telefotoobjektiivideks, kuid selleks, et tegevust tõeliselt lähedalt jäädvustada, on teil vaja vähemalt 200 mm fookuskaugusega objektiivi, nagu EF-S 55-250mm f/4-5.6 IS STM või EF 70-300mm f/4-5.6 IS USM. Need telefotosuumobjektiivid pakuvad suurt fookuskauguse vahemikku ning on seetõttu populaarsed ka tegevusfotode jäädvustamiseks.

Vaatame mõnda näidet ...

Need pildid on jäädvustatud populaarse EOS-kaameraga ja jäädvustamiskoht on mõlemal pildil sama (vee äärest). Esimese pildi juures kasutati 18–55 mm objektiivi – standardne kaugus tavaliste piltide tegemiseks. Suur osa pildist moodustab merevaade, mistõttu ei tunne te tegevusega otsest sidet. Subjekt on kaadriga võrreldes lihtsalt liiga väike. Teise pildi juures kasutati aga 55–250 mm objektiivi, mis võimaldas tegevust ja lohesurfarit lähemalt jäädvustada. Pilt keskendub väikestele detailidele nagu üksikud veepritsmed ja surfari nägu. See lähivõte võimaldab tegevusega täita kogu kaadri, tänu millele ei hakka taust vaatajat segama ja võimaldab tal otse tegevuse keskmesse „astuda“.

Seotud artiklid
Taking your camera to the match: 7 tips for improving your sports photos

SPORDIFOTOGRAAFIA

Võtke oma kaamera võistlustele kaasa: 7 nõuannet paremate spordifotode tegemiseks

Spordi jäädvustamine pakub piiramatult loomingulisi võimalusi, et katsetada erinevaid kaamera režiime ja funktsioone, mida te varem proovida ei ole saanud.

Zoom in and capture fast action

TEGEVUSFOTOGRAAFIA

Suumige sisse ja jäädvustage kiiret liikumist

Tegevuse pildistamine taandub täielikult murdsekundiliste hetkede jäädvustamisele. Ent kui oled ette valmistunud, ei ole vaja nii kiiresti liikuda.

A person riding a dirt bike around a track, leaning the bike low to the ground, photographed using camera panning. © Richard Walch

FOTOGRAAFIA PÕHITÕED

Panoraamimine algajatele

Avastage nende nippide abil kuidas kasutada panoraamimist paremate tegevusfotode tegemiseks.

Seotud tooted

Seotud artiklid

Osast Saage inspiratsiooni leiate kasulikke fotograafia näpunäiteid, ostujuhiseid ja põhjalikke intervjuusid. Seal on kõik, mida vajate parima kaamera või printeri leidmiseks ja oma uue idee elluviimiseks.

Tagasi nõuannete ja tehnikate juurde