Woman Portrait Photography

Objektiivid portreefotode tegemiseks

Portreefotode mõistmine

Portreefotograafina peate toime tulema mitmete nõudmistega – alates loomulikest perepiltidest ja lõpetades professionaalsete portreedega. Lõppkokkuvõttes on iga pildistamine erinev ja stiil mõjutab varustuse valikut.


Selleks et tagada õige objektiivi valik ja soovitud tulemus, peaksite uurima portreede võimalikke stiile.

Man Portrait Photography

Klassikalised portreed

Klassikaline portree hõlmab endas tavaliselt pea ja õlgade kompositsiooni, kuid olenevalt olukorrast võib eesmärk olla professionaalse portree tegemine või subjekti iseloomu pildile saamine. Klassikalisi portreesid pildistatakse subjektist kaugemal, et mitte tekitada pildistatavale ebamugavustunnet. Sellist tüüpi fotograafia jaoks sobib ideaalselt objektiiv, mille fookuskaugus jääb 85 mm lähedusse ja millel on lai ava (f/l.2 kuni f/2.8). Sellise fookuskaugusega objektiiv laseb teil töötada subjektist sobivas kauguses ja pakub meeldivat vaatenurka subjekti pildistamiseks. Lai ava laseb teil töötada nõrgas valguses ja eraldab subjekti taustast, pakkudes madalat väljasügavust. Laia avaga standardsed suumobjektiivid suudavad seda samuti teha.

Man Portrait Photography

Varjatud

Kui soovite jäädvustada inimesi loomulikus olekus ja hetkes, siis on teil vaja objektiivi, millega saab kaugemalt lähivõtteid teha. Ideaalne objektiiv oleks suumobjektiiv, mille fookuskauguse vahemik on 70–200 mm (pildistades telefoto vahemikus), kuna see võimaldab teil pildistada lähemalt, häirimata subjekti tema loomulikus keskkonnas.

Natural Moment Capture

Mood

Moefotograafia on väga mitmekesine, seega on oluline teada, mida soovite pildistada. Kui soovite jäädvustada modelli riietust, kuid samal ajal pildistada ka portreesid, siis on 24–70 mm fookuskauguse vahemikuga suumobjektiiv teie jaoks ideaalne valik. Sellist tüüpi objektiivil on piisav fookuskauguse vahemik, et pildistada nii portreesid kui jäädvustada ka subjekti tema keskkonnas. Objektiivid, millel on suurem fookuskauguse vahemik, näiteks 70–200 mm, on hea valik moeetenduste pildistamiseks. Makroobjektiividega saab pildile ehete ja riiete keerukad detailid.

Fashion Woman Photography

Grupid

Grupipiltidel võib olla kujutatud nii kolme kui ka kolmesadat inimest erinevates paikades. Inimeste hulk, keda soovite kaadrisse mahutada, määrab objektiivi valiku. Mida suurem on grupp, seda laiema avaga objektiivi vajate. Lainurkobjektiiv, mille fookuskauguse vahemik on 16–35 mm (täiskaadrimõõdus), aitab teil kõik hõlpsalt kaadrisse mahutada. Kui tegemist on palju väiksemate gruppidega, siis piisab kõikide kaadrisse mahutamiseks ka standardsest fikseeritud fookuskaugusega 30–85 mm portreeobjektiivist.

Girls Group Photography

Portreed keskkonnas

Kui soovite jäädvustada oma subjekti lugu tema enda keskkonnas, siis kasutage lainurkobjektiivi, et suurendada vaatevälja ja mahutada kaadrisse rohkem subjekti ümbritsevat keskkonda. Kuigi lainurkobjektiivid võivad moonutada objektide vahelist füüsilist suhet, siis seni kuni olete sellest teadlik ja mõistate selle mõju pildile, on teil võimalus luua stiililiselt pilte, mida muudmoodi jäädvustada ei saaks.

Environmental Portrait Photography

Kuidas teie kaamera mõjutab objektiivi valikut

Canoni EF-S-objektiivid on mõeldud ainult APS-C-sensoriga kaameratele, näiteks EOS 760D, ega ühildu täiskaadrilise sensoriga mudelitega, näiteks EOS 5D sarja kaameratega.


EF-objektiive saab kasutada iga EOS-digipeegelkaameraga, kuid EF-objektiivi kasutamisel APS-C-tüüpi EOS-kaameraga on tulemuseks vaatenurk, mida võiks täiskaadersensoriga kaamera puhul oodata 1,6 korda suurema fookuskaugusega objektiivilt. Näiteks kaamerale EOS 760D annab objektiiv EF 50mm f/1.8 STM vaatenurga, mis on sarnane täiskaadrilise kaamera 80 mm objektiiviga.

Shot On A Full Frame Sensor

Pildistatud 100 mm juures täiskaadrimõõdus sensoriga

Shot On An Aps-C Sensor

Pildistatud 100 mm juures APS-C-sensoriga

Fookuskauguse tähtsus

Võite saavutada vapustavaid portreesid, kui kasutate kas suum- või fiksobjektiivi telefoto vahemikus. Kui pildistate suurema fookuskaugusega, siis saavutate mugava töökauguse nii enda kui ka subjekti jaoks, täites samal ajal kenasti terve kaadri.


EF-objektiive saab kasutada iga EOS-digipeegelkaameraga, kuid EF-objektiivi kasutamisel APS-C-tüüpi EOS-kaameraga on tulemuseks vaatenurk, mida võiks täiskaadersensoriga kaamera puhul oodata 1,6 korda suurema fookuskaugusega objektiivilt. Näiteks kaamerale EOS 760D annab objektiiv EF 50mm f/1.8 STM vaatenurga, mis on sarnane täiskaadrilise kaamera 80 mm objektiiviga.

Focal Length Photography

24 mm

Focal Length Photography

85 mm

Ava tähtsus

Portreefotod näevad paremad välja, kui on kasutatud madalat väljasügavust, kuna see aitab eraldada subjekti taustast. Kasutades laia avaga objektiivi (väiksem f-arv), saavutate madalama väljasügavuse ja hägusema tausta.


Vaadake all vasakul olevat fotot, kus taust on palju tasasem ja tüdruku eripärad on rohkem esile tõstetud. Eriti võrreldes paremal pool oleva fotoga.

F/1.8 Aperture F/2.8 Aperture F/5.6 Aperture

Pildistades portreesid nõrgas valguses, lisate oma fotole stiilielemendi ja toote välja subjekti isikupära. Parima tulemuse saavutamiseks peate valima võimalikult laia avaga objektiivi, olenemata sellest, kas kasutate fiks- või suumobjektiivi. Nii kasutate kogu olemasolevat valgust. Mida vähem on valgust, seda laiemat ava vajate. Kui teie objektiivi ava suuruseks on seadistatud f/1.8, siis laseb see sisse 4 korda rohkem valgust kui f/3.5. See on suur erinevus.

Õige objektiivi valimine

Pärast seda kui olete kõige eelnevaga arvestanud, peate mõtlema, mis on teie pildi juures oluline.


  • Kas teil on vaja paindlikkust muuta pildi kompositsiooni lühikese ettevalmistusajaga? Sellisel juhul sobib teile suumobjektiiv.
  • Kas pildistate nõrgas valguses? Sellisel juhul vajate kõige laiemat võimalikku ava, et kasutada kogu olemasolevat valgust. Fiksobjektiividel on tihti kõige laiemad avad, aga fikseeritud avaga suumobjektiivid, nagu EF 24-70mm f/2.8L II USM, pakuvad võrdväärset tulemust ja lisaks sellele paindlikkust.
  • Kas soovite saavutada pehme tekstuuriga hägusat tausta? Sellisel juhul vajate laiemat ava, et saavutada madal väljasügavus, mis muudab tausta hägusamaks.

Vapustavate portreede tegemise oskus

Parimad portreefotod näevad välja nii, nagu need oleks tehtud lõõgastunult ja pingutusteta, hoolimata nende eesmärgist. Aga see ei piirdu vaid fotogeenilise modelli ja suurepärase asukoha leidmisega. Võttes arvesse järgmiste tegurite kombinatsiooni, võite olla kindel, et saavutate alati parima tulemuse.

Valgustus

Ükskõik kas olete stuudios või sündmuskohas, on võimalik täiendada modelli, kasutades erinevaid valgustamisstiile. See tähendab nii päeva erinevatel aegadel pildistamist kui ka peegeldi kasutamist, et tuua välja subjekti eripärasid.

Lighting Photography

Kompositsioon

Peate planeerima, kuidas peaks subjekt kaadrit täitma. See ei piira teie valikuid ega sunni kasutama ainult ühte kolmandikku kaadrist, eriti kui jäädvustate lähivõtteid. Peaksite eksperimenteerima ja vaatama, kuidas saaksite kaadrit huvitavatel viisidel täita.

Composition Photography

Taust

Iga portreefoto pildistamisseansi juures on oluline arvestada taustaga. Soovite kasutada taustasid, mille struktuur ja värvid rõhutaksid subjekti häid külgi ega viiks tähelepanu subjektilt eemale.

Background Portrait
Girl Making Bubbles

Professionaalne valik portreefotode tegemiseks

EF 85mm f/1.2L Il USM

See suurepärase jõudlusega L-seeria objektiiv, mida saab tänu f/1.2 avale kasutada ka nõrgas valguses, on professionaalne valik portreefotode tegemiseks. Sellel erilisel portreefotode tegemiseks sobival objektiivil on ülitäpne asfääriline läätseelement ja 8 labaga ava. Nii saate jäädvustada erakordselt teravaid fotosid, millel on kaunilt hägus taust ja eriti madal väljasügavus – ideaalne loominguliste portreede jaoks.

Kuva üksikasjad

Ef 85Mm F/1.2L Ii Usm

Teile võib meeldida ka …