A smiling child playing on a swing.

PEREFOTOGRAAFIA

Objektiivi taga: Helen Bartlett – kuidas fotograafiakirest karjäär sai

Helen Bartlett
Helen Bartlett

Perefotograaf


Helen Bartlett alustas laste pildistamist juba teismelisena Londoni lõunaosas asuvas ja emale kuuluvas lastehoius. Tema professionaalne karjäär sai tõuke 2003. aastal ja tänaseks on ta üks Ühendkuningriiki kuulsamaid pereportreefotograafe. Tema mustvalgete piltide juures on kasutatud ainult olemasolevat valgust ja need peegeldavad pereelu emotsionaalset spektrit. Me võtsime temaga ühendust ja uurisime, milliste väljakutsetega ta oma karjääris rinda pistma pidanud on.

Millal sa hakkasid fotograafia vastu huvi tundma?

Minu isa oli väga suur fotograafiahuviline, mistõttu oli meil kodus ka pimik. Minul ja minu vendadel oli kõigil oma kaamera, millega jäädvustasime palju mustvalgeid pilte ja seejärel ilmutasime neid ise. Samal ajal pidas ema meie kodus lastehoidu. Teismeeas hakkasin ma taskuraha teenimiseks sealsetest lastest pilte tegema ja fotosid vanematele müüma. Pildistamist jätkasin ka oma ülikooliõpingute ajal, kuna fotograafiks saamine oli alati minu unistuseks olnud. Samas arvasin ma, et tõenäoliselt tuleb mul siiski teine karjäär valida.

Kuidas sai fotograafiast sinu karjäär?

Pärast seda, kui ma olin paari töökohta proovinud ja ikka fotograafia peale mõtlesin, laenas vanem vend mulle natuke raha, et ma saaksin asutada lastefotograafiale suunatud ettevõtte. Kõik juhtus kuidagi õigel ajal lihtsalt. Kuna digitaalsed fotokaamerad muutusid järjest taskukohasemaks, ostsin endale Canon EOS 10D, arvuti ja elasin nii kaua oma vanemate juures, kuni jalad alla sain.

A smiling young boy lets a young girl play with his hair.

Millised väljakutsed sind ees ootasid?

Peamised väljakutsed olid samad, mis ka praegusel ajal fotograafe tabavad. Nimelt klientide leidmine. Sa võid ju teha imelisi pilte, aga kui inimesed sinust midagi ei tea, on klientide saamine väga raske. Lisaks võtab lastega töötamise õppimine ja vastava kogemuse saamine kõik aega. Ma mäletan, kuidas ma ühel vihmasel päeval meie keldrikorrusel nelja väikest poissi pildistasin ja mõtlesin, kuidas selline töö võiks päris huvitav ja põnev olla. Mida kauem sa lastega töötad, seda suuremaks muutub ka kogemuste pagas. Lisaks tekib oskus kõigi asjaosaliste head tuju üleval hoida.

"Enda stiil tekib samuti läbi pideva töö ja pildistamise."

Millist nõu sa püüdlikele professionaalsetele fotograafidele annaksid?

Üks asi, mida tuleks kindlasti meeles pidada, on see, et fotograafiaga ei kaasne kiiret rikastumist. Tegemist on raske tööga, mistõttu tuleb enne päevatööst loobumist arvestada, et asjad ei juhtu üleöö.

Lisaks on oluline hästi palju õppida. Internetist leiab väga palju praktilisi nõuandeid ja tehnikaid. Kuid kõige olulisem on siiski harjutamine. Mitte miski ei saa asendada kaamera kättevõtmist ja piltide tegemist. Enne tellimustööde võtmist saab kaamera ette panna ka oma sõpru või perekonda. Enda stiil tekib samuti läbi pideva töö ja pildistamise.

Motion-blur shot of a young girl playing on a roundabout.

Millist komplekti sa praegu kasutad?

Tavaliselt kasutan ma kaht Canon EOS-1DX kaamerat, kuna need on hästi vastupidavad ja sobivad mis tahes olukorra puhul. Lapsed liiguvad hästi kiiresti ja kunagi ei või teada, mida nad minu poole visata võivad. Elava loomuga lapsed võivad loopida nii liiva, vett, mänguasju kui ka kõike muud.

Objektiividest kasutan ma kõige rohkem fiksobjektiivi. Minu tavapärane õuespildistamise komplekt koosneb Canoni objektiividest EF 35mm f/1.4L II USM ja EF 85mm f/1.2L USM. Siseruumides kasutan ma Canoni objektiive EF 35mm f/1.4L II USM ja EF 50mm f/1.2L USM. Ja kui ma pildistan alla üheaastaseid beebisid, võtan ma kaasa ka makroobjektiivi.

A young girl does a forward-roll on a sofa while a young boy looks on.

Oma klientidele soovitan ma tavaliselt osta ühe soodsamatest Canoni fiksobjektiividest, nagu EF 50mm f/1.8 STM. Need on vapustavad! Need sobivad suurepäraselt ava ja säriaja põhimõtete õppimiseks. Lisaks lasevad need sisse palju valgust, tänu millele on need ideaalsed laste sisetingimustes jäädvustamiseks.

Lugege Heleni nõuandeid, kuidas jäädvustada ilusaid pereportreesid.

Seotud artiklid
A girl holds her hands up in a spray of water, the droplets blurred.

PEREFOTOGRAAFIA

10 nõuannet, mille abil saate oma perefotod kohe paremaks muuta

Jälgige professionaalse fotograafi nõu ja jäädvustage meeldejäävaid perefotosid.

A baby playing with an abacus and looking at the camera.

BEEBIDE FOTOGRAAFIA

12 nõuannet beebide pildistamiseks, mida saate juba täna kasutama hakata

Säilitage neid olulisi hetki ja jäädvustage oma beebi arengut, kasutades neid nutikaid nõuandeid, mis aitab muuta beebide pildistamise lõbusaks

A child sits on a stepladder entertained by his parents.

PEREFOTOGRAAFIA

Lena Petrova 10 kõige olulisemat nõuannet pühadeaegsete fotode tegemiseks

Jäädvustage jõuludeaegset meeleolu, rakendades perefotograafi 10 nõuannet lõbusate ja loomulike portreede saavutamiseks.

Seotud artiklidOsast Saage inspiratsiooni leiate kasulikke fotograafia näpunäiteid, ostujuhiseid ja põhjalikke intervjuusid. Seal on kõik, mida vajate parima kaamera või printeri leidmiseks ja oma uue idee elluviimiseks.

Tagasi nõuannete ja tehnikate juurde

Seotud tooted