Arvate äkki, et hirved on häbelikud või raskesti tabatavad. Need hirved pole seda kindlasti.

Paljudel öödel kogu aasta vältel näevad kohalike elamurajoonide elanikud imelisi naatriumvalgusega eluslooduse etendusi, mis ületavad kõik teleris näidatava.

Need on kabehirved Ühendkuningriigi Essexi maakonnast, Eppingi lähedal olevatest metsadest. Karjaloomadena on nad mõne viimase aasta jooksul avastanud, et lopsakas tänavaäärne roheline rohi (ja mõnikord isegi muru) kujutab endast märksa maitsvamat hilisõhtust suupistet kui tavalised vanad oksad ja lehed.

Kuigi nad näivad kaamerasõbralikud, isegi jultunud, on nad arad loomad. Fotograafide õnneks peatuvad nad sageli täiesti liikumatult, et kuulata ja otsida võimalikke ohte.

Suurimad isasloomad võivad kaaluda kuni 150 kg. Emased kaaluvad umbkaudu poole vähem. Nende eluiga on kaksteist kuni kuusteist aastat.

Pärast mitut pehmet talve (ja nende looduslike kiskjate vähesuse tõttu) on kõigi kuue hirveliigi arvukus Ühendkuningriigis tõusujoonel ja nende populatsioon muutub märgatavalt laiaulatuslikumaks.

Need linnahirved on vaid üks uskumatuid, liigutavaid ja maagilisi võimalusi, mida maailm pakub, kui olete valmis seda lähemalt uurima, pöörama ümber teise nurga ning liikuma vasakule, kui tavaliselt lähete paremale. Canon kutsub teid avastama ja jäädvustama neid liikumatute ning liikuvate piltidega. Tulge vaatama.

Tehnikad

Jäädvustamine hämaras valguses