VIDEOBLOGIMINE

Maailm on lai: reisivlogija Chloe Gunning paneb Canon RF 16 mm F2.8 STM objektiivi proovile

Ühinege Wanderlust Chloe linnaseiklusega ja vaadake, miks on ülilai ja taskukohane RF-objektiiv just reisivlogimiseks ideaalne.
Noor naine seisab värvilise grafitiga kaetud seina ees ja hoiab käes Canon RF 16 mm F2.8 STM objektiiviga Canon EOS R6 kaamerat.

Chloe Gunning on üks Ühendkuningriigi tuntumaid reisivlogijaid. Ta töötas enne muusikatööstuses sõltumatus raadiojaamas ning televisiooni talendisaate meeskonnas, kuid 2014. aastal leidis ta, et aeg on muutusteks küps. Sellest peale on ta koos kaameraga maailma avastanud ning bloginud ja vloginud Wanderlust Chloe nime all, jagades lugusid, nõuandeid ning pildimaterjali maailma eri nurkadest.

Siiani on Chloe kasutanud Canon EOS M50 kaamerat (mille järeltulijaks on Canon EOS M50 Mark II). „Olen seda alati meeleldi oma reisiblogide jaoks kasutanud,“ ütleb ta. „See on mõnusalt väike ja kvaliteetne kaamera, mida on lihtne kasutada. Mulle väga meeldib, et see on reisimiseks nii kompaktne – lisaks pööratav ekraan, mis on vlogimiseks ja selfide jaoks ideaalne.“

Enne kui Chloe alustas reisiteatmiku filmimist Inglismaal Bristoli linnas, avastas ta Canoni EOS R süsteemi. R süsteem sobib just neile, kes otsivad uusi viise oma sisu esitamiseks. See annab vlogijatele ja teistele sisuloojatele juurdepääsu kvaliteetsete ja täiustatud RF-objektiivide aina suurenevale valikule, sh Canoni RF-objektiivide sarjale Canon RF 16 mm F2.8 STM. Uue RF-ülilainurkobjektiiviga saab jäädvustada avaraid vaateid ning selle kiire f/2.8 maksimaalne ava pakub rohkelt loomingulisi võimalusi.

Chloe filmis linnavlogi materjali täiskaadrilise Canon EOS R6 kaameraga, kuid Canon RF 16 mm F2.8 STM, mis kaalub ainult 165 g, oleks samuti ideaalne partner EOS R süsteemi algtaseme kaamerale, näiteks väiksele ja kergele Canon EOS RP kaamerale.

Ülilainurkvaade

Canon RF 16 mm F2.8 STM objektiivil on vlogimiseks palju eeliseid. Esiteks on ülilainurkvaate puhul märksa lihtsam selfide tegemisel ka ümbrust jäädvustada. „Mulle väga meeldib vlogide jaoks ülilainurkobjektiivi kasutada, sest ühele pildile saab nii palju jäädvustada,“ kinnitab Chloe. „Saan jutustada suurepärase visuaalse loo, sest vaatajad näevad kogu ümbrust, millest neile räägin.

„Eriti suurepärane oli see Bristolis paadireisi võteteks,“ selgitab ta. „Istusin nii mõnigi kord paadi serval ja filmisin ennast ümbrust vaatamas ja rääkimas. Ülilainurkobjektiivi abil sain näidata nii palju ümbritsevaid detaile, näiteks värvilisi majakatuseid, muuseumilaeva SS Great Britain ja teisi mööduvaid paate.“

Noor naine istub paadi serval ja hoiab käsistatiivil Canon EOS R6 kaamerat, taustal paistab jõgi ja majade rivi.

Chloele meeldis, et tema pildile mahtus võimalikult palju ümbritsevat olustikku. „Arvan, et see haarab vaatajad kaasa, nii saavad nad ennast pildi sisse mõelda,“ sõnab ta.

Lai vaade on abiks ka väikestes ruumides, näiteks magamistoas või köögis vlogimisel ei saa ma vaate avardamiseks tagasi liikuda. Lainurkobjektiivid, nagu Canon RF 16 mm F2.8 STM, haaravad stseeni võimalikult suures ulatuses.

Maastikufotograafias on lainurkobjektiiv sageli esimene valik. Ka Chloe avastas selle eelised, kui filmis Bristolis panoraamvaateid. „Sellega oli suurepärane Cliftoni observatooriumist ja Cliftoni rippsillalt filmida,“ tõdeb ta. „Sain terve silla, Avon Gorge’i ja linnamaastiku vaated ühte kaadrisse mahutada. See oli tohutult avar vaade, objektiivi ulatus on tõeliselt muljetavaldav!"

Reisimissõbralik disain

Üle õla pilt noorest naisest, kes jalutab turuhoones ja filmib ennast Canon EOS R6 kaameraga.

Muudetava nurgaga puuteekraani, täiskaadrimõõdus anduri, 4K/60p videote, esmaklassilise pildistabiliaatori ja kompaktse disainiga Canon EOS R6 on reisisõbralik vlogimiskaamera, mis teeb maailmaklassi videoid ja fotosid. „Kasutasin Canoni käsistatiivi HG-100TBR ja ühendatavat DM E-100 stereomikrofoni, et luua hõlbus vlogiedastus linnaringkäigu ajal,“ sõnab Chloe. „Üldiselt kasutasin palju kaamera automaatseadeid.“

Noor naine istub laua ääres, naeratab ja hoiab köögiviljavrappi kaamera ees, mis asub laual Canoni käsistatiivil Grip HG-100TBR, mis on ministatiivina avatud.

Canoni käsistatiivil HG-100TBR on kaks ülesannet: ergonoomiline ühe käe statiiv koos sisseehitatud kaamera juhtnuppudega ja statiiv, mis tagab stabiilsuse, kui kumbki käsi kaamerat ei hoia. Statiivil on ka laiendatav klamber välise mikrofoni, nagu Canoni stereomikrofon DM-E100 paigaldamiseks.

Bristoli jäädvustamisel lisas Chloe oma EOS R6 kaamerale Canoni käsistatiivi HG-100TBR, millega oli ennast lihtsam ühe käega filmida. Selle saab ka lahti teha ja kaamera stabiilsele ministatiivile toetada.

Canon RF 16 mm F2.8 STM objektiivil on peaaegu hääletu samm-mootoriga (STM) automaatteravustamistehnoloogia, millega saate suurepäraselt filmida väikseid detaile või jäädvustada ümbritsevaid helisid. Parima võimaliku helikvaliteedi saavutamiseks paigaldas Chloe kompaktse Canoni stereomikrofoni DM-E100 kaamera sünkroonpessa. Selle mikrofoni saab ühendada kaamera 3,5 mm audiopessa. Vajaduse korral saab selle paigaldada ka käsistatiivile HG-100TBR, millel on spetsiaalne mikrofoni klamber. Nii saate kaamera sünkroonpesa teiste tarvikute jaoks kasutada.

Isegi täiskaadrilise EOS R6 kaamera puhul leidis Chloe, et kerge Canon RF 16 mm F2.8 STM objektiiviga kaamerat oli lihtne käsitseda. „Tore oli näha palju EOS M50 kaameraga sarnaseid funktsioone,“ lisas ta. „Menüüdest on lihtne õigeid seadeid leida, sest menüüde ülesehitus on sarnane.“

Funktsioonide suhtes ütleb Chloe, et EOS R6 oli „tubli samm edasi võrreldes sellega, mida praeguseni olen kasutanud“. Kõigil Canoni EOS R süsteemi kaameratel on kasulik lai RF-kinnitus, mille abil saab kaamera ja objektiivi kiiresti ühendada, et kaamera värisemist vähendada ja loomingulisemaid võimalusi pakkuda. Järgmise põlvkonna RF-objektiiv pakub paremat kvaliteeti hämaras ning täiustatud automaatteravustamise funktsioone, tänu millele saab jäädvustada suurepäraseid pilte ja videoid kõikjal nii päeval kui ka ööl.

Kiire ja mitmekülgne

Noor naine seisab linnasilueti taustal ja filmib ennast Canon RF 16 mm F2.8 STM objektiiviga Canon EOS R6 kaameraga.

„Kasutasin vaheldumisi peamiselt kaht seadet: pildistamine kiirusel 30 kaadrit sekundis ja pildistamine kiirusel 60 kaadrit sekundis, mõlemad 4K-s,“ selgitab Chloe. „Soovisin kogu B-materjalile filmikunstipärast ilmet; teadsin, et kiiruse 60 kaadrit sekundis puhul saan klippe aeglasemaks muuta ja imeilusa efekti saavutada.“

Noor naine seisab sügava oru avara vaate taustal, orgu ületab rippsild.

Chloe kasutas Canon RF 16 mm F2.8 STM lainurkobjektiivi kõiki eeliseid, et jäädvustada imelisi panoraamvaateid, nagu kuulus Cliftoni rippsild ja Avoni org. Jäädvustatud Canon RF 16 mm F2.8 STM objektiiviga Canon EOS R6 kaameraga.

Chloe jäädvustas rohkelt vaateid ja muljeid ning ka palju B-materjali, et oma päevast lugu jutustada. „Bristol on suurepärane linn, mida jäädvustada, sest siin on nii palju vaatamisväärsusi, nagu kaldaäärsed, värvikirev tänavakunst, elust kihavad turud, kohvikud ja muidugi kuulsad oruvaated ümber Cliftoni. Soovisin luua vlogi, mille abil saaks esmakordne külastaja linnaga meeldivalt tutvuda.“

Mõned siseruumid, mida Chloe soovis pildistada, olid suhteliselt pimedad, kuid Canon RF 16 mm F2.8 STM objektiivi kiire maksimaalne ava ja EOS R6 suurepärane kvaliteet hämaruses päästsid olukorra. „Tänu f/2.8 avale olid jäädvustatud videod eredamad, teravamad ja müravabamad. See oli abiks ka mõnel päeval tehtud foto puhul. Kui fotol on vähem teralisust, on seda märksa lihtsam töödelda.“

Noor naine suunab Canon RF 16mm F2.8 STM objektiiviga Canon EOS R6 kaamera poes taimele.

Puhaste kompositsioonide loomiseks Bristoli rahvarohketel turgudel ja poodides keskendus Chloe sageli detailidele. Kuni 13 cm kaugusele teravustav Canon RF 16 mm F2.8 STM objektiiv pakkus talle veel palju loomingulisi võimalusi.

Selja tagant tehtud pilt noorest naisest, kes suunab Canon EOS R6 kaamera salativitriinile, kus on värviliste salatitega täidetud kausid.

Kompaktne ja taskukohane Canoni objektiiv RF 16mm F2.8 STM pakub vapustavat kvaliteeti laia vaatevälja ulatuses.

RF 16 mm F2.8 STM teravustab kuni 13 cm kaugusele, see funktsioon lisab vlogidele mitmekülgsust. „Mulle meeldib, kui lähedalt suudab see ülilainurkobjektiiv teravustada,“ on Chloe vaimustatud. „Kui filmisin Bristoli Püha Nikolause turul, sain selle abil toidust lähivaateid teha. Selle objektiiviga sain jäädvustada detaile, näiteks porgandisalati tekstuuri ja erksat värvi. Samuti sain sellega fookuse kiiresti esiplaanilt tagaplaanile suunata, ilma et kvaliteet kannataks.“

Pildikvaliteet on loomulikult esmaklassiline. See seab teie videod ja fotod telefonidega klõpsutatud sisust märksa kõrgemale. Canon RF 16 mm F2.8 STM üheksa läätseelementi, sh asfääriline lääts teravate ja kontrastsete kujutiste jaoks, muudab asukohad värvikalt elavaks, ükskõik kas jäädvustate Bristoli elust kihavaid tänavaid või Sardiinia imelisi randu. Lisage sellele Canon EOS R6 või EOS RP kaamera ning võitegi alustada oma teekonda kvaliteetsete reisivlogide maailma.Autor: Marcus Hawkins

Seotud tooted

Seotud artiklid

 • VIDEOBLOGIMINE

  Sisu loomine EOS R50-ga

  Canon EOS R50 aitab teil oma sotsiaalmeedia profiilid uuele tasemele viia.

 • VIDEOBLOGIMINE

  Kuidas saada videoblogijaks

  Hakake pihta ja looge kvaliteetseid vloge meie videoblogimise nõuannetega algajatele.

 • TÄNAVAFOTOGRAAFIA

  Tänavafotograafia objektiivide väljakutse

  Miks on Canon RF 28mm F2.8 STM tänavafotograafide varustuses hädavajalik?

 • REISIFOTOGRAAFIA

  10 nõuannet reisifotode jäädvustamiseks

  Fotograaf ja blogija Diana Millos jagab oma parimaid nippe vapustavate reisifotode jäädvustamiseks.