CANON EOS R5

Võimas professionaalne jõudlus

EOS R5 suudab jäädvustada 45-megapiksliseid pilte kiirusega kuni 20 kaadrit sekundis, kasutades samal ajal jälgimisega automaatteravustamist. Selline jõudlus, mis toimib spetsiaalselt loodud DIGIC X-protsessori jõul, võimaldab teil teha pilte, mida varem lihtsalt polnud võimalik jäädvustada.
Mägijalgrattur teeb päikese taustal hüppega trikki. Pilt on võetud altpoolt ning ääristatud punaste moonide ja rohuga mäenõlval.

Martin Bissig oli üks esimesi proffe, kes Canoni EOS R5 filmimisvõimalused proovile pani, tehes mägiratta- ja rulasõitjatest kiire liikumisega võtteid. Pildistatud Canon EOS R5 kaameraga ja objektiiviga Canon RF 15–35 mm F2.8L IS USM, 15 mm, 1/800 s, f/9 ja ISO250. © Martin Bissig

Ennenägematu kiirus

Kaameraga EOS R5 saate jäädvustada mööduvaid hetki nii nagu ei kunagi varem, pildistades täiesti hääletult 45-megapiksliseid täiskaadrilisi kujutisi hämmastava kiirusega 201 kaadrit sekundis ning kasutades täielikku automaatteravustamist või jälgimisega automaatteravustamist.

Olenemata sellest, kas pildistate spordisündmuseid, reportaaže, loodust või portreesid – EOS R5 annab teile rohkem võimalusi täiuslikke hetkede jäädvustamiseks. Kui aga peate kasutama mehaanilist katikut, siis on sarivõte saadaval erakordse kiirusega 12 kaadrit sekundis1: see on täiskaadrilise peeglita kaamera puhul klassi juhtnäitaja.

EOS R5

© Robert Marc Lehmann

© Martin Bissig / Canoni saadik

© Ulla Lohmann / Canoni saadik

© Martin Bissig / Canon Ambassador

Tipptasemel elektrooniline pildiotsija

Kaameral EOS R5 on elektrooniline pildiotsija, mis on nii hea, et tundub, nagu poleks teie ja pildistatava objekti vahel mitte midagi. Pildiotsijal on 5,75 miljoni punktiga eraldusvõime, 100% katvus ja selle värskendussageduse on 120 kaadrit sekundis, nii et tunnete ennast täielikult stseeni osalisena ning näete samas pildistamise ajal täpselt, milline foto pärast välja näeb.

Elektroonilist pildiotsijat täiendab 3,15-tolline 2,1 miljoni punktiga muudetava nurgaga puuteekraan, mida saab kaamera korpusest eemale keerata ning mida on võimalik 270˚ ulatuses pöörata, võimaldades toimuvat ka raskete nurkade alt mugavalt jäädvustada. Ekraani kaitsmiseks saab seda ka kaamera korpuse vastu pöörata ja selle vastas hoida.

EOS R5 tagaküljel olev sensor lülitab süsteemi automaatselt elektroonilisele pildiotsijale või ekraanile, kui tõstate kaamera oma silma ette, ja seda saab konfigureerida toimima selle järgi, kas ekraan on välja pööratud või mitte.

EOS R5 saab programmeerida ka nii, et selle LCD-ekraani taustavalgus oleks välja lülitatud, nii et kasutajad saavad LCD-ekraani asemel kasutada hoopis elektroonilist pildiotsijat. Pilte saab endiselt vaadata suuremalt LCD-ekraanilt. See on tuttav funktsioon kõikidele digipeegelkaamerate kasutajatele.

Pildiprotsessor DIGIC X

EOS R5 fenomenaalset sarivõttekiirust, silmapaistvat pildikvaliteeti ja automaatteravustamist kontrollib protsessor DIGIC X, mille jõul toimivad ka kaamera teised funktsioonid ja mis tagab kiire toimivuse.

Kaks kaardipesa koos CFexpressiga

Kaameral EOS R5 on kaks mälukaardi pesa: üks universaalselt ühilduvate SD-kaartide jaoks (toetab kiiret UHS-II tüüpi SD-andmekandjaid) ja teine ülikiirete CFexpress-kaartide jaoks, et tagada kiirus, mis on vajalik 20 kaadrit/sekundis (kuni 180 RAW-faili) sarivõtete ja EOS R5 mõne suure eraldusvõimega videovormingu jaoks.


CFexpressV90 UHS-II SD
Maksimaalne edastuskiirus1,97 GB sekundis321 MB sekundis


Kuna kaamera on ülimalt kohandatav, on ka kaartide kasutamise võimalused paindlikud. Näiteks saab kaamerat seadistada nii, et kaamera sätted salvestuksid ühele mälukaartidest. See võimaldab teil jagada sätteid oma sõbraga või kui teil on kaks kaamerat, siis kopeerida need mõlemale kaamerale. See funktsioon on kasulik ka siis, kui kaamera läheb teenindusse. Nii saate hiljem sätted uuesti kaamerasse laadida.

Canon EOS R5 kasutaja paremalt küljelt. Kaks kaardipesa on külje peal klapi all.

Canon EOS R5 on ka kaks kaardipesa – üks kiire CFexpressi kaardipesa ja teine universaalse ühilduvusega SD-kaardi pesa.

Võimsam aku

EOS R5 toide tuleb täiustatud akust LP-E6NH, mis toob 20% rohkem jõudlust kui vana LP-E6N aku, võimaldades teil jäädvustada ühe laadimisega kuni 490 võtet (vastavalt rangetele testimistingimustele*) ja oluliselt rohkem tegeliku maailma tingimustes.

LP-E6NH akusid saab laadida kaasasoleva akulaadijaga või kaameras, kasutades USB C 3.1, mis suudab edastada 5 V / 1,5 A toidet. Lisaks on saadaval akusalv BG-R10, kuhu mahub korraga kaks akut ja mis pakub veelgi pikemat kasutusaega.

Kaameraga EOS R5 ühilduvad ka vanemad LP-E6 ja LP-E6N akud, kuid aku LP-E6 kasutamisel pole kõige kiiremad võttekiirused ja kaamerasisene laadimine saadaval.

* Vastavalt CIPA standarditele, kui energiasäästmise režiimis LCD-ekraaniga kaamerat kasutatakse temperatuuril 23 ˚C.

Professionaalne tootmiskvaliteet

Kaameral EOS R5 on magneesiumsulamist korpus, mis peab vastu karmides tingimustes professionaalsele kasutamisele. Kaitsvad tihendid kaitsevad kaamerat tolmu ja niiskuse eest ning lasevad teil jätkata võtteid enesekindlalt kõigis ilmastikuoludes.

EOS R5

Seotud artiklid

 • ARTIKKEL

  Canon EOS R5i esimesed pildid: looduse jäädvustamine selle kaunites üksikasjades

  Ulla Lohmann ja Robert Marc Lehmann räägivad, kuidas Canon EOS R5i 45-megapiksline andur ja pilku jälgiv autofookus aitasid neil teha fantastilisi looduspilte.

 • ARTIKKEL

  8K ja ülediskreeditud 4K-filmimine Canon EOS R5iga

  Esimestel videovõtetel Canon EOS R5iga uurisid Martin Bissig ja Ivan D'Antonio, kuidas selle 8K-võimed vähendavad võtteaegu ja laiendavad loovvõimalusi.

 • ARTIKKEL

  Canon EOS R5: 10 funktsiooni, millest ei taha kindlasti ilma jääda

  Tutvuge funktsioonidega, mis muudavad EOS R5i täiesti revolutsiooniliseks: nt võime pildistada 45-megapiksliseid fotosid kiirusega kuni 20 kaadrit/s ning jäädvustada 8K eraldusvõimega RAW-videoid.

 • ARTIKKEL

  Canon EOS R5 vs. EOS R6 – kumb on teie jaoks sobivam?

  Canon esitleb koguni kahte revolutsioonilist täiskaadrilist peeglita kaamerat. Kumb on teile sobilikum? Võrdleme kaameraid EOS R5 ja EOS R6.

  1. Elektrooniline katik kuni umbes 20 kaadrit/s automaatteravustamise/-säritamise jälgimisel: kohaldatav mõnedel RF-/EF-objektiividel ja maksimaalse ava korral. Ühilduvate objektiivide loendi leiate Canoni ametlikult veebisaidilt. Sarivõttekiirus oleneb säriajast, ava seadistustest, ava tingimustest sarivõtte ajal, subjekti tingimustest, heledusest (eriti nõrga valgusega kohtades) ja objektiivi tüübist. Mehaaniline katik kuni umbes 12 kaadrit/s automaatteravustamise/-säritamise jälgimisel: RF-objektiivide ja mõnede EF-objektiivide kasutamise korral. Ühilduvate objektiivide loendi leiate Canoni ametlikult veebisaidilt. Sarivõttekiirus varieerub kolme taseme vahel, olenedes akutüübist, aku laetuse tasemest, akude arvust, kasutatavast objektiivist, temperatuurist, sisseehitatud Wi-Fi olekust (sees/väljas) ning sellest, kas kasutate akusalve, WFT-üksust, alalispingeliidest või USB-toiteadapterit. Lisaks eelmainitud faktoritele võib sarivõtte maksimaalset kiirust vähendada ka säriaeg, ava, välgu kasutamine, võbelemistõrje, subjekti tingimused ja heledus (eriti nõrga valgusega kohtades).